CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mozas

Flora Damansara~~bekas kubur orang asli

flora damansara.... sedih tempat tu.. tempat cantik dah, atas bukit , nampak mewah la jugak.. tapi sebab penduduknya (foreigner) banyak berperangai mengalahkan fauna, abis jahanam tempat tu...

daiman posted on 26-11-2013 05:24 PM
Tapi kalau nak kata flora tu berhantu memang tak di nafikan weh. Kakak aku n anak2 dia sendiri yg al ...

cer citer yg seram tu..
bab tv hempap tu pun sy ada kat situ,,sadis btl kereta tu
then managemnnt bw lari duit...hampeh....
kes rogol student tu buat sy trauma naik lif
then yg gaduh laki bini tu yg bini dia pilipino n laki dia ala2 mamak tu ke?

taji2906 posted on 27-11-2013 08:09 AM
flora damansara.... sedih tempat tu.. tempat cantik dah, atas bukit , nampak mewah la jugak.. tapi s ...

dah ala2 cam kes mentari court, ramai sangat foreigner...kawan aku duk situ, dlam tahun ni je, 2 kali rumah dia kena pecah masuk...

mulanya aku berkenan jugak nak beli 1 unit flora damansara ni bila ada keluar iklan yg seunit nya RM 95000, tapi ngenangkan pelbagai cerita tak elok sal tempat ni, aku kenselkan je niat tu...

Selain dari kes hantu n rogol, kakak aku ada citer satu hari tu dia balik keje siangla dlm pukul 3. Masa tu org tak de sangat sbb waktu bekerja.masa dia naik lif nak kuar tu, tetiba ada dlm 5 org budak tgh pegang barang. Nampak sorang pegang tv, set hi fi, laptop n ada beberapa barang elektric lain lagi. Budak2 tu mcm panik n tergopoh2 nak masuk lif tu. Bila kakak aku sampai sebelah umah jiran dia, dia terkejut sebab dengar mcm riuh2 kat umah jiran dia. Dia cuba dengar apa yg berlaku masa nak bukak pintu. Sebab dengar suara pompuan menangis mcm memujuk2.

Tetiba masa akak aku nak melangkah masuk umah je, dia dengar makcik tu jerit minta tolong. Tapi sayup2 je. Kakak aku g la tinjau. Tgk anak bujang makcik tu umur dlm lingkungan belasan tahun tengah pegang pisau / parang mcm main acah2 kat makcik tu. Kononya mcm nak rodok makcik tu la

Kakak aku jadi serba salah n takut gila masa tu sebab kawan2 budak tu kat lift dah start nak meluru kat akak aku. Kakak aku memang serba salah betul time tu. Trus dia masuk umah lock pintu.

Tak lama lepas tu, dengar makcik tu tutup pintu. N suasana sunyi. Lepas beberapa ari kejadian tu kakak aku terserempak ngan makcik tu. Tengok makcik tu kesian sangat.nampak kat tangan dia berbalut. Tapi kakak aku tak dela busy body nak tanya

Dari apa yg kakak aku tau sikit2, makcik tu janda anak 3. Sume lelaki. N blh dikatakan anak2 dia mcm tak menjadila. Yg sulong je mcm ok2 sket. Tapi anak no 2 dia tu dah parah sebab suspect isap dadah.anak dia yg tula yg cuba nak rodok mak dia tu

Kesian betul makcik tu..

Rate

1

Ni citer kat area mutiara damansara.

Korang tau kat mana showroom proton mutiara damansara tak. Kakak aku keje sana kira mcm orang lama kat sana. Masa memula showroom tu bukak dia
dah ada. Jadi, dia sikit sebanyak tau kisah2 kat mutiara damansara tu. Apa kisah di sebalik orang asli n tubuhnya mutiara damansara.

Ok, aku nak cite pasal showroom tu. Pada aku agak seram tapi tak taula korang mcm mana plk. Sebabnya aku ni penakut ya hamat.masa memula showroom tu bukak, the curve blom siap lagi. Building kiri kanan depan belakang tu sume blom ada lagi. Ada pun tesco tapi mcm baru sangat2. Ingat2 lupa dah aku. Yg pastinya curve memang blom siap lagila masa tu. Memang agak sunyi area tu lebih lg kalau waktu malam.

Showroom proton tu boleh dikatakan besarla jugak. Dalam tu ada beberapa bilik iaitu bilik admin, bos, staff, n ada beberapa bilik lagi. Satu malam tu, kakak aku kena duty. Jam lebih kurang pukul 10.Yg tinggal hanyala pak guard n budak admin perempuan sorang.masa dia tengah pack2 nak balik tu, dia dengar puntu toilet bertutup. Dia ingat budak admin masuk toilet. Jadi dia pun tunggula kejap sementara budak admin kuar toilet. Masa tu dia memang yakin yg budak admin tu yg masuk toilet sebab clear sangat bunyi pintu toilet tu bertutup. Kakak aku tunggu agak lama kenapa budak admin tak settle lagi dlm toilet.

Utk pengetahuan korang, showroom kalau waktu malam hanya ada satu lampu je terpasang. Itu pun agak samar2. Tapi kalau org kat dlm tu still lagila blh nampak muka orang ke apa.

Masa kakak aku tunggu admin kuar dari toilet tu, dia pun g la masuk toilet tu. Tapi tak de orang. Dia cuba jerit panggil nama budak admin tapi tak menyahut. Lepas tu dia nampak lampu bilik opis admin menyala. Mcm baru nak on. Kakak aku jerit lagi panggil nama budak admin tu. Tapi tak nyahut walau dah berkali2
panggil. Hati kakak aku dah rasa sesuatu. Cuba nak naik ke bilik admin tapi kaki mcm nak tak nak pegi. Hati dah tak sedap. Kakak aku cuba tunggu n panggil lagi. Kesudahanya kakak aku panggil pak guard. Pak guard muka dah semacam. Mcm dah tau apa yg berlaku.

Kakak aku cuba tunggu lagi kot2 budak admin nak main cak2.n takut kalau pape jadi. Tapi pak guard beriya2 suh balik. Siap pesan balik nanti mandi. Baca apa2 yg patut. Kakak aku dah start rasa sesuatu.

Esok bila sampai opis baru tau
citer sebenar. Pak guard yg malam tadi tu mc. Dari apa yg kakak aku cerita, budak admin tu dia dah balik 15min awal. Dia ada bitau kakak aku dia nak balik masa tu tapi kakak aku sebab busy deliver keta, jadi dia memang tak dengar langsung. Jadi, citer tu heboh masa lunch hour.

Rupanya, kakak aku kira org yg kira last2 la yg kena. Sebabnya staff2 lain yg dari budak mekanic, budak admin, sales sume penah kena benda yg sama. Benda tu dia mengacau start nak senja2 sampai malam.

Bila sume fikir2 balik, patutla pak guard asek bertukar ganti.ada banyak citer kat showroom proton ni. Nanti nantila aku citer. Citer akan jadi lebih seram kot nanti

Rate

1

daiman posted on 27-11-2013 12:51 PM
Selain dari kes hantu n rogol, kakak aku ada citer satu hari tu dia balik keje siangla dlm pukul 3.  ...

biasanya di kediaman bertingkat/pangsa-pangsa ni, masalah moral camni mmg selalu ada, area umah aku pun sama, bebudak sekolah rendah dah berlagak cam org dewasa, merempit bawak moto la, isap rokok la, aduh...sedih dan simpati aku tengok...ex-jiran aku lak, hasbennya bekas banduan, sal pnah merompak rasanya, each time aku nak kuar pegi kerja, duk pandang2 je aku,..syukurla dia dah pindah...

Follow Us
daiman posted on 27-11-2013 01:27 PM
Ni citer kat area mutiara damansara.

Korang tau kat mana showroom proton mutiara damansara tak. K ...

serammm main cak2 ni

murahnya flora damansara ni...

kawan aku ada duk sini, bertahun jugak, tahan gak keangkeran tmpat itu, patut pun beliau bela 2/3 kucing

ninja boy posted on 29-11-2013 05:38 PM
kawan aku ada duk sini, bertahun jugak, tahan gak keangkeran tmpat itu, patut pun beliau bela 2/3 ku ...

sajer nak tanya, bela kucing n angker apa kaitan nya?

oni313 posted on 27-11-2013 03:42 PM
biasanya di kediaman bertingkat/pangsa-pangsa ni, masalah moral camni mmg selalu ada, area umah ak ...

Horror nya akak baca kisah2 kat sini...

Keangkeran manusia 2X5 keangkeran entiti ghaib! Kehidupan penghuni sana macam ghetto je akak bayangkan...

punchup posted on 29-11-2013 07:05 PM
sajer nak tanya, bela kucing n angker apa kaitan nya?

Agaknya untuk 'scan' or 'rasa' kalau entiti ada kot... & peneman dikala keseorangan...tak de manusia, kucing pun jadi la

Kalau akak pun HARUS la juga bela 2-3 ekor...p jenuh le letak jaring kat mana2 lobang..kalau tak, maunya kucing tu terbang macam tilam & TV jugak

coco_chanel posted on 29-11-2013 09:14 PM
Agaknya untuk 'scan' or 'rasa' kalau entiti ada kot... & peneman dikala keseorangan...tak de manus ...

oooo kena berjinak bela kucing cam ni.......

coco_chanel posted on 29-11-2013 09:14 PM
Agaknya untuk 'scan' or 'rasa' kalau entiti ada kot... & peneman dikala keseorangan...tak de manus ...

nak tergelak pun ada bila baca part kucing jadi peneman tu.

flora damansara... opismate dulu ada stay situ... mlm mlm dgr la, makhluk tu main tarik tin atas awning tingkap... bunyi tin dengan zink awning... last last pindah gi kota damansara...

seramnya....

hmm...dulu pernah gak masa awal2 kawin nak p survey rmh sewa. Jd call la agen, org cina..dah set waktu smua. Kami p jmpa lepas asar.
tp masa smpai kat flora damansara, saya rasa tak sedap hati..org dok pndang semacam ja. Pelik la pulak...dah masuk dlm rumah tu..tgk2..pastu sya masuk 1 bilik ni..sya trus ckp..ni ada org kot rumah ni.
Terus agen dan suami masuk dlm bilik tu...agen tu mcm tergamam, terus dia ckp..nnti dia hubungi tuan rmah utk ambil brg2 dia.
Terus kami balik....mmg tak jadi nak sewa situ..sbb mmg tak sedap hati, dan mcm sunyi skit jln masuk ke situ.

Sbnrnya dlm bilik tu..ada bekas kemenyan..org panggil dupa kot. Pastu ada kain kuning dgn keris..pastu ada lukisan potret lelaki berpakaian pahlawan dgn standing potret . Standing ni tmpt utk pegang potret tu la...
Balik ja terus sya demam..suami tegur sya, nmpak bnda pelik jgn la dok ckp apa2.... mertua bising la, depa suruh dok la rumah depa dulu..
slow2 la cari rumah sewa..

Rate

1

flora,dmnsara perdana,damansara damai tu mmg kawasan kubur org asli,,ntah cm ne depa ubah kubur tu aku tk taw,,yg pasti orang asli ade umah aprtment kt damanrasa damai tu..pemaju ksk free sebab amik tanah depa

Xsilap kawasan damansara perdana ni memang kawasan org asli.ni banyak lagi kawasan pak Mustpha Kamal duk gondol.dengarnye die dah beli semua tanah kat sini.

Masa duduk flora dulu
Alhamdulillah takde yg angker
Wpn selalu duduk sorang2
Tapi tak bley lupa raya tahun ni
Tengah beraya umah nenek
Ayah tunjuk surat khabar
Ade kes pbunuhan kat blok saya

Moto saya kena curi kat flora gak

Rate

1

Area blkg damansara perdana tu ada rmh2 banglo org asli...banglo sebijik2 lg... Penah lalu situ...