CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15706|Reply: 13

TILE RUMAH TERCABUT

Assalam...
Nak tnya pada yang arif pasal tiling...mggu lepas tile ruang tamu rumah saya tetiba bergelembung n tercabut dri lantai...baru je 3 thn renovate rumah psg tile bagai, tup2 jadi mcm ni...mmg kopak la duit nak kena pasang balik satu rumah...ke ada jln lain..pasang tile pd ruang yg tercabut tu saja...?tapi bila ketuk pd tile yg lain dah bunyi mcm kosong, mungkin akan tercabut jugak nnti kalo tak ditukar? adoiaiiii pening dok pikir...pls yg arif tlg komen...tq

Waalaikumusalam wbt TT,

Paling bagus................tempek laa gambaq nya sekali.

Lumrahnya tiles yg tercabut.
1. kemasan yg tidak bagus/baik
2. bunyi yg kosong di bawah tiles, cement yg di sapu ke tiles tidak sekata.
3. kemungkinan mereka tidak mencampur dgn pelekat/adhesive (mahal skit)

Btw, berapa banyak tiles yg mengelembung n tercabut tu??

Wsalam

masa renovate pasang tile tu dulu tak monitor ke kerja pemasang tile tu...
saya beli rumah ngan developer...lepas 4 tahun duduk...tile kat bilik tercabut2 mcm tu la...so buang tile yg tercabut tu tukar ngan laminated floor dah....dah 3 tahun pakai laminated floor tu

tukul posted on 29-11-2013 07:56 PM
masa renovate pasang tile tu dulu tak monitor ke kerja pemasang tile tu...
saya beli rumah ngan dev ...

masa renovate mmg tak tgok...xtau pulak benda ni akan jdi...so tukul mmg cabut smua tile yg sedia ada n ganti laminated yer? mcm rumah saya tile yg sama dipasang smpai ke bilik...xkan smua pun kena cabut n pasang baru...? mmg kena pindah rumah la jugak masa renovate nnti..sejarah berulang kembali...penat woo nk pindah rumah....naya naya...

fazmegat posted on 3-12-2013 04:57 PM
masa renovate mmg tak tgok...xtau pulak benda ni akan jdi...so tukul mmg cabut smua tile yg sedia  ...

saya tak pindah sbb buang tile and pasang laminated floor bilik by bilik....tapi mmg penat jugak la sbb kena angkat barang dr satu bilikke satu bilik...ada 2 bilik lg tile masih elok...so saya tak kacau yg tu...tunggu dia meletup sendiri la nanti2...huhuhu

tukul posted on 3-12-2013 10:18 PM
saya tak pindah sbb buang tile and pasang laminated floor bilik by bilik....tapi mmg penat jugak l ...

Ok...mmg saya pikir memula camtu, ganti tile baru kat tempat yg pecah je...tp contrctor ckp nnti dlm masa terdekat tile yg masih elok ni akan meletup gak nnti....stress....tp saya akan ikut mcm en.tukul la, ganti kat tmpat yg rosak je dlu n xyah la penat nk pindah smua 1 rumah...budjet xde...byk abis masa reno rumah 3 thn lepas...

Follow Us
fazmegat posted on 4-12-2013 04:53 PM
Ok...mmg saya pikir memula camtu, ganti tile baru kat tempat yg pecah je...tp contrctor ckp nnti d ...

sori, tiles dinding ke.. tiles lantai? saya pernah kena dua2.. tiles lantai (dari pemaju) bunyi kosong.. so contractor ni dia buat air simen and masukkan melalui celah-celah antara tiles tu.. then letakla carpet ke sofa ke.. tak le terlalu pressure sangat lantai tu.. yang tengah pening tiles dinding.. tiles saya jenis sand stone.. baru setahun pasang, gedebum jatuh.. aduhh.. sampai sekarang taktau nak buat apa.. takut nak panggil sebarangan.. ramai kata suruh letak wallpaper je.. tapi saya mmg minat sandstone tu

rumah twin kena tahun lepas. lagi lah tgh2 buat kerja kat meja tetiba dengar bunyi meletup. dah lah duk apartment. tak ke ngeri di buatnya.

twin belajar dari kontraktor. salah satu sebab dia faktor cuaca yg asyik panas hujan. cuaca cam tu boleh buat simen jadi kembang masa panas dgn kuncup masa musim sejuk. kalau pasang tiles tu terlampau rapat..simen tu jadi longgar lepas tu force tiles tu sampai meletup. dia kata biasa benda ni kat landed property sebab keadaan suhu tanah.

mnaa posted on 30-3-2014 04:26 AM
sori, tiles dinding ke.. tiles lantai? saya pernah kena dua2.. tiles lantai (dari pemaju) bunyi ko ...

Kl nak pasang tiles..............kena laa campur 'pelekat' kat cement tu.

Ada kontraktor............nak jimat.
Depa bancuh cement jer......kasi pekat n tempek.

niceghost2005 posted on 3-4-2014 03:19 PM
Kl nak pasang tiles..............kena laa campur 'pelekat' kat cement tu.

Ada kontraktor....... ...

actually saya pergi beli dengan contractor tu.. gam simen ada tapi ntahla.. mgkn sbb saya duduk tingkat tinggi, gegaran sangat kot.

mnaa posted on 30-3-2014 04:26 AM
sori, tiles dinding ke.. tiles lantai? saya pernah kena dua2.. tiles lantai (dari pemaju) bunyi ko ...

sandstone tu yg mcm mana yer

tukul posted on 3-4-2014 10:26 PM
sandstone tu yg mcm mana yer

Sandstone adalah bahan yg di perbuat dari pasir dan di masukan ke dalam acuan berupa batu.
Kemudain depa cat/spray dgn warna pelbagai.

Sekarang oghang dah x pakai sandstone utk kemasan ghumah.(dinding)

niceghost2005 posted on 7-4-2014 02:51 PM
Sandstone adalah bahan yg di perbuat dari pasir dan di masukan ke dalam acuan berupa batu.
Kemuda ...

oo.. tak pakai?? bukan skrg makin ramai ke yang letak outdoor..tapi saya punya berbentuk jubin batu..

Kalau diperhatikan cara pukal masa pemasangan iaitu dibuat oleh pemaju ..diorang bubuh simen di hujung tiles pastu tempek ke lantai. .jadi ada ruang kosong di tengah tengah. penembangan berlaku di tengah tengah yakni di ruang kosong dan tekanan dari pengembangan boleh menyebabkan tiles meledak pecah.gantikan mana mana bahagian yang rosak atau bakal rosak dengan memotong bahagian tersebut dengan grinder dan di cungkil dengan pahat.