CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oscarpetra

Umur dah TUA tapi nak sambung study buat Degree

manehnya posted on 3-12-2013 11:51 AM
terima kasihhh

tapi tu lah semangat bila dlm kelas ja, susah benar nk skore mcm budak full time ...

ramai pelajar senior(yang berumur/dah kerja) yang satu univ yang aku tapi lain kos yang scorer.

ada yang jadi top student dalam koz dia...siap univ offer jadi lectuer..

ada yang jadi dikalangan top 5...sebab diorg ni dari bidang yang sama...jadi banyak menda yang diajar di kuliah mereka dah buat masa keja

dan aku sendiri punya pengalaman...dapat anak masa final year...langsung aku tangguh pengajian utk final sem sebab nak jaga anak sbb wife aku jenis keja busy..aku takda laa scorer tapi among dalam list    kitaorg tak nak htr anak ke nursery atau ambik maid jadi , aku lah yang jaga ..masa aku gi kelas...upah org jaga .bayar ikut jam ( univ aku dekat ngan rumah...10 minit je drive)

abis degree aku sambung master pulak...dapat sorang anak lagi...2 sem aku tangguh sebab nak jaga anak...anak dah besar boleh laa htr nursey dan taksa. bulan 2 nanti aku sambung balik master. disamping tu aku buat bisnes nak tanggung yuran pengajian ( dapat mybrains dan biasiswa dari uni tapi aku tolak ) tapi alhamdulilah bisnes aku sekarang menampak kemajuan..

Rate

1

mikasa posted on 5-12-2013 05:55 PM
ramai pelajar senior(yang berumur/dah kerja) yang satu univ yang aku tapi lain kos yang scorer.

...

orang laki senang la jd skorer kalau dapat anak pun,

ni kami org pempuan, belajar pun blajar, masak pun still masak, beranak pun beranak, pas branak bfeeding plak

bawak pump p surau time ada kelas, semua org cuak je tgok.. tabah je mak demi sesuap susu anak

aku tgok dlm kelas aku yg skorer slalu bujang terlajak dan andartu, yg bapak org pun skorer juga

aku ni dok dlm grup ada anak2 kecik, kalau ada grup assainment kita dh siap sedia semua yg geng2 makcik tua pulak yg buat lembab, aku x dak masa nk sembang lebih2 kalu ada grup diskasen, minum2 ka sori, cepat abih kerja, cepat balik

bulan depan final exam, skrg tgh buat assingment fuhhh .. stress level aku no 8/10

princessjay posted on 3-12-2013 01:33 PM
tt, gud luck k.. semangat nk smbung belajar tu penting.. umur sepatutnye xd jd halangan, buang peras ...

betul tu utk own satisfaction, sbb ada org tnya nk blajaq buat apa lg dah tua2 ni..

akudansesuatu posted on 1-12-2013 10:01 AM
ko nak life mencabar? sanggup ke? aku boleh bagi tips..
tapi kalau ko betul2 kuat je la...

kalau nak buat masters berbekalkan diploma saja macam mana pulak? semua uni cakap nak degree jugak... itu yang tengah frust sekarang ni...
padahal overseas uni dah bagi offer buat masters wpun ada diploma saja.. dorang tengok pengalaman keja..

TT mungkin boleh try buat masters terus kat overseas.. distance learning pun ok memandangkan berkemampuan..

kalo ko study balik, boleh jadi asbab ko dpt jodoh.

kat U 70% pompuan. entah2 lecturer pompuan pun ngorat ko.

orang pencen buat phd lagi..terutama pensyarah..
depa nak jadi someone di universiti swasta...

pembelajaran sepanjang hayat...

Follow Us
sambunglah.. for a better life.. kuatkan semangat.. xnak amik stpm pon amik sijil dr kolej komuniti score 3.7++ then boleh terus sambung degree.. sbb dulu ms study kat UTeM, ada 2 org kawan dr kolej komuniti.. diorg just masuk dr sijil tp sbb score terus ke degree.. tp ni more untuk engineering course.. klu geog, better amik stpm....

nicuya posted on 28-11-2013 10:47 AM
cik tt, sy pon 28 n bru smbg study..skang baru sem 1....ok je nak sambung kalau ade keinginan..tolak ...

study kt ner tu.. saya pun tua tp mahu sambung study jugew

Aku nak kongsi kisah kawan aku. Dia dah ada degree in Law dari UIA. Tapi dia tak minat bidang undang undang. Dia ambik Law kat UIA sebab keluarga dia suruh. Dia pun berjaya tamatkan pengajian dengan Second Class Upper.

Masa umur dia 26 Tahun, dia citer kat aku dia nak jadi doktor. Dia minta pendapat aku. Kalau ambik STPM, dia malas katanya. Dia pun buat Diploma In Science kat UiTM. Disebabkan dia ni pandai, dia tamat dengan 3.95. Masa umur dia 28 atau 29 tahun, dia dapat biasiswa buat Medic. Skang ni dah jadi Doktor dan dalam masa yang sama dia ada pengetahuan dalam bidang undang undang. Aku teringat kata kata dia, dia nak jadi doktor yang tahu pasal undang undang.

Dah lama aku tak jumpa member aku tu tapi aku selalu jadikan dia inspirasi dekat adik adik dan anak buah aku supaya jangan mengalah untuk mencapai impian

bagus tt, tuntutlah ilmu selagi berkeinginan, dengan result spm dan pointer mantap ko, inshaAllah ko akan dapat degree yg diimpi2kan. muda je lagi 28
dalam banyak2 suggestion, stpm paling tak sesuai utk ko, tapi yg lain macam diploma, atau apa2 program pjj yg last2 boleh teruskan ke degree tu recommended.
yuran usm paling mahal antara ipta lain kat malaysia ni, tapi ko pun punya kewangan yg kukuh kan, why not try search for more information and contact terus admission kalau ada sebarang soalan, they will guide you.  

Laki ai pn nk smbung blaja lg...umo dh 50 dh pn...nk smbung master plk.

asben akak umur 40 further study lg.. ok jer... tp ambik PJJ ler.. sebulan 2 kali kelas jer.. ni dah habis... nak sambung lagi plak katanya...

baca quran berapa kali qatam   

onnabila posted on 8-3-2014 09:12 PM
Aku nak kongsi kisah kawan aku. Dia dah ada degree in Law dari UIA. Tapi dia tak minat bidang undang ...

salam semua..
TQ TT bukak thread ni..

and nk tnya pd ko. kawan ko dpt doc umur brape?

sb nye aku cadang aku nk jd doc vet. cita2 aku n parents aku nk aku jd doc perubatan dri kecik lg..
tp aku xkuat semangat.. so skg aku ada bisnes berkaitan haiwan n sgt2 suka bisnes n kucing.
aku skg 24 and dah keje. aku xsuka keje aku sb bosan sgttt n x mencabar, x memerlukan berfikir..

dan yg pling utama aku nk kerja sendri. dan dlm masa yg sama nk sgt jd doc. dlu ingt nk smbung smpai dpt doc phd, tp aku rasa bidang aku skrg xkn kemana pon klau kat mlaysia. so aku dah nmpk jln..aku nk smbung vet.

agk2 klau msuk diploma upm/uitm yg ok? sb vet cuma upm je yg tawarkan.. hrap semua boleh tlg

Rate

1

aku pun baru dok usha degree e-pjj. dulu dpt sambung, tapi nak keja dulu. now dah keja capai impian, teringin pulak nak membaca macam dulu. tapi masalah problemnya syarat2 nak apply kena ada muet. bab muet tu yg aku malasssss tu. aduiii

you are already learning throughout living up your life.

cis ini cerita zaman tok kadok punya.

nak menyampuk jugak.. kepada abang2 & kakak2

kwn member aku kerja tech.. india.. umo 40 br amik law. skrg wpun dh tua bangka dh jd lawyer n ada firma guaman sendiri..

abang2 & kakak2 bertabahlah & berusaha.... pasti ada jalan di hujungnya..

adik masih muda.. nanti diploma adik dh lusuh nnt adik akan sambung degree.. itu janji adik...

nak cerita something yg inspiring untuk adik..ni kwn mak akak..dulu2 kn mana ada ptptn..kwn mak akak ni score spm..tp yelah..family susah..miskin..tak ada duit nk smbg belajar..mak ayah tak ada tanah nk gadai..jd dia terpaksa kerja sbgi kerani..bila kerja sbgi kerani..dia kumpul duit..dan dia smbg belajar agk lmbt..dia smbg belajar dkt uni..dan lepas tu dia kerja dkt uk..skrg aunt tu dah umur 60 an dan masih duduk uk..anak2 semua dah duduk sana..rumah dia ada dkt msia ni..besar..rumah singgah..bgi akak..tak ada benda yg tlambat..gitu..bgi akak aunt tu very inspiring..dia mmg start dr nothing..waktu last akak dengar pndptn dia sebulan 6 angka duit msia..

ada tak yg ambik PJJ di OUM?