CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: oscarpetra

Umur dah TUA tapi nak sambung study buat Degree

sapa umur 35 dan ke atas, takde degree, buat la master terus kat OUM..dengan syarat ada pengalaman kerja la..

hai TT ko hidup lagi x? hehe berabuk dah pages ko ni
aku nak share ni aku tgh sambung full time degree dkt ukm. umur aku 33tahun sekarang ni
sedih jugak la mula2 tu nk sesuaikan diri dgn adik2 pastu sbb dah lama xbelajr so semua benda ko mcm dah xingat......so dah nk masuk 2bulan dah aku jd studen so far ok la jugak..harap sgt aku berjaya dpt degree ni... dan yang paling best aku stay kolej duk asrama weh hahaha aku xtau sampai bila aku boleh bertahan kikiki

ages just a number. kena kuat dan  istiqamah
anyway aku tak kawen lagi? tt still cari calon?

Stpm amik la persendirian..xyah g skola pung..ko study n p amik exam..done..

hana85 replied at 9-10-2018 11:36 PM
hai TT ko hidup lagi x? hehe berabuk dah pages ko ni
aku nak share ni aku tgh sambung full time deg ...

Hi, saya nak tanya. sambung degree fulltime guna apa? stpm? diploma? sijil matrik? saya pun nak sambung tahun depan. tapi ada sijil matrik lama 2005/2006. rasanya laku lagi tak? sebab dalam syarat upu ada kategori sijil matrik bukan tahun semasa.

nuweq replied at 17-10-2018 05:17 AM
Hi, saya nak tanya. sambung degree fulltime guna apa? stpm? diploma? sijil matrik? saya pun nak sa ...

hai saya aplly upu guna diploma...dah 12 tahun dah diploma tu tapi still boleh guna...cuma bila nk sambung degree ko kena ada muet..
so boleh ambik muet dulu sblm masuk u lagi sng nanti dan muet boleh tahan 5 tahun je.
utk apply upu guna sijil matrix ko yg lama tu xpasti la boleh ke x....cer coll upu sebelum beli no pin bsn tuh.

baru nak bagi semangat kat tt..dah habis baca baru nampak date post tahun 2013..aaaaaa tt dah habis belajar belum? ke dah selamat kawen???..tapi mek percaya tt dah lupa password forum

Follow Us
meklalala replied at 18-10-2018 01:11 PM
baru nak bagi semangat kat tt..dah habis baca baru nampak date post tahun 2013..aaaaaa tt dah habis  ...

hahahah dah baca komen baru tau post 2013.
gua baru nak terinspirasi, ter motivate, ter excited ...entah2 yg komen prvious page pun pakat grad daaaa

Meiizu replied at 18-10-2018 05:10 PM
hahahah dah baca komen baru tau post 2013.
gua baru nak terinspirasi, ter motivate, ter excited . ...

takpe tahun tu tak penting..yang penting sekarang betul ke tt dah lupa password?

Boleh je.. never give up.. semoga dipermudahkan urusan menuntut ilmu..

xpayah buang masa terus buat now! 28 is muda. dah tua bila dah 68 tahun.

hana85 replied at 17-10-2018 10:41 PM
hai saya aplly upu guna diploma...dah 12 tahun dah diploma tu tapi still boleh guna...cuma bila nk ...

Ok.. Tapi tu la dah tua2 ni nak duduk hostel campur dengan budak2 muda tak tahu la macam mana..haha..cer kongsi sikit pengalaman..

Dah 5 taun rupanya persoalan tt ni.. moga tt dah berjaya sambung belajar n grad dgn jayanya..

Sekadar pesanan, carilah ilmu selagi ada peluang.
Umur bukan penghalang. Hokayss

Alhamdulillah..bagus tu ada cita2. Bak kata orang, tuntut la ilmu walau ke negeri china.

Kaka ni pun dah berumur..dah ada master. Tapi rasa macam sesuatu yang tak lengkap dalam hidup. Dulu time study, memang lost..tak tau nak jadi apa bila dah dewasa. Pakat main ambik je course. Ikut kawan2 pulak tu. Sekarang tiba2 pulak terminat bidang cosmetic science.

Ingat nak ambik diploma dulu..tapi tak tau nak start dari mana. Kat mana yang ada offer course tu. Kalau boleh tak mau la pegi jauh2. Kalau ada online course lagi bagus. Satu lagi yang jadi masalah, fail yang ada sijil semua tu tak tau hilang kat mana...

TT
Just nak share experience aku la. Aku decide sambung belajar masa aku umur 24 tahun. now aku da 29 tahun final semester. 6 tahun aku belajar taw!
Dulu aku nak sambung belajar sebab aku bosan dengan weekend aku lepastu melepak dengan kawan2 takde arah tujuan. Bf pon terumbang ambing, macam xmenepati ciri2 untuk aku buat suami. Then aku terbaca kat mane tah, kalau aku nak kawan2 baru or bf baru aku kena keluar dari circle aku time tu. So aku decide sambung belajar due to these reasons. Impactnya bila aku da sambung belajar aku da selalu termiss event/kenduri family. Time dengan mak ayah & family pon limited. Which is aku ni sebenarnya family person dan aku agak sedih la. Duit plak selalu habes dekat buku..transport cost etc sampaikan aku nak balik kg pon kena kira2 balik. which masa tu keje pon biasa2. While aku study ni la aku jumpa my husband, have a child and  mak/ayah aku constantly masuk IJN until i LOST my father. All these happened within this 6years.. So aku da x sabar nak habeskan study aku ni..tinggal lagi dua class..pergi exam then aku da xnak smbung belajar da. I want to spend more time with families especially my son. So kalau ko nak sambung belajar fikir dulu masak2, sebab banyak consequences nya.

Rate

1

arghh cmne bole terkomen post  lamer ni...ades

nuweq replied at 27-10-2018 01:05 PM
Ok.. Tapi tu la dah tua2 ni nak duduk hostel campur dengan budak2 muda tak tahu la macam mana..hah ...

hahaha aku pun xsangka weh boleh jadi macam ni...gila lah mula2 tu nak nangis jugak mengapakah kehidupan ku jadi begini gitew...tapi lama2 ok je bilik untuk tido n bt assngmnt je...wekend balik rumah sendiri. Macamtu lah so xde la campur2 sangat event2 dkt kolej sebab rasa mcm dah sendu sangat kiki. Tapi adik2 Univ ni bagus semua ok dan yang xbest boleh ckp umur i br 25tahun so mcm baya2 diaorang je...(alasan lah tu xnak kasi i excuse buat assngmnt group haha)

but honestly kalau sesiapa nak sambung belajar better ambik je pjj sbb banyak la kelebihan berbanding dgn full time. dah tua2 mcm2 nk kena buat xde excuse pun. owh sedih!

BerbiriOren replied at 6-11-2018 10:13 PM
TT
Just nak share experience aku la. Aku decide sambung belajar masa aku umur 24 tahun. now aku da  ...

Lepas 24 tu diploma @ degree?

Meiizu replied at 20-11-2018 12:57 PM
Lepas 24 tu diploma @ degree?

bach degree in legal studies. skrg tgh exam.lg 2 paper. pastu aku freedom

im 38 lagi 15 ari, tgh buat degree. aritu amik diploma.
ramai je yg kertu2 dlm kelas aku tu.
lagi tua dari aku pon ramai.
yg tgh2 study peknen, bersalin pastu gi exam. oke jek.

rileks je. buat study group ramai2 gi library ke or opis sesape yg free.

semuanya adalah kemahuan dan keinginan dan jugak kecekalan.

pilihan di tangan anda

Rate

1