CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

[MISTERI SETEMPAT]Kisah Seram di ITM Johor (Segamat)

iniaroonz: bab meneman org kencing mlm2 buta mmg satu benda yg menakutkan la masa study dulu. Tapi bila turn kita pulak nak terkencing tgh mlm dah satu hal pulak nak cari org yg nak teman. Penah sekali aku nak terkencing punya la susah nak cari kwn nak teman. Last2 ada la jugak sorang kwn aku tu mungkin dia kesian kot, tapi puas la aku nak meyakinkan dia yg aku ni bukan hantu hahaha! siap bersumpah2,baca al-fatihah, mengucap 2 kalimah syahadah seme benda aku buat, pstu dia dah confident aku bkn hantu baru la dia nak teman aku...sib baik x terkencing kt tepi katil dia

NBM posted on 28-11-2013 02:06 PM
Cerita 1 - Siapa yg teman aku pegi toilet?

Satu malam tu aku tgh study dgn room mate aku A tetiba ...

biasanya kalo kena kaco dlm toilet cam tu je la...xde la lelebih...
penah gak dlm toilet..aku tgh membuang la kan...aku pasan ada byg cam org lalu lps tu masuk bilik toilet...
aku rileks je la...
lps dh abis hajat tu ...aku kuar aku tgk sme pintu terbukak...so byg sape kah yg aku nmpk iteww..btl2 kena kaco aku ni ...sedangkan time tu dlm 10-11 pagi...
kejadian ni kat hotel...

hahah..mmg la..dlu pon blja kt uitm perlis, arau..So time malam2, pegi la jamban, membuang hajat sambil isap rokok surya..kn kalau kat toilet IPTA, dia ada gap kt pintu bawah tu..tengah sedap2 isap rokok, nmpk la bayang2 mcm ada orang lalu-lintas..yang peliknya takde pulak dengar bunyi tapak kaki..huhu

aku pun taon 91/92 kat situ gak... mcm2 cerita yg aku dengar.....

tapi..... aku sendiri tak pernah alami, walaupun basuh baju mmg lepas tengah malam..... kekadang join member teropong hostel pompuan...    agaknya makhluk2 tu mmg tak kacau 'geng' dia kot...

aku selalu je lalu malam2kawasan itu ok je, skrg tgh construction jalan segamat to jementah, lepas ni naik le kawasan itu silap2 ada mcd pandu lalu, kedai2 dan taman2 perumahan

Cerita 3 - Terpegang Rambut Cik Pon

yang ni terjadi agak awal la, selalu org kena ganggu kol 2-3 pagi kan, aku kol 9 mlm dah kena..siot tulll. Time tu sesi membasuh baju beramai2 (biasalah aktiviti ke toilet mmg akan diadakan secara beramai2 xde sape berani pegi sowang2). Dah siap basuh baju tiba la time mencari spot2 ampai baju yg masih available. Masa tu mmg dah penuh, dah mcm kedai bundle pulak. Selak punye selak punye selak (*masa ni aku ingat nak jemur baju dekat dgn koridor so cepat la kering) last selak aku terpegang something, bila aku tgk rupa menda tu mcm penyapu, bukan penyapu lidi tapi penyapu jerami tu..lagi kasar sikit. Bila aku dongak sikit baru la aku nampak satu tubuh manusia tingginya lebih kurang 5 kaki 8 inci lebih kurang la, sb aku 5 kaki 4 inci je so agak2 camtu la. Benda yg aku pegang tu sebenarnya rambut dia, time tu baru la aku nampak kain lusuh dia yg penuh bekas2 tanah, nasib baik dia membelakangkan aku (masa tu benda tu berdiri menghadap bukit yg ada jirat cina tu) apa lagi, lintang pukang aku lari, langgar seme baju orang, baju aku dlm baldi tercampak entah ke mana. Yang bestnya aku lari masuk bilik org lain, terkejut beruk la budak2 dlm bilik tu. Pstu dorang antar aku balik ke bilik aku, x jauh selang bape pintu je. Baju2 aku dgn baldi aku, ada sorang kakak tu tolong kutipkan hehe...Esoknya baru aku citer apa jadi kat dorang. Kalau kt dlm tv tu tunjuk rambut cik pon tu lembut jer..hitam jer...mmg x betul laa...rambut dia kasar siott!! x cantik langsung xde rupa rambut pun mcm akar kayu pun ade...

Follow Us
ninja boy posted on 29-11-2013 05:15 PM
aku selalu je lalu malam2kawasan itu ok je, skrg tgh construction jalan segamat to jementah, lepas n ...

blom ada jodoh nak jumpa

wah... senior ni... saya tahun 94-97....

time tu 91 citer pak  guard mustapha dah famous ke?

seramnya....

blueiris76 posted on 30-11-2013 07:42 PM
wah... senior ni... saya tahun 94-97....

time tu 91 citer pak  guard mustapha dah famous ke?

tak berapa nk ingat la psl pak guard mustapha...rasa mcm xde jer. cer cite cer cite

uihhhh seram. seb baik aku dah abis belajar.

iols duk sgmt zmn milenium..03-09..dr dip trs ke degree,alhamdulillah ok ..even duk kolej baiduri,ms dip..org ckp kolej plg berhantu..
yg hantu senior jekolej yg kalo nk g koridor bwh even nk pki tepon public (dlu zaman henset xpopular skrg) kena pki tudung..
xpnh alami,kalo de org cite pon da xigt skrg
tp iols pnh kena ms mhs(mgu haluan siswa) skrg MWS ade histeria..ms tu iols slmber duk sorg2 kat wad penawar sbb mate merah..esok pg br tau de org histeria..

NBM posted on 30-11-2013 10:37 PM
tak berapa nk ingat la psl pak guard mustapha...rasa mcm xde jer. cer cite cer cite

pasal pak guard mustapha ni... x ingat la betul ke tak nama dia mustapha, kalau salah mane2 ex-itm segamat bole tolong confirm kan, tapi nama dia memang start dari huruf M

mane2 junior yg masuk itm time tu memang akan dihidangkan dgn citer pak guard ni

saya masuk batch Jul 94, citer pak guard ni memang tgh femes la..

antara aktiviti pak guard ni adalah menegur students yg study tgh2 malam kat tingkap dan jugak menegur students pompuan yg balik dari library malam2 especially yg pakai baju putih..

sy tgh recall mcam mane wujudnye hantu pak guard ni... nanti sambung balik ye...

guard belagak perasan polis..... gertak2 orang mcm bagus2 je....

tembak pensyarah sebab jeles, macam bagus....

Mak_Bee posted on 28-11-2013 02:29 PM
knp ek diorg ltk kolej2/universiti sume kat tmpat jin bertendang ..camne la bebudak nak study
terin ...

mayb nak student fokus kot...xnak enjoy lebih2..tenang je nak stady..cuma gangguan jin yg bertendang tu laa..

teringat mase zaman study dlu.mse tu kelas tamadun islam klu x slah, n kelas belah petang,,then mse dah abes kelas ustazah pn borak2 dgn kami 1 kelas, then ustazah citer la pasal pempuan pakai purdah yang cari gadis sunti utk isap darah tu..ekceli ktorg pd mulenye mmg xpercaya psl kisah tu sebab cite tu populer pun mase pertengahan 90-an..so kami pun dengar jela,,tapi cite my ustazah ni mmg real kene kat die.. mase tu ustzh bru masuk blajar dkt uia klu x slh, then duk 1 bilik 3 org, mse tu mmg da kecoh ade budak kne sergah dgn pempuan purdah tu mse tgh gne public fon,, nak d jdkan cerita, my ustzh ni nak pegi toilet, then dorg pun pegi la b3 sbb dah kecoh psl antu purdah tu, then mse my ustzh tgh buang air kecik tdenagr org bg salam,, drg pun konfius la knapa bg slm nak msuk toilet.. n pd mse yg same 1 of her frens da standby halang pintu. n dari celah lubang kawn my ustzah nampak yg bg salam tu sorg pempuan bpurdah. ape lagi trus la dorg kunci pintu toilet. my ustzh da nangis2 n ble kwn ustzah xnk bkk pintu, pempuan purdah tu boleh pusing keliling kawasan toilet smbil beri salam..sore die lembut sgt. sementara pempuan purdah tu keliling kawsan toilet  my ustazah n her fren berlari balik ke blik dorg. nasib sempat masuk bilik, then dorg trus la bace ayat2 quran. n mlm tu mmg dorg xleh tdo n byk kali jgk pempuan purdah tu gegar pintu n tingkap blik dorg. ekceli ade lg part2 menakutkan ustazah i cite,,tp ingat2 lupe dah. terpulangla nak pecaye or x..tp mase ustzah i cite mmg meremang sgt!!!

fiyra posted on 2-12-2013 03:41 PM
teringat mase zaman study dlu.mse tu kelas tamadun islam klu x slah, n kelas belah petang,,then mse  ...

ha tau tau cite ni mmg famous sambung laaaa

teringat mase zaman study dlu.mse tu kelas tamadun islam klu x slah, n kelas belah petang,,then mse  ...

ganasnya sampai gegar pintu...ni campus mana? sambung laa

yulley pn pnh stdy kt uitm segamat dr 97-2000..amik diploma
yulley duk di kolej nilam..pnh kn gak tp xder lah nampak makhluk tuu
cuma kn gigit kat kaki ms tgh tido..sakit siot..yulley rs bnda tu mcm berbulu

ustazah ko ni ustazah itm segamat ke?