CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

[MISTERI SETEMPAT]Kisah Seram di ITM Johor (Segamat)

xslp aku kat kolej nilam ade 1 wing tu xbagi student duduk..kosong..
xtaw sbb ape

Wah !!! ade benang pasal ITM Segamat...
Iols penah belajar kat sana tahun 1997-2000
Duduk kat kolej nilam... kat nilam nie ada satu wing experiment katanya...sebab wing tu mmg di khaskan utk student junior sahaja....
Iols duduk kat wing nie masa semester pertama.....
Masa duduk kat wing nie, hampir tiap2 mlm mesti iols n kawan2 akan dengar bunyi org berjalan atau bunyi kerusi atau meja dialihkan dari tingkat atas....
kitaorang selalu komplen sesama sendiri...org atas nie takde kesedaran sivik ke?....asyik buat2 bising aje tiap2 mlm.....
tapi komplen tu tak sampai kemana pun....hanya kita2 aje yang tau....
Nak dijadikan cite....satu hari tu iols n kawan saja2 lah nak naik tingkat atas tu..nak tau lah jiran mana yang selalu buat bising....
rupa2nya  kami semua tertipu.....sbb kat wing atas tu kosong...mana ade orang duduk....

Masih di wing yang sama....ada kawan sebilik nie suka studi mlm2....
Utk pengetahuan semua...meja studi berdepan dgn tingkap...tingkap tu plak bila dibuka menghadap jalan....
So,kawan nie suka lah studi sambil bukak tingkap...berangin skit katanya...
Satu mlm tu kami bertiga semua tidur awal...tinggal sorang kawan aje yg tgh studi...
Seperti biasalah dia studi sampai lewat mlm sambil dgr lagu n buka tingkap....
Dlm setengah jam dia studi tu...tiba2 dia terus tutup radio n tingkap n menempel tido sebelah iols kat katil bawah...iols malas nak tanya apa2 sebab dah mengantuk sgt...
Jadi tido lah berdua sampai ke pagi...
Lps balik kelas...iols tanya lah...kenapa smlm tido berhimpit satu katil...
So,kawan nie cite lah...masa dia studi smlm...sambil layan lagu ....tiba2 dia perasan 3 ekor pocong tengah berguling2 kat jalan tu....saiz berbeza2 lak tu....ade yang kecik n besar....
Bila nampak benda nie,terus dia bangun n tutup tingkap semua...meremang katanya...
Lps kejadian tu...kawan nie terus berhenti studi mlm lebih kurang 2 minggu camtu...

hans78 posted on 20-12-2013 08:24 PM
Masih di wing yang sama....ada kawan sebilik nie suka studi mlm2....
Utk pengetahuan semua...meja s ...

aiyoooo...!! boleh demam aku kalo kena camtu.

Byk kisab yg aku dgr sblm aku serah kunci bilik pd abg yg keja kt bhgn kolej . Pengalaman dia byk. ..mcm2 dia cerita. Tp yg plg angker katanya baiduri n mutiara

NBM posted on 29-11-2013 02:45 PM
Cerita 2 : Diganggu Pocong

Kisah ni terjadi kepada kawan aku yg duduk dekat sesangat dgn bilik ak ...

kenape ek, kalo orang yang bercerita fizikal pocong ni mesti sama kan..
muka hitam, muka terbakar, muka tak nampak,,
dah la berbungkus macam mayat, tambah pulak muka yang mcm tu, makin la orang takut jumpa ko..
aku ni doa2 kalo teserempak dgn makhluk halus, elakkan la makhluk ni yang aku jumpa..
fizikal dia sangat2 lahhh...

Follow Us
aku ada cerita jugak.. member aku punya pengalaman. dia cerita masa kitorag reunion tahun lepas. tapi ni cerita luar kampus la. bukan dalam kampus. tp still pasal uitm segamat sebab bdk tu bdk uitm sana. boleh kan? kan? kan?

die cerita masa tu dia balik malam.. lewat malam katanya. die kate, die suke study kat bandar dengan member2 dia. study kat fast food kat bandar.. kat mekdi. ikut teori logik akal member aku, study di fast food lagi fast dan menyerap ilmunya masuk ke otak.. ye, makin masuk ilmu nya, makin membadak pulak badannya aku tengok. menyental big mac tiap2 malam mungkin.. die kate ramai buat macam tu. fyi, member aku masa tu duduk luar. dia cakap dia dah tak duduk dalam. kene sewa luar. tapi rumah yg dekat dengan kampus. iyelaah.. aku layan je coz aku sendiri pun tak mampu membayangkan keadaan tempat tu mcm mane.

so bila dah lewat malam tu dia balik la, naik keter member dia. masa tu dia kata ada 4 orang termasuk dia. perjalanan balik tu oke. takde masalah. bila dah nak sampai tu, diaa kene lalu dekat satu jirat cina. memang ade jirat ke kat situ? die kate jirat cina. mcm kubur lama. diorang lalu situ. kebetulan dorang bukak radio. masa tu era la glemer. sebelum lalu, frekuensi elok. tapi bila lalu je kawasan situ tiba-tiba frekuensi tak jelas. macam rosak-rosak.

member aku mintak kawan aku ni betolkan frekuensi. so terkial-kial la member aku memusing/menekan cari frekuensi yang betol. member aku cakap kalo ikutkan frekuensi tu tak bertukar pun. still frek. era.. tapi bole tak jelas plak. selalu oke je. then kawan member aku suruh biarkan, lama-lama oke lah. kate nyee..

then tak lama lepas tu, frekuensi tu tiba2 memainkan lagu cina. lagu cina yang zaman-zaman dulu tu. macam lagu opera cina. suara pompuan plak tu, nyaring je suara dia menyanyi. bayangkan, dah la lalu jirat cina, tiba-tiba radio tu bole keluar lagu cina lama.. yang nyanyi perempuan dengan suara yang nyaring.. peh! dah macam tu sume kat dalam kereta terdiam lah. terus membatu tak ckp ape2.. lama jugak la dorg terpaksa menahan telinga melayan lagu cina zaman dahulu kala itu. member aku cakap die rase masa tu dia macam berada di zaman dulu. nak betolkan frek. tu memang tak berani. member aku yakin sangat benda tu satu gangguan. tapi masa tu dia tak cakap ape-ape. dia diam je. nak membaca satu ayat pun rase tak terkeluar masa tu.

bila dah lepas kawasan jirat tu, terus frek. radio tu oke balik. back to normal, dgr suara dj bercakap. macam takda apa-apa. dah tu terus member kawan aku ni tutup radio lalu memecut balik. balik rumah masa tu baru lah masing2 macam beruk kene belacan. member aku citer, malam tu sume nye tido berhimpit memasing. namun kejadian tu tak mampu mematahkan semangat dia dan kawan-kawan nya untuk study di luar spt biasa... sekian.

p/s member aku kata, act ramai dah yang terkena kat jirat tu dengan kejadian seumpama itu, namun mereka hanya memandang sepi saja kata-kata  orang sehinggalah kejadian itu terkena pada diri mereka sendirik  

Last edited by non.sari on 21-12-2013 04:42 PM

non.sari posted on 21-12-2013 04:07 PM
kenape ek, kalo orang yang bercerita fizikal pocong ni mesti sama kan..
muka hitam, muka terbakar ...

aku rasa dah mmg trademark pocong begiteww non, x penah aku dengor orang citer pasal pocong yg cantek jelita

NBM posted on 21-12-2013 07:06 PM
aku rasa dah mmg trademark pocong begiteww non, x penah aku dengor orang citer pasal pocong yg can ...

kannn...
kalo kak ponti tu boleh pulak request muka lawo2 sebelum bertukar hodoh..
bias sangat tau....

non.sari posted on 21-12-2013 04:38 PM
aku ada cerita jugak.. member aku punya pengalaman. dia cerita masa kitorag reunion tahun lepas. tap ...

citer kau ni aku mmg percaya, sb aku dulu masa duduk kt mutiara penah kena sekali. Masa tu kitorang tgh study la mlm dlm pukul 10 gitew..pstu tetiba naik  pulak semangat nak menyanyi beramai2 masa tu lagu pe tah yg popular, tgh nyanyi2 tetiba kitorang rasa mcm ada kesumbangan dlm trio kitorang tu, tetiba ada suara jantan melolong2 nyanyi lagu cina dari arah bukit yg mengadap bilik kitorang tu...semua tetiba senyap! bila mmg sah suara tu mmg nyanyi lagu cina kitorang pun terus tutup tingkap pastu tido berhimpit2 laa 4 orang hehehe..

Gigih aku membaca walaupun dalam pantang

seram T.T nasib baik dulu aku tak pilih itm sgamat sekrang tempat tu still hutan lagi ker ?

mummy_vouge posted on 21-12-2013 07:29 PM
Gigih aku membaca walaupun dalam pantang

Orang tetua cakap bahaye bace cite angker2 time berpantang.
Nak tau ape bahayanya?

MISSLIYA posted on 22-12-2013 06:14 PM
seram T.T nasib baik dulu aku tak pilih itm sgamat  sekrang tempat tu still hutan lagi ker ?: ...

ntah la sb dah lama x pegi sana dah to yg pastinya jirat menten ado

kivio posted on 22-12-2013 09:25 PM
Orang tetua cakap bahaye bace cite angker2 time berpantang.
Nak tau ape bahayanya?

Ok aku xnk tau..hahahaha

mummy_vouge posted on 23-12-2013 01:30 AM
Ok aku xnk tau..hahahaha

ha tawu tatott

Bukan takot kurng berani dgn keadaan diri..dh la anak aku bejaga smpai pkol 4-5 pagi..

jap...nak tanya...
xde sapa2 tau ke kisah tahun 1995 atau 1996 kat itm segamat???....
pasal gangguan yg buat budak2 pompuan tido beramai2 sbb ketakutan...
benda nie terjadi masa minggu peperiksaan...

sapa ada ms uitm segamat kena histeria ramai thn 2002 tu....
hahahaha
gara2 ada bdk main spirit coin
huru hara dibuatnya
xmemasal hbs semua bilik kena simbah air yasin

hans78 posted on 23-12-2013 10:33 PM
jap...nak tanya...
xde sapa2 tau ke kisah tahun 1995 atau 1996 kat itm segamat???....
pasal ganggu ...

nampak ke rupa dia camana? minggu exam mmg la suka dia ganggu sb masa tu students semua tgh stress badan tgh lemah