CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

[MISTERI SETEMPAT]Kisah Seram di ITM Johor (Segamat)

NBM posted on 5-1-2014 12:49 AM
aaikk..? apsal nilam jd gitu?

Dorg renovate tp tempat tu maybe byk sgt bende yg dah usang jd smpi skang terbengkalai. Jd suram sunyi n scary. Sian bebudak mutiara n baiduri nk gi PI pun xberani dah lalu bawah nilam. Ni kata sepupu aku yg blaja sana.

Czaziq posted on 5-1-2014 12:52 AM
Dorg renovate tp tempat tu maybe byk sgt bende yg dah usang jd smpi skang terbengkalai. Jd suram s ...

gitu kisahnyer....tapikan kampus tu mmg besar sgt la, pada aku semua tempat kt situ scary, tak tau la org lain rasa apa, tapi aku mmg rasa camtu lah..

NBM posted on 29-11-2013 03:14 PM
iniaroonz: bab meneman org kencing mlm2 buta mmg satu benda yg menakutkan la masa study dulu. Tapi b ...

kesian kat awak....nak buat camna, bila dah dgr cerita..semua takut lol...

dah lama x update citer nih...malam ni tetiba teringat pulak satu kisah. Ni bknlah pengalaman aku tapi kakak2 senior yg cerita. Itu pun dorang cerita kt aku masa aku mcm macho poyo nak pegi pantry sorang2 kt Mutiara tu sb nak buat megi..aku lapoo sgt masa tu baru2 masuk situ. Baru aku tau xde sape yg berani nak gi pantry tu sorang2, kalau nak jugak pergi kena ramai2...makna ramai tu ialah lebih dari 2 orang ye kwn2.

Ex-student zaman aku dulu mesti sedia maklum UiTM Johor tu dulu semua power point diblock x boleh pakai, nak iron baju, nak jerang air, nak masak meggi kena pegi pantry. Ada sorang kakak ni cerita, satu malam tu kawan dia pergi pantry sebab nak basuh pinggan mug segala. Tiba je kt pantry tu ada sorang pmpuan tgh berdiri kt sinki mcm tengah membasuh sesuatu. Kawan ni dlm mode peramah so menegur la...'Assalamualaikum...membasuh ke? saya ni lapar pulak rasa nak buat meggi.." Pmpuan tu senyap tak menjawab tapi at the same time kawan ni perasan yg pmpuan tu bkn tgh membasuh apa2 pun tapi berdiri mengadap air yg kuar dari paip sinki tu. Kwn ni assume yg pmpuan ni student kerek la or tgh bad mood ke..tanak sembang. So dia pun diam tunggu turn nak pakai sinki tu. Punya la lama kwn tu tunggu pmpuan tu tak abis2 lagi so agak hilang sabar la...dah la sombong dia buat sinki tu mcm dia punya pulak.

Kwn tu pun sound la...dgn suara agak bengang..."Lamanya membasuh...orang lain pun nak pakai sinki jugak kak..lama dah saya tunggu ni"...Tiba2 pmpuan tu dgn marah pusing kt kwn tu..lintang pukang kwn tu lari sb pmpuan tu sebenarnya langsuir dia lari sekuat hati try pulas tombol pintu bilik2 kt situ tapi byk yg dah berkunci, nak2 kalau dorang dgr suara menjerit mmg sekelip mata je pintu tu dorang terjah & kunci. Sib baik ada satu bilik tu pintu x kunci lagi, dia main rempuh je...esok pagi baru dia kuar dari bilik tu. Menurut cerita kwn tu, pmpuan tu punya muka punya la buruk dan lebih terer lagi pmpuan tu kejar dia bkn pakai kaki tau tapi terbang beb...gila betul, kuat semangat kawn tu sb kalo aku, konfem aku dah kena kidnap dgn langsuir tu...nak sebut cheese pun x sempat dah...

cikatilia posted on 26-12-2013 05:16 PM
noks.. sorry OT

aku pon mutiara level 3 dulu2

aku sampai skrg nih bila teringat suasana kt sana masih lagi boleh rasa seramnya. Tapi sebenarnya seronok campo seram. Seronok sb ramai kawan2 tapi bila malam makin larut tu dah rasa sayu lain macam. Sib baik la aku 6 bulan je kt sana. Yg duduk bertahun2 tu aku respek la weii kt korang...

Czaziq posted on 5-1-2014 12:47 AM
Skang kolej mutiara tu berpenghuni lagi. Mcm kolej aku kolej nilam dah terbiar dah xde penghuni al ...

aku pun lupa nama ustaz aku masa tu. Tapi dia akan bawak satu kayu kalau dia dtg mengubat budak2 histeria. Dia letak je kayu tu kt kaki budak tu terus diam x jerit2 dah

Follow Us
NBM posted on 19-1-2014 12:20 AM
aku pun lupa nama ustaz aku masa tu. Tapi dia akan bawak satu kayu kalau dia dtg mengubat budak2 h ...

Ustaz aku tu xsilap nama dr ahmad. Panggil dokmat

woobin^^ posted on 29-11-2013 10:34 AM
ish TT nie, nape bukak rahsia rumah kite nie~  
iols pon budak ITM segamat jgk tp mase time iol ...

bkn rahsia lagi kisah rumah kite ni woobin . Ko tak takut ke balik mlm2 buta time tu,kang ada yg mengikut balik bilik..happening jadinya

NBM posted on 19-1-2014 12:20 AM
aku pun lupa nama ustaz aku masa tu. Tapi dia akan bawak satu kayu kalau dia dtg mengubat budak2 h ...

Kayu Nona ke? Sebab kayu Nona ni jin takut biasanya...

Czaziq posted on 5-1-2014 12:33 AM
Kolej mutiara tu mmg byk budak kne sampuk. Ms aku blaja sana dlu siap ada student terberanak atas  ...

hohh!?? beranak kt situ? hidup ke mati? gila kentang betul

NBM posted on 19-1-2014 04:22 PM
hohh!?? beranak kt situ? hidup ke mati? gila kentang betul

Dedua hidup. Yg plg kepoh lecturer la semua pakat lawat budak yg bersalin tu kt spital. Ekekeke

YANG NI CITER TAK SERAM TAPI AKU NAK CITER JUGAK

KES 1 : IBU AYAM KENA TANGKAP

Berita paling gempar masa aku kt sana ialah tertangkapnya sorang student pmpuan, tak silap aku dia amek course DBS. Aku kenal kakak senior ni, dia baik sgt dgn aku siap dtg bilik aku sembang2, pastu aku pegi bilik dia sembang2...dia tunjuk kasut2 & handbag2 mahal dia kt aku..malangnya time tu aku tak minat kasut & handbag yg aku minat novel jer.  Penah dia tanya aku nak buat part-time job tak? nak mewah mcm dia tak? time tu aku muda remaja dan jelita ...so agak blurr la kan dgn pertanyaan dia tu.

Aku baik dgn dia tak lama sb aku tak suka dgn perwatakan dia yg mcm ghairah jer kekdahnya...saspen plak aku sb aku xde selera kt pmpuan.  Tup2 dia kena tangkap dgn anak2 ayam dia sekali. Rupanya dia mmg cari student2 baru utk jadi anak ayam dia. Pelanggan2 dia merupakan VIP/VVIP bkn cekai2 punyer hokey...tapi takde pulak aku dgr any VIP or VVIP kena tangkap sekali...of course laahh kan..ape nak diherankan Kakak tu tak cantik tapi body dia solid, gebu & mantop giteww...dgrnya hujung minggu je kete mewah dtg jemput dia. Ntah ape la jadi kt dia kan.

Berbalik kepada anak2 ayam tu pulak...management panggil la mak bapak dtg campus tanpa diberitahu ape kes anak memasing. Dorang tiba kt situ baru lah diberitahu, katanya ada yg tak mengaku anak terus balik tanak amek tau pasal anak dia dah...kecewa sangat la tu....aku paham skrg sb aku pun ada anak pmpuan ...kesian kan..

KES 2 : COUPLE KENA TANGKAP BASAH KT SECRETARIAL SCHOOL

Couple yg kena tangkap basah ni bkn student secretarial seperti yg dituduh2 masa tu..standard la yg jahat2 noti2 mesti kena kt students secretarial...aku tk kesah pun dah redho dah haha! Tapi yg aku kesah sgt tu si couple tu kena tangkap kt dlm kelas kitorang & dorang bersenggama kt atas meja kuliah kitorang eeeuuuwwww...geli siot!

Menurut citernya, pak guard yg meround tu terperasan yg aircond kt dlm bilik kuliah tu terpasang so dia naik la nak tutup...bukak2 pintu tgk si couple dua ekor ni tgh bersenggama dgn bersungguh2nya..lepas sudah semue settle pak guard tangkap...yg tak bermoralnya pak guard tu, dia tunggu sampai si couple tu abis bersenggama baru dia tangkap...dlm erti kata lain..dia dpt tgk free show

Aku terfikir gak, si couple 2 ekor ni tak takut ke kena sergah dgn langsuir ke...pocong ke...tapi bila fikir2 balik - nafsu dah menguasai minda..jgn kata hantu..Allah pun dia tak takut

tu je la citernya...

Byk kesah kat segamat ni. Antaranya:
1. Kisah pakcik guard tegur budak tgh study kat tingkap. Masalahnya bilik budak tu kat level 3. Ni cite dr senior la tp xpenah hadapi.
2.  bola2 api terbang. Ms tu aku tgh dating dgn bf (skang husband) beramai2 dgn member2 kat benteng. Tetiba bebola api tu melintas. Mcm meteor tu ala2.
3. Kol 8.30 mlm turun dr kolej nilam nk gi library kat tangga PI (pusat islam) kat area kolej SMK terserempak pompuan bertelekung, tapi berkain batik, tapi xde muka. Ni aku alami sendiri. Ms berdepan tu xtakut, tp pas lepas lembaga tu rasa telinga mcm berdesing pastu mcm ada bisikan suh aku jerit kuat2. Tp aku xbuat. Yg teringat time tu cuma baca bismillah je. Tp alhamdulilah xde la demam ke ilang semangat ke hape.
4. Kisah klaka-- hasben n bebudak wing dia main mandi2 ( selalu kalo sambut birthday n freshie). mandi2 ni bukan mandi biasa sbb mandi ni mandi air kencing, air kasut, air toilet segala bagai air. Jadi mlm nk kne mandi ni dorg kne sembunyi kat sekeliling itm tu. xle tido bilik kalo x abis kene mandikan. Jadi mlm tgh dorg nk sembunyi kat padang, terserempak dgn pak guard tgh ronda, pak guard tu maybe hengat dorg ni jelmaan ke lembaga ke xtahan dorg lansung . pak guard terus pecut bila tersempak dgn dorg. Yg dorg ni pulak sbb terperanjat terserempak pak guard bole berdiri tegak membatu mcm patung. Kalo aku jd pak guard pun aku cabut sebab hengat tersempak org bunian. Lol.

Czaziq posted on 19-1-2014 04:49 PM
Byk kesah kat segamat ni. Antaranya:
1. Kisah pakcik guard tegur budak tgh study kat tingkap. Masa ...

citer no.3 tu aku rasa antara punca2 histeria..ye dak? kalau tak kuat semangat sure kau jerit histeria punya.

citer no.4 tu..gila lawak hahahaha! sib baik terserempak dgn pak guard betul, kalo terserempak dgn pak guard yg ade super hero power boleh terapung tu jadi batu kejung terus hahaha!

NBM posted on 19-1-2014 04:49 PM
YANG NI CITER TAK SERAM TAPI AKU NAK CITER JUGAK

KES 1 : IBU AYAM KENA TANGKAP

Bukan zaman kak NBM je, zaman aku pon ada golongan mak hayam ni. Geli tau siap mengandung2 bagai pastu abortion bagai. Nauzubillah jgnla terjadi kat anak2 aku. Mana yg pompuan nk kaya cepat nk kemewahan byk betul jd anak ayam.
Ada kes dimana anak ayam ni pegi berjimba ke genting, mak dia sakit tenat n meninggal dunia. Bila abg dia cari kat kolej mutiara, bebudak bilik cakap dia balik kampung, tapi rupanya pegi genting. Bohong roomate, bohong mak bapak, bila mak meninggal xsempat jumpa. Xtau apa berlaku pastu.
Tp yg lelaki lak ada yg kaki stone la, kaki tonggang la, jadi nyah la. Scary betul bila pk balik ms blaja kat itm. Tp semua pengalaman ni mematangkan kita.

NBM posted on 19-1-2014 04:54 PM
citer no.3 tu aku rasa antara punca2 histeria..ye dak? kalau tak kuat semangat sure kau jerit hist ...

Tu la rasa badan jadi lain maybe selalu pas semayang ms kat itm tu aku salu baca al mathurat, tu yg x jadi histeria kot. Hehe

Czaziq posted on 19-1-2014 04:57 PM
Bukan zaman kak NBM je, zaman aku pon ada golongan mak hayam ni. Geli tau siap mengandung2 bagai p ...

hmmm...sampai mati xbleh lupa tu...mungkin skrg dah insaf kot, kita doakan la dia insaf dah. Aku bersyukur sgt aku berjaya menepis segala pengaruh rakan sebaya ni hehe...aku pun bkn la baik sgt dulu...noty jugak sket2 tapi xde la sampai genting tu...kategori noty2 tapi takut gitew haha!

NBM posted on 19-1-2014 05:17 PM
hmmm...sampai mati xbleh lupa tu...mungkin skrg dah insaf kot, kita doakan la dia insaf dah. Aku b ...

Samalah kita kak NBM! Aku syukur sgt xbercampur n terpengaruh dgn org yg salah. Sbb aku sedar, kalo aku jd jahat, aku dah le org susah kalo kne buang itm nak blaja katne. Hehe. Cuma itm ni every sem kan awal sem n akhir sem xde air. Pastu time tu la akan berlaku histeria. Maybe sbb kotor kot so segala bagai jin bunian hantu pun keluar.

noreen posted on 24-12-2013 09:36 AM
sapa ada ms uitm segamat kena histeria ramai thn 2002 tu....
hahahaha
gara2 ada bdk main spirit co ...

Xtau pun kesah ni.. Kolej mana?

Aku dok kolej mutiara level 1 dari tahun 1989 hingga 1991- aman sajer konsepnye - yer ler Kami ni kategori peneroka so duk jaja ler cerita Kat junior macam2