CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

[MISTERI SETEMPAT]Kisah Seram di ITM Johor (Segamat)

Aku pun lepasa UiTM Segamat juga baru je habis study bulan 6 yang lalu. Sekarang tinggal tunggu konvo kat Shah Alam. hehe. Tengah jalan2 mencari cerita seram dalam myforum ni terjumpa pulak thread ni.
Aku pun ada cerita jugak waktu stay Kolej Intan namanya.

aku batch 97-2000, merase la dok SMK and then kene transfer SR........
sblum SMK di convert untuk siswi, SR n SMK level 3 dikosongkn selama 1 sem kalo tak silap aku....byk gak la citer 2 seram jadik bile level 3 ni dikosong kan.....ade citer jumpe antu jepon bekawat la, pocong kat tangga naik level 3 la....tpi yg aku peliknyer citer2 seram ni slalunyer akan havoc bile nak final.......entah la...mingkin mase ni bbdak ni senang kene kaco kot sbb terlampau stress....kotttttt.....

alhamdulillah spanjang buat dip and deg kat sana tk penah la terjumpe benda2 pelik walaupun mase pindah SR tu aku dok level 3 yg dh lama dikosongkan....and budak yg dulu dok bilik tu citer slalu gak diorng kene kaco.......cuma perasaan je yg kekdang jadik seram bila dlm bilik sesorng.......

Saya pun pernah duk di Kolej SMK. Merasa juga la pengalaman kene tindih. Pernah gak terjaga tgah malam ternampak bentuk org tp colour mcm bayang2 duk atas alamari (masa tu tido katil atas) sekelip mata je pastu hilang. Lepas tu terus rasa mcm diselimutkan dan akhirnya kene tindih tak leh gerak2 lagi. Selps peristiwa tu sampai akhir duk situ, katil atas tu mmg tak tido lagi dah. Seramm...

Ehhmm.. apa khabar agaknya dengn Encik Arun, masih lagi kt UiTM Segamat ke?.

Itm segamat in memories..mmg bnyk cerita angker terjadi..tapi bukan kt diri aku secara langsung..Alhamdulillah.
Agaknya kolej nilam x kuat keangkeran kot..

Elemek..ramainya alumni...sy keje warden kat Segamat 7 tahun...he..he

hati duk kat kolej mutiara...pernah kena sekali...tengah syok tido tiba2 rasa ada sesuatu duduk kat tepi katil...ngadap muka. Perghhh! tahap bekukan diri sampai nak bernafas pun takut. Baca ayat2 suci tak henti dlm hati...sampai rasa takde "benda" tu lagi...mencecetlah hati pindah tido katil sebelah...sempit pun sempitlah janji selamat!

Follow Us
ni citer dr mmbr pompuan aku, kolej ape aku pn tk pasti tpi rasenyer mutiara kot.......satu malam tu dia nk smbhyng isyak tpi dah larut malam gak la....kiranyer nk smbhyang lps tu trus tido la.....
lps amik air smbhyang, dia masuk je bilek nmpak ade org lain tgh smbhyang dlm bilik tapi...........kiblatnyer TERBALIK!!!!mmbr mula2 tk perasan....siap bleh duduk dulu kat katil igat nk tunggu 'org' ni abis smbhyg.....lps dia perasan je trus belari kluar.....trus tido kat bilik mmbr lain mlm tu......

lg satu byk citer la aku slalu dgor org nmpk akak pon kat atas bumbung kolej nilam n dgr hilaian diorg tpi ntah betol ntah tak tk tau la.....smpi grad aku tk penah lg dgor hilaian kak pon ni wlaupun mase dok SMK wing wing dkat PI.......

noreen replied at 21-12-2013 09:05 AM
Byk kisab yg aku dgr sblm aku serah kunci bilik pd abg yg keja kt bhgn kolej . Pengalaman dia byk. . ...

Setuju..baiduri n mutiara keras compare dgn nilam..Alhamdulillah sepanjang d nilam xde kejadian scary terjadi kt diri..

NBM replied at 21-12-2013 07:06 PM
aku rasa dah mmg trademark pocong begiteww non, x penah aku dengor orang citer pasal pocong yg can ...

Kot dikasi paku blakang tengkuk baru lawo

puteri_nj81 replied at 28-10-2014 02:45 PM
uitm di hatiku....saya batch 1999-2002.. mase tu kami first batch siswi yg ditempatkan di kolej SMK. ...

Haha..kenangan naik van kuning berhimpit2, lepak mekD, buger sedap n nasi goreng kampung benteng..utm segamat di hatiku

Latarbelakang

Emm .. boring boring sambil surf ..jumpa pulak dengan topic ni. Aku sebenarnya memang  dah lama "bengang " dengan ITM @ Uitm... seriously ... sebabnya ..everytime aku nak apply masuk ITM@uitm dari pkt Degree  sampailah ke Phd mesti Fail. Ironinya -aku diterima pulak masuk ke USM dan seterusnya melanjutkan pengajian diperingkat tertinggi di luar negara.

Walaupun aku tak pernah belajar di ITM ...tapi ITM Segamat (kampus Jementah) cuma terletak beberapa Kilo sahaja drp rumah aku di KG .

Mungkin generasi muda Uitm tak tahu ..ITM segamat bermula di Rumah Kedai Bukit Siput ...sebelum di Pindahkan ke Segamat Baru dan akhirnya ke kampus sekarang.Katanya ini adalah salah satu Projek yg di usahakan oleh Timbalan Perdana Menteri ketika itu – Tun Musa Hitam

Yang aku perasan sangat . Tapak kampus Uitm sekarang dulunya adalah kawasan Hutan Belantara . Di dalam Belantara ini ada "Kerbau Liar" yang berkeliaran -ala ala ..Asian Buffalo di Australia . Babi Hutan Toksah cerita lah...

Yang menariknya ..kata orang "kerbau liar" ini adalah peninggalan daripada orang orang dahulu di zaman awal Johor semasa zaman Maharaja Abu Bakar . Kerbau yg lari atau ditinggalkan masuk hutan akhirnya lepas bebas  menjadi liar .

Sekitar tahun 70 an . masyarakat setempat .ada yg pergi mencari daging percuma secara berburu didalam hutan ini. katanya sekarang pun masih ada Kerbau liar ... cuma kedudukannya semakin jauh kedalam...dalam mana ..jangan tanya...

Dulu kawasan ini sebelum ada Uitm dikenali sebagai Batu 7. satu satunya landmark disitu adalah jambatan Sungai "Jejah"..utk yg tidak tahu seberang sungai Jejah bersempadan dgn Kg Pogoh ..ada satu Kg org dulu dulu bernama Kg Jawi. Terakhir sekitar tahun 80 aku kesana mengambil buah Kundang..kampung tersebut telah ditinggalkan .. dan cuma ada kem pembalak .

Org segamat kalau cakap pasal batu 7 memang meremang bulu roma . Khusus kalau belah malam . kalau lah bukan disebabkan terdirinya Uitm ..kawasan tersebut memang ketinggalan.... thanks utk Kerajaan dan Korang semua..yg secara tak langsung menjana ekonomi setempat .

Cerita Anker.

Kebetulan kebun Ayahnda aku cuma terletak beberapa Kilo drp Batu 7 . Nak ke kebun tak boleh tidak mesti kena lalu di susur kawasan Jirat Cina yg saujana mata memandang tu. Ayah aku biasanya Liat nak ke kebun kalau hari dah menjelang petang . Tapi hari itu entah apa mimpinya ..ayah mengajak aku menemaninya ke kebun walau  dah pukul 5.30 ptg.

Dengan hanya menaiki Kapcai aku dan ayah ke kebun . Tak buat apa apa pun . Cuma "look see".."look see"...sekitar pukul 6.30 Hujan turun dengan lebatnya . Aku dan ayah berteduh di Pondok sambil menanti hujan reda.Nyamuk punyalah banyak . Menyedari tiada tanda tanda hujan akan berhenti ayah membuat keputusan untuk meredah Hujan sebelum masuk waktu maghrib.

Dalam lebat  hujan dan suasana remang remang senja –kami dua beranak masih di pinggir perkuburan Cina . Menyusur laluan getah ke Jalan Utama . Tiba tiba dalam jarak 10-12 meter ..aku ternampak sesosok tubuh wanita berbaju Kebaya Nonya ..berjalan membelakangkan kami ...sambil memegang Payung kertas ( Payung kayu- yg biasanya digunakan utk Pengkebumian ).

Seingat aku memang tiada penempatan penduduk di sekitar itu. Menyedari aku nampak apa yang dia nampak .. Ayah menepuk peha aku dan menyuruh aku berselawat ..... suasana ketika itu benar benar hening ... kalau lah bukan disebabkan bunyi kapcai yang memecah suasana ...tentulah ianya menjadi sangat sunyi.

Tiba tiba aku ter perasan Moto kapcai buruk ayah menjadi laju dan melantun lantun melanggar akar pokok getah yang berselirat ...bagaikan menaiki kuda liar ..ayah kelihatan gopoh mengendalikan kapcai ..sambil aku terhenjut henjut dibelakang.

Lama selepas peristiwa tersebut ..  ayah memberitahu aku  ketika kami melepasi  wanita tadi ... tiba tiba Wanita Berkebaya Nyonya tersebut..... duduk mencangkung ....merangkak sambil mengeleng gelengkan kepala  dan akhirnya perlahan lahan terangkat keudara dengan pakaian yg telah bertukar serba putih ke Pucuk Pokok getah ...

Di satu masa yang lain . Bapa saudara Aku ..berkebetulan ada aweks di Pekan Jementah . So kerjanya siang malam mengayat aweks ..yg sekarang dah jadi Mak sedara aku... satu hari nak jadi cerita . sekitar pukul 12 malam dia melepasi Kawasan Jirat tersebut dengan Ford Buruk Atok Aku. orang kalau dah di landa Angau ...mana kisah hantu hantu ni....

Tiba tiba dia terdengar satu bunyi yang sangat kuat menimpa diatas bumbung kereta ...nak dikatakan Durian jatuh diatas kereta ..belum musim lagi.... Budak Kg la katakan ..bukan reti takut ...dia parking kereta di tepi jalan sambil memeriksa apa yang berlaku ... hanya apa bila dia nampak nisan Jirat Cina yang samar samar di sirami cahaya rembulan ... barulah terbit rasa takut dalam hati... cepat cepat dia masuk kedalam kereta dan memecut laju ..mencari jalan pulang.

Tiba Tiba melalui cermin pandang belakang dia ternampak sesosok tubuh duduk tersenyum memerhatikannya ...dengan  berbekalkan semangat yang berbaki digagahkan Jua sampai  ke rumah ..suasana menjadi hingar bingar bila dia menekan Hon Tanpa Henti diperkarangan rumah . hampir semua penghuni rumah terjaga ....dan mendapati bapa saudara aku sudah lembik tidak bermaya di tempat duduk pemandu...

Arwah Atok ..sebagai orang tua cepat memahami apa yang berlaku ...segera dia mencapai bapa saudara aku dan “mengebaskan” dengan kain sambil membaca beberapa ayat . Pintu kereta terbiar terbuka sampai pagi...Nenek sibuk meramu sesuatu untuk memulihkan semangat anak Jantannya yang telah luntur..

Seminggu Bapa saudara aku melepek demam tak kebah  ...yg aku perasan selepas kejadian menakutkan itu  Jadual Dating mereka di pinda  sebelah siang sahaja....he he ..tau takut...

Kisahnya –pada malam itu bapa saudara aku yang sedang riang ria memandu setelah berjumpa aweks ... perasan ada sesuatu kelibat melintas ... tanpa sempat memberek dia telah melanggar kelibat tersebut ... melalui cermin dia katanya nampak seakan akan kain yang terjurai. Bimbang telah melanggar orang dia menghentikan kereta untuk memeriksa ...tanpa menjumpai apa apa clue...

Yang pasti selepas kejadian kereta Ford Buruk atok berbau hancing selama seminggu juga.. akibat bapa saudara aku yg terkencing kencing di sergah hantu dlm kereta...

Itulah secebis kisah ITM @ Uitm yang ingin aku coretkan .  

Err - Bus kuning dan Van yang di Usahakan oleh Pak Isnin samsuri tu masih ada ke ..? Isnin taukeh bas tu sekelas dengan aku masa darjah satu di sek dato wan idris..

alzarafee replied at 10-3-2015 02:38 PM
Latarbelakang

Emm .. boring boring sambil surf ..jumpa pulak dengan topic ni. Aku sebenarnya mema ...

cerita cmni la aku nak dengar, sb aku ni tanya2 jugak kt mak sedara aku kt segamat tu...haram dia tau. Seram gila la kalo camtu, maknanya jirat tu mmg dah lama la kt situ

anno_miss replied at 6-1-2015 02:40 PM
Haha..kenangan naik van kuning berhimpit2, lepak mekD, buger sedap n nasi goreng kampung benteng.. ...

beger sedap tu ade lg ke skrg?
beger lain mmg xleh lawan lah beger dia..
billion tu ade lagi?ke dah tukar pasaraya lain?

Kubur cina di batu 7 memang dah sedia ada sebuh tertubuhnya UiTM Segamat . Kalau perasan jalan ke UiTM agak kedalam sedikit drp jalan di sebelah luar menuju ke Jementah . Itu lah jalan lama yg betul betul menyusur di tepi perkuburan Cina , India dan Kristian.

Bila Uitm di bina Jalan tersebut telah di lencongkan sedikit tanpa perlu lalu di tepi Kubur . Dorang pun satu juga...ada ke patut gali lubang KuboQ betul betul kat pinggir jalan...apa la punya ...bengong.

Maklumat yg aku tahu tanah perkuburan Cina itu telah sedia ada sejak sebelum Merdeka lagi .Maknanya ramai lah Cina Cina Segamat , Kasap dan Jementah yg bersemadi di Situ...

Aku pulak - masa zaman kecil memang di besarkan di sekitar kawasan Kubur Cina . Dan secara tak disedari mengembangkan satu Tabiat Pelik @ weird sampai ke hari ini.

Satu Hobi aku sejak kecil sehingga ke hari ini ialah suka sangat membelek "batu nisan" cina . Betul . Bukan nak cerita pulak . Tapi itu lah kesukaan aku ( ala ala Arkelogist gitu..) . Kalau Korang perasan Nisan Cina diletakkan Gambar pemilik Kubur . Aku suka sangat membelek gambar gambar pemilik kubur tersebut.... Donno Why..

Itu tak termasuk menengok "Burial Ceremony" Cina yg siap di datangkan dengan Band . Kadang kadang aku sedih  dan Insaf . Gitu lah jadinya pada kita ...kalau tidak dikurniakan "Iman " dan "Hidayah"... syukur Ya Allah ....kita sentiasa didalam Rahmat Iman.

Dek kerana kegemaran aku yang suka membelek belek gambar di Nisan Cina . Satu hari aku telah di Uji ketika melalui sebuah Pekuburan Cina di Jemaluang Mersing . Tempat itu memang super sunyi .Ketika itu memang nak masuk Maghrib . Aku memandu sensorang . Tak pernah dalam kamus aku merasa takut bila lalu di tepi kubur cina sblm ni.

Niat aku cuma nak sampai cepat ke rumah kejar Maghrib. Jarak dengan Bandar Mersing ada lebih kurang dlm belas KM. Masa tu Aku baru dapat anak pertama while wife Just transfer kat Hospital Mersing.

Semasa aku mengambil selekoh . Aku terpandang Pintu masuk Jirat Cina  . Bagi aku itu Cuma pemandangan biasa yg berlatar belakangkan Kubur dan Nisan yg berbaris...tapi hari itu lain....in a split second tiba tiba darah aku berderau ... panas naik ke muka bila aku melihat dua makhluk kecil sebesar beruk seakan akan "Syaitan " yg sedang duduk diatas kedua dua Tiang pintu masuk sambil tajam merenung aku...

Astagfirullah ... Astagfirullah..itu lah 1st time aku merasa gerun. Tanpa berlengah aku terus tukar Gear dan memecut laju.

Sampai di Taman Wawasan Mersing aku terus meluncur sehingga sampai ke depan rumah sewa isteri aku... dia yg memang tahu aku akan pulang petang itu menunggu di depan pintu bersama Baby .

Demi aku menjejakkan kaki ke tanah ..tetiba Baby yg tadi nya "elok" tiba tiba menangis bagaikan di rasuk . Aku terus ke bilik air ambil wudhu dan solat maghrib. Baby masih "keras" menangis .

Seusai Solat isteri aku bertanya ...awak balik dengan siapa "...?? . Aku jawab kenapa ... ? Siapa kawan Awak tadi ..???

Itu lah kesilapan besar yg telah aku lakukan... kalau ikut petua yg aku belajar . Sepatutnya aku perlu terus ke Mesjid atau Surau . Dan kalau lah ...gangguan itu nak ikut biar dia ikut sama sampai ke Mesjid dan Bukan ke Rumah.

Malam itu kami suami isteri bergilir gilir membacakan yassin dan Ayat Kursi... menjelang subuh baru lah baby reda drp tangisan.

Itu lah secebis kisah dan pengajaran yg boleh aku coretkan.

Nanti kalau ada masa aku cerita kan ..kisah Pembakaran Mayat India secara Tradisional...

Aku org johor..tapi x penah sampai uitm segamat lagi..

alzarafee replied at 11-3-2015 04:22 PM
Kubur cina di batu 7 memang dah sedia ada sebuh tertubuhnya UiTM Segamat . Kalau perasan jalan ke Ui ...

Hoho batu 7.. Tempat aku mancing dulu2
Dulu pernah ada geng mancing pakai umpan tapa. Bukak je tupperware keluar suara mengilai atas pokok.
Tapi tak pernah serik.. Pergi lagi mancing pastu dari malam sampai ke pagi. Port best kan katanya.. 1 mlm leh dpt 6-7 ekor patin beso2. Baung, lais pun banyak. Cuma kena hati kering sket la.. Buat bodo je kalo dengar bunyi2an.. Hehe

alzarafee replied at 10-3-2015 02:38 PM
Latarbelakang

Emm .. boring boring sambil surf ..jumpa pulak dengan topic ni. Aku sebenarnya mema ...

fuhh!! best ni. seremm.

Part merangkak pehtu geleng kepala kiri kanan tu boleh imagine .. boleh terkencing kalau nampak.

Kubur cina di batu 7 memang dah sedia ada sebuh tertubuhnya UiTM Segamat . Kalau perasan jalan ke Ui ...

Ni mesti otai dah ni...

share lagilah apa2 cerita ..

Edited by lampu_liplap at 25-3-2015 04:00 PM

Dulu2...aku budak ITM Shah Alam.  Masa kitaorg part 3, kena pergi kursus apebenda tah yg ITM organise....lokasi kitaorg kena hantar ialah ITM Segamat.  Maka, berduyun2 lah aku dan kawan2 aku naik bas ITM pg ke Segamat.

Masa sampai tu....dah remang maghrib...kena tinggal kat tepi jalan and masuk ke kem ikut jalan belakang kot.  So, nak tak nak kena lar redah kawasan kubur tinggal tu dan pergi ke kem.  Kem tu baru dibuka masa tu and kitaorg adalah batch yg ke 2 dihantar berkursus kat situ.  Ingat lg, kem tu lantainye tanah...tidur atas batang2 kayu getah yg dibuat pangkin.  Mandi kat bilik air yg ada kolam dan dipagar zink kelilingnya...sebijik cam kampung ler.  Sepanjang 3 hari 2 malam kat sana...kitaorg byk buat aktiviti luar....

And pd mlm ke 2 tu, ada sessi burung hantu.  Kitaorg beratur dlm satu barisan dan mula ditinggalkan sorang demi sorang kt dlm gelap.  Kawan aku kena kacau...dia kata bila dia dah tabur belerang, dia duduk dlm bulatan.  Tetiba dia nampak semak depan dia tu mcm goyang2....dia takut babi utan....then stop.  Tetiba dia mcm ada dahan jatuh depan dia.....tak lama lepas tu....mcm ada benda mula bergerak keluar dari semak....dia tak tau amende.....then...tetiba...benda tu bergerak laju...mcm keter remote control bebudak tu.....laju dok pusing keliling tempat dia duduk.....dan tiba2....benda tu terus meluru ke arah dia dan masuk ke bawah peha dia (dia duduk bersila atas tanah).....terjerit ler kawan aku nie......bila dia raba, tiba2 ada kayu kat situ...heran coz masa dia mula2 duduk tu...tempat tu clear....

Lepas session kitaorg tu....ada byk group lain dihantar.....termasuk ler group adik aku....yg ni mmg kena kacau kaw2 punya.....ada kawan dia tu, mmg jenis sensitif......kak lang tu siap nyanyi2 atas dahan....bila budak tu duduk bersilang lutut....kak lang tu menjelma bawah kaki dia dan cakap "cakkkkk".....siap budak tu boleh kata.....benda tu muka pucat giler dan nafas dia sejuk.....Ada gak budak yg hilang ms sessi burung hantu tu....batch2 junior.....masa dia dijumpai, dia kata dia mmg nak sgt keluar dari situ dan dia nampak jalanraya mcm kt shah alam....terang benderang....tu yg dia nekad jalan keluar tu...

Tak lama lepas tu.....camp tu kena tutup....dikatakan camp tu dah tercemar....coz budak2 ni tak jaga kebersihan....bila dtg bulan....pad main pakat buang kat mana suka je....

Berbalik pasal kubur tu....mmg kitaorg ada sessi kembara....berjalan rentas paya....kawasan kubur bagai...and mmg betul, kubur yg aku lalu tu dated 1930an.....ms tu tak takut hapa....coz hari tgh panas terik and siap kitaorg terpikir, kalo jumpa buah2 kat kubur ni....mmg kitorg rembat je....coz dah terlalu dahaga dan lapar....

Tempat yg kitaorg kena buat sessi burung hantu tu.....mmg terlalu dekat dgn kubur lama....malah ada yg duduk sebelah kubur lama tu.....semua tak perasan coz dlm gelap  

Ada satu hari dipenghujung tahun 70 an , sedang aku "melangsang" dalam semak samun melastik burung . Tetiba hidung aku menangkap satu bauan yang sangattttttttt... Busuk ... Seriously .."Busuk Gilerr".

Didorong oleh perasaan ingin tahu . Aku akhir nya sampai di kawasan Perkuburan India ( Rasanya ni Beragama Kristian) sebab itu mungkin di Kebumikan dan tidak Di bakar... Untuk Nota - Kubur Cina Batu 7 juga bersempadan @ berkongsi dengan Perkuburan India .

Rupa Rupa nya Bauan Tersebut datang dari pada sebuah Kubur yang "Berlubang" ..Rakan Aku ABU Bakar ..bercadang untuk mengambil ranting kayu untuk menjolok dan mengukur lubang tersebut ... ( Typical Budak Zaman Dulu - Berani tak bertempat dan Adventures). Bau tersebut menarik perhatian ribuan lalat dan langau ...korang boleh bayangkan bunyi yg berdengung dengung ..tu

Katanya itu juga bukan kali pertama berlaku . Ianya berasbab daripada Kubur yang di gali cetek dan tidak sempurna ...