CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ss8384

[MISTERI HIGHWAY]RnR Ladang Bikam ke Bukit Gantang

Ermmm... kg mak aku dekat dgn gua tempurung. ...masa gua ni blom dimajukan...aku dh biasa pegi..carik taik kelawar buat baja bunga..mmg gemuk sihat walafiat pokok bunga dgn baja nih...

Pas tu aku suka mandi kat kolam ikan dekattt dgn gua tuh...penah laa terserempak dgn group budak2 Singapore camping situ...bila mlm bukan main happy dorg sakan bergambar bagai bbq semua.....esoknya kelam kabut balikk sbb bila tgk balik kamera penuh makhluk lain dlm gambar...

Entiti kat situ mcm tak ganggu org kampung. .org luar je yg slalu kena...

Aku dah biasa dok merayau situ dr kecik..dok berminggu dlm hutan temankan opah aku jaga dusun pun slalu gak...tp lom penah la jumpa yg sceri sgt...sbb opah aku pun power sehh..selamba jek dia sound kalo ada benda nak dtg atau usik2 aku...byk kali aku dgr dia marahkan benda tu...

Wahh terrer lah opah awak...kekeke

Skerinyer.... alhmdllah, selama ni orjalanan ke utara xde gangguan..minta dijauhkn Allah lah...

aku org kedah...dok blk kedah from kl ni mmg tgh2 mlm ja...jln x jammed...mmg straight jer smpi sg perak, benti ctu rehat pstu smbung drive smpi kedah. kt Ladang Bikam ker, mane2 yg kt dekat2 ctu aku jrg brhenti..mcm x best jer memlm kt ctu...hahahahah

Ldg bikam ni last aku singgah dulu time tu jamban ala2 tong je. Pastu tpt parking tanah2 batu lapang je btul2 tepi ladang sawit.

Skrg dh cantik ke?

ss8384 replied at 30-11-2013 04:55 PM
Tp banyak juga org bercerita pasal tempat ni. Diorang cerita biasanya kalau lalu sini bile tgh mlm d ...

klu terus je ikot highway kn senang..Sya org Perak..Klu x tau selok belok jlan dalam kt Perak lagi baik ikot highway je..Takut sesat...Perak ni banyak jalan dn simpang..Takut salah masuk spg jalan..Silap2 bole patah balik ke utara semula...Terutama jalan disbelah Perak tgh macam kg gajah bota lambor parit manong beruas situ bole patah balik ke utara...

Follow Us
Mellyzza replied at 1-3-2014 11:28 PM
Ermmm... kg mak aku dekat dgn gua tempurung. ...masa gua ni blom dimajukan...aku dh biasa pegi..cari ...

Bila cerita pasal entiti gua tempurung ni, teringat 1 kisah.

Masa tu ai dgn 3 org kawan masuk gua tempurung, ikut tour diorang tu la kan. Sepanjang adventure tu okay je takde apa, cuma macam beberapa kali nampak duit syiling, duit kertas kat lantai gua tu. pesan sesama sendiri, jangan ambik apa-apa.

Lepas explore gua tu, kitorang bermalam di satu Airbnb di Ipoh. Malam tu, kawan I sorang je kena kacau. Dengar bunyi perabot kena seret, orang berdehem sebelah dia. Kitorang yang lain semua tido mati kepenatan. huhuhu.

Uuu seram seram.. Takut...