CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4754|Reply: 32

dilemma

Post time 1-12-2013 10:13 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Saya ad satu problem,dulu sy pernah bercinta dgn seorang lelaki,sy namakan dia A.saya bercinta dgn A selama 7 tahun,sepanjang dgn A,sy xde ap2 problm..dia lelaki yg baik, sy syg dia sgt2 dan even dah pts pon sy masih sygkn dia dan anggap die lelaki terbaik dlm hidup dia..sy putus dgn die lbh kurang setahun yg  lpas.kami dah plan nak kawen tp dlm masa yg sama ad seorg perempuan yg kacau perhubungan kami..
Sy tau A seorg yg xpernah say no dkt kwn2 die..mintak la tlg ap pon die akan tolong..itulah perangai A yg sy paling xske..perempuan ni plak sy namakan f..f memg suka ganggu hubungan kami,tgh2 kami date f suruh A anta g kerja dgn alasan mls drive sbb xde parking...padahal f tau sy ad dgn A..dan f tau A adalah bf sy..byk lagi yg f ni buat untuk dptkn A..smpai sy xtahan.sy ptskn hubugn kami..merayu2 A mintak xnak pts..menags2 die..sy pon xsmpai hati sebenaya..tp sy kuatkn smgt..sy suruh die plh,die plh sy tp f still kacau n sy xtau knapa A xblh elakkn diri..mgkn sbb 1 office.spnjg pts,xde family sy or A yg tau kami pts..smua ingt kami mcm dl..n sy tau f bertepuk tgn kami pts..she look so happy dlm fb n twitter..sentiasa update die klua la..A blnje la...kebenaranya wallahuaklam..smp satu thp,f update status ckp bwk A jmpe family..hati sapa xsakit?statu ni kwn2 sy yg bgtau..sbb pelik bf sy jmpe parent org lain..tp sy try untuk kuat..n kawan dgn lelaki lain..tp masalahnya start bila,A tbe2 call sy ajak kawen..sy terkejut.bkn A sgt rapat dgn f ke..die kate die xblh dgn f..bila die klua dgn f die sntiasa bayangkn die dgn sy..sy tnye die,mcmana dgn f?die kate die akan settlekn..tp die memg xblh hidup tnpa sy..sy memg masih sygkn die..die terlalu baik bg sy..saya setuju untuk kawin,tp tbe2 sy rasa bersalah dgn f..sbb A lgsung xbgtau die kami nak kawen dah..even prepation smua dah siap untuk majlis pertunangan..sy xnak bnda2 yg sepatutnya berlaku..untuk pgtahuan smua,sy pernah nak berjumpa dgn F untuk settle bnda ni cara baik..tp die mgelak untuk jmpe...patot ke sy troskn perkahwinan ni atau biarkan A bersama f?

ade 3 masalah kat sini...

1-pompuan yang gilakan sorang lelaki...
2-lelaki yang gilakan sorang perempuan...
3-pompuan yang buat sorang laki jadi gila dan bakal buat sorang pompuan pun jadi gila

kesimpulannya...tunang je la...jangan lupa buat solat istiqarah sepanjang waktu bertunang...
mudah-mudahan Allah tunjukkan yang dia sesuai untuk ko atau tak...jangan takut la..
kalau jodoh dia dengan pompuan lain...ko pun tak boleh nak halang...
sama gak kalau jodohnya dengan ko...pasti ko akan kahwin dengan dia..

jangan jadi gila dah la..

akudansesuatu posted on 1-12-2013 11:29 AM
ade 3 masalah kat sini...

1-pompuan yang gilakan sorang lelaki...

Aku gila mase mula2 pts dl je..skarg dah watlek watpeace je...sbb ad je lelaki ayat2 aku..cume xterbukak pintu hati untuk org lain lagi..hehe..

Dik, kalau dah siap preparation tu kawen ajerla.
Kalau betul jodoh insyaallah lancar la majlis tu.

PS: Taip la dalam bahasa penuh & berperenggan sikit. Semak mata nak baca

masalah kau bukan masalah aku...wakakakaka

kahwin aje la dik.. nampak mcm korang berdua berjodohan..

Follow Us
Mungkin kalau tulis elok-elok ikut perenggan dan eja betul-betul masalah you ni tak menular dekat kitorang lain. Pening kot kepala I nak memahamkan apa you tulis.

Kalau A lansung takde inisiatif nak kasitau yang korang nak kahwin, ada sesuatu di situ, macam nak sorok-sorok pasal relationship you dengan dia je. If he really loves you and excited about getting married, mesti takde hal nak kasi tau. I banyak jumpa lelaki macam ni, last-last nanti diorang cakap dekat the other women "I kena paksa, I ikut je pasal tunang tu" tak pun "I tak sedar apa I buat, macam kena pukau". Macam haram.

Even kalau dah tunang, F tu ada can still nak kacau sebab ajak jumpa pun lari-lari.  

Tanya A betul-betul, dia nak ke tak proceed and kasi tau dia kalau proceed tak nak dah si F ni menyibuk dalam relationship korang.

merahmerah posted on 1-12-2013 04:53 PM
Mungkin kalau tulis elok-elok ikut perenggan dan eja betul-betul masalah you ni tak menular dekat ki ...

Huhuu..soryyy...sy budak baru belajarr..yup, F tau kami nak bertunang n dkt status twitr pon die ad ckp yg bertunang xsemestinya berkahwin...I feel like, what?mcm memg saje2 nak buat persaingan..padahal,kalau nak dibandingkan saya dan F, dia jauh lagiii cantik+ sexy sebb die brani je klua dgn A pakai skirt pendek hampir nampak panties n tube...I ni mcm langit dgn bumi beza dgn F

amir_amira posted on 1-12-2013 04:49 PM
kahwin aje la dik.. nampak mcm korang berdua berjodohan..

Insyaalllah...

A tu dh pilih tt..so x perlu la nk mengalah esp ko dgn A pn xde masalah..bakal tunang tu sila la bertegas skit dgn F..continue je la pertunangan tu..tp mintak A selesaikn F tu secepat mungkin supaya x jadi parasit nnt lepas kawin..selagi x settle,selagi tu F tu akn jd punca masalah..since F tu pnh ganggu relationship tt,x mustahil dia akn ganggu lagi..org x faham bahasa ni kna bertegas skit..mintak A tu x yah layan langsung..x yah jadi kawan pn klau F tu sndr nk lebih dr kawan..nk tlg kawan pn biar bertempat..klau dh niat F tu lain,xde guna nya A tu nk tlg2 atas name kawan bagai Last edited by tiramisuu on 2-12-2013 01:27 AM

Kita hanya manusia yg tak sempurna, kalau semuanya sempurna bosan jadinya. Awak sayang A dan dia sayangkan awak juga. Teruskan niat yg baik dan tetaplah berkawan dgn F supaya sekurang-kurangnya dia tak rasa awak memusuhi dia. Dia dah mencuba tapi nyata tak berjaya, sorry for her. Selamat berbahagia dan jgn ungkit2 lagi kisah mereka berdua lepas kahwin nanti. Mulakan hidup baru berdua dgn semangat dan penuh kesyukuran.

Thanks kawan2 yg bg nasihat..sgt menghargai nasihat anda semua

teruskan bertunang...insya allah ada bahagia kalau both of u boleh bertolak ansur.
banyak2 doa...pertahankan kasih sayang kamu berdua.

beldandy posted on 2-12-2013 12:20 PM
teruskan bertunang...insya allah ada bahagia kalau both of u boleh bertolak ansur.
banyak2 doa...pe ...

Insyaallah..saya hanya mampu terouskan dan doa yang baik2 saja...

cuba kenalkn si F tu dgn sy mungkin lepas nie dia dh x kacau awk berdua lg.....si F tu akan kacau sy pulak....kn settle mslh awk tu....

pegi cili api kan je si F..jom..serang !!!!

selalunye orang cakap kalau waktu nak tunang or kawen ade macam2 hal...tu ade hint yang may be tak sesuai...entah lah...

Mungkin kami xdijodohkan bersama..rupanya f cuma watak smpingan..n rancangan pertunangan tu cuma mainan lidah,dia ad org lain...mlm td dgn hanya 1 mcg,dia ptskn hubungan 6 tahun kami..
Rasa mcm batu besar hempap saya..smpai skrg die xbls mcg sy,n xangkat call sy..saya sgt sdh...

kenapa nak lepaskan orang yang betui2 syg?
sbb f?
kalau dugaan si f tu pun tak tahan, mcm mn dugaan lain?

bercinta kena kuat. kalo tak kuat, jgn bercinta.
berkahwin lagi lagi lagi kena kuat! (double kuat)

Assalammualaikum TT... panjang gak ko punya story ni ek? Sebelum apa2, aku nak tau gak si F nih pompuan yg jenis mcm mana? kalau yg hat jenis meroyan tu, ko tak payah ar tunang dgn si A tu... kang bila dah masuk bab sihir-menyihir nih, lagi haru hidup ko... ni sebagai lelaki, aku nak ckp sket... Sebenarnya Si A tu bukan 100% cintakan ko pun... Come on ar, alasan satu office, so dia tak leh avoid si F tu? Dik, it takes two to tango... Kalau Si A tu tak melayan, takdenye si F tu nak tergedik-gedik... Aku tanya ko satu mende ar... Cuba kalau makcik cleaner kat ofis tu yg minta tolong dia suruh hantar gi keje, ko rasa dia nak tolong ke? So, tepuk dada tanya akal ar... Tapi kalau ko tepuk dada tu jgn ar kuat2, kang sakit, aku lak yg dipersalahkan...

Berbalik kepada masalah ko nih... Aku setuju dgn porumer2 dlm nih yg suruh ko buat solat istikharah... tapi bare in mind, kalau ko nih jenis solat pun tak selalu, jgn ar harapkan sekali buat istikharah terus leh dapat petunjuk... So, kena ar buat hari2, beserta solat2 yg wajib tau... hehehe... Aku ckp pun sebab aku nih dulu kalau solat mesti rongak2... hehehe... So, sebelum ko nak buat final decision, aku cadangkan ko amik kertas A4 sehelai... Kat ruang depan ko senaraikan apa yg ko suka pada dia... kat ruang belakang lak ko senaraikan apa yg ko tak suka pada dia... then ko nilaikan ar sendiri antara dua perbandingan tersebut...

Then nnt kalau ko nak cara yg lebih ekstream, ko habaq kat aku... Anyway, goodluck... peace no war...

12Next
Return to list New