CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siputsedut

Perangai yang annoying gila...

tiramisuu posted on 4-12-2013 02:57 PM
aku rasa kalau yg jenis bertanya mmg x kisah kalau explanation tp kalau tak tanya dah berjela jawab  ...

itulah...aku sedar mostly orang tak suka org perangai yang mcm tau serba serbi ni...eh actually aku tak rasa aku tau serba serbi..tp aku byk membaca...itulah sebabnya aku suka terlebih sharing psl apa aku baca..cuma husband aku aje yang amazed tiap kali aku cerita itu ini dari pembacaan aku aku rasa org lain confirm akan menyampah gile...

tu la..aku kene selalu limitkan la..anggap orang dah tau... 120 patah tu sikit sangat ler...

leylapple posted on 4-12-2013 03:11 PM
kalo iols la yang jadi teman opis si pokpek nie, iols akan jawab mcm nie..

kami " tak berani " nak cakap macam tu. sebab hati minah ni mudah rapuh. pernah la sekali marah dia. pastu haaaaa bak datang email dia karanmg berjela..........................................................

copMohor posted on 4-12-2013 02:51 PM
aku dulu2 macam kau...
mak aihhh fakta itu ini.. maklom ler kaki membaca dari kecik..

itulah..sbb suka membaca.. pastu bila aku baca mende yang aku taktau...aku jadik super duper excited...pastu pastu...ko pon paham la kan lepas tu kalau org tersebut psl topik tu..apa akan jadik

aku nk jadi mcm tu..byk tersenyum je..bukak mulut bila perlu..

tak susah ke masa nk berubah tu? aku rasa susah gile nk tahan diri dari terus meluah dan meluah luah luahkan apa yang aku tgh fikir macam tu..rasa macam hati nk meletup

huh kalau makan, kalau dia start bercakap, rehat dari 12.30 sampai pukul 2 terlajak lajak samapai pukul 3

siputsedut posted on 4-12-2013 03:13 PM
itulah...aku sedar mostly orang tak suka org perangai yang mcm tau serba serbi ni...eh actually ak ...

sure ke org lain x banyak membaca? ntah2 org lain byk lagi membaca tapi x tunjuk

go go go..kata nk bukak tread nk cari solution kan..cuba dulu 120 patah perkataan

since hubby suka dgr explanation..mindset la..nanti nk cite kat hubby..kat fb kawan ni x payah sbb dia dah tau so x yah tulis

nuryakmal posted on 4-12-2013 03:14 PM
kami " tak berani " nak cakap macam tu. sebab hati minah ni mudah rapuh. pernah la sekali marah di ...

eww nasib baik iols bukan tahap camtuh..kalu sentap biasa iols nangis pastuh murung dua tiga hari...

iols rasa mcm iols dah sampai tahap opismet kaka kemal kot bg komen yang tak relevan dengan keadaan..huhu adelah few times iols ade terbuat mcm tu...uols tau kan ada satu moment yang tiba2 semua org terdiam...dan kena ada sorang yang break the silence...iols lah yang sokmo break the silence..only iols mesti sambung dengan ayat yang tak relevan

teruknya rasa

kadang2 iols terfikir..aku ni sebenarnye nampak cam bodoh jugak sbb ckp tak kena keadaan..kak kemalllllllllllllllllll helpppppppp meeeeeeeeeeeeeeeee

Follow Us
nuryakmal posted on 4-12-2013 03:16 PM
huh kalau makan, kalau dia start bercakap, rehat dari 12.30 sampai pukul 2 terlajak lajak samapai pu ...

ni pon iols jugak ni

siputsedut posted on 4-12-2013 03:06 PM
kerana diriku bergitu berharga ewwwaaahh

kang org ckp over

yanasan21 posted on 4-12-2013 03:08 PM
aku rasa, aku mcm penah jumpa org perangai mcm tu...bila dia start bukak mulut, msti ada info tambah ...

tu lah...aku lah kut jenis org camtuh..aku pon sedar dlm byk2 kelemahan aku..kelemahan ni yang boleh buat orang renggang dengan aku or jadik bahan umpatan..
okay nnt aku cuba divert topik... kita pompuan

leylapple posted on 4-12-2013 03:09 PM
tak penah...

tapi penah jumpa org bercakap dalam bahasa yang tak dipahami...so abaikan ajer...
...

haha ewaahhhhhh straight to the point gitu jawapan...

haha ngn makcik2 iols pon kalah kot...makcik2 lagi lajuuuuuuu speednya...

kaka...kalau ada org suh iols diam..iols nangis kot

Tambah skit lg, rasanya hang ni jns bercerita kot? Bagus gak hg cerita boleh depa dpt info. Tetapi kena tau limit.
Yg pasti kita tak boleh puaskan hati semua org. Kena ingat tu.

siputsedut posted on 4-12-2013 03:18 PM
eww nasib baik iols bukan tahap camtuh..kalu sentap biasa iols nangis pastuh murung dua tiga hari. ...

ni bila perangai da bertukun berkurun kurun, susah nak buang....
kadang kala kena belajar refrain your self .. sipukk tengok la kalau ada kawan tu da start tengok henpon, main kuku ke , kemam kemam bibir .. so thats your signal for being annoying...kalau kat fb, me tak tau... takde fb

siputsedut posted on 4-12-2013 03:22 PM
tu lah...aku lah kut jenis org camtuh..aku pon sedar dlm byk2 kelemahan aku..kelemahan ni yang bol ...

bgsla camtu...bukan apa...aku baru je td beli majalan mingguan wanita. ada satu artikel tu cerita pasal perangai perempuan yg buat lelaki fed up...huhu...salah satunya, banyak bercakap..aku pun terasa gak..hehe...pasni aku pun nak kurangkan bercakap la...hehe

lagi satu aku nak suggest kat TT, instead of being talktative, why dont u learn to become a good listener?

Rate

1

tiramisuu posted on 4-12-2013 03:16 PM
sure ke org lain x banyak membaca? ntah2 org lain byk lagi membaca tapi x tunjuk

go go go.. ...

haha itulah..tetah orang lain lg byk informasi dari aku tp orang lain jenis reserved

baiklah kaka tiramisuuu tengkiussss bagi idea

nuryakmal posted on 4-12-2013 03:26 PM
ni bila perangai da bertukun berkurun kurun, susah nak buang....
kadang kala kena belajar refrain ...

setuju dgn akak

biasa kita mudah perasan kalau org tu boring dgn cerita kita atau tidak

aku cadangkan tt lain kali fokus muka org yg mendengar..kurangkan eksited nk berfakta..sbb kekdg dr riak muka dah boleh nampak..so kalau nmpk diorg alih fokus, tanda kena stop la bercerita..aku biasa tgk mata org tu, kalau melilau byk kali sgt, aku rasa dia x minat dgn topik

nuryakmal posted on 4-12-2013 03:14 PM
kami " tak berani " nak cakap macam tu. sebab hati minah ni mudah rapuh. pernah la sekali marah di ...

wahhhhh

siap dgn emel lagik tu....tak menahan...

kalo kene dgn iols...tgk mood la..kalo ok, blh iols layan...

kalo mood tgh tensen, iols akan berdepan lagi dgn minah tu...silap2 haribulan surat tunjuk sebab kluar

tapi alhamdullilah so far takder la yang buat iols mcm tu, sebab thn nie byk keja

semua orang sibuk bekerja....dan menjawab bos jer keje....

nuryakmal posted on 4-12-2013 03:16 PM
huh kalau makan, kalau dia start bercakap, rehat dari 12.30 sampai pukul 2 terlajak lajak samapai pu ...

agaknya minah tu kat rumah takder teman borak kut...

jadi bila kluar dgn korang terus 'lepas gian'

aku pun xsuke org mcm ni..sori ye tt..sbb bg aku mmg annoying...sbbnye mcm die sorg jer yg tau smue...yg lain smue xtau...kalo boleh jgn tnjuk sgt yg kite tau smue bnde..even kite mmg tau bnde 2..kalo nk ckp bleh jer..tp make sure not over lah

siputsedut posted on 4-12-2013 03:08 PM
ahahah walaupon lawak..tp idea hang bernas  mmg terus terdiam la aku lepas ni

kau ni sesuai jadi penceramah agama..kat situ jer orang macam kau diperlukan..