CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siputsedut

Perangai yang annoying gila...

Fariz07 posted on 4-12-2013 05:41 PM
ko ni kena byk baca hadis2 kot..nnt xdak la kuar fakta wiki je kalo bercakap..

nangis..insaf seketika.. aku ni ilmu akhiroh banyak yang kurang..sbb jarang baca hadis ke Quran kot aku jd mcm ni...

lepapilon posted on 5-12-2013 02:54 PM
tapi aku mmg ada sorang kawan yg suka ulas pnjang lebar.

contoh aku penah tanya kat dia. "akak ...

tu kira ok..ada sorang housemate aku..kalau tanya dia soalan..kau xkan dapat jawapan..benda lain yang dicerita panjang lebar..

asal dia jawab soalan jer..1 umah dah gelak..tapi dia steady jer meneruskan cerita dia tu.

cik_kiah posted on 4-12-2013 05:53 PM
ni org pgil macik tipah mulut byk

sama lah macam cik kiah mulut byk

pakwetizzaqyah posted on 4-12-2013 06:57 PM
tak annoying pun...cuma ko harus tukar pekerjaan ko je la..patut ko bekerja kat UTC 03 8ribu 8ribu s ...

actually aku keje line lebih kurang mcm 08 lapan ribu lapan ribu hey hey jugak..hehehehe

siputsedut posted on 5-12-2013 02:56 PM
nangis..insaf seketika.. aku ni ilmu akhiroh banyak yang kurang..sbb jarang baca hadis ke Quran ...

kalo ko rajin mengaji alquran,baca hadis,baca hadiri majlis ilmu agama..aku percaya lepas ni setiap butir kata yg kuar dari mula ko bak mutiara..sbb pe otak ko ni bgs,mudah n senang ingat..

puccafan posted on 4-12-2013 07:34 PM
sheldon cooper version pompuan la ni kiranya kalo tak kenal,bole tgk drama big bang theory

haha nnt aku search cite big bang theory and tengok camne perangai sheldon cooper tu..hehe

Follow Us
ResellerMaxis posted on 5-12-2013 03:01 PM
tu kira ok..ada sorang housemate aku..kalau tanya dia soalan..kau xkan dapat jawapan..benda lain y ...

macam mana la dia jawab exam kefahaman kan ..lain tanya lain jawab.

aku sekarang ada masalah dengan bos aku ..apek tua..dimaafkan la kot.

bila bagi arahan ayat berpusing2 habis la.. biasa aku akan tnya soalan tang bahagian yang aku xpaham tu je( bla2 kiranya mcm ni ke?).

dia akan mula balik cerita dari awal. padahal aku nk tau part yg tak paham tu je. last2 aku kena jugak potong dia ckap sambil ckp ok2 yang tu dh faham dh yg tak paham yg ni. penat la nk dgr cerita/arahan sma dari mula balik

sweetmi09 posted on 4-12-2013 11:32 PM
ok.. iols cuma baca 1st page.. tak sabar nak komen kekdahnya..

bagi iols ok jah.. maksudnya uo ...

haha kak umi...theeeheee alahai tengkiu..ade jugak orang yang suka perangai kita ni..theehee kita mmg suka pokpekpokpek non stop..huhu tu kalau jumpa cika ngn kaksue tu mulut..alahaiiii..takleh benti...dr kol 7 malam sampai 1 pagi pon tak puas lagi sembang...

sweetmi09 posted on 4-12-2013 11:34 PM
iols pendiam..  nampak cam mysterious tak... ...

kakmie nampak pemalu sangat..senyum pon malu2..ecehhhhwahhh

SPACENUT posted on 4-12-2013 11:50 PM
ko rasalakan, kenapa ko kena sharing semua fakto tu? Adakah kerana nak attention ke? Untuk makluma ...

err actually..ni yang aku dok fikir2..tp aku segan nak bagitau aku kan very book person...memang dari kecik aku sangat lah ulat buku...aku dari kecik lagi percaya yang dalam buku tu semua betul...makanya bila dekat dunia nyata, ada orang yang cakap mende yang tak sama dengan buku..aku ada tendency utk memperbetulkan orang tu..lama2 jadik habit

contoh la..aku tau hak parenting adalah hak masing2..so lantak ko lah nk bagi anak ko makan apa kan? tp bila aku tengok akak aku bg anak die makan jajan..aku rasa mende tu tak betul..tp aku tak berani nk tegur depan2 aku takut la akak aku kecik ati..aku diamkan aje..tp bila akak aku nk bagi anak aku jajan...aku akan start dengan cakap anak aku tak makan jajan..aku boleh stop kat sini..tp sbb aku teringat yang akak aku bagi anak dia jajan which is buku cakap tak boleh...aku mula la cuba sound dengan cara halus dan menggunakan contoh anak aku...anak aku tak makan jajan sbb jajan tu byk msg...bla bla bla..pastuh orang yang dengar sure rasa annoyed..ye tak? sbb die pun bg anak die jajan..maka die pon sound aku balik...tp it's actually bukan salah org tu pon..hak dia la kan nk bagi anak dia makan apa..

ni contoh la..kiranya perangai aku, kalau aku tau org tu buat tak sama mcm apa yang aku baca dan percaya..aku akan mengeluarkan fakta wikipedia aku dengan cara sehalus yang boleh...

teruk kan perangai aku aku sedar mende ni..tp most of the time..aku suka perbetulkan org ikut apa yang aku percaya

huwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aku terukk..aku tauu tu...

lepapilon posted on 5-12-2013 03:07 PM
macam mana la dia jawab exam kefahaman kan ..lain tanya lain jawab.

mampus..nak dapat task jer..dah abis office hour..

siputsedut posted on 5-12-2013 02:55 PM
hehe actually tergerak hati nk bukak thread ni sebab lately ni makin kerap orang perli aku.. wa ...

haaa.... see... see.... now u saying sumting positive about yourself...

takyah nk sentap2 lar... xyah nak makan ati bagai.... pas ni kuatkan semangat.... sape2 nk tau ape2 tanyer direct jer... kalau org x tanyer yu jawab seminima mungkin.....

ai bet pasni mesti dorang akan rindukan kewikipideaan yu....

sebenarnya kan bila pikir2 kenapa kita menyampah dengan org macam tt ni kan. dia share ilmu sebenarnya tapi kita rasa menyampah sebab terpukul dengan fakta yang dia bagi (kalau yg bentuk fakta+nasihat).

so aku pikir kita mula la nak menang dengan merendahkan kredibiliti org tu balik. tu yg keluar habis sindiran wikipedia smua tu

siputsedut posted on 5-12-2013 03:07 PM
haha kak umi...theeeheee alahai tengkiu..ade jugak orang yang suka perangai kita ni..theehee kita  ...

kalo uols semua berkumpul, kite memang tak dapek la nak mencelah.. semua jenis peramas mesra sangat..
last2 tengok jah uols berpokpek2.. nasib baik kite nih jenis suka tengok jek.. tak terasa pun kalo tak dapat bercakap.. tumpang gelak pun jadi la..

shaykays posted on 5-12-2013 01:48 AM
Ni bukan sebab ko laki ke pompuan....
Tempat aku ada je laki macam ni..
Dan memang kena pulau..

apa maksud tersirat disebalik world tu?

pehbedah posted on 5-12-2013 08:15 AM
aku ok je org cam hang sipok..pasal mak aku pun sebijik sejebon cam hang...aku  layan ajee..dah itu  ...

hahaha...harap anak aku pon cam pahbedah..layankan aje aku

ais_kosong posted on 5-12-2013 08:17 AM
lawak la TT..
bagus jadi wiki bergerak.. org dpt info berguna gak
tp cuba control..

haha yes..itulah..kena hadkan..bagi info yang padat dan ringkas..

silent_hunter posted on 5-12-2013 08:34 AM
tapi kira best pe?berkongsi ilmu tu pada orang lain.....dari yang xtahu jadi tahu..

hehe tp aku over sikit kot

aciklola posted on 5-12-2013 08:50 AM
aku ada sorang kawan macam ni. bila dia start keluar hujah memang aku buat dek je ...

tahan jugak ko ye acik..

Apa yang saya nampak, TT ni taklah annoying sangat sebab TT sedar tentang perangai tu.

Yang lebih annoying adalah orang yang tak sedar bahawa diri dia tu annoying.