CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciksepioh

Siapa sebenarnya suami Rozaita Sendayu Tinggi???

sambal_kicap posted on 8-12-2013 04:21 PM
lipstick die xde kalerr.. kawan i cakap warna die depends pada badan kita (badan ke darah ke bibir ...

ooo..ok..tak pernah lagi jumpa orang yang pakai lipstik ni nak tengok dekat-dekat

lionsleepin posted on 7-12-2013 05:28 PM
aku pernah naik flite dgn dia ni bulan ogos aritu..flight brisbane pi kl...dia angkut laki dia tu..p ...

dato dherbs yg cm ala2 lmbut 2...anak rozita ke ???

Apehal anak dia si alif tu mcm bapuk sgt?
Buat cm biasa dah la..lg org hormat ..
Bpak dia ustaz tu xtegur ke

bab busuk hati tu aku x tau... tp kebanyakan org2yg jual komestik ni x sume produk tu dorg guna.. still ada yg g klinik suntik sana sini bagi cantik
  tp rozita ni aku respek la anak2 dah besar2 tp still muda n leh mengandung n beranak lg.. tp yg aku tau dia pun habis utk suplemen jg badan dlm rm3,000 sebulan.. Ko mampu??? hahahaha

cmf_blingblings posted on 7-12-2013 08:55 PM
buka tutup muka tu, tak tahulah sbbnya, masa yg tutup tu cakap berdesup..."Bertapa bodohnya saya m ...

ramai lak kt sini speku..sbb suntik botox smpi senget mukernyer..

skymania posted on 8-12-2013 04:58 PM
ramai lak kt sini speku..sbb suntik botox smpi senget mukernyer..

sejujurnya dia mmg suntik, tak acilah jual barang untuk cantik tp diri sendiri pakai jarum

Follow Us
sambal_kicap posted on 8-12-2013 04:21 PM
lipstick die xde kalerr.. kawan i cakap warna die depends pada badan kita (badan ke darah ke bibir ...

aku pakai lipstick dia...ok ngan aku...bibir aku alah dgn segala lipstick

ada gosip dari mulut ke mulut kata masa nenek rozita tu pakai purdah muka dia senget sebab si alip tu la yang tukang cocok. tersalah cocok la tu kot. kata mak aku alip memang lembut dari dulu. tapi yg citer cocok tu tak tau betul ke tak. yg pasti nya alip sebelum ni memang kerjanya suntik orang. makcik aku menyuntik dgn dia la. mak aku pun dioffer nya tapi mak aku berani vit-c je. tp kata mak aku alip memang lawak pun.

aura77 posted on 8-12-2013 09:18 AM
aku pakai lipstick dia...ok ngan aku...bibir aku alah dgn segala lipstick

kalau pakai lipstick lain nape? kawan i pakai pun okay. ade terpengaruh pergi beli jugak nih karang

o gitu ceritanya ......

sambal_kicap posted on 8-12-2013 04:24 PM
ape jadik youu?

hanya org yg pernah menjadi staff dia tau dia ni cmne orgnya...malas lah nk ctr.tak baik membuka aib org kn..

cmf_blingblings posted on 8-12-2013 05:04 PM
sejujurnya dia mmg suntik, tak acilah jual barang untuk cantik tp diri sendiri pakai jarum

org jual barang kosmetik/kecantikan ni mana ada natural beauty 100% uolz..sume nya suntik2 uolz.paling kurang pn 50% kecantikan hasil topup dr suntikan..

garnierblue posted on 9-12-2013 01:25 PM
hanya org yg pernah menjadi staff dia tau dia ni cmne orgnya...malas lah nk ctr.tak baik membuka a ...

yang ni pun dah kira bukak aib dah pun... hehehehee...

eyansss posted on 9-12-2013 01:41 PM
yang ni pun dah kira bukak aib dah pun... hehehehee...

hahaha..tp tak sepenuhnya kot..k bye!

garnierblue posted on 9-12-2013 01:28 PM
org jual barang kosmetik/kecantikan ni mana ada natural beauty 100% uolz..sume nya suntik2 uolz.pa ...

iolls perasan muka depa semua bengkak2

Alif pon takde tnjk Rozita tu mak die. Kalau tgk gmbr2 die tak de gmbr bersama Rozita.

walaupun anak dia yg dato tu mcm patah sket, aku rasa kagum dgn iklan dia yg tahap gaban tu, mmg buat nak baca dua kali walaupun aku bukan pembeli.

caption mmg lawak gila.. ada last week kot aku baca paper, maybe dah lama iklan ni tapi sbb aku tak baca paper sgt, aku tak tau, losyen pemutih kulit, pakai sebelah tgn, pastu compare, gigih model dlm iklan tu semua compare tgn kanan dgn kiri, rasa kelakar pun ada, sbb beza kot hitam dgn putih..

Seorang lagi anak orang terkenal berkata: "Dahulu, saya pernah berasa rendah diri disebabkan tidak dilahirkan dalam keluarga berada. Saya hanya anak seorang peneroka dan tinggal di rumah setinggan.

"Kawan-kawan saya juga tidak ramai kerana masa saya banyak dihabiskan dengan menjaga adik-adik selepas pulang dari sekolah.

"Tidak cukup dengan itu, saya juga membantu ibu menjual kacang goreng, jeruk dan kuih sagu bagi meringankan beban ayah. Bila difikirkan balik, itulah pengalaman yang tidak mungkin dapat saya lupakan sampai bila-bila dan disebabkan itulah, saya sentiasa beringat dan tidak pernah lupa diri walaupun kini saya telah mengecapi kesenangan hidup," ujar anak kedua pengasas Sendayu Tinggi, Alif Syukri Kamarulzaman memulakan ceritanya.

SELAKU Ketua Pemasaran Sendayu Tinggi Sdn. Bhd., Syukri sering mengikuti program promosi produk di seluruh negara.

SYUKRI ketika belajar di sekolah pondok di Pasir Tumbuh, Kelantan.

Menurut Alif Syukri, 24, atau lebih mesra dengan panggilan Syukri, apa yang dikecapi pada hari ini adalah atas usaha dan penat jerih ibunya, Rozita Ibrahim yang banyak berkorban demi anak-anak.

"Semua ini kerana ibu. Jika bukan kerana ibu, kebahagiaan yang dinikmati sekarang tidak akan saya rasai," katanya kepada Kosmo! ketika dihubungi di pejabat Sendayu Tinggi di Klang, Selangor, baru-baru ini.

Adakah perubahan tersebut menyebabkan Ketua Bahagian Pemasaran Sendayu Tinggi Sdn. Bhd. itu lupa diri?

"Saya tidak pernah lupa asal usul kami. Malah, kesusahan itu akan saya ingat sampai bila-bila," ujarnya.

Syukri memberitahu, ibunya selalu berpesan agar pandai membawa diri dan menjaga nama baik keluarga. Dia juga dididik agar sentiasa bersederhana dalam segala hal.

Malah, ibu sentiasa menerapkan nilai-nilai agama kepada anak-anaknya. Justeru, Syukri dihantar ke sekolah pondok.

Alam persekolahannya bermula di Teluk Gadong, Klang. Dia kemudiannya dimasukkan ke sekolah pondok di Pasir Tumbuh, Kelantan bagi mendalami ilmu agama pada usia 14 hingga 16 tahun.

Selepas ibunya berjaya menjadi usahawan, Syukri dimasukkan ke sekolah swasta Integrasi As-Syakirin di Seksyen 13, Shah Alam. Semasa itu, mereka berpindah ke Subang Jaya, Selangor.

Ketika itu, jualan kosmetik Sendayu Tinggi sudah mula diterima orang ramai. Ia bermula dengan menjualnya kepada kawan-kawan dan jiran-jiran terdekat.

Bagaimana dengan kehidupannya sekarang? Syukri memberitahu, dia sangat gembira lebih-lebih lagi selepas dikurniakan seorang anak lelaki, Ammar Ahyan, 8 bulan.

KIRI: BERGAMBAR bersama ibu tercinta, Rozita Ibrahim.
KANAN: POTRET kenangan pada majlis perkahwinan Syukri dan Nur Shahida. BAWAH: BAWAH: KEHADIRAN cahaya mata menceriakan kehidupan Syukri sekeluarga.

Syukri kini tinggal bersama isterinya, Nur Shahida Mohd Rashid, 23, dan keluarganya di Bukit Rahman Putra, Sungai Buloh, Selangor.

Artikel Penuh: http://www.kosmo.com.my/kosmo/content.asp?y=2009&dt=0306&pub=Kosmo&sec=Pesona&pg=ps_01.htm#ixzz2mxOyv5lH
Hakcipta terpelihara

sy x pandai tepek. kalau ada sesiapa tlg..sy ucapkan terima kasih.

misskitty posted on 8-12-2013 03:01 PM
iols tak tahu la cite iols ni betul ke tak.. tapi ni dari pakcik iols laa..

pakcik iols ni buat p ...

Ker chinese tu tokey kilang yg ST ambil brg?

ST ni ambil produk dia dari satu kilang cina dkt N9. Kira oem la. Kantoi ni pasal kes produk teh kurus ST kena rampas sbb ada bahan terlarang. So Rozita ni dah keluarkan statement yg produk tu dia ambil kat kilang cina tu la & mcm nak tuduh cina tu sabotaj dia.