CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40528|Reply: 103

[SETEMPAT]Jalan Gombak Lama~

Assalamualaikum,

Aku kat sini nak cerita pengalaman yang tak berape nak seram. Kisahnya begini. Semalam aku duk tengah main game DOTA, dapatla mesej dari kawan moto yang dok ajak TTS kat greenwood. Sebabkan aku yang agak busy dengan persiapan kahwin dan tak dapat nak join diorang lepak sebelum ni, aku pon turun la minum dengan diorang (sebab aku admin group tu).

Sampai je kat sana, lepak la dengan 4 lagi kawan sambil nyala rokok john merah sebatang. Selesai minum ngan lepak2, diorang ajak gi meleper kat batu 12 ikot jalan lama gombak. Aku kata la, gila ape korang ni, aku dengan pakai sandal ngan seluar slack je pon! Rupanya memang planning last minute (tengok dorang pon pkai ala kadar je).

Kitorang pon gerak la 5 motor dengan tak pakai proper riding suit. Sejuk bak anggggggg~ Jalan malam tu memang serius gelap sebab kitorang gerak dlm jam 12 malam. Memang best meleper kat sana cuma sebab takde padding lutut dengan siku, tak bape berani sangat nak melayan (dengan keadaan lampu yang tak jelas).

Dalam lagi suku perjalanan nak sampai genting sempah punya R&R, ada pokok besar yang tumbang atas jalan. Memang jalan kena block abes! so nak tak nak, kitorang berhenti je moto kat situ & amik gambar. Lepas da puas pekena rokok, kitorang patah la balik. Tak sampai 2 minit gerak, nampak la ada lori ni nak lalu tempat tadi. Kitorang jerit la bagi warning suh dia u-turn balik. Bila lagi 5 minit kitorang da gerak tu, ada lagi lori nak masuk jalan tadi. Hati aku da kesian da sebab nanti dia mesti kene u-turn (da la jalan kecik).

Yang tak sedapnya pulak, aku perasan pattern lori tadi, dengan baju driver lori tu sama, lori warna putih, driver baju merah (laki). Aku da rasa tak sedap, tapi aku diamkan je sebab orang2 tua pesan jangan di tegur. Turun je dari jalan tu, kitorang lepak la kat kedai minum sambil aku bukak story. Diorang semua tak perasan sebab khusyuk sangat tengok jalan (aku ni plak ada pe'el jenis pndai memerhati).

Pendek kata, kalau sape yang hati kering tu lalu la jalan gombak lama tu malam2. Memang aku tabik spring dua2 tangan. hehe. Maaflah kalau cite ni tak bape nk seram. Nak upload gambar dia cakap besar sangat la plop.

Last edited by medangmru on 14-12-2013 12:32 PM

Aku lalu sorang2 ngan keta taim siang pon rasa seram gilos
Malam2 sorry lah

ade tanye kawan2 kau tak,diorg ade nampk jugak tak lori dua2 tu sama?

Jalan lama tu mmg seram sgt..berani ko..

buluhbetung posted on 9-12-2013 03:42 PM

" Yang tak sedapnya pulak, aku perasan pattern lori tadi, dengan baju driver lori tu sama, lori warna putih, driver baju merah (laki). Aku da rasa tak sedap, tapi aku diamkan je sebab orang2 tua pesan jangan di tegur. Turun je dari jalan tu, kitorang lepak la kat kedai minum sambil aku bukak story. Diorang semua tak perasan sebab khusyuk sangat tengok jalan (aku ni plak ada pe'el jenis pndai memerhati)"

saye tlg copy paste dr karangan TT....

tepek gambar..
siang pun dah seram..malam apatah lagi...

Follow Us
buluhbetung posted on 9-12-2013 03:42 PM

diorang tak perasan lori tu sama..tapi, yang diorang cakap nampak la lori tu kaler sama (putih). aku je perasan lori tu sama, driver sama (baju merah & pkai cap). hahaha

Anden posted on 9-12-2013 03:57 PM
Jalan lama tu mmg seram sgt..berani ko..

naik 5 moto pon da seram, diorang penah pulak cakap ada 1 time tu, 2 moto je naik. hahaha hati kering tu. lagi 1, masa sebelum jumpa lori ke-2 tu, nampak ada 1 moto LC ni, pakcik ngn makcik naik duk bawak kayu macam nak bertukang pulak. rasanye pekerja kat rnr genting sempah tu. kesian je kena patah balik.

pernah lalu jalan ni saja ngada2..amik angin kunun...masa tu baru dok pahang..waktu siang je pun..tapi tu lah sayup sayup aje suasana kiri kanan...kenderaan yg lalu lalang boleh dikira...nak lalu kali ke 2..tak mau lahh...

aku pernah jalan ikut jln lama dari genting sempah ikut janda baik menghala ke bentong, aduiii pening jalan bengkang bengkok, naik pening dibuatnya

Pernah lalu dgn suami time siang mmg seram. Aku bayang klu dtg rimau ke singa ke mcm mana la gamaknya... huhuhu

Jln ni tnggi ke kdudukn..dr pic cm atas bukit..

Dlu bas ekspres lalu jln ni kn sblm hway karak tu siap..

penah tersesat malam2 time kuar ngan member, bertiga, sume pompuan...camane ntah bleh terrrmasuk jalan ni.. rasa lain macam sbb gelap n sunyi, cepat2 u turn...  

pernah masuk jalan lama ni waktu siang, rasanya dalam pukul 4 camtu. takde satu kete pun yang lalu time tu, jalan pulak gelap, hujan rintik2. naik kete sorang2 pulak tu. risau dah sebenarnya tapi berjaya jugak tembus keluar ke genting sempah.

kat situ ada 2 kuil kot kalau tak salah aku.. aku pun pernah brapa kali lalu kat sini time siang.. saje berhenti kat jalan masuk kuil tu.. agak seram la kalau perati.. tp aku tengok sami tua india tu relax je sapu daun2 kering.. hahah.. kalau tak silap aku la, kuil tu ada patung muka bengis kaler hitam.. dewa kematian kot???

tapi masa aku saja tengok2 dari luar tu, ada je 2-3 keter family india mai masuk kasi sembah.. then jalan tu ada hakisan time aku pergi tu.. ada kontraktor jkr tengah repair jalan.. aku lagi seram lalu kat jalan sempit curam tu.. lori pun banyak lalu sebab nak elak tol.. ada brapa kali aku sampai kat petronas rnr genting sempah tu time maghrib.. ada je aku tengok lori2 masuk jalan lama gombak.. memang hati kering la.. driver lori memang sempoii je semuanya..

lagi satu kalau lalu siang2, banyak beruk tepi jalan.. jangan lalu slow nak berenti tengok sangat sebab beruk ni lompak kat keter nanti.. aku kena dah.. beruk lapar..

Alhamdulillah saya lalu tiada apa2 gangguan pun.....kerap juga menggunakannya

Aku baru ingat aku pernah lalu jalan gombak tu malam buta sebab nak lari dr jem di highway karak. 4 jam gak la perjalanan sbb jalan dia kan bahaya sket ada cerun tinggi kat tepi... ngeri...

Dalam lagi suku perjalanan nak sampai genting sempah punya R&R, ada pokok besar yang tumbang atas jalan. Memang jalan kena block abes! so nak tak nak, kitorang berhenti je moto kat situ & amik gambar.

TT ade mention ambil gambar, mana gambar tersebut TT ???

Di Batu 12 ke atas tu penempatan orang asli ...

abdulariff posted on 10-12-2013 09:18 AM
TT ade mention ambil gambar, mana gambar tersebut TT ???

haaaa, ini suda upload gambar2 nya..penat aku dok resize kan gambar..hehe

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1