CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angahsmart

[SETEMPAT]Jalan Gombak Lama~

angahsmart posted on 10-12-2013 09:49 AM
haaaa, ini suda upload gambar2 nya..penat aku dok resize kan gambar..hehe

angah, tu pokok tumbang ke tu? korang dari mana nak kemana masa ni?

angahsmart posted on 10-12-2013 09:49 AM
haaaa, ini suda upload gambar2 nya..penat aku dok resize kan gambar..hehe

Gambar lori takde?

myakayina posted on 10-12-2013 09:55 AM
angah, tu pokok tumbang ke tu? korang dari mana nak kemana masa ni?

kitorang dari greenwood, aku dari selayang..saja je malam2 nak layan meleper..kira nk menuju ke rnr genting sempah la

abdulariff posted on 10-12-2013 09:58 AM
Gambar lori takde?

takde la bro..lori tu kitorang jumpa masa nak patah balik, so da ada atas moto da..kitorang cuma bagi warning kt lori suh dia patah balik

ai amik lesen keta mmg bwk laluan ni..kt sekolah memandu SKEM..tpi bkn laluan ke rnr genting sempah, tpi laluan arah bertentangan (gombak, uia)..

kyroskebab posted on 10-12-2013 11:23 AM
ai amik lesen keta mmg bwk laluan ni..kt sekolah memandu SKEM..tpi bkn laluan ke rnr genting sempah, ...

sama la jugak..amik kat skem..hahaha dia cakap tu la jalan kalau nak amik lesen kete, paling senang nak lulus..sebab jalan straight, then buat pusingan..tu je

Follow Us
angahsmart posted on 10-12-2013 11:48 AM
sama la jugak..amik kat skem..hahaha dia cakap tu la jalan kalau nak amik lesen kete, paling senan ...

hahaha..betui..cikgu memandu tu siap ckp kalau awak terer bwk keta ikut jln bengkang bengkok ni..bila dh lulus bwk kt jln lurus no hal dh..

penah mula2 cikgu tu bwk arah lgi satu tpi smpi kt tapak kuari dia u-turn suh ai bwk keta tu..giler aa tetiba kena berenti tgh jln sbb ada monyet mengawan..xleh hon satg monyet tu terkejut dia ngamuk serang keta..

aku kalau benda camni... aku nak ilang kan rasa suspen tu aku mula ler mencari benda positif.. mcm kes bro ni.. aku akan  berpikir maybe lori tu ade 2 bijik dan driver pakai seragam company...

tp kalau bro tambah kata.. bro pergi balik sana tngok 2-2 lori x der.. itu mmg aku da x leh pikir positip.. hehehe

hehehe...jalan gombak lama menghala ke Bentong ye? Jalan Gombak Lama tu ada Mimaland, sungai2 rekreasi, hospital orang asli, atas sikit nak dekat area bentong ada kolam air panas. mengikut org yang boleh 'nampak', banyak sangat la 'benda2' kat sepanjang jalan tu sehingga ke area2 luar UIA. Dekat ngan hutan, kan

respek sungguh kan dgn org2 yg dok c2..mesti tiap2 hari ada jer 'pengalaman' kan..huhu..

Jalan gombak lama menghala ke RNR genting sempah ni ramai yg kayuh beskal kat sini.. Aku pun selalu kayuh beskal kat sini sampai Janda Baik...jalan ni sunyi...selamat sket nak kayuh beskal... Kalau bulan puasa, kitaorg selalu kayuh malam jalan ni... Tak pernah terfikir pasal hantu pun..takut kalau ada org nak samun je...

tul2... paling senang nak lulus... yg tukang bg markah suruh aku laju... aku rilek jew bawak 30km sejam... lol

btw... exrumate aku meninggal kat jalan ni ah... motor... aku tak sure camane...

p/s: aku duk taman batu sebelah greenwud dr aku lahir... tp tak penah dgr citer angker atau alami secara direct lg...

hensemnye moto TT n kawan2 die...

jalan ni time nak balik raye aku selalu gune, nak elak jem...kalau lalu sini xde kete pecut la dlm 80-90km/j tak leh lelaju sempit dan koner koner, sepanjang perjalanan alhamdulilah ok, cume hati kene kental la layan lap hehehe

siape_aku posted on 12-12-2013 09:53 AM
hensemnye moto TT n kawan2 die...

cantik ke? hahaha mekasih..cantik moto jela tuannye huduh..hahahah

Dlu ada thread pasal jln lama ke bentong ni. Mmg keras gak la, dah la laluan sempit.  Kalau masuk dlm lagi, kalau tak silap ada pusat kajian geologi ukm, dkt2 dgn kuil.

Ada former cerita pengalaman dia masa di area tu.

TT nih org kg laksamana ke?sbb laki kawan aku org sana geng motor gak

dalam tu ada pusat pengajian luar universiti malaya. dekat dengan kampung orang asli

jln ni starting point dia ialah simpang 3 gombak hujungnya aku x tau la sbb x penah lalu end to end.

tp nak citer zaman aku sekolah dulu, selalu gak lalu jalan ni sbb nak ke sungai pisang. tp lalu pun x la dalam2 just smpi batu berapa ntah.

dlm past 1 year ms nak outstation ke kuantan penah gak lalu jalan ni sbb nak lari jamed kat karak punya psl.

pd pandangan aku jln ni mmg sunyi dan mmg x best kalo lalu naik moto. naik kete ok jerk syok gak layan cornering

tp hal pokok tumbang ni mmg syit la sbb bila da lalu jalan ni mmg da x se simpang. nak x nak kalo kena blok kat tgh jln mmg nak kena patah balik la. jauh....

Kat mana benonya mimaland? Pernah gi janda baik utk teambuilding..naik bus dgn staff2..skali tu tiba 1 selekoh bertembung dgn lori...gille kaw...kori tu cermin dia dah hampir terseret dgn tebing bukit...gillo bawak cikgu2 sekolah lalu jln tu..dahlaa ada yg preggy...