CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angahsmart

[SETEMPAT]Jalan Gombak Lama~

Suchi posted on 12-12-2013 05:39 PM
TT nih org kg laksamana ke?sbb laki kawan aku org sana geng motor gak

tak la, bukan laksamana..tapi selayang..jiran2 jugak tu sebab dekat..hehe geng moto ape tu?

otai_g posted on 12-12-2013 09:34 PM
jln ni starting point dia ialah simpang 3 gombak hujungnya aku x tau la sbb x penah lalu end to end. ...

kalau ikot jalan ni, hujung sekali akan keluar kat rnr genting sempah (yang ada mcdonald)..so kat rnr tu, boleh la kalau nak naik genting ke, nak ke kuantan ke, boleh sokmo..haha

sini banyak jugak kes seram2, tapi nak kena cari dulu ceritanya..kalau yang ada pon, mimaland la..seremmmm

angahsmart posted on 13-12-2013 12:07 PM
kalau ikot jalan ni, hujung sekali akan keluar kat rnr genting sempah (yang ada mcdonald)..so kat  ...

kalo ujung lg x de apa da ker?

apa kata ko tempek pic penghujung jalan ni sbb aku ada terbaca yg jalan ni leh g hujung lg, hujung lg dr rnr tu...

x pernah ikut jln ni..mcm best jer..nk cuba lalulh nnt... :-)

ramai geng gombk kat sini..

makton pun kelulusan skem.. masa jpj test tu, ada 3 ekor ayam mati kena lanyak kete. huhuu..
abang jpj ckp tiap kali test ari rabu msti ada ayam yg mati kena gelek. kalau 3 ekor tu kira sikit laaa..

idak ler kite nak jalan2 amek angin kt jalan ni...mmg seram pun

Follow Us
otai_g posted on 13-12-2013 03:11 PM
kalo ujung lg x de apa da ker?

apa kata ko tempek pic penghujung jalan ni sbb aku ada terbaca y ...

Aku pernah ikut jalan ni. Kalau x silap aku akan keluar laluan ke genting sempah, ada laluan ke janda baik. Entah la ingat ingat lupa. Tp aku ingat aku lalu kst tepi air terjun dan ada kolam air panas...

anis pernah terlepas jalan tol gombak then termasuk jalan ni
dah lah tengah malam ngan keadaan hujan
minyak keta tinggal dua bar je... memang cuak habis masa 2
jalan dia sangat kecil dan banyak corner
memang menakutkan
tapi alhamdulilah x ada apa
selamat keluar sampai genting sempah

Biasanya cats ikut jln ni pd musim perayaan... paham2 je la highway karak bila time2 raya ni

ko maen dota biase ke dota 2 tt?? boleh ak join group ko. hehe

aduhaimelmel21 posted on 14-12-2013 02:13 PM
ko maen dota biase ke dota 2 tt?? boleh ak join group ko. hehe

dota 2 la..huhu dota 1 tu noob gler la..hehehe add ye aku punya ID : angahsmart (lari topik sket)

ok, alang2 da ramai yang reply ni, aku pon ingat nak bukak la pengalaman yang lain sebagai rider motor. disebabkan aritu nak main corner kat jalan gombak terhalang dek pokok yang tertumbang, malam ari jumaat lepas ak duk kumpulkan la kawan2 yang nak lepas gian meleper. port biasa kitorang untuk minum2, kat taman samudera sana.

so lepas roger2, dapat la kumpul dalam 9 orang. minum2 & isap rokok john merah, kitorang mulakan perjalanan dalam pukul 1.30 pagi (sebab nak elak lori2 & treler). aku duk ride tengah2 la (sebab takot) dan masih belaja lagi bab2 cornering nih. dengan hi-beam, dan ada 5 rider kat depan (3 kat belakang sebab slow), ke kiri ke kanan melayan.

sampai je kat rnr genting sempah, kitorang benti, amik angin & lepas angin (merokok). haaa time nak balik ni yang best. masa nak naik tu, 3 org yg slow kat belakang tu diorang amik port depan pulak sebab masing3 otai. bila turun bukit, aku ni seriau sikit sebab laju sangat. so sebab ak kat tengah, jarak antara depan ngan belakang, aku agak terpisah.

meleper punya meleper, mulut aku pon duk terkumat-kamit berzikir supaya takde nampak yang bukan2. gila gelap depan belakang, lampu aku je yang jadi penyelamat. masalah satu lagi, visor helmet aku ni foggy (kabur) so terpaksa bukak. dalam beberapa minit tu, buat aku seriau gila, aku nampak kat sebelah kanan aka (bahagian hutan) ada sebujur badan berkain, terbaring atas rumput.

sah2 aku tau tu memang pocong. menggelupur aku baca aya kursi sampai tunggang langgang jadi nye. aku terus pandang depan je tak berani nak pandang side-mirror. yang tak boleh blah nye, dan2 je pastu aku dengar "gedebuk" bunyi benda jatuh kat belakang jalan. menangis2 aku baca ayat yang ntah pape keluar kat otak ni.

then alhamdulillah sampai jugak ke bawah dengan geng2 yang lain. aku cerita kat dorang sume, tapi hampeh, dorang cakap takde nampak pape pon sepanjang jalan. tapi yang aku pasti, malam tu aku nampak ape yang ada tepi jalan, dalam masa yang sama jugak aku rasa seronok lepas gian meleper. huhuuuuu~

p/s : kalau nak jalan malam2, pastikan jangan berseorangan & hati kena kering..ngeh2

kyroskebab posted on 11-12-2013 12:33 PM
respek sungguh kan dgn org2 yg dok c2..mesti tiap2 hari ada jer 'pengalaman' kan..huhu..

memang banyak.. suma da biasa da..hehehhee... paling koman pun dorang gi kejar balik mende tuh... macam nampak kaki tiga tanpa badan.. suma pakat kejar sambil dok suluh2 mende tuh...hehehhee
paling takleh lupa bab penanggal tuh.. da la kazen n makcik aku baru pas bersalin.. taim tu dorang duduk luar gombak.. dok umah sedara lain la. last2 kena tangkap da.. orang yindon wat hal..

berani btol korang ni

penah lalu jalan ni beberapa tahun lepas, berdua je dengan ayah... tp masa tu xtau lg tentang kisah angker kt sini... so lalu dgn relaxnya cuma risau kalau bertembung dengan lori je.

lalu situ dah dekat maghrib sebab nak elak jam kt karak.  tapi yg xbestnya nampak sekumpulan lelaki tgh berkumpul kt bawah jambatan/flyover dalam keadaan yang mencurigakan. xtaw la dorg tgh berbisnes ape kt situ... xde plak hantu nak kacau dorg

cuma yg agak peliknya masa lalu jalan tu rasa lama sangat... berjam-jam jugaklah. aku yg mulut mmg kadang2 xbertapis ni pi tegur kenapa lama sangat xnampak2 jalan keluar. siap nak marah lagi cakap jalan ni tipu. ayah dah nervous sebab minyak kereta pun dah nyala. akhirnya nasib baik dpt kuar. isi2 minyak pastu cakap dgn ayah mmg tobat tanak lalu lg situ sbb jauh n bosan.

bila dah baca kesah2 jalan ni baru terfikir balik, betul ke jalan jauh mcm tu sbb pakcik beria2 suruh lalu sini sebab kata shortcut... pengajaran: kadang2 lebih baik xtau sejarah tempat tu supaya kita tak fikir bukan2 and lebih berani.

Oohhh...jalan ni aku pernah lalu dgn suami. Satu malam tu saje kami nk tgk apa ada kat sana lps mkn di gerai bt 8. Masa lalu hospital org asli,jln masih cerah ada lampu...lama2 makin gelap..sampai satu jalan mmg gelap habis. Aku dah nervous. Menjerit2 suruh suami aku uturn. Aku mmg penakut. Sambil tutup mata sambil aku menjerit suruh uturn. Laki aku berani tp dek tgk aku panik sgt terus dia uturn. Serius aku sgt takut. Gelap yarabbi..tp x lama pastu kami explore gak jalan tu waktu siang smpai GH. Ok je pun..ada je bangla kiri kanan tgh buat keje.

masa zaman2 sekolah dulu selalu je petang2 ambik angin ikut jalan ni
dah nama budak gombak kan .. hehehe ptg2 naik motor ramai2
situ ada kuil india ..
ada tempat mandi-manda nama Alang Sedayu
jalan situ mmg sempit gila .. sejukkk je

Selalu juga lalu kalau balik kg belah emak di bentong tu pun aku ikot mood aku ler....kalau nak sesantai aku lebih suka ikut jalan lama esp belah pagi dan juga petang yang hampir magrib sebab tenang....kalau rushing terutama after office hour ( jumaat ) aku folow karak hiway ja...cepat pun cepat...so far masa lalu jalan lama alhamdulillah tiada apa2 gangguan mahluk halus. Risau dengan penyangak yang suka mengepau drebar lori or lonely driver yang biasa berlaku kat jalan lama tu.

jalan gombak lama menghala ke bentong tu..kiri kanan ada kuil hindu..mcm2 patung ada..dari gajah,harimau hitam dll..dan laluan memey menyeramkan

Syok layan citer ni. Kudos to TT.