CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angahsmart

[SETEMPAT]Jalan Gombak Lama~

Aku mmg clueless la jln apa yg korg cite...sbb bkn org sana...

Tapi jln yg blh pegi genting lalu air terjun ulu yam tu pon mcm seram je.

angahsmart posted on 16-12-2013 01:44 PM
ok, alang2 da ramai yang reply ni, aku pon ingat nak bukak la pengalaman yang lain sebagai rider mot ...

Angah ada tk betul2 ke?
Bukn per sbb da berkli2 dah kena..
Yg tebaru ni ms mommy jalan2 carik pasal dgn family..time tu gi kedah..
Sj lalu jalan belkang orang paggey..dr yan nak ke kuala kedah..
Mmg jalan tu jalan kelilingsawah padi..ada rumah org tp ada kawasan yg mmg gelap gila...
Tiba2 mommy nampak sesuatu kat tepi jalan..
Berdiri tegak jer..
Sebijik mc pocong..berderau gak darah...
Tp mommy beranikan diri tgk lagi sekali...
Rupanya  1 tiang yang dorg balut dgn guni padi....mmg sebijik mcm pocong kalu tenok dlm gelap gtu..
Bukan mommy je nampak..anak2 dgswmua yg kat dalm keta pon nampak tp xberani nak buka mulut...
Cuma mommy je yg buka mulug lepas tu ckp..
Fuh..igtkan..sweet tadi...
Pastu semua gelak sbb dorg pon igt sweet tp semua xberani nak tgk lebih2..hihihi

Macam lg skali kena ms tu xingat dah lalu kat simpang pulai ke mana ntah nak gi cameron highland kot...
Nampak benda putih..bergoyang2 atas pokok...kain berjurai2...
Time tu mommy sorg je nampak..yg len dah tdo..husband bawak keta xperasan..
Ada simpang kat trafic light kami berhenti...
Mmg mcm cik ponti....
Mommy tekejut kalih pandagan...tapi cam xpuas hati..tgk pulak lg skali...
Rupanya pokok buah..buah apa xigt...dorg balut dgn kain..n maybe dah lama so kain tu pon dah koyak2..
Nasib baik buakn mommy tgh drive

iluma posted on 16-12-2013 02:39 PM
berani btol korang ni

ramai2 memang berani la..kalau sorang2 mau terkecut jugak eden..hahaha

lasagnaklcc posted on 19-12-2013 12:31 AM
Aku mmg clueless la jln apa yg korg cite...sbb bkn org sana...

Tapi jln yg blh pegi genting lalu ...

owh, jalan yang saudari maksudkan tu ulu yam. ikot batang kali tembus genting highland. jalan alternatif selain ikot karak (sebab nak elak tol, dengan abang2 polis or abang J). hehe kalau kat situ, hari ahad pagi memang ramai jugak rider2 yang layan corner. teringat jugak ada kes seram kat situ, nanti sambung citer. hehehe

jalan ulu yam tu aku selalu guna kalo dri ipoh, senang smpai umah aku xyah tempuh pekan rawang

Follow Us
syok ar ko mlm2 lalu sini..aku pun pnh lalu sini raya ke 10 2015..best ar...amk angin mlm nan syahdu ditemani lagu2 raya di corong radio slow2 lalu jln karak lama..hehehe..mmg nak g lagi mandi sg pisang gombak bt 12

KOPI PASTA

Seram.Balai polis gombak lama,jalan lama ke bentong,pahang

Assalamualikum semua.Mesti ramai yang ternanti-nantikan entri aku kan?*ehehe.Apa salahnya persasan sekali sekala,dua kali berkala-kala,Macam seronok jugak kalau sorang seronok,kalau dua orang beronok-ronok.Nampak tak kesinambungannya disitu?Tanpa membuang masa aku nak buang masa korang jugak dengan bagitau kenapa aku tak update blog sejak dua menjak ni,sebab aku busy,aku dah final year,banyak project nak kena submit,lepas final year barulah boleh kawen dengan aman.Eh silap,barulah boleh update blog dengan aman.EH jangan lupa baca pesanan terakhir aku ye

Aku ni sangatlah tension untuk semester ni,so aku tak ada tempat nak release tension,jadi semalam,leader team wujud message aku yang team dia nak pergi balai polis gombak lama.Aku pon rasa macam dah lama tak buat benda camni,jadi aku pon nak jugak follow dieorang sebab aku pernah jugak cari balai polis gombak lama ni,tapi tak jumpa.Walaupun aku duduk dekat gombak,aku dah cari balai polis lama ni,tapi tak jumpa,rupanya setiap kali aku lalu situ,setiap kali aku terlepas pandang balai polis gombak lama ni sebab aku terpedaya dengan signboard ni

Semalam,aku dan housemate aku,Fiza,bertolak dari shah alam pada jam 11 malam dan yang menyakitkan hati aku adalah dah malam-malam pon jammed gila dekat highway.Yang aku nak sakit hati ialah kereta aku manual.so bila dah jammed kaki aku akan kejang,Memang nikmat rasa itu.Aku sampai di wangsa maju jam 12.20 tengah malam,Kiteorang jumpa team wujud disana.Sebelum bertolak,Leader team wujud iaitu Seth,suruh kiteorang pakai kasut sebab dia cakap tempat tu hutan and takut ada pacat.Lebih kurang jam 1 pagi,Kiteorang gerak ke balai polis lama gombak,dalam kereta Seth banyak cerita tentang pengalaman dia sepanjang jadi paranormal team.Balai polis gombak lama gombak terletak di jalan lama nak ke bentong.Tau dak?Ala jalan yang akan bertembung dengan genting sempah tu?Jalan yang nak ke mimaland?taktau jugak?carilah sendiri kalau ada masa.*hehe

Dalam jam 1.30 pagi kiteorang sampai dekat balai polis gombak lama,tiba-tiba dekat ada sami india datang dengan kawan dia.dan dia cerita pasal kawasan ni,dia cakap baru-baru ni,ada orang korea hilang dekat kawasan ni,tak jumpa lagi,kereta orang korea tu ada kat apartment,tapi orangnya tak ada.Lagi satu dia cakap dulu ada orang junggle tracking dekat hutan kawasan ni and tak jumpa jalan balik.Wallahualam.Lagi satu cerita,team wujud cakap,dulu berdekatan dengan kuil india,ada orang indonesia mati dibunuh and pada waktu malam salah sorang team wujud pernah nampak seorang perempuan duduk ditengah jalan,dipercayai orang indonesia yang mati tu,Sami tu pon cakap yang dia pernah nampak hantu dekat kuil dia sendiri.

Selepas dengar cerita sami tu,kiteorang baca ayat kursi,ayat 3 qul dan surah al fatihah,barulah kiteorang masuk,Seth cakap dekat situ banyak pontianak.Balai polis gombak lama ni dibina  bagi mengawal kawasan di zaman komunis,Lama jugak kan balai polis ni?Jom tengok gambar yang telah aku snap.Seth and the geng ada nampak benda dekat kawasan hutan.Kiteorang terus snap gambar macam biasa.Lepastu pada jam 2.30pagi, team wujud tinggalkan akuFiza dan Rara dalam balai polis gombak lama selama setengah jam bertemankan lilin,walkie talkie,pengesan haba dan satu torchlight.

dan dan je kau nak gtau yang kau nak melepak dekat tingkap kan

Ehem memang seram tempat ni,selama setengah jam kiteorang decide untuk
jalan sekitar balai polis ni,ada rak kasut lama,ada tangga buluh,tulisan dan contengan jangan cakapla kan.Memang banyak,lepastu kiteorang pergi ke kawasan belakang balai polis untuk tangkap gambar kawasan hutan bersebelahan balai polis,tiba-tiba aku rasa dekat ada benda perhatikan kiteorang dekat belakang aku,benda tu disebalik dinding.entahlah mungkin perasaan aku je kot.

Kiteorang masuk balik dalam bilik yang ditinggalkan tadi,kiteorang dengar ada satu bunyi,yang mengekek-ngekek.Aku cakap mungkin binatang?Fiza yang tak puas hati terus buat bunyi sebanyak 2 kali dan sekali tu sebijik benda tu balas balik bunyi yang fiza buat,bukan gema,tapi jelas kami dengar yang benda tu mengajuk bunyi yang dibuat fiza,bunyi ketawa,Kalau haiwan,kenapa kawasan hutan tu tak bergerak?Statik je,pokok tak bergoyang langsung,sebab dari situ kiteorang dengar bunyi tu.Bila team wujud turun untuk tengok kiteorang dan Fiza lagi sekali buat bunyi yang sama,tak ada lagi balasan dari benda tu.Kiteorang pon tak berani nak lebih-lebih sebab tempat benda tu kan.

kiteorang round lagi kawasan balai polis gombak,tengok tempat latihan polis zaman dulu,ala aku dapat snap sikit je,mungkin yang lain dah musnah kot,oh tak silap aku ramai yang mati di kawasan balai polis ni,Lepas dah puas hati,kiteorang naik dekat atas dan dieorang nak pergi kawasan kuil pulak.Masa kiteorang tengah lepak kawasan kuil,boleh pulak seth and kawan dia,nampak benda tu atas pokok dan kejar benda tu.Hadoi,aku yang tengok aku yang gelabah sambil tu aku ikut sekali sebab aku nak tengok amende,tapi tak dapat sebab benda tu hilang serta merta,team wujud ni memang suka bab kejar-kejar hantu ni.

Aku nak pendekkan cerita boleh?Kiteorang lepak dekat satu tempat ni dan kiteorang jumpa satu kereta dalam gaung.Ala penatlah nak habiskan cerita ni.Ending cerita ni macam filem hindustan,last-last inspektor sahab a.k.a polis dan bomba datang untuk menyelamatkan keadaan.

P/S:Aku nak kbai sekarang.Aku banyak kerja.Owh hati-hati ye tidur malam ni sebab mana tau pocong kacau?Tunggu cerita aku tentang pocong semasa korang tidur pulak lepas ni.KBAIBAI.

Kalau rasa anda berminat nak jumpa team paranormal yang sedang meningkat naik ni,sila like page ini wujud paranormal team.Dieorang sangat friendly and best.Lepasni ada aktiviti lagi aku nak join lagi.ehehe.BAI semua,kirim salam mak ayah.*tibe2

jln lama ni siang ari pun dah rasa semcm..

Edited by anarina at 31-8-2015 05:13 PM

Aduhai pernah 1 kali manjat nuang lalu janda baik. Bertolak ke kl maghrib sebab keluar hutan elok2 je senja. Seram weiiii. Dah la tak car pool. Bawak kereta sorang2. N kereta last sekali konvoi 2 keta. Haha ngerikkk. Hujan. Gelap gelita takde lampu jalan. Takde kereta lain. Sumpah tak sabar sampai genting sempah. Duk terjeling2 side mirror la jeling seat blakang la.

teringin nak lalu jln ni
sbb kawan2 kalau time jem
dorg rajin guna jln ni bila nak blk kg
huhuhu....siang xde mende kot jln ni

ijoHULK replied at 1-9-2015 07:52 AM
teringin nak lalu jln ni
sbb kawan2 kalau time jem
dorg rajin guna jln ni bila nak blk kg

siang memang takde pape. malam pon kadang2 je ada. sebab kat sana malam2 bukan mat moto je yang ada, ada jugak geng2 basikal ala2 Le Tour de Langkawi tu. siap pakai torchlight bagai. hahahahaha.

kalau siang tu sorang2 ride / bawak kete boleh jadi seram jugak. huhuhu.

anarina replied at 31-8-2015 05:12 PM
Aduhai pernah 1 kali manjat nuang lalu janda baik. Bertolak ke kl maghrib sebab keluar hutan elok2 j ...

betol. actually malam kat sini sangat2 la bahaya pasal takde lampu langsung. kot2 la time malam tengah sorang2 tu kete down pulak, hahahaha menangis la gamaknye.

kucim replied at 28-8-2015 03:49 PM
syok ar ko mlm2 lalu sini..aku pun pnh lalu sini raya ke 10 2015..best ar...amk angin mlm nan syahdu ...

jom sungai chilling pulak. hehehe.

palmolive replied at 19-12-2013 11:07 AM
jalan ulu yam tu aku selalu guna kalo dri ipoh, senang smpai umah aku xyah tempuh pekan rawang

ulu yam dengan jalan gombak lama beza. ulu yam lebih selamat sebab situ memang laluan utama, ada lampu & tempat2 memancing atau beristirehat. cornering pon syok, cuma bahaya sikit tang corner yang macam ladam kuda tuh.

angahsmart replied at 1-9-2015 09:15 AM
jom sungai chilling pulak. hehehe.

jom...
tgk ikan sg nan transparent dlm air hehe..lalu jln mana

Ulu Yam pernah lalu.....bawak org nak kenduri....Jalan mcm sunyi je..tp best la tenang je tak banyak kereta.
Jalan Gombak belum pernah lalu..teringin juga sebab Nampak mcm tepi sungai.....kalau panas boleh mandi sungai..

sranua replied at 2-9-2015 10:32 AM
Ulu Yam pernah lalu.....bawak org nak kenduri....Jalan mcm sunyi je..tp best la tenang je tak banyak ...

takde sungai gamaknye..hahahah hutan melingkau2 ade ler

angahsmart replied at 2-9-2015 02:50 PM
takde sungai gamaknye..hahahah hutan melingkau2 ade ler

Oh ye ke...ha..ha lagi misteri mcm tu...

hihi...kentel duduk kt jln gombak...batu 7