CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55116|Reply: 11

Pengalaman MENGECEWAKAN dengan klinik kulit/ kecantikan?

salam semua. ada sapa2 kat sini yang ada pengalaman mengecewakan dengan klinik kulit/ kecantikan? klinik kecantikan yang aku maksudkan kat sini ialah klinik yang bukan dr pakar, tapi ade doktor yang ambil sekadar diploma in aesthetic atau seumpamanya. ataupun boleh la dikatakan aesthetic clinin bukan salon2 atau pusat rawatan kecantikan yg sekadar ade beautician. ini ialah pusat rawatan yang ade doktor.

aku sekadar nak berkongsi pengalaman buat rawatan di satu pusat rawatan kecantikan namanya Suzana Wellness Centre di Bangi. aku rasa yakin nak pergi sebab kawan aku kata ade doktor di sana. kalau xde aku memang xbrani nak buat. kat sini ade sorang doktor yang juga pemilik pusat rawatan tersebut, n ade beberapa penolong yang aku xpasti nurse ataupun sekadar assistant yang xde apa2 pengetahuan medical.

actually bila pergi sini aku mengharapkan diorang akan buat dulu skin analysis pakai machine etc so dapat kenal kulit aku mcmana. tapi hampeh. dia sekadar telek gitu2 pastu dia sarankan, ok u boleh ambil treatment chemical peeling 3 kali bla3. aku tanya, ok ke sbb kulit aku ni sensitip. cepat merah. kalau salah pakai produk kompem berkoyan2 jerawat naik. so dia kata dont worry kita akan bg the mildest chemical peeling ever. xkan merah nye. yang penting kena pakai sunblock. aku pikir2 xtau nak ambil ke x sebab risau kulit jadi lagi teruk, tapi doktor ni memang pandai close sale, da mcm org insurans plak aku tgk. dia tgk aku takut2 lagi dia terus reassure aku everything would be okay, terus kata, buat lah terus peeling arini. aku pun setuju mcm lembu dicucuk idung.

sepanjang 3 kali treatment dibuat, apa yang aku perasan ialah staff dia memang xtau apa2. tanya pasal medical memang haram xtau jawapan. yg dorang tau just jual product, salesman pun bleh buat. dan actually ade satu product yang dijual kat situ xboleh pakai lepas chemical peeling, but staff dia main jual je kat aku, pomot macam2 kata ok la apa la. last2 aku baru dapat tau yang doktor tu kata sbnya product tu xboleh pakai pada kulit yang raw, ataupun yang baru lepas treatment.

now setelah 3 kali buat treatment, kulit aku jadi lagi merah2, more prone to blemish n kulit jadi lagi sensitip.
memang sedih gila la. kawan aku actually dah nasihat doktor2 ni banyak xleh caya dan hanya nak untung je. dia da 5-6 derma/ klinik kulit/ klinik kecantikan yang ada doktor yang dia da penah pergi. katanya semua nya memang mcmtu. bukan suzana sahaja. mostly doktor2 yang buat klinik kecantikan ni hanya nak untung aje. dia bukan concern sgt pun kulit kita mcmana. yang penting ada sale.

korang ade pengalaman mengecewakan mcmni x?

Last edited by hani85 on 15-12-2013 09:17 PM

Rate

1

takpenah g klinik tuk kecantikan neh.. tp mak ade prnh g satu klinik kt saujana impian..

klinik impian apa ntah... mak ade mslh jeragat.. so mmg takde peeling ke apa ke .. sbb mmg klinik..

dia bg vitamin krim mlm pncuci muka dan sunblok.. so far so good.. jeragat mak makin kurang ..

sbb jeragat mak tu dalam bkn luaran.. so mmg susah nak ilang...

genchi posted on 20-12-2013 09:00 AM
takpenah g klinik tuk kecantikan neh.. tp mak ade prnh g satu klinik kt saujana impian..

klinik i ...

kalau klinik kulit ni setau aku yang betul2 bagus ialah dr ko.
kawan aku pernah pegi, dia siap buat analisis kulit secara microscopic.
maksudnya, dia analisis siap tengok pori2 kulit mcmana. tekstur kulit macamana. kulit jenis apa etc.
kelakar plak bila kawan aku ni dia punya pori2 berbentuk 4 segi
doctor siap bagi copy gambar lubang pori2 dia ni kat kawan aku

buat dekat dr ko ni memang bagus. nampak la cantik kulit dia.
cuma harga tu sakit sikit la, sebab dia buat laser, sekali pergi 1000.

hani85 posted on 20-12-2013 10:52 PM
kawan aku pernah pegi, dia siap bu ...

owhhh kt mana ekk klinik tuh?? dekat dgn jln TAR ke mana?? sbb ade gak mmber wat laser..

almost 4K brapa kali ntah lupa.. ade gak kata dr ranjit kt subang tu ok gak...

perghh lubang pori 4 segi siyes lawak hahahaha tp tulah kulit neh mmg mahal kan??

kdg skin care yang elok kt muka orang len tak smstinya elok kt kulit kita...

hani85 posted on 20-12-2013 10:52 PM
kawan aku pernah pegi, dia siap bu ...

klinik dr ko cawangan mana ya?

sebab dia kan banyak cawangan. ada juga review x ok pasal dr ko ni. hari tu saya ada google, mcm2 review ada. ikut branch kot.

cuba guna skincerity ... most dermatologist di USA recommend this pproduk.. even dr aidil yg klinik dia kat ampang pon suggest this produk.. produk ni x der chemical .. produk ni hasil kajian lab ..selmat dr bayi sampai dewasa.. u all buat laser kat muka je kan?? kat leher x leh.. skincerity roll on je kat mana2 asal kulit..
90% pengguna bg feedback ada kesan dlm masa sebulan/ sebotol penggunaan.. more info contact me ya

Follow Us
Siapa pernah buat rawatan di MBH AESTHETIC CLINIC? ok or x? tq

mbh spa yg byk cawangan tu ke #zufar87?

Mbh medispa bangi teruk in : my friend doktor pakar perubatan try buat v shape rf treatment kat situ habis terbakar kulit dia bernanah2 padahal dia selalu buat kat treatment tu kat tpt lain xde prob, kat mbh dr muka cantik jadi jahanam teruk terbakar bernanah ngeri tgk..pengasas mbh tu pun bknnya doktor setakat beautician mmg jd kes mahkamah la kalau tgk muka jd jahanam mcmtu..tak tau nak tepek pic mcmana..aku yg tgk ni pun ngeri

Edited by nabilahhasan at 27-7-2016 11:46 AM

hi...

im one of her regular customer...this DR suzana ni from jb..dlm 2 mggu sekali dia dtg laa bangi..
kene set appoinment klu nk jmp.
I got severe cystic acne.
tapi, dia dah heal my skin dah pon and im thankful for that..
tp nak heal tuu long journey..huhu..tp all is well sbb akhirnyaaa...
mungkin dr segi pekerja mmg kurg pengetahuann...but u know i did a lot of research before doing anything..
im just the type of susah nk percaya org...
tp for sure dr ni mmg bagus pon and i dont know what will happen klu xjmp dia...

sblm ni ade jmp a few doctors kecantikan n dermatologist dah pon...dr ko ponn pnh jmp..
i think dr ko lg makan duet kot...hehe..

saje share pengalaman

genchi replied at 20-12-2013 09:00 AM

klinik i ...

bole share gmbo mak awak tak ? pm pm .. sbb mak sy ada masalah yg same .. ksian plak kat mak .. takde solution ... nk cri solution utk jeragat mak .. klu oky nak jgk try ..

nabilahhasan replied at 27-7-2016 11:43 AM
hi...

im one of her regular customer...this DR suzana ni from jb..dlm 2 mggu sekali dia dtg laa b ...

Pomot semacam nampak. Staff sana ke atau ada kena mengena dengan Dr Suzana
Whatever it is, servis kena konsisten.
Jangan pulak kau cakap lain, staff kau buat lain.
At the end of the day yang banyak attend the meetings pun staff2 dia jugak.
Kalau staff xtau apa2 elok lah tutup je klinik tu, buat rosak kulit orang buat apa.
Unless kalau doc tu ada masa nak attend setiap meetings dgn clients- which is impossible.