CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

PEMBUNUHAN NORITTA SAMSUDDIN - APA KESUDAHAN?

kn_112005 posted on 2-1-2014 06:12 PM
Alah,xpayah tukar pemerintahan pun banyak kes yang bukan kategori "X-file" pun xsetel2..dh ada b ...

Bila semua dah main sumpah2 tu yg Lawyer dan hakim...tak payah keje tu. Polis pon tak payah keje. Contoh... nampak pencuri aje...dia sumpah tak ngaku...terus lepas. sebab sumpah.

Sumpah dgn nama Allah. Haha...skrg ni Syaitan pon takut dgn manusia. Masing2 kulit kebal kot nak kena bakar dlm api neraka nanti.

scarflicious posted on 7-1-2014 12:08 PM
Bila semua dah main sumpah2 tu yg Lawyer dan hakim...tak payah keje tu. Polis pon tak payah keje.  ...

en/cik/tuan/puan scarflicious..sy xkata pn bila b'sumpah bleh setelkan kes jenayah atau m'buktikan org tu xb'salah..tp,tu sebagai alternatif utk membuktikan yg kita xb'salah selain bukti2 fizikal yg lain..

dalam kes video tu,dh terang2 muka dia, pakar pun kata video tulen,ada saksi n saksi pun dh b'sumpah jgk..dia xngaku xpalah..dhla xngaku,kata konspirasi plak..tuduh org tu..tuduh org ni..konar sana,konar sini..tu yg jd mslh..dia plak xbleh buktikan yg tu 1 konspirasi..sib baik muka dia xmcm org bangla..klu x,org bangla jd mangsa lg..bukti fizikal dh ada + ada saksi lg..so,cmna?..stakat kata konspirasi sapa pn bleh kata..pencuri pn bleh kata cmtu..buktikanlaaa..yg pelek lg,ramai lak yg p'caya..cm kes 40000 bangla tu..

cm kes altantuya tu plak..sbb sekeping gambaq super impose tu..b'duyun2 org percaya cita tu btui..klu kata dh tau dan btui sgt,tnjkla bukti lain..smpi skrg habuk pn xdak..kata pas PRU nk dedahkan sapa sbenaq dalang,tggu pa lg..gerenti sng2 ja bleh tukaq kerajaan..xpyhla dok buang masa demo sana,demo sini..

xp yg baiknya..sekurang2nya dgn xb'sumpah membuktikan dia masih b'iman dan tkt dgn laknat Allah..Alhamdulillahh..

tolong yer,sy bkn cai sesapa..apa yg sy tulis,dr pikiran sy sendri.

(sori semua,cm karangan dh n t'keluaq tajuk..he2)

Rate

1

fuh..refresh balik ingatan ku..apa ke jadahnya..gans sungguh..mcm crita criminal minds..nauzubillah

finn posted on 23-12-2013 06:21 PM
Belom...pls pm...

pm i gak pls...   dah tahu x yah le pm..hehehehehehe

ps : sapa ade link cte tarantula pls pm akuuuu
Last edited by peah311 on 8-1-2014 12:45 PM

moga yg salah dibalas diakhirat nanti...

sharlenetexas posted on 5-1-2014 08:18 PM
Aku pun ikuti jugak kes ni. Bila baca paper aku pulak fikir macamanalah wartawan ni buat kerja. Duk  ...

saya nak jawab persoalan ni..
arwah satu sekolah satu kelas dengan saya masa kami sekolah rendah..
sekolah kat kelantan..
kami kiranya ada 1 gang..main bola jaring, bola tampar..pengawas sekolah..
mmg dia pandai dpt 4A bukan 5A..

Follow Us
slippergombak posted on 31-12-2013 11:51 AM
malaysia nih kalu PRU tukar pemerintahan negara.... banyak kes X-File boleh bongkar dan cerita kej ...

gro havana club tu apa citer plak? xpernah tau pun...

sharlenetexas posted on 5-1-2014 08:18 PM
Aku pun ikuti jugak kes ni. Bila baca paper aku pulak fikir macamanalah wartawan ni buat kerja. Duk  ...

aku pernah p court masa kes ni.. byk kali gak aku p... perbicaraannya mcm ada
sedikit pelik la...

NBM posted on 19-12-2013 04:58 PM
aku potong jari mak ayah dia x tau pasal aktiviti dia nih..mestilah kena cover, susah nak cari mak ...

mak ayah dia mungkin xtau sepenuhnya.. tp mak dia pernah dtg rumah n tau
yg norita tinggal dgn cina lelaki itu... kadang2 stgh famili sgt open kononnya
mereka xkisah sgt dgn cara idup anak2 dibiarkan lepas bebas janji tiap2 bulan masyuk

tasha posted on 10-1-2014 05:30 PM
aku pernah p court masa kes ni.. byk kali gak aku p... perbicaraannya mcm ada
sedikit pelik la... ...

Tu lah kan. 4A jadi 5A. Entah macamana wartawan buat kerja. Takkanlah typo error. Tak baca pruf betul2 ke? Pelik jugak diorang tak buat pembetulan berminggu-minggu ulang benda sama. Wartawan ni ingat ni benda-benda kecil jadi tak kisah lah kan.

jgn kita dekati bnda2 yg mmg sah2 x halal n dilarang. nauzubillaminzalik..

kat luar tu ramai lagi 'noritta'. itu yang perlu kita risaukan. jauh dari ibu bapa, mereka tak tau anak2 kerja apa. kita sebagai individu nilah kena jaga diri sendiri. semoga Allah jauhkan kita dari perkara2 tak baik ni.

Mak pak sila lh buka mata...nak nak yang duduk di kampung..anak bersekedudukan di bandar bila mak pak nak mai depa cover line. Nauzubillah

Aku pernah diberitahu oleh kawan2 aku yg pergi study overseas, ada ramai bdk2 melayu yg bersekedudukan dgn bf masing2. Sb kt sana takde sape nak marah dah jadi budaya. Yg buat mcm ni bkn saja yg mmg dah sedia sosial tapi yg pakai tudung pun ada buat perangai mcm ni. Salah sorang kawan aku yg bercerita tu pun mmg mengaku dia sendiri bersekedudukan dgn bf dia kt sana. Tapi bila balik sini x kawin pun. Mak ayah mmg la tak tau hal2 mcm ni dah mmg jauh.

yang ni pulak cuba nak amek kesempatan. Kalau semua suspek2 boleh saman mcm ni, aku pun nak jadi suspek..bodoh punya Mikko

Tuntutan saman RM27j ditolak
Oleh Murni Wan Omar
KUALA LUMPUR: Mahkamah Tinggi di sini, semalam, menolak dengan kos saman RM27 juta yang dikemukakan seorang lelaki Finland, Mikko Kauko Johannes Jarva terhadap beberapa akhbar dan editor berhubung penyiaran artikel serta gambarnya dalam laporan kes bunuh eksekutif pemasaran Noritta Samsuddin, tujuh tahun lalu.
  Mikko Kauko yang juga pengurus pemasaran memfailkan saman itu pada 9 April 2004 terhadap beberapa syarikat akhbar dan editor berhubung penyiaran artikel serta gambarnya sebagai suspek dalam kes bunuh itu.

Dalam prosiding semalam, Hakim Datuk Lau Bee Lan memutuskan menolak saman itu dengan kos berjumlah RM150,000 perlu dibayar Mikko, selaku plaintif, terhadap defendan.

Lau dalam keputusannya berkata, semua artikel yang disiarkan media mengenai plaintif bukanlah fitnah kerana ia hanya melaporkan tertuduh direman dan menjadi suspek tidak bermaksud dia bersalah atas tuduhan itu.

Beliau berkata, sebaik seseorang itu dibawa ke mahkamah, gambar mereka bukanlah lagi hak peribadinya dan penyiaran gambar itu tidak bertentangan dengan Perkara 5 Perlembagaan Persekutuan.

Plaintif diwakili peguam Wan Anuar Shadat, manakala defendan diwakili peguam Nad Segaram bagi pihak akhbar kumpulan  The New Straits Times Press (M) Berhad (NSTP) dan Mohana Kumar mewakili Utusan Melayu Berhad.
  Mikko, 35, menamakan sembilan responden dalam saman itu iaitu akhbar The New Straits Times Sdn Bhd, Berita Harian Sdn Bhd dan Utusan Melayu Berhad.

Enam responden lain adalah NSTP; bekas Ketua Pengarang Kumpulan NSTP, Tan Sri Abdullah Ahmad; bekas Pengarang Malay Mail, Datuk Ahiruddin Atan; bekas Pengarang Kumpulan Berita Harian, Datuk Hishamuddin Aun; bekas Pengarang Harian Metro, Mohd Zian Johari dan bekas Ketua Pengarang Kumpulan Utusan, Datuk Mohd Khalid Mohd.
  Dalam penyataan tuntutannya, Mikko yang direman polis pada 11 Disember 2003 berkaitan kes bunuh Noritta, mengekalkan pengakuan tidak bersalah atas kesalahan yang disyaki itu.    Beliau mendakwa semua defendan tanpa mengambil kira kedudukannya yang tidak mengaku salah, mencetak, mengeluarkan dan mengedar foto serta menulis artikel berhubung dirinya pada 13, 18, 19 dan 20 Disember 2003.    Plaintif mendakwa penerbitan yang diterbitkan defendan merujuk kepadanya secara individu dan melalui artikel/cerita sebagai suspek utama dan juga seorang penjenayah yang disabitkan dengan kesalahan membunuh.    Sehubungan itu, plaintif menuntut ganti rugi am RM3 juta daripada setiap defendan, ganti rugi teladan, satu perintah menghalang defendan dan ejennya daripada terus mencetak dan menerbitkan perkataan yang mempunyai kesan yang sama terhadap plaintif, kos dan faedah.
Artikel ini disiarkan pada : 2010/11/13

peah311 posted on 8-1-2014 12:38 PM
pm i gak pls...   dah tahu x yah le pm..hehehehehehe

jesuk, kalau ko dah dapat pm aku jugak

NBM posted on 14-1-2014 12:37 PM
Aku pernah diberitahu oleh kawan2 aku yg pergi study overseas, ada ramai bdk2 melayu yg bersekeduduk ...

benda ni dah mcm benda biasa, kat msia ni ramai jer yg bersekedudukan aku rasa.
selagi tak tertangkap, depa anggap tak dosa.
bila dah tertangkap...mula la merayu itu ini, tanggung mak bapak la
tanggung adik la..nak elak bayar denda.

kalau alasan ade VVIp terlibat dalam any case(s), dan siasatan terhadap kes diberhentikan serta merta/tutup kes/ OSA atau sbnrnye dah tau VVIP mane terlibat tapi tak boleh amik tindakan, so mereka2 yang VVIP ni bebas je la nak buat sesuke hati dgn membunuh, mengugut dan pelbagai jenayah lain???

so unfair.... VVIP tu manusia gak...yg mangsa mcm norita.altantuya tu manusia gak...anak org jgk...same mcm VVIP tu...xde ape yg lebihnye VVIP tu selain die berjawatan..... kenapa tiada keadilan dalam system kehakiman kita?

aib terbuka tu dh mmg tak bole buat ape la kan dah name pon siasatan...bile siasat tu, mmg hal dalam kain pon kena....tapi kalo dah jumpe pembunuh tapi sengaja biar pembunuh tu, ape lak hukumnye ye? mcm mane dgn pemimpin yang tau pasal ni tapi tak amik tindakan??? hanif dan Abdul razak baginda same je fungsi diorg ni...kambing hitam dan dibayar mungkin jutaan ringgit......

same gak macam saiful bukhari.....dibayar jutaan ringgit, rumah dijaga oleh askar lengkap dgn M16....sbb ape jadi mcm ni??? sebab nak kejar kuasa dunia??

siape_aku posted on 15-1-2014 01:09 PM
kalau alasan ade VVIp terlibat dalam any case(s), dan siasatan terhadap kes diberhentikan serta mert ...

tu la dunia...siapa la kita nak mempersoalkan dorang ni..kita xde kuasa mcm dorang tapi kt akhirat nanti takkan terlepas

Sim card arwah ada no telefon vvip tersebut..vvip trsebut adalah org terakhir yg dhubungi arwah..ttapi butiran simcard xdsebut d mhkamah..siapa vvip trsebut masih tinggl tanda tnya