CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

PEMBUNUHAN NORITTA SAMSUDDIN - APA KESUDAHAN?

maya_27 posted on 23-12-2013 08:54 AM
aah sian wife dia..pregnant time tu mcm dah sarat gak tp perut kecik je, nampak beno tgh stress... ...

sampai ke hari ni aku tertanya2 dari mana datangnya kekuatan wife dia
Dahla dengar perbicaraan husband tentang secret affairnya dengan detail pulak tu.
Kalau org lain dah lama mintak cerai talak tiga teros,tapi masih still husband n wife lagik.
Entah apa kabar la diorang tu,still married couple lagik ke?

aku rase lh arwah ni bkn mati kna bunuh tp itu lh susah nk ckp nnti disalhertikan pulak....

xhkmx posted on 20-12-2013 12:17 PM
Ni aku kopi pes je..

Jenazah Noritta yang paling cantik yang pernah saya lihat – Pakar Porensi ...

pndai wartawan ni cover...maybe dia xmau arwah terus diabkn...

Ada lagi entry tu. Dia post balik.

finn posted on 22-12-2013 04:37 PM
Sapa ex mb nama jj nih.. aku xleh nk hadam..

ko dah tau ke saper? nak aku PM?

xhkmx posted on 23-12-2013 12:08 PM
Ada lagi entry tu. Dia post balik.

ooo aku dah tengok, dia sudah update with latest review dia. Dulu citer yg kt bawah tu je

Follow Us
mmg sadis kisah ni -- gara-gara mencari pembunuh, aib si mati yg terbongkar.
bertambah sadis bila pembunuhnya `kebal'.
Allah maha adil.

moga kita semua dilindungi Allah swt

Uols...ni link to blog syahril kadir, reporter yg buat coverage kes Noritta. Haritu dia delete jap post dia yg dulu, harini dah ada balik with his latest post about arwah. Nampaknya syahril pun mcm tak puashati dgn kes ni, bukan syahril saje, weols pun sama...sakit hati ni bila terkenangkan pembunuhnya masih bersenang lenang di luar sana

http://syahrilkadir.wordpress.com/2013/12/22/lokasi-kes-pembunuhan-noritta-samsuddin-revisited/#comments

jahcomel posted on 23-12-2013 11:32 AM
aku rase lh arwah ni bkn mati kna bunuh tp itu lh susah nk ckp nnti disalhertikan pulak....

maksud ko,dia terbunuh coz wat s**s secara extreme? masa aku baca paper dulu2 tentang kes ni,aku terpikir benda yg sama jugak..
Apapun,kes ni sebenarnya bagi peringatan dan amaran Allah pada kita semua supaya jgn terlalu leka dgn kehidupan duniawi yg penoh ngan nafsu nafsi
semata. Siapa pembunuhnya,sampai ke hari ni masih belom terungkai. Takkan nak tunggu kita wat kempen Justice For Noritta,baru kes ni nak bukak semula? ada sesapa disini tau undang2 x? kalau dah bicara,tetapi pembunuh bukan didakwa,ada potensi kes ni dibuka semula siasatannya?

zennaya posted on 23-12-2013 10:31 AM
sampai ke hari ni aku tertanya2 dari mana datangnya kekuatan wife dia
Dahla dengar perbicaraan h ...

kawan aku penah teserempak ngan hanif and wife dia kat coffeebean giant hypermarket seksyen 13 shah alam.. betul2 selepas dia disdapati tak bersalah.. kawan aku kata ramai yang dok tengok2 dia masa tu

mnaa posted on 23-12-2013 01:25 PM
kawan aku penah teserempak ngan hanif and wife dia kat coffeebean giant hypermarket seksyen 13 sha ...

boleh pegi minum2 bagai, kalau aku dah terperam dlm rumah dah, walaupun didapati x bersalah tapi bila mengenangkan perlakuan sumbang dia dgn arwah...pergggghhh...malu gile

biggirlduncry posted on 23-12-2013 12:28 PM

Ape kate PM iols skali?

kes yg dah melibatkan high profile di malaysia ni mana boleh dibuka dan dibicara sesenang hati
cuma satu ajelah doakan utk arwah semoga ditempatkan ditempat org yg beriman
banyak gak yg kita taw tp x boleh nak kata sgt nnt aib terbuka lg luas
sapa pelaku dan orgnya biarlah org tu sendiri yg menghadap hukumannya di sana
utk arwah sedekahkanlah fatehah buat dia
aib dia tu biarlah ditutup
andai masih nak berbicara mengenai kes ini pasti aib arwah gak yg terbuka
org xkan tumpukan pd pelaku tp pd aib arwah

fatehana posted on 23-12-2013 03:06 PM
kes yg dah melibatkan high profile di malaysia ni mana boleh dibuka dan dibicara sesenang hati
cuma ...

lbih baik tutup je kes...sian arwah bila kes dbuka balik lg byk y aib trbongkar...baru nk reda psl arwah n family dia...dpanaskn balik...family dia gak y mnanggung aib dia...doakn lh utk arwah smoga tenang dsana...

mak bapak noritta ni sampai pindah kampung sebab kes ni, tak tahan orang dok mengata

aku rasa sikit goosebumps dengan kes noritta ni ceritanya sebijik macam sebuah drama kuasatek yg ditayangkan pada tahun 2002, tajuknya tarantula, arahan ahmad idham..pelakonnya semua all stars - umie aida, erma fatima, ellie suriaty, azhar sulaiman, hani mohsein, kuza...keenam-enam ni adalah kawan baik..

yg sebijiknya ialah cara kematian kuza, mati diikat dalam keadaan selepas buat hubungan seks, tapi bukan rogol..check punya check, ada DNA 2 orang pada mayat kuza..DNA azhar sulaiman & jalaluddin hassan..sounds a little bit similar, ada DNA pelbagai lelaki..

azhar sulaiman kena tangkap, tapi dia cuma mengaku dia buat hubungan seks dengan kuza, tapi bukan dia yg bunuh..ada orang lain yg bunuh..

tak sangka setahun lepas cerita ni ditayangkan, betul2 ada kes yg semacam tiru drama ni...

jahcomel posted on 23-12-2013 11:33 AM
pndai wartawan ni cover...maybe dia xmau arwah terus diabkn...

rasanya bukan nak tutup aib tp mmg body arwah ni cantik.member pucca ni,mak dy nurse.so,dyorg soksek2 la pasal kes ni.body ada curve.pastu t*t*k terletak.jenis pejal yg ori.bukan pakai silikon

biggirlduncry posted on 23-12-2013 12:28 PM

Belom...pls pm...

benar,keaiban mangsa ditutup, tapi simpati jugak coz kematiannya tidak dibela.. Takkan nak pasrah macam itu saja,at least kita nak tau jugak sapa pembunuhnya. Seolah2 kematiannya memang selayaknya apa yg dilakukan atas dunia oleh Noritta. Kes jurutera IT yg dibunuh dalam bas pon, pembunuhnya dah dapat hukuman qisas,apa beza mereka berdua tu? mereka perempuan yg teraniaya dan diseksa sebelom mati. Kes arwah tergantung mcm tu saja dan banyak menimbulkan question mark dlm kepala ramai org

Saya dh mengutarakn apa yg patut supaya jgn dibuka aib arwah
Even mak bapak arwah pun rs terkesima bila taw benda mcm ni
Ada benda yg blh dishare dan ada benda yg patut ditutup jena tutup
Question mark yg tertanda dlm kepala tu kena diredakn supaya pabila kita x menyoalkn lelebih kita dpt tutup aib arwah
Sprt jahcomel saya pun berhrp kes ni jgn dipanjangkn, kesian pd arwah, sedekahkn alfatehah lbh elok lg

Umum semua tau aib arwah dah terbuka sejak 10 thn lps xde apa yg  boleh ditutup lg. Kita bkn mempersoalkan ttg arwah tp pembunuhnya yg masih bebas dan senang lenang. Isunya sekrg kenapa pembunuh masih tdk tertangkap? Katanya polis kita bagus sgt kan? Bagus ke kalau timbul keraguan? Kl rasa x senang dgn topik ni terpulang kpd masing2 yg pasti topik ni tdk langsung nk mengaibkan arwah sb satu msia dah tau semua cerita secara detail.