CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missArrogant

liat nye jodoh aku la hoii

Each person has his/ her parts
Sabar la yer..Fikir yg baik2 ajer
Wa waaa...ucap pd diri sendiri jugets

aku dah 27

dah 2 kali aku gagal

yang kegagalan kedua tu buat mak aku smpai skrg kalau ingat confirm nangis

beberapa jam sebelum nikah baru kami semua tahu, dia hilangkan diri, tanpa apa2 sebab yang munasabah...kenduri jalan mcm biasa, aku pakai baju pengantin, bersiap mcm biasa.... ALLAH lebih tahu ape dalam hati aku waktu tu....

sebenrnya aku bersyukur... sebba itu adalah apa yang aku doa hari2

aku pon skrg dah jauh.....

cuma aku terkilan, sebab kes ni, aku terpaksa pindah jauh dari mak ayah aku..... dah jarang dpt jumpa... dan snagat kecewa sebab bnyk air mata jatuh.........

lelaki tu?? aku doakan ALLAH balas la ape sahaja yang terjadi sebenrnya.....

hikmahnya aku tahu memang banyak... ...

Perempuan yg baik-baik dia tak perlu mencari bakal suami. Jenis yg nakal n desperate ni je, dia sendiri yg terhegeh2 nk ada bf. Mohon clash

vespa_oren posted on 8-2-2014 11:31 PM
Perempuan yg baik-baik dia tak perlu mencari bakal suami. Jenis yg nakal n desperate ni je, dia send ...

aku rasa perlu gak la mencari kecuali ko redha jer terima org yg dtg meminang ko... aku x redha.... da beberapa org pinang aku tolak... yg lelain tu makpak aku tolak... yg aku tolak yg pinang aku last year... gila ko nak terima... bertegur sapa pon x pernah... siap buat muka kerek ngan aku adalah... tak hengin aku.... da la muda 2 ke 3 thn dari aku....tp tu la smlm kat kubur (jiran aku meninggal) jumpa lak kawan time study dulu tanyer aku da kawen lom??? yer r lg 1 thn da nak 3rd series... takut tu takut la jugak... tah bila aku nak kawen... tp tu r dr semlm aku da terkena angau pulak... asyk teringat kat sorg mamat tu... cucu jiran aku yg meninggal... mamat tu bukan la muda pon... aku rasa agak tua... tgk mata dia pon da ada kedut2... nak kata ensem tak gak... bf this aku ada jumpa mamat ni... setiap kali aku terjumpa dia aku rasa pelik gak... cam berdebar2... siap aku perasan lg yg mamat ni da cut his hair short.... x ke pelik tu... n dari smlm aku asyk igt dia jer... da puas aku beristifar da ni.... huhu....

WawaRaRa posted on 11-2-2014 09:47 AM
aku rasa perlu gak la mencari kecuali ko redha jer terima org yg dtg meminang ko... aku x redha... ...

Ko nie mcm kak ipar aku lak, ramai jer lelaki pinang dia tapi dia tolak and kawen lewat gak.,, tapi memang cantik, biarpun skrg dh dkt 40an pun ramai ckp dia masih cantik

kaishi posted on 8-2-2014 10:41 PM
aku dah 27

dah 2 kali aku gagal

Ya Allah... berat gak ujian tu...

Mohon terus kuat dan tak berputus asa..

Follow Us
missArrogant posted on 17-1-2014 10:38 PM
Aku pon dah lama xpost kat fb nun sbb aku xnk kawan2 sedar kehadiran aku di fb nnti kantoi la bila ...

haha..biasela tu..tapi mane tau scroll gmbar kawan2 tu ade jmpe yg berkenan..ehehe

MisterRight posted on 12-2-2014 06:22 AM
haha..biasela tu..tapi mane tau scroll gmbar kawan2 tu ade jmpe yg berkenan..ehehe

hahaha. yang berkenan dah berkenan kat orang lain. Yang tinggal yg xbpe nk berkenan le

aku pon ade masalah yg same..walau aku ase umur aku muda lg tp sbb desakan ramai pihak aku jd ase xlaku ye aku..ade pakwe pon da lari..takot kot tgk aku makin gendut

kaishi posted on 8-2-2014 02:41 PM
aku dah 27

dah 2 kali aku gagal

bertabahlah kaishi..
xsangka kau lalui benda ni. selalu aku tgk dlm news je. baca headline pun dah sedih, apatah lagi tuan punya diri yg alami.

aku harap hubungan kau dan famili tak semakin jauh lepas ni.

doa, kuatkan hati. move on k.

budak_gemuk91 posted on 13-2-2014 08:32 AM
aku pon ade masalah yg same..walau aku ase umur aku muda lg tp sbb desakan ramai pihak aku jd ase xl ...

kena diet la lepas ni

ladyfree posted on 14-2-2014 10:06 AM
kena diet la lepas ni

xkn xde lelaki yg bole terima kite seadanya???perlu ke kite ubah diri kite???aku xnafikan kalo aku diet ade gak kbaikan utk diri aku..tp kalo lelaki terima aku sbb aku kurus slim melim pon xgne..t da kawen beranak pinak..dtgglkn nye aku..naya je..

kaishi posted on 8-2-2014 10:41 PM
aku dah 27

dah 2 kali aku gagal

Sabar n kuatkan semangat..

aku pn same liat nau...tp redha coz ni semua kerja allah...kite berdoa la......

dh dpt ke blum....

klu blum bole la roger2 ai....

tak tau lah nak kata liat ke apa.. belum jumpa lg kot.. tggu je lah, skrg fokus pada diri sendiri, kwn beramai-ramai

ladyfree posted on 14-2-2014 10:06 AM
bertabahlah kaishi..
xsangka kau lalui benda ni. selalu aku tgk dlm news je. baca headline pun da ...

inshaaALLAH
saya ok je..
jalani hidup mcm biasa
cuma rindu mak ayah sangat2..
sebab sebelum ni saya duduk dengan mak ayah..

memang mcm drama
tapi ni memang realiti...

ALLAH lebih tahu

budak_gemuk91 posted on 14-2-2014 10:50 AM
xkn xde lelaki yg bole terima kite seadanya???perlu ke kite ubah diri kite???aku xnafikan kalo aku ...

Dik.. Mate lelaki pertama skali rupe paras.. Ke2 bodi.. Ke3 kerjaya.. Soal lepas kawin jd ape x perlu difikirkan.. Mcm amik exam tapi x study.. Xtau ler resultnya..

budak_gemuk91 posted on 14-2-2014 02:50 AM
xkn xde lelaki yg bole terima kite seadanya???perlu ke kite ubah diri kite???aku xnafikan kalo aku ...

adik pernah tak tgk rancangan the Catfish channel MTV 713.
tu semua psl relationship online dan majoriti dah kenal bertahun2 x jumpa, tapi dah ada heart connected. jatuh cinta dan bercinta di alam maya.

once berjumpa depan2, blind date, majoriti one of them berfizikal obesiti. mesti. i bet u.
dan penerimaan pasangan tu tak seindah spt dlm online. kdg2 end up mcm tu je. kdg2 jd kawan je.

kdg2 aku pun terasa hati, knp golongan mcm aku ni(dulu-dulu zaman anak dara aku berat 70-80-an kg gak) yg jd mangsa. we also have heart.

cantik hati tu maka cantiklah diri kita.

alhamdulillah aku dah 2x blind date walaupun fizikal tak cantik tak kurus tp my partner menerima aku seadaanya. aku kagum dgn lelaki2 mcm ni, x memilih rupa gemok ke kurus ke ape.
wpun partner2 sblm ni menerima kita seadanya, tp rasa tanggungjawab pd diri tu tetap ada. aku diet bagai nk rak jugak hilang dekat 20kg almost cecah ideal weight. itu je termampu. nak jd skinny kurus cam model tak mungkin.

yg penting semangat dik. hrp adik jumpa lelaki yg boleh menerima diri kita seadanya.

TT,

kdg2 jodoh sampai utk kita bukan yg perfect spt yg 100% kita nak.

cthnya, bf merokok dan x solat tu...

mgkin masa smp jodoh dia msh mcm tu tp siapa tahu, hikmah ikatan perkahwinan, dia akan berubah solat, malah lebih baik daripada org yg jaga solat tp bukan kerana Allah.. manusia nk berubah jd baik ni terpulang pd kuasa ALLAH. siapalah kita hendak menilai.

bab rokok tu, susah nk cakap, sbb hubby saya pun smoker.

tp dah letak syarat, nk smoke, sila smoke kat luar rumah. dlm kereta pun x boleh.
alhamdulillah dia ikut je. skrg dah kurang sgt2. proses nk berhenti. tak beli dunhill 20 lg dah. skrg pakai rokok balut sendiri.