CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dess402

persoalannya.. benarkan UMNO itu Islam ??

Close [Copy link]
dejay This user has been deleted
Habis tu awak ingat org islam tak perlu kerja cari makan di bumi islam kerrr??? nak hidup dengan royalti jerrr. Kalai gitu ambil mekah letak kat putera jaya minta org arab pulak maih naik haji kat sini...... Hidup dengan royalti haji tu bolehlah mewah tanpa bekerja seperti org lain.

Aku tak tau hkum tudung kepala dua bentuk berbeza lagi? boleh jelaskan melalui ayat quran atau hadish?

UMNO tu Islam sangat ke? Yang nak buang nama islam pun, UMNO jugak..

yang hapuskan SAR pun UMNO jugak..

yang offer menu sup tangan pun UMNO jugak..

yang hina nabi pun UMNO jugak..

yang hina hukum Allah pun UMNO jugak..

yang hina ulamak pun UMNO jugak..

ikut hukum kalau dah hina menghina Islam ni.. kafir je lah jawabnye..

dejay This user has been deleted

jatuh kuhum kafir ke atas Awang?

saya duk membayangkan kenyataan awak tu begini:
1. Buang nama islam, biar dia tiada nama... Nak panggil apa agama tu nanti?
2. Hapuskan SARS. Dia hapus ker dia tak salurkan peruntukan kerajaan?
3. Ini sup tangan bukan sup lidah... sedap! mari mari.....
4. Hinanya Nabi. atau bodohnya nabi atau nabi tu penipuuu. gitu?
5. Hukum Allah sangat daif, primif dan kuno. Habis pi sembah Allah kenaperrrr?
6. Semua ulamak tak boleh pakai, penipu, penghasut.... gitu?
7. Sebenarnya belum cukup syarat kafirnya lagi.... Dia perlu murtad dan menentang Islam dan menghapuskan agama Islam dengan bukti yg nyata (ada saksi yg sah)........ Kalau dia masih sudi memijakkan kaki ke masjid malah menyebut nama Allah dan n.Muhamad, saya rasa ia org islam cuma tidak sefahaman dengan penentangnya.

dejay oo dejay .. semata-mata nak jadi murtad mesti kena sembah berhala ke?

Originally posted by Awang Ganu at 2003-12-1 05:59 PM:

yang  ...

itu yg menghairankan..
tapi mungkin.. mungkin islam
yg kita ita amalkan bukan ISLAM yg sebenar..
mungkin islam kita islam yg taksub.
islam yg tidak buleh ada dizaman millineum.
dan islam yg sebenar adalah islam umno.
arak buleh , judi buleh , segala2nya buleh  !!

jadi betul jugak..
kerana itu fungsinya syurga dan neraka.
pilihlah ikut napsu dan bukannya ilmu.
kerana islam umno sememangnya
tidak mampu ' membentuk '.

- kesiannya.. Islam ler jugak.

:bg::bg::bg:

Originally posted by Nora_Ismail at 2003-12-1 05:18 PM:
Tau dah orang PAS yang suka pi Golok tak akan lepas peluang pi lorong Haji Taib... Jangan lupa bukak serban & jubah tu.... memalukan Islam kang....

Nora ~ Maideen... baru 65 post ka dia buat? isk isk isk... kulit lama dia nama apa agaknya, kan?? :re::re::re:  

Entah lah Nora....ikut sedap nenek moyang dia saja yang kata aku cakap ini dan itu. Jenis tak ada kredibiliti dah lah bersalin kulit memanjang, menipu pulak tuh...lagi perasan memperjuangkan Islam...prrrrrrrpftph

Follow Us
eM*No This user has been deleted
Quote :

ikut hukum kalau dah hina menghina Islam ni.. kafir je lah jawabnye..

Awang, kalau orang UMNO bercakap tentang Nabi, tentang Allah, tentang Islam, bagi pandangan orang PAS orang UMNO tak layak bercakap tentang Nabi, Allah atau Islam kerana siang-siang PAS dah kafirkan UMNO.  Siang-siang PAS dah kata UMNO ialah MUSUH ISLAM.

Bila orang UMNO buka mulut tentang Islam, PAS tanpa pikir hujung-pangkal perkara yang dicakapkan, telah menuduhnya sebagai MENGHINA ISLAM.

Adakah PAS saja yang layak bercakap pasal islam.  Tang mana yang dikatakan hina Islam.

Yang aku nampak, Nik Aziz kata Allah pun mencarut dan samseng. Kemudian semua pencacai PAS sokong kenyataan Nik Aziz tu.  Itu baru dikatakan hina Islam.  Nak hormatkan Nik Aziz sanggup hina Islam.

Orang bukan Islam tengok perangai orang PAS yang percaya Allah samseng dan mencarut macam Shahnon mencarut, depa pun nak tergelak.

Orang Cina sembah tuhan mereka sambil letak buah limau, kuih-kuih, ayam panggang, babi panggang, nak bagi tuhan depa makan. Sikit punya hormat lagi dengan tuhan depa.

Tapi orang PAS kata tuhan mereka lagi samseng.  Kalau Botak Chin samseng, Allah lagi samseng.

Shahnon mencarut pukimak dalam buku Shit, Nik Aziz pun kata Allah pun macam tu juga.

Nik Aziz ialah Mursyidul am PAS iaitu guru yang menjadi contoh dan mempunyai matlamat dalam mendidik muridnya.  Tok Guru dah nyanyuk, anak murid pun hara-biru.

Shahnon mencarut pukimak dalam buku Shit, Nik Aziz pun kata Allah pun macam tu juga.

------------
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??? betul ke TGNA kata Allah pun sebut word tu? hahahahahah kena tipu dek TV3 hahah..

itu la mung ..

bila Hj Mahazir hina sunnah nabi mu diam jer hahahah

Ish ish ish ish

Originally posted by Awang Ganu at 1-12-2003 05:59 PM:

yang  ...

Habis tu PAS islam sangat ker Awe?..tak juga kan....Mu nak AN citer ker Awe?..:stp:

Originally posted by Anak Nogori at 2003-12-2 08:01 PM:
Habis tu PAS islam sangat ker Awe?..tak juga kan....Mu nak AN citer ker Awe?..:stp:

cite ler pakcik An.. cite ler ..
takkan main warning2 aje  !!
paku dulang kayu serepih..  ehehh.
- jangan kuman diseberang laut nampak..
gajah depan mata buat sambil lalu aje  !!

apa itu islam, dess?

what is islam?

Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-2 09:32 PM:
apa itu islam, dess?

what is islam?

Ko bagi soklan maut kat dia aji? Dulu tercirit dia bila Corrigenda bertanya soklan yang sama.....hahahahahahahahaha

Dia nih hanya tahu membuat cerita pasal todi, dangdut dan pakau aja aji.:re:

Dulu ada sekali dia cuba diversify dan buat cerita yang ada cawangan UMNO ditengah kuala lumpur buat kelas joget. Tapi bila di tanya cawangan mana, tercirit jugak dia lari...hahahahaha

Maideen~ Dan inilah orang yang kununnya memperjuangkan Islam....hahahahha

Originally posted by Maideen. at 2003-12-2 10:16 PM:
Ko bagi soklan maut kat dia aji? Dulu tercirit dia bila Corrigenda bertanya soklan yang sama.....hahahahahahahahaha

Dia nih hanya tahu membuat cerita pasal todi, dangdut dan pakau aja aji.: ...

awal dulu2 dah aku kasik post apa itu islam, orang islam, budaya islam.

macam2 dah aku dengor..islam basic..islam sederhana, islam sebenar islam fundamentalisma islam taliban islam pas umno islam baru islam kuno islam primitf..depa ni otak mana ntah..

kalo nak tau trace back saja..soklan apa itu ISLAM?

senang je....type www.google.com ko rang type what is islam..then hayati aaaa dengan AKAL tu ..but jenis suap masuk mulut untuk kesurga punye mentaliti ni makin bertambah..maklum laaa dunia dah seeesakk dunia makin liarrr..hihihihihihi paling mudah sandar kat tok lebai..depa kan mursyid kekononnyaa..tapi kalo cuma mampu tebar tikar solat tapi LAGAK macam Saladin tu memang bersepah2..dalam porem pun banyak esp masa bab HUKUM..hukum aurat punnnnn lagak macam Saladin..adeiiiii nak muntah aku!

bila di tanya..APA DI ANTARA ADA DAN TIADA? mula la otak langau ni went berserk gitu..hihihi kesiannnnn !

betul la mak sedara aku cakap..mereka2 ni lah golongan melayu islam dinamik,progresif, tidak menerima bulat2, sentiasa berfikir ,mencari jawapan, berfikiran luar dari kotak,berani membuat perubahan....ha betul la tu...bagus depa ni suma....

Originally posted by peYno at 2003-12-2 10:57 PM:
betul la mak sedara aku cakap..mereka2 ni lah golongan melayu islam dinamik,progresif, tidak menerima bulat2, sentiasa berfikir ,mencari jawapan, berfikiran luar dari kotak,berani membuat peruba ...

cuba ko amati peyno..MELAYU ISLAM? aku admit salu pakai word ni gak melayu islam but coba ko pikir..kalo dah melayu..nak tokok islam lai lepas word melayu ka?

mende ni bukan tokleh and aku rasa kene fikir gak..pasal zaman2 ni melayu kristian pun ada..kalo udah itu pilihan dia..dia melayu kristian melayu hindu melayu buddha..kita melayu islam..depan tu bangsa manusia belakang tu jenis2 agama kan?

kalo ikut perlembagaan malah kalo seret sejarah UMNO..asal usulnya melayu itu agama dia islam so..melayu islam tu kire redundant..TAPI INI ZAMAN LAIN..ini zaman malaysia bukan zaman tanah MELAYU..so kita istilahkan melayu islam..jadik bila ko turut guna melayu islam dalam pada tidak sedor ko pun terima bahwa melayu itu ada yang bukan islam termasuk yang murtad laa kan peyno? atau bab melayu islam murtad ni lain skit nak kene bunuh gitu ka? ko nampak perubahan zaman ka peyno? peralihan zaman?:cool:

pendek kata apa beza melayu dan islam
apa beza melayu dan melayu islam dalam konteks masarakat MALAYSIA yang awalnya disebut TANAH MELAYU?

Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-2 11:23 PM:
cuba ko amati peyno..MELAYU ISLAM? aku admit salu pakai word ni gak melayu islam but coba ko pikir..kalo dah melayu..nak tokok islam lai lepas word melayu ka?

mende ni bukan tokleh and aku rasa  ...

wahai sahabat ku aji...tiada siapa yg pernah berkata melayu=islam..dan islam=melayu melainkan generasi lama yg semestinya berfahaman UMNO sehinggakan org cina sunat masuk islam pon dikatakan masuk melayu (ni makcik2 umno kampung aku yg kata la)

seperti yg sedara kata..zaman la ni ada melayu kristian ,melayu hindu ,buddha  dan nampaknya sedara hanya menyerahkan kepada takdir setelah apabila merekamenjadi murtad...sedangkan UMNO yg bertungkus lumus kununnya nak memajukan bangsa melayu supaya boleh bersaing dgn bangsa asing seperti renang dan gimrama tetapi tidak peduli dan terus serahkan pada takdir bila anak bangsa mereka bertukar agama........yg pastinya mereka2 ni sume masih mempunyai hak untuk menjadi ahli UMNO yg memperjuangkan bangsa walaupun berlainan agama..

dalam konteks ni apakah matlamat UMNO sekarang??? yg memperjuangkan melayu disamping tu turut kununya mempertahan agama islam yg dicabuli oleh PAS kununnya sedangkan sedara sendiri akui melayu sekarang ada pelbagai agama??? ..dimana hala tuju perjuangan UMNO sekarang???

dan soklan sedara apa beza melayu dan melayuislam ni dah diperjelaskan diatas..tiada siapa yg kata melayu itu islam dan islam itu melayu..jadi persoalan ni tidak timbul

dan beza melayu dan islam....melayu dibawa oleh UMNO dan islam dibawa oleh PAS

[ Last edited by peYno on 3-12-2003 at 12:10 AM ]

morein This user has been deleted
Originally posted by guagcore at 2003-12-1 03:47 AM:
Aku ingat Hanif Omar je yang tak jumpa ayat judi, hang pun sama. Satu guru kot, Astora Jabat? Kau cari terjemahan al Quran, lagi best Terjemahan Arrahman fasal ni Pusat Islam nyer. Cari Ayat 219 Su

:2cool:....korang ni!...langsung tak faham!.....suka memutar belit!.....aku tak cakappun aku tak jumpa ayat judi atau arak!.....jangan banyak pusing le!...penin aku!...aku cuma nak kau pastekan aku surah yg mana Allah SWT menjatuh atau menghukum (yg ni korang tak faham!..aku jelaskan firman yg berbunyi mengharamkan)  terus pada arak dan judi seperti mana Allah SWT firmankan kepada(ambil mudah le!...sebenarnya banyak) memakan bangkai dan darah,daging babi,binatang yg disembelih tidak dengan namaNya!...itupun Allah SWT boleh melonggarkan sekiranya ada darurat.......

Maka sebelum ni nick Dess,Raihan dan kini kamu pula tapi tak per!...aku pastekan semula dailog antara aku dan raihan yg dpat aku safekan! dan kelakar cuma memaklumkan je!.......:2cool:

Originally posted by kelakar at 2003-7-30 03:43 PM:
UMNO tu parti politik..bukannya agama.
Kau ni Pemalas lah Raihan....Unta kat padang Pasir pun rajin tauuu!,OK aku pastekan sumer terjemahan Firman Allah SWT mengenai Arak dan Judi,kemudian kita sama sama lihat ada tak dalam firman itu Allah SWT mengatakan atau menjatuhkan Haram

OK!.....:cool:

Firman Allah SWT:

1.Mereka bertanya kepadamu (Wahai Muhammad) mengenai arak dan judi. Katakanlah: "ada keduanya ada dosa besar dan ada pula beberapa manfaat bagi manusia tetapi dosa keduanya lebih besar daripada manfaatnya dan mereka bertanya pula kepadamu: Apakah yang mereka akan belanjakan (dermakan)? Katakanlah: "Dermakanlah - apa-apa) yang berlebih dari keperluan (kamu). Demikianlah Allah menerangkan kepada kamu ayat-ayatNya (keterangan-keterangan hukumNya) supaya kamu berfikir:al-
Baqarah 219

Dalam ayat ini kalau kita lihat Allah SWT berfirman dosa besar malah ada menfaat(camner ler menfaat tu eeek! kau ader buat kajian ker Raihan mengenai menfaat ni!,tapi bagi Pas Pis Pus apaer sangat ler menfaat dari Allah SWT ni,mereka lebih memandang kepada dosa besar jer.)

2."Wahai orang-orang yang beriman, janganlah kamu makan (gunakan) harta-harta kamu sesama kamu dengan jalan yang salah (tipu, judi dan sebagainya), kecuali dengan jalan perniagaan yang dilakukan secara suka sama suka di antara kamu, dan janganlah kamu berbunuh-bunuhan sesama sendiri. Sesungguhnya Allah sentiasa Mengasihani kamu.An-Nisa ayat 29

disinipun aku tak nampak Allah SWT menjatuhkan Haram(mengharamkan).

3.Dan juga (disebabkan) mereka mengambil riba padahal mereka telah dilarang melakukannya, dan (disebabkan) mereka memakan harta orang dengan jalan yang salah (tipu, judi dan sebagainya). Dan (ingatlah) Kami telah menyediakan bagi orang-orang yang kafir di antara mereka, azab seksa yang tidak terperi sakitnya.an-Nisa 161

tak nampak juga ayat mengharamkan tu!

4.Wahai orang-orang yang beriman! Bahawa sesungguhnya arak, dan judi, dan pemujaan berhala, dan mengundi nasib dengan batang-batang anak panah, adalah (semuanya) kotor (keji) dari perbuatan Syaitan. Oleh itu hendaklah kamu menjauhinya supaya kamu berjaya.Al-Maidah ayat 90

ader!....mengharamkan!.....kotor ngan keji ada ler!

5.Sesungguhnya Syaitan itu hanyalah bermaksud mahu menimbulkan permusuhan dan kebencian di antara kamu dengan sebab arak dan judi, dan mahu memalingkan kamu daripada mengingati Allah dan daripada mengerjakan sembahyang. Oleh itu, mahukah kamu berhenti (daripada melakukan perkara-perkara yang keji dan kotor itu atau kamu masih berdegil)?al-Maidah 91

Sebenarnya Arak dan Judi adalah Haram disisi mereka yg beriman kepada Allah SWT,maka kalau mereka yg tak beriman waemah mereka Islam sekalipun lantak ler!,kerana Allah SWT telah menjanjikan untuk mereka,akan bersama dengan orang yg kafir,kalau kau lihat kat surah an-Nisa ayat 161.

Aku bukan nak memesongkan mana mana pihak tetapi aku harap pihak yg kononnya berjuang dengan Islam kononnya dapat menilaikan dengan baik jangan ler apabila sesuatu yg berlaku tu sumer nyer salah pemerintah,kerana kita sumer adalah khalifah dimuka bumi ini,selemah lemah imanpun dalam menangani kemungkaran adalah dengan mengunakan hati,bukan memperkecil orang islam lainnya.

So Kalau betul seperti aper yg kamu katakan yg didalam mana mana akhbar arus perdana mengatakan bahawa org UMNO cakap didalam al-Quran tidak ader Allah SWT mengharamkan judi dan arak,maka aku terima beb!,tetapi kalau mereka kata tidak berdosa,memang ler aku bangkang dan apabila ianya dosa besar maka secara otomatiknya ia adalah haram!.

ps;Ok raihan itu yang aku boleh dapat,mungkin kau ader yg lain yg mana terjemahannya Allah SWT menjatuhkan haram,bukan Allah SWT menghukum dosa besar.........:cool:

Allah menghapuskan apa jua yang dikehendakiNya dan Ia juga menetapkan apa jua yang dikehendakinya. Dan (ingatlah) pada sisiNya ada "Ibu segala suratan".ar-Rad ayat 39

ps:sampai sekarang tak de jawapan!....aku harap kau akan dapat mencari firman tersebut!...mungkin aku terlepas pandang dan aku memohon keampunanNya......:2cool:

Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-2 09:32 PM:
apa itu islam, dess?

what is islam?

hang tanya aku kaa aji  ??
takpaa laa..  aku ikut hang
anggok2 saja..   

tapi islam macamana aji  ??
macam umno kaa..
-  siang pergi bagi ceramah..
tapi malam dangdut dgn GRO.

ataupun..  macam malaysia jugak.
isyak masok masjid..
lepas tu keluar buleh sewa
pompuan dekat belakang mati.

ataupun..  buleh mandi buih sabun.

yg mana aji..  sebab aku tengok
semuanya selera2 belaka.

Originally posted by morein at 2003-12-3 12:41 AM:
:2cool:....korang ni!...langsung tak faham!.....suka memutar belit!.....aku tak cakappun aku tak jumpa ayat judi atau arak!.....jangan banyak pusing le!...penin aku!...aku cuma nak kau pastekan aku ...

hehehe.. arak haram bagi mereka yg beriman dgn Allah..
dan tidak haram bagi yg tidak mengikut suruhannya..

tapi MALAYSIA NEGARA ISLAM.

hang pusing2 kaa atau
hang memang dah pening.

[ Last edited by dess402 on 3-12-2003 at 01:16 PM ]