CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9219|Reply: 77

--deleted--

Edited by surisau at 4-12-2015 04:56 PM

--deleted--

Sila teruskan niat tu. Alah kawen jer pun...kalo x serasi cerai jer nnt

Innrukia posted on 30-12-2013 12:28 PM
Sila teruskan niat tu. Alah kawen jer pun...kalo x serasi cerai jer nnt

nauzubillah min zalik. Mohon jauh dari perceraian

mude lg nk kawen....jgn bg alasan nk jauhkan maksiat da le..muak dengor

Sagoo posted on 30-12-2013 01:00 PM
mude lg nk kawen....jgn bg alasan nk jauhkan maksiat da le..muak dengor

i setuju ape u cakap, thats why my main reason tak kerana itu. kitorang fikir why delay the thing that we can do now, camtu la. kalau kawin sekarang and kalau kahwin nanti2, ape bezanya. but it's our point of view kan, might miss out other things. tu yg nak tahu pendapat outsiders.

Kami ingat selagi masih belajar, kalau ditakdirkan diizinkan kahwin, kami akan tanggung hidup sendiri masing2, sy as isteri (insyaAllah) akan redha tanpa duit dari suami kecuali benda2 basic mcm makanan bila kami berjumpa. Takdelah saya mintak dia tanggung sewa rumah ke ape.

yg ni macam x syok je dengar

Follow Us
kalau rase dah mampu n bole hadap semua go on jer la TT.

kalau dpt restu mak ayah, kawin je la..nanti kalau pregnant..make sure la tunjuk boleh study n bawak anak sekali..aku penah baca x salah kalau kawin awal kalau masing2 dah matang..yg silap kawin awal tapi x matang lagi..hanya mak ayah korang ngan korang je tau samada korang ni dah matang ke belum nk tempuh alam perkahwinan

urm....

masa cinta semua nampak manis..

bila dh bergaduh dan bercerai semua nampak samar2..

mohon fikir masak2.. wasalam.

tiramisuu posted on 30-12-2013 01:08 PM
Kami ingat selagi masih belajar, kalau ditakdirkan diizinkan kahwin, kami akan tanggung hidup sendir ...

maksud u camne? maksud i pulak, i takkan tuntut ape2 masa belajar ni e.g sewa rumah (sbb masing2 duduk jauh and rumah berlainan). benda2 basic tu terpulang pada dia mcm mana. but i know dia lebih dr mampu sbb i duduk kat city yg high living cost while dia pulak kat kawasan suburb. harga rumah dia sebulan is half of mine. so citenye, i takkan la mintak2 tp i percaya dia mampu bagi.

tiramisuu posted on 30-12-2013 01:14 PM
kalau dpt restu mak ayah, kawin je la..nanti kalau pregnant..make sure la tunjuk boleh study n bawak ...

oh i tak lah plan nak mengandung semua masa belajar ni, if possible mmg nak elak jugak.

AdamBillionaire posted on 30-12-2013 01:15 PM
urm....

masa cinta semua nampak manis..

i know right. i insyaAllah akan buat umrah jugak lg sebulan and nak gunakan kesempatan dijemput ke tanah suci utk mohon petunjuk kat sana, nak doa banyak2, tunjuk keputusan yg tepat & pilihan yg betul.

surisau posted on 30-12-2013 01:05 PM
i setuju ape u cakap, thats why my main reason tak kerana itu. kitorang fikir why delay the thing  ...

maksud d sebalik posting aku, ko muda lg..cukup dah ke ilmu rumah tangga?
bukan pasal delay things ke beza sekarang atau later ke...

skang ni ramai pasangan muda yg bercerai d sebabkan kurang ilmu rumah tangga..
kawen bukan semata nk menghalalkan nafsu dan hubungan aje...itu ko kene paham...

n kawen bukan 1 ikatan antara laki dan perempuan je...

umor korang ni patut stabilkan mana yg patut, bukan dr segi wang ringgit semata...
org kaya pon kalo dah idop dia akan bercerai..mmg x jadi gak perkahwinan dorg..

so berfikir la sejenak sblom buat ape2 keputusan..but still..kalo dah xtahan sgt...kawen jela ikotla ape2 pon alasan korang nnt..

Sagoo posted on 30-12-2013 01:19 PM
maksud d sebalik posting aku, ko muda lg..cukup dah ke ilmu rumah tangga?
bukan pasal delay thing ...

thanks atas penjelasan. pada mata i, he's capable sbb he can lead solat jemaah, knows a lot pasal agama, we're lucky sbb duduk kat negeri yg mmg tekankan sekolah agama sejak darjah 1. kami sekolah agama (sesi petang) for 7 years, khatam ilmu basic syariah (tauhid, ibadat, alquran, hadith, munakahat, muamalat, sirah, faraid etc). so ilmu agama, insyaAllah, i rasa dia boleh. tapi bab ilmu rumah tangga yg u cakap tu, ilmu mcm mana eh? i kurang jelas. contohnya apa yg we have to learn before proceed nak kahwin ni?

Kalo dah bersedia, teruskan aje. Ckp elok2 ngan parents. Ramai kwn yg nikah ms blaja. To quote my senior, bile dah ade title suami or isteri, lbh rs tjwb utk bjaya.

surisau posted on 30-12-2013 01:25 PM
thanks atas penjelasan. pada mata i, he's capable sbb he can lead solat jemaah, knows a lot pasal  ...

kalo da bole LEAD SOLAT JEMAAH tu xkan ilmu rumahtangga aku nk suapkan lg..pandai2 carik sendiri la ye..
kate da nk kawen segala...pandai2 la nk cari ....

so gudluck la for your marriage nnt ye adek... jgn setahun kendian mai bukak thread kt FD plak...

Sagoo posted on 30-12-2013 01:30 PM
kalo da bole LEAD SOLAT JEMAAH tu xkan ilmu rumahtangga aku nk suapkan lg..pandai2 carik sendiri l ...

thanks la atas nasihat yg sangaaaat membantu.

surisau posted on 30-12-2013 01:15 PM
maksud u camne? maksud i pulak, i takkan tuntut ape2 masa belajar ni e.g sewa rumah (sbb masing2 d ...

maksud aku suami ko bertanggungjwb menyara ko nafkah zahir dan batin..kalau dari awal ko dah cakap xpe..x perlu tanggung ko dr segi kewangan..senang la suami ko selama 4 tahun ni(aku assume ko abis blaja la)..suami tak diberatkan dr segi tanggungjwb..5 tahun nanti baru nak serah tanggungjwb psl kewangan..suami dah biasa dgn ko yg independent..let say ko dapat kerja dulu..dia x dpt lagi..lagi la..if bf ko jenis menyimpan gak..xpe la..duit ni bukan boleh main2..kalau kuar tak puas ati pasal sapa sara sapa..dahla darah muda..bergaduh pun senang..

pasal pregnant tu kalau dtg unplanned kena pikir jgk dr segi semua sudut..pape pun..dapat la restu mak ayah dulu..baru senang hidup. nanti update la pasal feedback mak ayah bf..ko pun nk g umrah..bagus la

hmm aku ada cer...kawan aku bercinta masa amik dip. pastu sama2 dpt sambung degree kat obersee lain2 uni..sebelum bertolak depa kawen. awai tu ok lama2 dah bau masam laki dia wat problem...kwn aku plak unplan terpeknen....laki dia bleh x ngaku kata dah kawen. kesian kwn aku ni mkn hati jaga kata lah...perkahwinan dia x dpt diselamat kan N cerai.. kira baya tt masa depa kawen tu...tt pikiq la habis2 restu family kena ada...wish u gud luck

az4620 posted on 30-12-2013 02:19 PM
hmm aku ada cer...kawan aku bercinta masa amik dip. pastu sama2 dpt sambung degree kat obersee lain2 ...

mcm mana tu? kahwin dgn pengetahuan keluarga tak? camne dia boleh deny?