CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wds

Mencari Jurulatih Kenderaan

wds posted on 22-1-2014 06:06 PM
Kalau boleh aku nak selesaikan cepat bab lesen ni sebab takut lepas ni aku ada project lain lak da ...

Tuko je trus tmpt blajr 2..kalu mcm 2 jdnya..huhu tp bg aku jgn tergopah2 nak abs kn..memandu ni perlukn ketnagan..cz bnyk aku nampk kwn aku asyk nak cepat je tp memdu entah ke mana, jpj x lepas..

Kita ni hanya leh merancg,tp tuhan yg tentukan...huhu

QziraH posted on 22-1-2014 06:11 PM
Tuko je trus tmpt blajr 2..kalu mcm 2 jdnya..huhu tp bg aku jgn tergopah2 nak abs kn..memandu ni p ...

Kalo tukar tempat belajar dan sama jugak kan tak haru namanya tu. Aku penah kena masa amik lesen motor dulu. Nasib la dpt pusat memandu yang tak serius. Masa mula2 gi daftar ceria je diorang tu. Hampeh.

aku dulu jumpa penngajar yg suka marah2 ni.. last2 aku tuka gi driving school lain.. dpt cikgu lg best dan test terus lulus... huhuhu..

Aku baru je dapat idea selepas solat maghrib. Apa kata aku sewa kereta kancil dan minta bantuan kawan aku pasal salinan lesen memandu. 1 minggu baru Rm 300. Murah tu.

hari pertama latihan driving dah suruh aku drive dkt jln raya
padahal pertama kali pegang stereng
memang la termati2 kereta. Tahu membebel je pengajar tu
aku mintak tukar pengajar, boleh pulak dia msg bukan2 sbab aku komplain

Last edited by cik_luna on 22-1-2014 10:26 PM

Gear manual problem paling besar kat gear satu.

Procedure mudah utk gear satu:-
1) Start engine kereta
2) Tekan clutch sampai habis
3) Masukkan gear satu (tolak tombol gear ke kiri dan ke atas). Hold the clutch.
4) Tekan sedikit pedal minyak sampai engine kereta berbunyi menderam sedikit tp jgn kuat sgt
5) Lepaskan handbrake
6) Lepaskan clutch perlahan-lahan. Kereta akan bergerak.

Praktise bab nie dulu.

Rate

1

Follow Us
Bell posted on 23-1-2014 08:02 AM
Gear manual problem paling besar kat gear satu.

Procedure mudah utk gear satu:-

OK thanks for the info. Masa aku belajar tu diorang tak kasi aku tekan pedal minyak. Hanya main2 dengan clucth je tapi kereta jalan gak walau tak tekan pedal minyak cuma perlahan la.

wds posted on 23-1-2014 08:47 AM
OK thanks for the info. Masa aku belajar tu diorang tak kasi aku tekan pedal minyak. Hanya main2 d ...

Lepas clutch tanpa tekan minyak di kaw landai memang kereta akan bergerak tp apa gunanya kalau tak tekan minyak. Bila nak pandai tekan minyak?

Bell posted on 23-1-2014 08:53 AM
Lepas clutch tanpa tekan minyak di kaw landai memang kereta akan bergerak tp apa gunanya kalau tak ...

Tu yang aku geram dengan jurulatih tu sebab ajar tak ikhlas.

wds posted on 23-1-2014 09:00 AM

bukan dia ajar tak ikhlas...mungkin dia tgk ko tak reti lagi nak control clutch tu....tu pasal dia suh ko focus kat clutch dulu...belajar control clutch dulu..pastu baru belajar tekan minyak slow2...dah brapa lama ko belajar ngan dia?

kalu ko sanggup spend duit untuk upah orang ajar, sewa kereta bla bla bla, why dont ko guna duit tu untuk enroll sekolah memandu lain? pergi dua tiga sekolah, survey dorang punya operation and cost then decide nak masuk yang mana. ko boleh cari sekolah yang ada khidmat amik dan hantar ko kat rumah. so tak payah la nak tunggu berejam. otherwise, sila ikut cadangan yang lain iaitu tukar instructor. pandai-pandai la ko adjust timetable dengan instructor lain.

wds posted on 23-1-2014 09:00 AM

Cara paling cepat - belajar kat tgh-tgh pdg or kat tgh parking lot kosong yg besar. Boleh agrresive skit. Idea nak sewa kereta tu bagus dah. Cuma kena cari pdg or parking lot. I dulu ajar adik I cara nie - cepat jer pandai coz tiada rasa kut. Kalau tertekan minyak kuat pun no problem sebab takkan langgar apa-apa.

midori888 posted on 23-1-2014 09:22 AM
bukan dia ajar tak ikhlas...mungkin dia tgk ko tak reti lagi nak control clutch tu....tu pasal d ...

Dia mmg tak ikhlas pun. Dah ramai org tukar jurulatih sebab tak nak dengan dia. Sebab tu jurulatih lain jadual penuh dan si tua tu lak free. Ko fikir la, ko nak belajar dalam keadaan relax dan tenang. Kalau ada orang kat sebelah ko buat ko sakit hati mcm mn nak focus. Kalo ko berada dalam situasi aku ko akan paham la.

Aku pelik sungguh la dengan orang yang nak bagi ilmu ni. Perlu ke nak marah2 bagai kalau buat silap. Dah la tanya soalan tak nak jawab. Itu panggil ikhlas nak mengajar ke.

wds posted on 23-1-2014 10:12 AM
Dia mmg tak ikhlas pun. Dah ramai org tukar jurulatih sebab tak nak dengan dia. Sebab tu jurulatih ...

then mintak lah tukar instructor lain? susah sgt ker nak tukar lain?

prettyuglybabe posted on 23-1-2014 09:59 AM
kalu ko sanggup spend duit untuk upah orang ajar, sewa kereta bla bla bla, why dont ko guna duit tu  ...

Aku dah ada plan sekarang ni. Aku sewa kereta kancil untuk seminggu dan mintak kawan aku jadi jurulatih. Aku takut bila tukar tempat pusat memandu pun sama gak menyesal tak sudah lak aku. Lagipun aku dah bayar penuh kat pusat memandu sekarang ni.

midori888 posted on 23-1-2014 10:15 AM
then mintak lah tukar instructor lain? susah sgt ker nak tukar lain?

Kan aku dah cakap jadual intructor lain dah penuh.

Bell posted on 23-1-2014 10:03 AM
Cara paling cepat - belajar kat tgh-tgh pdg or kat tgh parking lot kosong yg besar. Boleh agrresiv ...

Ya betul. Aku suka komen ko yang selalu bagi idea yang bernas untuk aku. Thanks.

wds posted on 23-1-2014 10:16 AM
Kan aku dah cakap jadual intructor lain dah penuh.

driving school lain?

sure, anyone leh ajar ko bawa keta...tapi diorg bukan qualified instructor yg bole ajar ko the correct teknik....

midori888 posted on 23-1-2014 10:22 AM
driving school lain?

sure, anyone leh ajar ko bawa keta...tapi diorg bukan qualified instruc ...

Aku dah tak leh nak jump ke driving school lain dah. Aku prefer aku belajar dengan kawan aku je. Pasal qualified tu tak penting bagi aku. Apa yang penting cara-cara memandu dengan betul tu pun cukup lah. Bila aku dah pandai takde aku stress sangat dengan jurulatih tu bila timetable aku kena  dengan dia lagi. Dan dengan jurulatih tu aku cuma nak tau step2 ujian JPJ je. Itupun kalo dia nak tolong la.

wds posted on 23-1-2014 10:28 AM
Aku dah tak leh nak jump ke driving school lain dah. Aku prefer aku belajar dengan kawan aku je. P ...

ok...up to u...