CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chenta_dewi

Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 4] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan di sini.. ^_^

Close [Copy link]
kesian kt mak aku...tawun ni bolek kira dgn jari brapa kali je aku balik kampong lawat dia..

pertama sbb tok laki aku bertambah busy...kdg2 weken pon kena pegi tgk yard dia kt pulau indah tu..

kedua aku pregnant n tak larat nak dok dlm keta lelama (balik kampong aku di utara sana nun mau nyer 5jam perjalanan)..maklumla anak aku dah makin byk akal..bukan nak dok dendiam dlm keta...

ketiga skrg aku dah sarat dok menghitung hari je mmg tak mampu dah la nak travel jejauh...

so mak aku je yg dtg ke rumah aku...last mak aku dtg bulan august ritu..hujung bulan ni dia nk dtg lagi..rindu kt cucu katanya...pastu bulan dec aku besalin dia kena dtg lagi...huhuhu...
nasib baikla dua2 dah pencen...so byk masa teluang...

tak sabar nak bersalin n balik berpantang kt kampong...aku dah cakap kt tok laki, aku nak pantang 2 minggu je kt rumah sendiri..the rest aku nak balik kampong..bawak anak n bibik sekali...
tok laki mcm reluctant je...tapi aku tak pedulik...heheheehhe

penat -barang tak abis kemas lagi.padahal dah masuk 2 minggu pindah umah

bosan -ujung tahun ni mood kerja dah x ada tapi banyak betul laporan nak kena buat

sedih-cuti dah abissss

tak paham dgn org yg biarkan sampah merata-rata! biarkan jer atas meja like helloooo.... tong sampah ada kot

lepas tu biarkan barang merata-rata tempat. dah pandai guna, pandai la simpan balik. ini tidak, last2 aku jugak yg kena kemas!

entah........................ sampai bila

penat

Mengantuk lah. Tapi taknak tidur lagi. Aku nak tengok cerita ape tu yang ade aron dgn zara zia tu ha. Tuan anas ape tah. Tapi ayah aku tengah tengok cerita binatang. Kang nak tukar channel mau ayah aku menyentap 5 hari 5 malam. Dalam bilik pulak mak aku tengok korea ape tah. Nak main dengan kucing tapi semua kucing dah membuta. Malas pulak nak kejut dorang. Stressssssnya aku ::::

Follow Us
dengar lagu coldplay scientist berkali2 kekdahnya

science and progress do not speak as loud as my heart
bijak Chris martin

Penat sedih entah lah..kdg2 aku rasa terlalu bnyak masalah yg dtg sampai aku xlarat dah nak jalan,menapak teruskan kehidupan ni.semakin lama pandang, aku nampak insyaallah tiap dugaan tuhan bg aku mampu hadap walau kdg2 merungut..aku mampu hadap dengan baik hingga ke akhir garisan.

Tp aku penat,aku dh xlarat..kenapa tuhan nak bg aku kesukaran mcmni,kesukaran yg aku kena hadap sejak darjah 3, hingga skrg masalah melibatkan keluarga mmg menghantui aku.

Kdg2 aku tampar diri sendiri sbb bodoh..sbb aku xkuat.org lain suruh aku bhijrah,pindah jauh tinggalkn keluarga aku.tp aku punya perasaan simpati dan pemaaf tu jdkan kdg2 aku benci diri sendiri.kenapa aku xda kekuatan nak lari,pegi jauh mcm org lain.aku harap sgt ada kekuatan tu.tp aku takut kalau Allah berikan aku kekuatan mcmtu,aku xkn jd diri aku sekarang.
Yg baca ni,harap sgt tdetik hati korang doakan aku supaya ada kekuatan mudah hadap segalanya sbb aku dh xlarat,penat.

haritu mimpi nak g london..boleh gitu

*he is a sweet talker

sejak dua menjak ni aku rasa sayu jer.. mata pun mcm sembab..
semua ni buat aku rasa nak pi bercuti sorg2 mcm dulu..
tp skg ni rasa mcm tak selamat plak nak buat mcm tu ..ke aku ni dah jd penakut skg ni...?

Monday blues. Rasanya setiap hari blues kot, ujung2 taun ni. Counting days nak cuti jer. 2 minggu lagi. Huarghh

Sebenarnya aku rsa lega sgt2 bila dh pts dgn dia...org sume ingat aku sedih tapi aku hepi sbnarnya

Tertekan......
Risau..
Sedih...

rasa terkilan marah kat budak-budak nakal tu semalam..
dah memang dorang nakal banyak peel..
kesian pulak ingat muka masing-masing semalam..
balik nanti nak peluk cium sorang-sorang..

rasa cam facepalm gila dengan lelaki melayu ni... apsal lembab sgt weh? aku suka kau, kau suka aku. ajak la aku keluar. hahahaha

cikrosienona replied at 8-12-2015 02:36 PM
rasa cam facepalm gila dengan lelaki melayu ni... apsal lembab sgt weh? aku suka kau, kau suka aku.  ...

yuols ajak la dia..
1.. temankan iols pergi KLCC.. iols takut.. ada ramai bangla
2.. teman kan iols pergi beli kasut..
3.. temankan iols pergi beli baju..
4.. temankan iols pergi beli ikan ..   
5..

ipin replied at 8-12-2015 03:03 PM
yuols ajak la dia..
1.. temankan iols pergi KLCC.. iols takut.. ada ramai bangla
2.. teman kan  ...

hahahahaha

malu la pompuan nak mula dulu... I nak tunggu dia start dulu. tapi dalam nak tunggu tu meroyan la gak.

Hati oh hati, janganlah asyik terasa.. tapi kenapa ye kita yang sebulan sekali je pun status dekat fb ada juga yang nak suruh berpada-pada? tegur depan kawan-kawan pula tu. muat naik gambar di sekitar pejabat, diingatnya kita muat naik gambar berjalan-jalan ke sana ke mari

kita bukan jenis siap kerja selfie di fb nak canang pada semua, tengoklah kerja aku dah siap. tak perlulah nak anggap takde gambar kerja, kerja tak buat

#akuyangtaksukacanangpasalkerjakauyangsentapdahkenapa

Aku ni semua lengkap. Pelajaran,Kerja Duit, Rupa, Parents yg baik, Kawan2 yg baik...tapi satu je aku xlengkap..selalu aku bernasib malang dlm pcintaan..aku rasa dah berpuluh2 bf dh aku ada...semua ada mcm2 kisah..betul lah org kata, Allah dia bagi sini lebih, sana kurang sikit..sana lebih, sini kurang..setiap org pun masing2 ada ujian dan dugaan sendiri..semua tak sama..ada yg dpt kahwin dgn lelaki yg disayang tp mslh kewangan pula..ada yg semua lengkap tapi masalah kesihatan pula...aku patut bersyukur dgn apa yg Allah dah kurniakan pada aku selama ni..jgn pernah merungut...