CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgsedapmalam

Kepercayaan Reincarnation (2pics)

wei_loon5063 posted on 27-6-2014 08:51 PM
Like I told you, all of those celestial beings are at the lower heaven - known universe
- Other t ...
which celestial being?
jin malaikat?

Which mean when we die we r still within this cosmos? So, aint this same as rebirth? Still dwell within samsara? round of rebirth....

does your 7 heaven say how long it last? for how many aeons? for how many hundred of billion of years??

Whichever your eyesight can observe from the sky and above, everything known to men.
- both jin and malaikat are in the unseen/unknown world, parallel to our world

In between this world and the Hereafter
there is another intermediate realm called 'barzakh' (veil/barier)
at this point of transmigration, one soul/self cannot redo/undo their deeds
once the body/soul separated (death) there is no chance to live another life

My opinion, every soul/self will be given a 'transport' accordance to his/her deeds (i.e. bright/dark)
This can be explained from God's decree (ref. QS 39:42)

To understand this, i refer to one of the prophecies stated:
And dreams are of three types:
- The righteous dream which is good news from Allah
- dreams in which the Shaithan frightens someone
- and dreams about something that has happened to the man himSELF.
(Dreams)

Meaning, the soul/self still can dwell within this world either
i.e. taken for a journey, resting inside the grave, raised to the Creator or being given a ride by the devil/SELF

Yet still, this is not likely a rebirth/reincarnation - not at all
because the term al-barzakh also means 'separation' (of body & soul)

Again, this world's time has been standardized to our own calculation
even a billion light years, doesnt mean equal to the time of the heavens in our count
The earth and the heavens are parallel with each other
only the Creator Knows the exact time in between them (not world time ofkos)
- 'The Hour' is the time when all creation be destroyed in one blow, not even a single being will survive

p/s: In vacuum, the speed of light is a constant. Meaning there is no aether?
Or observatory cannot get through it?
Ofkos, any massive measurement c/w massive errors.
How could one be so certain of such figures...?

Sephiroth posted on 28-6-2014 01:57 PM
by Dzulqarnain  

By Sephiroth

Apa yg keharusan itu? Tuhan telah pun menberikan semua keperluan asas seseorang manusia - cahaya matahari, angin, air dan tanah yg subur. Ini adalah asas utk seseorang individual.

Individual akan berkumpul menjadi kelompok manusia dan menjadikan sesuatu kawasan sbg milik mereka. Mereka akan mahukan keperluan asas spt tanah utk cucuk tanam, air dan kuasa utk elektrik serta keperluan yg lain.

Jadi dlm bab keperluan asas dan keharusan, kita harus tahu apa yg kita perlukan dan apa yg kita tidak perlukan utk hidup secara gembira. Kita tidak memerlukan bangunan bertingkat, restoran mewah, kereta dan rumah besar ataupun 4 bini. Ini semua KARUT semata2nya.

Hak diri dgn Tuhan...
- jasadnya: penjagaan, pemakanan, tidur/rehat, kesihatan, etc.
- rohnya: pembersihan/penyucian jiwa, ingatan, puji2an, syukur, redha, etc.

Hak diri sesama makhluk...
- beban/tanggungan: kasih-sayang, hormat-menghormati, persaudaraan, etc.
- masyarakat: berjemaah, berbincang, membangun, silaturahim, etc.
- alam dan makhluk lain: manfaatkan, penjagaan alam sekitar, kelestarian, etc.

Terlalu luas nk dibincangkan, memakan beberapa generasi/zaman utk lihatnya secara holistic

Saya ambil satu cth je i.e. kenderaan/janaan tenaga...
- jika tradisinya seorang utk seekor kuda, knp seorang pandu lbh drpd 1HP (horsepower)?
- jika kenderaan itu bermanfaat kpd diri, knp ekzosnya direka x ditala ke muka?
- jika manusia ingin berjalan dari satu tempat ke destinasi yg jauh, knp x ambil kira kos alam sekitar?
Adakah keuntungan drpd bahan bakar ini ditegakkan tinggi berkembar mencakar langit
tanpa peruntukan kpd pembangunan teknologi pelupusan toksik mengikut kadar pembakarannya?
i.e. sulfat, monoksida, nitrat, etc.

Cuba lihat kerosakan begini dan nilaikan...

Ataupun cuba divert kpd pengguna yg jahil, dan lari dgn keuntungannya...

by Dzulqarnain  

Tak ada masuk akal kata2 kamu.

Saya ambil satu cth je i.e. kenderaan/janaan tenaga...
- jika tradisinya seorang utk seekor kuda, knp seorang pandu lbh drpd 1HP (horsepower)?
- jika kenderaan itu bermanfaat kpd diri, knp ekzosnya direka x ditala ke muka?
- jika manusia ingin berjalan dari satu tempat ke destinasi yg jauh, knp x ambil kira kos alam sekitar?

Kenapa manusia pandu lebih dari 1HP? Kerana mereka nak balik cepat buka puasa.
Kamu tengok je cara orang Melayu Muslim memandu semasa balik dari kerja. Macam tak pernah tengok makanan.

Kenapa ekzos paip tak menyala ke muka? Kamu nak mati kah? Itu Carbon Monokside lah.

Siapa kata tak mengambil kira kos alam sekitar bila kamu jalan kaki? Yg kamu hidu keluar itu apa? Oksijen kah? TAK - Carbon Diokside juga.

Kehidupan manusia di dunia ini lebih kpd kerugian kpd alam sekitar dari keuntungan. Kalau 90% dari manusia mati esok, jumlah carbon diokside akan berkurangan sebanyak 50%. Kalau semua lembu yg dibela utk daging di dunia mati esok, jumlah carbon monoside juga turun hampir 90%.

wei_loon5063 posted on 30-6-2014 10:09 AM
Sori bro, aku rasa kau tak paham islam lagi. Syurga/neraka hanyalah satu kiasan umum utk menggamba ...

Boleh tak kau jawab point by point. Kalau boleh precise sikit. Agak sukar aku nak ejas sbb aku pakai hp.
Neway, aku boleh paham persoalan kau. Actually, secara konsepnya, ada penjelasan dlm islam pasal so called tuhan/deva/celestial being yg telah menganggap diri setaraf Tuhan tu. Ini disebabkan kejadian dia yg amat sempurna. Tapi bab tu agak mendalam dan agak kontroversi drpd islam mainstream. Kalau kau percaya segala benda berpunca dari certain energy, so bukankah God itupun sumber energy? Dlm islam kami sebut Zat yg Maha Agung, Maha sempurna.....
Actually konsep ASAS ajaran buddha adalah sama dgn ajaran asal. Tapi, mcm aku cakap dulu, hampir semua agama termasuk agama islam telah diselewengkan oleh sesetengah pihak utk kepentingan duniawi.  Yg beza ialah sejauh mana  dan jenis penyelewengan itu.

Konsep syurga/neraka aku dah explain kat atas. Pls improve your comprehensen...ekekeke.... Last edited by apam on 2-7-2014 08:40 PM

Sephiroth posted on 30-6-2014 10:43 AM
by Apam

Sis, apa kau ingat apa yg aku tulis hanya berdasarkan andaian2 akal aku aje ke? Apa kau ingat bab agama dan sistem kepercayaan boleh berdasarkan andaian?
Macam mana kau boleh yakin dan gerenti kitab baghavad gita tu takde penyelewengan langsung?  mungkin saja penceritaan sesuatu perkara tu secara konsepnya tidak diubah, tapi cerita prosesnya diubah utk manfaat sesetengah pihak pada sesuatu masa. Last edited by apam on 2-7-2014 08:49 PM

Sephiroth posted on 1-7-2014 08:40 AM
by Dzulqarnain  

By Sephiroth

Betul. Bila yg respon itu egonya...

Kenapa manusia pandu lebih dari 1HP? Kerana mereka nak balik cepat buka puasa.
Kamu tengok je cara orang Melayu Muslim memandu semasa balik dari kerja. Macam tak pernah tengok makanan.

Tiada statistik yg membenarkan ini i.e. jualan kereta laris sblm tiba puasa?

Tujuan pemilikan kenderaan adalah sbg kemudahan pengangkutan
memudahkan pergerakan manusia dgn kapasiti tertentu dan keselesaan tertentu

Tanpa ego, manusia boleh berkongsi kenderaan atau guna pengangkutan awam
krn membebel dalam kenderaan peribadi selama dua jam dlm kesesakan trafik tdk dpt menundukkan ego
ditambah pula ditinggikan lubang hidungnya dgn hawa dingin beku
atau bertambah merah menyala muka bila aircond rosak berasap hidung
- kalau bukan kerana selfie pasti selfish...

Kenapa ekzos paip tak menyala ke muka? Kamu nak mati kah? Itu Carbon Monokside lah.

Belum tentu mati, pendek umur konfom.
Mungkin pejalan2 kaki, penunggang2 basikal, penunggu2 punya lebih kesedaran
dan mereka juga sbg pengguna jalan raya yg cuma melepaskan kentut shj (jika ada )
Maka, yg memanfaatkan kenderaan itu hanya diri sendiri
tp yg menanggung karbon monoksida tu org/makhluk lain
- asap yg dipunggungkan tu bkn tanggungjawab pengguna kenderaan, ye ke?

Siapa kata tak mengambil kira kos alam sekitar bila kamu jalan kaki? Yg kamu hidu keluar itu apa? Oksijen kah? TAK - Carbon Diokside juga.

Janaan tenaga secara natural, natural lah. Tiada masalah.
- masukan kalori dan pembakarannya dpt dilihat drpd sistem kumuh/keringat

Sama ke berjalan dlm keadaan berjerebu?

Pokoknya, yg mencemari tu bendasing yg bkn lah natural (fitrah)
API tu sukatannya adja dan ada julat dan tahapnya
selain drpd 0 dikira sbg mencemar wlpn x memudaratkan serta-merta
- pendek kata, ekologi yg x lestari punya kesan jangka panjang

Kehidupan manusia di dunia ini lebih kpd kerugian kpd alam sekitar dari keuntungan. Kalau 90% dari manusia mati esok, jumlah carbon diokside akan berkurangan sebanyak 50%. Kalau semua lembu yg dibela utk daging di dunia mati esok, jumlah carbon monoside juga turun hampir 90%.

Jika tiada kerosakan, takkan nak kata rugi pulak?
Kerosakan2 yg berlaku di muka bumi tu yg merugikan.
Dan bkn lah kerugian tu drpd aspek jual-beli alam sekitar

Lautan yg luas tu sendiri lbh byk mengeluarkan karbon dioksida drpd 7 billion++ manusia yg ada
Kentut lembu tdk membebaskan CO, najisnya pn takda gas CO, dagingnya pn tdk memudaratkan...
- CO jd toksik bila pembakaran karbon yg x lengkap
Kalau dibakar bangkai2 lembu dan manusia, meningkat ade le...

Sekitaran yg toksik boleh dibaik-pulih, tp kosnya lbh mahal drpd pembangunan sblmnya
Lbh mudah sekiranya hijrah kpd persekitaran yg tdk mencemar...kn?
Lbh mudah lg jika setiap individu punya kesedaran penjagaan/pemeliharaan alam sekitar
tp sukar bg syarikat yg mangaut keuntungan drpd pencemaran, birokrat yg dpt manfaat drpdnya
serta pembuat polisi yg berkepentingan...

Follow Us
by Apam

Kalau kau percaya segala benda berpunca dari certain energy, so bukankah God itupun sumber energy? Dlm islam kami sebut Zat yg Maha Agung, Maha sempurna.....

Siapa kata bahawa dewa ataupun celestial beings menganggap diri mereka setaraf dgn Paramathma (ditranklasikan sbg Universal Soul).

The Gita – Chapter 15 – Shloka 12
सूर्य में स्थित जो तेज सम्पूर्ण जगत् को प्रकाशित करता है तथा जो तेज चन्द्रमा में है और जो अग्नि में है —उसको तू मेरा ही तेज जान ।। १२ ।।

The Blessed Lord spoken in His Divine Voice: Arjuna, you should realize and always remember that the beautiful and overwhelming light that comes from the sun and illuminates the whole universe, the soft and splendrous light that is emitted by the moon, and the radiant glow of a fire, all come from within Me and exist because of me alone.

Ini dari Bhavagad Gita dan ianya terang2 menunjjukan bagaimana Paramathma menyokong seluruh alam semesta dgn KuasaNya. Orang Hindu FAHAMI ini 9,000 tahun yg lalu (7,500 tahun lebih awal dari orang Islam dan 5,000 tahun sebelum Judaism). Jadi kamu tak payahlah nak memandai mengajar kami, OK?

Tapi, mcm aku cakap dulu, hampir semua agama termasuk agama islam telah diselewengkan oleh sesetengah pihak utk kepentingan duniawi.  

Sorry, saya tak setuju. Sebelum datangnya Islam ke dunia ini, semuanya hidup di kawasan mereka sendiri dgn agama mereka sendiri tanpa mengacau orang lain. Islam datang dan buat dunia ini kacau bilau dgn alasan kononnya kami hidup secara sesat dan terpesong. Apa yg terpesong? Adakah semata2 kerana kami tidak percayai Muhammad kau itu bermakna kami salah?

Kau fikir Muhammad itu siapa? Tuhan yg kami kena percayai bulat2? Muhammad hanya seorang bangsa Arab je. Dia tak mungkin menbawa kami kembali ke Tuhan kerana tujuan dia hanyalah Syurga.

by Dzulqarnain  

Betul. Bila yg respon itu egonya...

Kamu lebih suka ke kalau aku respond dgn pedang aku?

Belum tentu mati, pendek umur konfom.

Cuba kamu sumbat sesuatu dlm eksos paip kamu, start kereta dan duduk di dlm dgn semua tingkap tertutup. Kalau kamu hidup lagi esok, kamu cakaplah ianya pendekkan umur dan kamu gol terus.

Pokoknya, yg mencemari tu bendasing yg bkn lah natural (fitrah)

Whatever. Sudah lari tajuk.

Sephiroth posted on 3-7-2014 08:39 AM
by Apam

kalau kau nak percaya ikut ajaran kau pasal zat yg maha agung, terpulanglah......itu pilihan masing2......
.
.
.
Islam datang, ramai yg convert,,,,,itu pilihan masing2 jugak, takde paksaan, of course so called agama2 lain dgn pengikut-pengikutnya yg ada kepentingan akan jeleous dgn perkembangan islam, dan mereka mula mereka-reka fitnah dan cuba menimbulkan huru hara dan akan tuduh islam.  Ini semua perkara biasa bagi sesuatu yg dicemburui......ekekekeke

by Apam

kalau kau nak percaya ikut ajaran kau pasal zat yg maha agung, terpulanglah......itu pilihan masing2......

Bukan terpulang2 di sini. Aku dah tunjjukan bahawa orang Hindu TAHU dan FAHAM akan sifat asal Tuhan dan bagaimana Dia menyokong seluruh Alam Semesta. Orang Hindu tahu dan faham kenyataan ini 7,500 TAHUN SEBELUM ISLAM LAGI.

Jadi apasal kamu nak menyibuk nak kami pelajari sesuatu dari tanah Arab (iaitu Islam) mengenai sesuatu yg kami sudah tahu?

Minta kami masuk Islam adalah spt minta seorang Ph.D pergi balik ke tadika semata2 kerana orang Islam banyak tahap tadika.

Sephiroth posted on 3-7-2014 01:46 PM
by Apam

just to ask

the main goal of hinduism is moaksha

the path or method to go there? meditation?

Sephiroth posted on 3-7-2014 01:46 PM
by Apam

Aiik, bila masa pulak islam paksa org hindu belajar islam? Kan aku kata tadi, terpulang masing2,,,,cuma aku tengok ramai yg berminat nak tahu tentang islam sbb secara umumnya org tahu islam lah agama yg palinh hampir dgn kebenaran, cuma org tak dapat the gist aje..............islam datang lewat drpd agama2 besar dunia, islam hanya refresh perkara2 asal yg sama dgn ajaran2 agama asal. Itu aje. Last edited by apam on 3-7-2014 02:08 PM

wei_loon5063 posted on 3-7-2014 01:58 PM
just to ask

the main goal of hinduism is moaksha

Path to achieve Moksha :

1. Karma Yoga.
2. Jnana Yoga.
3. Bhakti Yoga.

Karma Yoga - Understanding how karma works, what causes suffering and generates (good and bad) karma dan how one break free from the bondage of Karma. Basically, this is the basics for Buddhism. Done through meditation, Spiritual practise and Yoga practise.

Jnana (or Gyana) Yoga - Enlightnment through (wordly and spiritual) knowledge. Understanding how the World, Universe and Man works. Through this understanding, one can formulate his own life to reduce suffering on oneself and others around him, find peace within and outside and eventually with each others.

Bhakti Yoga - Enlightnment through Spiritual practise and understanding of the Divine. Religion falls into this category. A person may not have deep understanding of the World and relies more on Supernatural belief system if compared to the other two Yoga mentioned above.

by Apam

,,,,cuma aku tengok ramai yg berminat nak tahu tentang islam sbb secara umumnya org tahu islam lah agama yg palinh hampir dgn kebenaran ...

Ramai yg berminat kau kata? Kamu tahu tak? Kalau kerajaan Malaysia menbenarkan orang2 Melayu menukar agama mereka (dr Islam) kpd agama lain, hentak berapa ribu yg akan keluar dari Islam. Kamu fikir Kerajaan Malaysia berani kah berbuat demikian?

Sebab2 kenapa bukan Islam nak masuk ke dalam Islam adalah :-

1. Mahukan bini melayu.
2. Nak kahwin sampai 4 dan divorce bila2 masa.
3. Dapat bantuan kewangan dari kerajaan.

islam datang lewat drpd agama2 besar dunia, islam hanya refresh perkara2 asal yg sama dgn ajaran2 agama asal. Itu aje.

Apa benda yg Islam bawa yg tak ada dlm agama Hinduism, Buddhism, Judaism ataupun Christianity???

Sephiroth posted on 3-7-2014 08:43 AM
by Dzulqarnain  

By Sephiroth

Kamu lebih suka ke kalau aku respond dgn pedang aku?
See. Bila ego disamakan dgn minda
akan cenderung reincarnate jd pedang
- yg digenggam ego ofkos

Cuba kamu sumbat sesuatu dlm eksos paip kamu, start kereta dan duduk di dlm dgn semua tingkap tertutup. Kalau kamu hidup lagi esok, kamu cakaplah ianya pendekkan umur dan kamu gol terus.

Ini bukan ditala ke muka, tp disumbat di mulut je
- still pendek sket umurnya, wlpn sedetik

Bkn spt dipancung kepala...

Whatever. Sudah lari tajuk.

X lah. X lari pn.
Perumpamaan bg yg mengikut hawa nafsu tu
lbh teruk drpd binatang - never have mind
krn diberikan minda tanpa utilizekannya
Maka, jasad yg sama tu diduduki jiwa kebinatangan

They are like cattle
- nay more misguided
for they are heedless (of warning)
(QS 7:179)

by Dzulqarnain  

See. Bila ego disamakan dgn minda akan cenderung reincarnate jd pedang
- yg digenggam ego ofkos

Oh, kalau kita (bukan Islam) lawan balik, itu kerana ego lah? Habis itu yg Muslims pergi jihad mati macam anjing tengah jalan itu apa? Gatal utk perempuan?

Ini bukan ditala ke muka, tp disumbat di mulut je
- still pendek sket umurnya, wlpn sedetik

Buat dulu baru cakap.

Sephiroth posted on 4-7-2014 08:09 AM
by Dzulqarnain  

jgn marah2..x pe....nanti dlm reincarnation akan dtg harap2 mike dpt le berkasta tinggi..

Sephiroth posted on 4-7-2014 08:09 AM
by Dzulqarnain  

By Sephiroth

Oh, kalau kita (bukan Islam) lawan balik, itu kerana ego lah? Habis itu yg Muslims pergi jihad mati macam anjing tengah jalan itu apa? Gatal utk perempuan?

Sbb minda dpt beza mana yg adil, mana yg zalim
Kalu x mampu balas hujah, respon dgn pedang adilkah?
- adakah sama ego dgn minda?

Buat dulu baru cakap.
Ofkos, kurangkan bebelan, lapangkan dada baru terbuka minda...

by Dzulqarnain  

Kalu x mampu balas hujah, respon dgn pedang adilkah?

Kalau kamu tak mampu menbalas hujah, response dgn menipu itu adilkah?
Kalau sudah kalah, mengaku je lah kamu sudah kalah.
Jangan ingat orang lain bodoh dan boleh ditipu. Kalau kamu sanggup menipu, kami sanggup pancung kamu.

Teringat seorang Muslim pendik yg pernah saya berkerja dgn tak lama lalu. Dia itu fanatik dan suka sangat angkat Islam tinggi2 kononnya kerana dia sembahyang 5 kali. Banyak kali menghina orang bukan Islam terang2 dlm office (termasuk saya).

Satu ketika, saya taruk dia balik dan kamu tahu apa response dia?
Dia kata - "Kalau ikut Islam, kamu boleh dihukum bunuh kerana menpersendakan Nabi kami, kamu tahu tak?"

Kamu tahu tak apa response aku?
Aku tanya balik - "Kamu tahu tak kenapa kamu masih hidup lagi?" Dia kata tak tahu.
Saya jawab - "Kerana Common Laws. Kalau tak ada Common Laws, kami sudah bunuh kamu lama dah."
Dia terus diam diri.

Muslims kena ingat - yang masih menpertahankan kamu BUKAN ALLAH tetapi Common Laws. Itu je. Kalau Malaysia masih darurat, hentak berapa banyak orang Islam yg akan mati katak di tengah jalan nanti. Jadi, teruskanlah mulut laser itu dan mengali kubur sendiri ye.

Sephiroth posted on 7-7-2014 09:03 AM
by Dzulqarnain  

By Sephiroth

Kalau kamu tak mampu menbalas hujah, response dgn menipu itu adilkah?
Kalau sudah kalah, mengaku je lah kamu sudah kalah.
Jangan ingat orang lain bodoh dan boleh ditipu. Kalau kamu sanggup menipu, kami sanggup pancung kamu.

Teringat seorang Muslim pendik yg pernah saya berkerja dgn tak lama lalu. Dia itu fanatik dan suka sangat angkat Islam tinggi2 kononnya kerana dia sembahyang 5 kali. Banyak kali menghina orang bukan Islam terang2 dlm office (termasuk saya).

Satu ketika, saya taruk dia balik dan kamu tahu apa response dia?
Dia kata - "Kalau ikut Islam, kamu boleh dihukum bunuh kerana menpersendakan Nabi kami, kamu tahu tak?"

Kamu tahu tak apa response aku?
Aku tanya balik - "Kamu tahu tak kenapa kamu masih hidup lagi?" Dia kata tak tahu.
Saya jawab - "Kerana Common Laws. Kalau tak ada Common Laws, kami sudah bunuh kamu lama dah."
Dia terus diam diri.

Muslims kena ingat - yang masih menpertahankan kamu BUKAN ALLAH tetapi Common Laws. Itu je. Kalau Malaysia masih darurat, hentak berapa banyak orang Islam yg akan mati katak di tengah jalan nanti. Jadi, teruskanlah mulut laser itu dan mengali kubur sendiri ye.

Tak relevan.
- mana satu yg saya tipu dan buktikan ye, tq.

Xmahu jwb soalan saya ke...
- adakah sama self/jiwa/ego dgn minda?

Berikan rujukan jika sama...tq.