CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7371|Reply: 23

Berbaloi ke beli eos 1100d tahun 2014 .

Ok macamnie para otai-otai yang pro sekalian . saya beginner sangat2 tak pernah guna dslr . sebagai langkah nak mula belajar saya yang budak2 bawah umur ada bajet dalam RM1500 je . so saya godek2 search sana search sini kebanyakkanyer banyak yang kata dslr eos1100d sesuai untuk beginner . tapi entry atau kat blog bnyak yang dah bertahun tahun lamanya depa tulis . sekarang dah 2014 . sama dalam forum nie pun banyak yang tak aktif . saya tanya pun takde orang replay .

saya suruh abang ipar saya survey dekat kl . katanya harga dlm 14++ dah boleh dapat tapi taktahu la free gift dia apa sebab dia pun bukan pandai pasal dslr nie . persoalan saya berbaloi kah lagi beli model nie ? dah lama kan ? kalau tak berbaloi ada tak kamera lain yang sesuai ?

nak beli sebab hobi suka tangkap gambar . selalu guna phone tak puas . kadang2 hardisk penuh gambar tapi takde cantik mana

ada tak yang nak jual secondhand kat sini dengan harga diatas

ada satu page di fb nak jual secondhand Nikon D3200 Body + 18-55 VR Kit lens, 97% like brand new body. Problem free, Come with all accessories but no box RM1250 . ok tak ? . saya nak beli dslr bajet hujung bulan depan

Last edited by Malikmalika on 3-2-2014 01:43 PM

cer refer kat sini untuk canon, ada dibagi perbandingan kat situ. Nikon saya tak arif sangat.

EOS for Beginners

rasanya kalau 600D seken sekali dengan kit lens bole dapat dah kalau bajet RM1.5k.. atau pun 1100D NEW ok juga..

site yang selalu saya jengah kalau nak carik camera seken adalah seperti di bawah:
http://www.mir.com.my/rb/photography/ftz/index.php
http://www.photomalaysia.com/forums/forumdisplay.php?18-Buy-Sell-(Photography)

saya pertama kali beli DSLR (EOS 350D seken) kat site photomalaysia di atas.. sekali dengan battery grip dan kit lens, rega RM1200. itu tahun 2008. saya beli version lama sebab nak belajar. Kalau beli baru kang takut lepas tu jadi barang perhiasan jer..

tapi i bukan otai kamera la. i bagi apa yang tahu jer.. hehe.. selamat membeli!

iey_iyda posted on 3-2-2014 10:04 PM
cer refer kat sini untuk canon, ada dibagi perbandingan kat situ. Nikon saya tak arif sangat.

EOS ...

terima kasih . sekarang tengok sibuk dok search patut ke beli 1100d . sebab tanya member depa semua tak bagi beli model nie .

Malikmalika posted on 3-2-2014 10:17 PM
terima kasih  . sekarang tengok sibuk dok search patut ke beli 1100d . sebab tanya mem ...

hehe.. actually saya dulu masa nak beli, saya tak tanya sapa2 sangat pun.. saya buat research sendiri jer.. google semua details dan baca komen termasuk site omputih. sampai puas hati, lepas tu baru decide nak beli yang mana.

i tak berapa sure about 1100D ni camner, kenapa kawan u kata tak ok ye? i ada kawan pakai 1100D ni. Lagi senang guna la compared to my 350D. kualiti gambar pun cantek jer. tapi kalau u serious nak belajar, beli yang atas sikit kot, 550D/600D ker.. harga seken still within the budget.. kalau ada sen lebih, instead of kit lens, tambah lens 50mm 1.8, kalau amik gambar potret guna lens ni memang cantek. harga seken i beli dulu dalam RM200 gitu. Sila teruskan buat research mana tau ada pilihan lain.

apapun, kita tunggu apa kata otai2 lain pula. sebab saya pakai canon saje. saya suka pakai canon sebab saya rasa gambar yang diambil lebih lembut dan natural compared to nikon. itu di mata saya la.

Last edited by iey_iyda on 3-2-2014 11:00 PM

iey_iyda posted on 3-2-2014 10:54 PM
hehe.. actually saya dulu masa nak beli, saya tak tanya sapa2 sangat pun.. saya buat research send ...

saya tak habis search lagi . ingat memang nak beli hujung bulan 3 . sekarang tengah cari dulu . entah dia kata kalau pakai 1100d nie keluaran lama . nanti lama2 pakai nak upgrade baru rugi je . baik beli yang dah banyak function katanya . yang second pun ok kan . baru nak belajar nanti dah pro baru tukar . kalau jadi pro la

lagipun saya bukan nak guna untuk majlis2 kahwin ke . sekadar nak suka suka . hobi . nampak kepuasan bila dapat gambar yg cantik .

dan saya memang nak canon sebenarnya . takde ke orang yg iyda kenal nak jual secondhand . saya buka laman web tadi bnyak yang nak jual nikon

Follow Us
oh itu jer alasannya. haha. kalau nak tunggu yang terkini memang takkan beli la jawabnye. beli saje lah version lama pun, sebab mau belajar kan. Bila dah pro nanti boleh angkat 1D terus..

Setakat ni takde lagi dengar kawan2 nak jual kamera. Nanti lah kalo ada saya habaq. Di sementara ini, teruskanlah mencari ye. Saya pun sekarang tengah dok cari EOS 70D, sebab kamera lama saya sudah cukup umur untuk di upgrade. I nak beli sekali lens Sigma 18-35mm 1.8. Dulu layan "gambar static" saja, sekarang nak try shoot video pula. dua2 menda ni baru kluar last year rasanya. so nak carik yang seken susah sket lah.

itupun saya masih dalam dilema either nak beli new 70D (version baru), 60D seken (version lama murah sket) atau 7D seken (one level up). sebab range harga lebih kurang dalam bajet saya la (less than RM4k). ikut hati nak beli 7D tapi orang kata kalau nak shoot video, better get 70D. lagi satu 70D/60D ada skrin yang boleh lipat2 tuh, sesuai untuk orang rabun berkacamata macam saya.

Last edited by iey_iyda on 4-2-2014 08:11 AM

iey_iyda posted on 4-2-2014 07:50 AM
oh itu jer alasannya. haha. kalau nak tunggu yang terkini memang takkan beli la jawabnye. beli saje  ...

wahh dah pro sebenarnya nie . jadi masalah ke kalau pakai kaca mata nak snap gambar ? sebab saya pun pakai . pernah guna dslr member haritu rasa mcam tak selesa bila nak snap buka spec . sis nak mintak pendapat . abang ipar member dia nak jual conan 550d secondhand

-Canon 550D body
-Canon 18-135
-Speedlite nissin mark II
-Benro Tripod
-Camera Bag Benro
-Rechargeable batteriea Energizer for speedlite
All item with boxes

harga dia buka RM1800 . tapi saya tak berkenan beg dia . dan speedlite nissan mark II tu berguna untuk apa . kalau taknak takpe ke ?

saya ambik gambar nie kat mudah . sebab member dia letak kat sana tak terjual-jual Last edited by Malikmalika on 4-2-2014 01:45 PM

Takde la pro, biasa2 jer weh..

Speedlite ni gunanya kalau u nak snap gambar dalam gelap atau kurang cahaya sekeliling, jadi speedlite ni bantu bagi kerlipan lampu lah gitu. So gambar u akan jadi terang. Cuma orang macam saya, I don’t like additional light dari kamera. I prefer natural light yang ada di sekeliling. Tapi kalau u kerja photographer majlis kahwin atau majlis2 yang memerlukan kepantasan dan keterangan gambar, kena ada la speedlite ni.

Biasanya kat body kamera tu sendiri dah ada "built-in (pop-up) flash" cuma tak la seterang kalau pakai speedlite. Bleh tengok link kat bawah ni untuk comparison.
http://thebonnie5.blogspot.com/2010/12/pop-up-flash-vs-speedlite-with-pictures.html

I rasa ok juga set tu tapi mahal sikit kot. try la pujuk member u mintak nego RM1600 ker, atau tanya kalau boleh beli body dan lens sahaja ker.. I tengok kat site MIR tu, 550D seken + 2 lenses + battery grip + speedlite bole dapat RM1600.. kalau body 550D sahaja boleh dapat dalam RM800++ gituh.. tapi yang bagusnye kalau beli dari orang yang kita kenal, if anything happen to the camera, bole la tumpang hempuk kawan awak tu on behalf..

Pasal kacamata tuh actually kamera sekarang ni dah ada skrin besar kat belakang tu bole tengok so takde masalah, cuma takleh pusing2je lah.. Kamera I dulu jenis usang so kena skodeng kat lubang kecik tuh memang leceh. Hehe.. cuba try tengok kat youtube untuk cara guna kamera2 sebelum beli supaya lebih yakin..
Last edited by iey_iyda on 4-2-2014 08:09 PM

iey_iyda posted on 4-2-2014 08:01 PM
Takde la pro, biasa2 jer weh..

Speedlite ni gunanya kalau u nak snap gambar dalam gelap at ...

oh okey okey banyak lagi yang kena belajar nie . beli second confirm dia tak bagi sekali buku manual kan . nak guna sebagai hobi je takde lah sampai nak snap majlis kahwin . ok ea set tu tapi dia bagi tahu tadi penutup lens tu dah hilang ada masalah tak kalau tak tutup lens tu ?

ingat taknak beg dengan benda tulah sebab mcam tak berguna . tapi doa2 barang tak terjual sampai hujung bulan nie . kalau dah jual takde rezeki la tu .

hah lagi satu saya pos dekat laman web yang sis kasi tu . ada orang offer 50d + kit lens . 50d macam yang pro je nanti tak pandai guna pulak . lagipun dia offer tu je set set lain tak bagi .

Malikmalika posted on 4-2-2014 09:53 PM
oh okey okey banyak lagi yang kena belajar nie . beli second confirm dia tak bagi sekali buku manu ...

saya dulu beli dapat je buku manual. kalo takde boleh google je banyak info kat tenet ni.

memang banyak lagi nak kena belajar, saya pun dok belajar macam tak habis2, ada je menda baru kita taktau.. itu baru pasal body kamera, belum masuk pasal lense lagi.. dah la wa ni slow learner..

apapun saya takble komen lelebih pasal 50D sebab my kamera sampai takat 350D jer.. cuma setau saya (yang tak berapa otai ni) takde la beza sangat pun setiap kamera tu punye setting. Tetap button/function yang sama juga kita akan klik. cuma kadang body kamera ni proses laju sket, body kamera tu proses slow sikit. contoh lebih kurang camtu jer.

Apapun, teruskan usaha mencari k. better search pasal kamera kat youtube, senang sikit nak tengok. kalo tak jumpe 550D harga yang sesuai, tengok2 pula 650D.. kalo terjumpe 70D harga yang berpatutan, jangan lupa panggil saya.

iey_iyda posted on 4-2-2014 11:39 PM
saya dulu beli dapat je buku manual. kalo takde boleh google je banyak info kat tenet ni.

meman ...

takpe belajar pelan-pelan . saya pun sebab ada banyak masa terbuang sampai bulan 9 nak tunggu universiti panggil . tapi kalau dapat u lah . kalau tidak duduk rumah lagi pegang kamera dslr .

kat youtube dah tengok macam macam tetiba kena racun rasa nak nikon d3100 pulak . selagi tak beli kena racun saje . aduh macamana nie . orang sekeliling saya pun rasa xde sape yang pakai dslr nak mintak tunjuk ajar pun . wuuu satu cabaran nie .

peh lama tuh cuti.. pi la cari kerja sementara, takpun bisnes online ke..

perihal "diracuni" tu memang perkara biasa ye. lagi ramai orang bagi feedback, makin pening nak beli yang mana..

iey_iyda posted on 5-2-2014 06:50 PM
peh lama tuh cuti.. pi la cari kerja sementara, takpun bisnes online ke..

perihal "dirac ...

memang tengah bisnes online pun sekarang . jual handphone clone . duit jual tu yang nak beli dslr nie .

kena racun nie payah . semua nak menang model masing masing

utk beginner ni apa2 model DSLR pun boleh... asal tau guna kan nya,  walaupun hanya kits lens je ( kena banyak practice ) beginner DSLR saya  Nikon D90 with 50mm 1.4+18-105mm.. lepas 2 1/2 tahun saya beli body D700 lens pun angkat  85mm f1.4 sebab saya into Portraits.( hobby saya suka snap candid pic &   newborn baby ) Last edited by sherry70 on 6-2-2014 12:40 AM

kalau nak angkat lens pun lebih elok   cari yg lowest f stop . eg: kalau  d offer antara 18-55mm  f3.5 & 55-300mm f3.5 saya lebih rela ada 1 lens  f stop nya 1.4 , 1.8 or 2.8.. (correct me if I'm wrong ya otai2 )

sherry70 posted on 6-2-2014 12:39 AM
utk beginner ni apa2 model DSLR pun boleh... asal tau guna kan nya,  walaupun hanya kits lens je ( k ...

wow info berguna nie . catat dalam buku note . apa komen d3100 untuk beginner macam saya ? set canon 550d tu dia dapat turunkan dari 1800 ke 1450 . saya tanya member yang pandai sikit dia cakap harga tu terlalu murah takut ada something wrong . ada fungus ke apa ke .

Apakah?  

as  i said, practice makes perfact .tengok dgn kemampuan kita. ada $ lebih beli new model. kalau tak angkat used DSLR + prime lens...

Genkidesuka posted on 6-2-2014 04:29 PM
Apakah?

ada apa apa boleh bantu

12Next
Return to list New