CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eauclaire

Tolong...kulit muka rosak..

intanku posted on 13-2-2014 02:06 PM
sk2 basic skin care je wak...

Elok ye muke u lepas pkai yg basic set ni?I ni dlm proses baikpulih muka ni.xtau nk pkai ape lgi.jerawat naik xhenti2..semua dh cube tpi satu pn xjln.kejap ok kejap naik balik..heee.kalo cik intan pkai sk2 basic tu ok..ingat nk try. .hee.tq share cik intan ")

kalo rosak & nak cara natural ~ cuba tepek pure almond oil / virgin coconut oil kat muka tu tiap2 malam before tido. bangun tido ~ pastu bersihkan laa muka tu. tapi kena istiqamah laa yer.

natural way nie bagus, tapi makan masa. tapi mmg selamat & murah.

intanku posted on 13-2-2014 12:38 PM
tambahan....guna zai beuty tu sebulan jerrr...pastu pakai skincare lain...slow but surely...sekarang ...

Pakai produk apa sekarang nie?

intanku posted on 13-2-2014 12:41 PM
sabun susu beras mengeringkan ..menggunakannya dlm jngka masa yg lama akan membuatkan kulit kering ...

Dengan kulit saya okey kot..berminyak..nampak kurang minyak..tapi nak try shaklee punya skincare plk..huhuhuuu..

Dulu mase study jerawat kuar byk... Pakai macam2 product... Ok la.. Tapi bile stop pakai naik balik jerawat... Until try sabun natasya... Terus ok sampai sekarang.. My friend yg buntu sebab jerawat pun bile i rekomen, die pun dah ok jerawat... In fact, i tak pakai pun product natasya sekarang.. Try macam2 product  gak skrg tapi syukur, jerawat tumbuh time nak period je... Sabun yg color oren or jingga...

eauclaire posted on 12-2-2014 01:35 PM
Produk skincare dari negara seberang..utk hilangkan jeragat katanya..produk tu nama A*ha skincare. ...

...made in thailand ke?

tu la takut betul skrng. bnyk org dh kene kes camni. tu la pasal kalau aku pakai je pencuci muka yg bagus and mkn vit c serta mnum air masak bnyk2. cream muka pun xpkai sbb takut kene mcm2.

Follow Us
Pada pendapat saya, stop dulu guna produk tu,

Then

Jaga muka-maksud saya secara natural...basuh,,,makeup kena tggal sebelum tidur, make sure pakai produk yang light.

Lepas tu makan supplement...dalam badan kena bersih....

minum air banyak.

tq

akak amik supplement...muka akak mmg teruk berminyak tahap goreng ikan...nak kata rajin ikut regim kecantikan tue mmg tak ler...akak pakai sabun pastu pakai toner tue yg rajin sikit...pelembab mcm tak berapa jumpa lagi yang sesuai dulu skincare dari filipina tapi susah nak dapat kat sini..akak beli sokmo kena tahan ngan kastam...

Supplement akak amik:-
1) Vit c
2) Vit e
3) Zinc utk parut...

Akak amik gak yg supplement yang utk buang-buang toksin...sebab toksin tue yang menyebabkan keluar jerawat bagai-bagai tue sis...

Skincare jangan kebanyakan sumer dah cuba...tapi hasilnya tarak...agaknya kalu kira duit beli skincare boleh bukak butik skincare kowt sebab beli nyer musti satu set gitue...

Sekarang rutin akak...

1)Sabun
2) Toner
3) Pastu malam akak pakai serum
4) Bila rajin baru pakai masker

So far so good...paling ketara minyak dah kurang open pores dah kecik...jerawat pun tak berapa nak tumbuh dah alhamdullillah...

Satu akak nak pesan berhati-hati dengan skincare yang kata boleh putih muka dengan cepat...biasanya skincare mcm tue kalu berenti....ada ler yang tak kena ngan muka kita nanti...kalu compare skincare mat salleh ngan jepun ker musti dier tak tulis boleh cantik dengan cepat pastu kesan dier tue akan nampak dalam setahun dua tue pun perlahan-lahan....

Pesanan utk org yang kulit bermasalah berdasarkan pengalaman......

Tapi bagi org yang kulit muka dier ok biasa dorang taram jek tetap cantik tue yang buat akak jaki sebab tak yah melabur duit banyak-banyak kat skincare

cikdara posted on 13-2-2014 06:56 PM
Elok ye muke u lepas pkai yg basic set ni?I ni dlm proses baikpulih muka ni.xtau nk pkai ape lgi.j ...

setakat ni alhamdulillah..cik dara..muka dah sembuh dari rosak...yg penting steampower..saya bukan nak promote prod sk2..takder hasil pun...
tapi sebab pernah kena mcm cik dara kena...masa tu rendah diri betul....muka kering cam org tua...

matchstick posted on 12-2-2014 01:19 AM
ok..mocik masuk skrg.

rosak teruk sgt ke? ada smpai tahap naik jerawat menggerutu ke? bukan apa.. ...

yup... i pun pakai uriage utk atasi masalah jerawat dulu
masalah jerawat i suka berkuntum dekat rahang belah kanan tp tak banyak
cuma patah tumbuh hilang berganti

i jenis yg tak percaya kt local produk, tp masalah i dulu suka try product yg kuar kt iklan tv
biasalah darah muda, now dh insaf..

1day, i pergi kt farmasi, tanya amoi kt situ
ada tak produk utk masalah jerawat
dia tanya now i pakai ape? i cakap clinique tp utk muka oily
then dia rekomenkan i pakai uriage sebab dia kata member dia jerawat penuh 1 muka, after 2 weeks pakai dh bertambah baik

i pun setuju utk cuba, harga rm70 tp dia bg less sikit
so far pakai mmg best, tak sampai sebulan muka dh ok, kulit pun rasa lembut, bau dia pun wangi, i suka
dh dekat setengah tahun i guna, tp selang seli gan clinique
uriage ni i pakai bila keluar jerawat je, especially masa menstruation, dh ok pakai clinique balik

TT masa proses merawat kulit tu janganlah tepek apa2 bedak kt muka utk sembunyikan jerawat
nanti makan teruk

kadang2 ada sesetengah org hormon dia tak sesuai dengan supplement yg diambil
jadi berhentilah dulu kalo ada makan ape2

pagi cuci muka dengan pembersih yg sesuai, kalo boleh elakkan pencuci muka yg konon utk whitening
lepas tu pakai toner, pelembap

tengahari basuh la muka lagi kalo muka tu berminyak, basuh dengan air suam pun takpe, masa sapu tu jangan tonyoh2 muka, kulit muka kita lembut so kena belai dengan kasih sayang

bila mandi malam pula, ulang balik proses pagi tadi, basuh muka, toner, pelembap, kalo ada serum, boleh pakai serum...

banyakkan minum air suam dan kalo boleh sesekali bersukan utk keluarkan peluh

RosesAre_Red posted on 14-2-2014 02:20 PM
TT masa proses merawat kulit tu janganlah tepek apa2 bedak kt muka utk sembunyikan jerawat
nanti ma ...

mahal tak kalau basic skin care uriage ? kat farmasi ke atau counter ?

intanku posted on 14-2-2014 03:12 PM
mahal tak kalau basic skin care uriage ? kat farmasi ke atau counter ?

i hanya guna pencuci muka dia saja
tu pun dekat tempat i tak semua farmasi jual
i pakai jenis ni

suka sebab gel kan, takde buih2 sangat.. mcm eucerin gak
tp eucerin tak berkesan kt muka i

nak kata mahal, boleh la sebab pencuci tu i beli rm60+ (ada less), harga asal rm70

PROS:
  • Removes makeup well
  • Non-drying… Cleans face but doesn’t strip it like most cleansers for combo/oily skin
  • Great for my sensitive skin… no breakouts
  • Removes excess sebum and balances the skin
  • Foams up nicely (unless you use too much which I had a tendency to do)
CONS:
  • Hard to control amount due to thick consistency of gel
  • No pump
  • Not fragrance free

dulu muka aku pernah rosak sebab pakai skin care yang mengelupaskan kulit..

kulit jadi merah2,jerawat tumbuh pun besar2..

kawan aku suggest produk bodyshop..firstly aku pakai yg tee tree punya tu,beli la satu set pencuci,toner & pelembap..bila dah rasa ok aku tukar pada vitamin E..dan sekarang aku just pakai yg aloe vera sebab aku jenis kulit kering..so sekarang alhamdulillah ok la..

wookiehoney posted on 12-2-2014 10:39 AM
aku pun penah kena masalah mcm TT kena ni
gara2 gatal g pakai produk keluaran negara seberang
so w ...

i pon tengah try cara u.....memang i elak makan makanan yg i allergik....

tapi jerawat stil tumbuh lagi....maybe sebab stress sebab kerja kot.....and perubahn hormon....

i makan sayur, cume green tea je tak minum, nt nak try gak la macam u wat tuh....thank u ya for ur tips

Dulu i ada byk parut and jerawat dsbginya lepastu i try brand "Simple" yang murah dan senang jumpa dekat watsons or guardian, 6 bulan religously using it, muka xde masalah lg..

i pernah beli product yg murah hingga la high end. semua tak menjadi
cetaphil i pernah guna. bagus la very mild tapi i pakai pimples tak berkurang. dalacin T dgn T3 mycin pun pernah guna smpai la satu tahap ni pakai takda effect dah. kalau untuk TT i suggest beli product mcm aloe vera sbb dia soothing kan kulit uols. kalau jerawat tu just pergi jer doctor. ada la kea tunggu dalam 2 bulan mcm tu, jerawat confirm dah reda. lps tu boleh la repair dgn buat laser. takpun buat chemical peeling. pergi jer clinic consult treatment apa yg kita nak, sesuai dgn budget kita. iols dkt rumah mesti hari hari kena minum air sejuk campur dgn lemon. kalau boleh minum la 2liter ka, or satu cawan sehari pun boleh. banyakkan makan buah nyummm dapnyer. then udang, any cheese, cheese burger jgn sentuh langsung. every 2 days, tukar sarung bantal. iols ni jenis org pemalas, iols selalu lapik je sarung bantal kat ats bantal hihi. semoga berjaya TT

i understand your problem..sebab saya pun penah alami masalah yg sama..sedih sgt muka yg licin tetiba jadi gerutu, berparut. mmg downnn sgt. saya sebab guna skincare jugak, tp bukan skincare local ke apa, skincare yg terdapat kt farmasi2 laa.

Lepas kulit teruk saya buat mcm2, pakai itu ini, tp makin teruk. last2 saya stop segala jenis penggunaan mekap ke, krim ke sunblock,serum,bedak ke hapa. masa tu saya bg kulit rest, saya cuma cuci muka dengan pencuci Nivea je. mmg keluar xpakai bedak or apa2,krim...bare face!  ko bayangkanla bareface muka berparut berjerawat! malu mmg malu, tp istiqomah sbb mmg fobia dgn brg2 kimia ni. then hari2 saya ambil green tea pagi dan malam.tu je amalam..no skincare/makeup and green tea. satu lagi saya stop segala pengambilan supplement..semuaaaa supplement. Stop!

sebulan jugak menahan xpakai mekap and skincare dannnn tanpa supplement. alhamdulillah, pulih. jerawat surut..cuma parut la skarang take time skit. tp muka dah tak menggerutu. lega sgt. sekarang start pakai bb cream dan compact powder. still xpakai misturizer,toner or serum....kalau dh start pakai mekap mcm 2 way foundation/bb cream, make sure masa basuh muka tu, cuci betul2..sebab kotoran teperangkap akan hasilkn jerawat, from my experience la.  insyaallah, saya harap sedikit sebanyak membantu... huhuhu.

intanku posted on 14-2-2014 10:31 AM
setakat ni alhamdulillah..cik dara..muka dah sembuh dari rosak...yg penting steampower..saya bukan ...

ye ke,,terima kasih berbanyak kasih...nak kena cari steampower ni....penat cik intan nk melalui liku2 hidup sebagai insan berjerawat ni...rendah diri tol..