CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eauclaire

Tolong...kulit muka rosak..

cutieslilies posted on 12-2-2014 12:31 PM
aku pulak muka cepat sunburn.. puas try mcm2... laa ni try pakai sunblock mcm pegi beach tu..banan b ...

kulit muka kita sama.cpt sunburn.satu nya maybe produk x sesuai.so, sy pun baru tukar produk.alhamdulillah sesuai.muka x da nmpk sun burn sngt.tiap kali kuar sy pakai sunblock.sy guna neutrogena.

cikdara posted on 15-2-2014 10:31 AM
ye ke,,terima kasih berbanyak kasih...nak kena cari steampower ni....penat cik intan nk melalui li ...

selamat mencuba eh...pe pe survey dulu lagik erkk. jgn terburu buru

intanku posted on 15-2-2014 11:26 AM
selamat mencuba eh...pe pe survey dulu lagik erkk. jgn terburu buru

begitulahhh perkiraannye..kena survey2 dulu tkut terjadi tragedi tragik lagi

Tt kena stop pakai apa2 kat muka dulu..bagi kulit nafas..kalau nak tepek apa2 kat muka pun guna bhn semulajadi..cm lendir daun lidah boya ka..kunyit ka..putih teloq ka..camtu ja lah buat masa ni..dah agak abis kuarantin baru la pakai apa yg org lain dah sajes kat sini..

matchstick posted on 12-2-2014 01:19 AM
ok..mocik masuk skrg.

rosak teruk sgt ke? ada smpai tahap naik jerawat menggerutu ke? bukan apa.. ...

Bravo mat jenin..suke ngn komen u...
matchstick, i pun ada masalah kulit kering + myk..jerawat..
mcm2 produk try..dr hi end ke low end...tp yg plg teruk hasil dr bc kat cari ni produk cosmeteq
hbs muka..dr jerawat kecik2 kuar berbonjol2..mmg terseksa...tp nk buat cmne..pasrah..redha
lps tu back tu product asal..ada kurang tp kesan jerawat parut mmg ssh nk hilang
Mcm matchstick kata guna dermologica...mmg byk perubahan..mmg costly skit sb buat facial skali
tp xpe..asalkan sesuai dgn kulit..so skrg mmg x berani guna mcm yg mat jenin bgtau tu

naj posted on 15-2-2014 05:35 PM
...

ya..kalo kulit rosak terus x leh suka2 try satu produk ke produk lain.. sbb nt mcm2 chemical ditepek kt muka, kulit makin suffer.

kat cari ni byk jgk org promote produk, tp i selalu minat nk cuba produk yg ada kt farmasi aje..x berani nk try produk skin care jual online.

i x penah dgr produk cosmeteq..baru google sat td, bole tahan mahal jugak. ini produk malaysia lebih kurang mcm cosmoderm tu ke? i penah try cosmoderm, rasa mcm xde effect sgt then i tukar produk lain, tp x sampai rosak kulit la pakai cosmoderm tu.

i start pakai uriage tu baru lg, one day terdetik hati nk try pakai estee lauder ANR tu (sejak gaji naik sikit ni..hihihhi, i mmg panas tangan bila ada duit lebih skit), then terjumpa thread psl estee lauder vs SK II, pastu x tau nk pilih yg mana, tiba2 ada forumer ckp uriage tu lg bagus, & harga dia, i mampu lg nk beli segala cekadak dr cleanser, serum, moisturiser. kalo estee lauder serum sebotol tu je la yg i mampu

Follow Us
kalau ikutkan setengah doktor, dia suruh cuci dengan air kosong je. tak yah pakai produk apa2. sebab skin tengah sensitif dan ada irritation. ada je yang buat cam ni.

lebih elok gi jumpa pakar kulit. next time pakai pencuci muka yang natural/organik utk baby. kalau safe utk baby, insyaAllah safe utk kulit kita. Last edited by munchkin on 16-2-2014 04:18 PM

Aku tak pecaye mane2 produk kulit ni , boleh katekn sumenye haprak ,promo lebih ,kesannye tak nmpk gk .. Aku amik vitamin je ,carik kat farmasi.. Pastu byk mkn buah n minum air masak , kalau rajin carik petua org lame2 , salunye bahan kosmetic ni byk acid n bahan2 yg blh wat kulit JD teruk n nipis..

naj posted on 15-2-2014 05:35 PM
...

i pernah ada masalah dgn local product...
muka gatal2 dan sangat pedih..
pergi buat facial kat dermalogica dan pakai product dia..
Alhamdulillah...kulit dah elok balik..

merrissa posted on 15-2-2014 12:20 AM
i pon tengah try cara u.....memang i elak makan makanan yg i allergik....

tapi jerawat stil tum ...

harap berjaya!

mmg lambat kesannya tapi jangan putus asa
i pun stil keluar jugak jerawat especially time nk period n hormon imbalance tp tak seteruk time masa pakai produk terlarang itew..

based on my true story...

dulu aku mmg gigih nak cantikkan kulit..ckp je product apa yg bagus...semua aku penah try..
semahal2 product sampai semurah2 product...
aku penah try SK2 sampaila ke Krim cap ayam Natural99 tu...
semua tak berkesan lansung!! kulit makin worst...
sampai rasa mcm dah givap...rasa nak nangis tgk muka sendiri kt cermin...
lama jugak la aku suffer...almost setahun lebih!!

n now what i did...aku stopkan penggunaan foundation yg tebal2..konon nak cover jerawat..
aku cuci muka guna Aiken...toner pun guna Aiken jugak...
pstu utk jerawat aku guna Dalacin T...
alhamdulillah sgt...it works!!!
murah n berbaloiiii-baloii...
tak der lagi dah jerawat baru yg tumbuh!!cuma tinggal parut jerawat yg lama tu pon dah pudar...
n tak yah lagi dah pakai foundation tebal2...
guna je loose powder tak pon bedak pixy!!

Salam...

Nak cite pengalaman skit.

tahun 2011 lbh krg, kulit muka saya naik jerawat. Makin lama makin truk. Sampai rasa rendah diri sgt2..last2 pegi jumpa pakar kulit. Ada la dia bg ubat makan (vit c), cetaphil n pynocare (saya ada jeragat tp takde jerawat..dulula).

Alkisahnya naik jerawat spi camtu skali coz saya tukar produk skincare...lps tukar tu mmg mencanak2 naik jerawat...spi blkg bdn pn naik

3 kali jgk pegi jupe pakar tu...pastu tak larat sgt...mahal...masa tu tak kije lg. Habis ubat2 dia, saya consume VCO n sabun susu beras spi ke hari selain tu makan supplement.

Alhamdulillah jerawat tak tumbuh dah..sekali sekala tu adala mse nak period ke..tp cepat kecut.

Skrg sye amalkan vit c 1000mg, EPO (beli kt farmasi je), pastu bru start try alfalfa bln ni....so far okla bab jerawat. Bab jeragat ni mmg pyh skit nak hilang coz keturunan..hu3

sabun susu beras tu guna plg kerap 2 kali je sehari...lepas cuci muka tu trus letak VCO. Dulu beli jgk VCO...skrg buat sdri je..hu3...jimat. Sblm tido pn lumur VCO dulu...mcm tu la rutin harian dr 2011 hge skrg.

Nak kuar, just pakai sunblock n bedak asas. Setakat ni ok la...kulit muka sekata je...tapi jeragat tu la

Sekian perkongsian dr saya. Harap sikit sbanyak dpt membantu

hari ni lepas tgok surat khabar metro tajuk sensara kosmetik online tu rasa serik nak pakai prod dari online. sebab die punye kesan2 memang sama dengan aku alami ni. muka makin nipis,timbul jerawat2 halus dibawah lapisan kulit ala2 ruam panas macm tu. muka aku pun jangan cakap lah klo kne panas memang cam udang , siap rasa bahang lagi. actually aku beli prod dari seberang yg murah2 je tapi die punye kesan cerah memang cepat . now aku rasa nekad dah nak tukar skincare

kulit sy pun pernah rosak jgk..kesan dari penggunaan produk pencerah.. tp alhamdulillah dah sembuh pas pakai botanical effect untuk rawat n dapatkan kulit yg sihat..amik masa stgh tahun jgk nak rawat kulit semula..

Cuba guna Skincerity. Produk dari US. Nama company dia Nucerity International. Produk ini bukan setakat boleh menghilangkan jerawat malahan boleh mengatasi masalah ekzema.

alyzfatiha_7953 posted on 12-2-2014 08:57 PM
Wahhh..mesti kulit dah gebu gebas sekarang nie ekk..best laa..

Ni puji ke perli?    

deedee13 posted on 13-2-2014 12:16 AM
moisturizer cetaphyl tu berapa harga die?? sbb skrg ni pakai cleanser je.. xlarat nak bayar...
...

Act aku beli cetaphil pek kombo, dia bg sekali ngan moisturizer biasa so aku pon tak tau harga dia berapa. Pakai pon seciput je so lambat habis. Kalau beli tak rugi kot even mahal. Hehe

Betul gak ckp mak ko tu, smpi masa nnt jerawat hilang sendiri...tp aku tak risau jerawat sangat, aku risau parut dia. La ni even kulit aku dah dapat pujian dari org sekeliling tp kalau tgk dekat still ade lagi lubang bekas jerawat..nasib baik dia tak besar mcm kawah bulan. Huhu

i pulak i sapu minyak gamat malam kat muka untuk jerawat
jerawat cepat kering , lepas tu siang hari sapu sunblock untuk
cegah dari terbakar dan berparut,

untuk care harian memang i pakai sabun antiseptic
then, pakai toner kadang skip, then moisturizer.

2-3 seminggu i pakai scrub beras buat sendiri , dan
kulit muka memang halus, kalau pakai hari2 akan
keluar bintik2 kecik tapi tak apa lepas tu boleh
sapu minyak gamat .
bila pakai scrub beras nie bintik hitam kat hidung
semua akan keluar bersih untuk sesiapa yg
ada masalah hidung yg ada blackhead.
then repeat lah daily routine tu

sueism posted on 19-2-2014 06:10 AM
i pulak i sapu minyak gamat malam kat muka untuk jerawat
jerawat cepat kering , lepas tu siang har ...

minyak gamat biasa ker mcm mana tue sis

wnazzee posted on 19-2-2014 10:02 AM
minyak gamat biasa ker mcm mana tue sis

sis pakai minyak gamat plus yg label warna merah
memang kecut jerawat , dan cepat kering.