CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pink_darina

Kerja atau sambung master?

pink_darina posted on 1-3-2014 11:49 PM
mengapakah??opinion?knpe better sambung blaja?pernah ade experiencekah?

tak pyh noks..trust me..zaman skrg experience lgi penting..smbg master lgi org tak nk ambik kerja..atau gaji tak setimpal..tp now ada master gaji gov naik..tp noks..ioll rasa lgi senang kalau dah dpt kerja..bru smbg part time kah..ioll ada rmai kwn2 ada master tp ssh dpt kerja..byk yg tak nk ambik sbb dorang kata budak master belajar specific..benda yg belajar waktu degree byk dah lupa..master ni mcm uoll mahir 1 topic jah..kalau dpt kerja dlm bidang yg uoll master kn tu..oklah..kalau tak dpt lgik org tak nk ambik..ioll ada master pon ioll tak galak sgt org lain ambik master..kalau nk ambik smbg phd jdk lectuter..kalau masuk industri org pndang experience..

buat master ni susah dan mencabar woo...stress tak yah cakap laa..kalau awak buat master tanpa ada keazaman yang utuh dari dalam diri, memang awak akan menyesal je nantinya...jangan sambung master semata2 kerana nak glamer, nak nampak hebat or sbb takde keje nak buat...

so tanya pada diri...adekah awak betul2 memiliki keinginan yang tinggi untuk buat master/memang dari kecik memang dah tanam azam nak buat master...kalau ya, yes! teruskan...tapi kalau tak, lebih baik awak fokus kepada cari kerja sahaja...mulakan membina karier anda kerana miliki degree sudah memadai sebenarnya...

Honey_Inara posted on 15-3-2014 11:44 PM
buat master ni susah dan mencabar woo...stress tak yah cakap laa..kalau awak buat master tanpa ada k ...

tak dinafikan sambung master nie memang banyak keja dan berbeza time degree... but aku dh buktikan dan InsyaAllah hujung tahun ni aku dh tamatkan master aku... dlm bidang IT, and next year maybe sambung Phd.... doa2kanlah yer..;)

just go for it and org kata susah dulu senang kemudian kan....

fredbok87 posted on 18-3-2014 03:35 PM
tak dinafikan sambung master nie memang banyak keja dan berbeza time degree... but aku dh buktikan ...

wahh..dasat..ko nak jadi lecturer ke?
betul...susah dulu senang kemudian..sabar tu buahnya manis..

Honey_Inara posted on 18-3-2014 07:23 PM
wahh..dasat..ko nak jadi lecturer ke?
betul...susah dulu senang kemudian..sabar tu buahnya manis. ...

InsyaAllah planning mcm tur la...

gaji pensyarah Phd boleh tahan mahal jgk dlm rm6k ++

kebanyakan orang sambung master sambil bekerja, atau bekerja dulu then sambung master

aku rasa orang sambung master stret lepas degree sama ada dia nak jadi lecturer, atau dia memang anak orang kaya yang x perlu risau mencari kerja sebab aku ada kawan yang sambung master dan dia memang anak orang kaya. just an opinion

Follow Us
12
Return to list New