CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: justsomegirl

oh lelaki..apa agaknya nasib aku? sudi2 la bg pendapat..

chazey posted on 18-2-2014 12:11 AM
Yang penting niat tu bang. Niat baik takyah terasa pedas kalu. *wink*

Bahya porum ni. Bukan ko  ...

okay mr.chazey..
sy akan berwaspada..hati2...berjaga2..dan seangkatan dengannya...

Nasib baik la kau post kat sini. Kalau kat Masalah Peribadi haruslah kena maki. Btw, bertaubatlah TT. TT dah menjurus kepada zina. Perbuatan Zina itu kan berdosa besar. Kita tak tahu bila kita akan mati. TT tak takut Allah ke? Pintu taubat terbuka seluasnya TT.

Kalau bf kau sayang kau, dia akan ajak khwin dulu , bukannya ajak berzina. Fikir-fikirkanlah TT.

chazey posted on 18-2-2014 12:16 AM
Gila ko woi. Motif nak ONS sembarangan? Sangap sangat baik aku ajak jah tunang aku tu ha.

...

ntah..minah tu tiba2 muncul kat CI dan carik pasal defends pakwe dia.....dah tu kat bod artis2 msti kutuk2 hina2 orang...rupanya saorang penzina... selayaknyalah dia sebangsa goyim..lol..aku cuma senyum sinis sahaja..

sorry TT x baca habis karangan tu
sbb panjang sgt dan penceritaan yg x best

tapi kalau boleh elakkan la berjumpa
klu ko rasa dah gersang akan belaian dan manjaan lelaki
p solat sunat minta Allah teguhkan iman dan sekat nafsu ko dari bnda2 haram mcm tu
sbb ko takut buat seks takut sakit n darah bla..bla..bla...
bukan takut pada Allah

x guna solat tunggang tunggik kalau asik dok ulang dosa yg sama
lepas buat maksiat boleh plak tunggang tunggik solat
mcm mempersendakan Allah plak

kalau nk jmpa sgt..jumpalah d tempat org ramai
elakkn naik kereta berdua atau berada berdua2an

agaknya apa perasaan parent ko kalau tau apa ko buat ni?
dosa ko ayah ko masih tanggung lagi
hazab dia dlm kubur
berubah semntara umur masih ada dan aku nmpk ko ada kesedaran
tapi keimanan dan kekuatan ko kurang
amalkn solat sunat d smping x tggl solat 5 waktu
dan bacalah al quran setiap hari

kalau rasa x kuat..boleh jek mntak ylg forumers kat cni punya pendapat
diulangi pendapat...
jgn ikut nafsu TT...umo muda bukan jaminan esok kita x mati

be strong TT

justsomegirl posted on 18-2-2014 12:08 AM
yea..bukan rasa bersalah dgn Allah je...dengan parent pun sama..that thought is the reason i've be ...

semayang2 tetapi suka buat zina ringan2...macamanalah ostad2 ni kata SOLAT(banyak melayu2 skang dah mula menggunakan solat daripada sembahyang dah nostalgianye orang melayu gunakan..lol..crap to me) itu tiang agama...rasa mcm..rasa mcm...tuuuuuuuuuuuuut tuuuuuuuut je...sori sis..not condemning u...

limesherbet posted on 17-2-2014 11:57 PM
lelaki kalau betol love kita lepas 6 bulan nak ajak kawin betul2 darl.. bukan lepas 6bulan ajak bu ...

itu cuma spekulasi perspektif kamu sahaja...ramai sahaja orang yg bercinta lama2 dah kahwin pun jodohnya lama...tidak perlu wujudnya nilai Qat'ie 6 bulan itu

Follow Us
pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 12:23 AM
ntah..minah tu tiba2 muncul kat CI dan carik pasal defends pakwe dia.....dah tu kat bod artis2 mst ...

Apa ke barang la goyim2 ko ngan Robotech suka sangat ni.

Aku tak heran der kesah skandal di forum ni. Macam2 jah. Sampai kes gaduh bawak gi balai polis pun ada. Muduh la pipel who took Cari siyesly.

chazey posted on 18-2-2014 12:28 AM
Apa ke barang la goyim2 ko ngan Robotech suka sangat ni.

Aku tak heran der kesah skandal  ...

alamak bro..aku pun penah kena la...kena lak ngn pompuan player...menggoda2..adoi...tp tk de la sampai kongsi2 katil....ko pun tau dak robotech bengong tu dok bertalu posting komen kondem aku dok sebut goyim2...aku terus hilang selera nk betekak ngn dia..dibantai aku gelak lg ada...  jadi buat sister TT..tolong jangan jadi sebangsa goyim seperti andartu yg pernah kerja di singapore..lol

pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 12:30 AM
alamak bro..aku pun penah kena la...kena lak ngn pompuan player...menggoda2..adoi...tp tk de la sa ...

Dah la ratib andartu tu woi. Doakan jah akak tu menikah dengan goyimnya.

Tektik ngorat paling tahi bila kemain maki aku dalam PM tapi tetiba bila aku marah kunun puji aku comel bagai. Puih! Terus aku tak reply dah jumpa di tered pun buat tak kenal.

Btw diharap pompuan sejati la yang goda ko eh, bukan setok LGBT.

pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 12:25 AM
semayang2 tetapi suka buat zina ringan2...macamanalah ostad2 ni kata SOLAT(banyak melayu2 skang da ...

tak kan la sbb buat silap mcm tu..terus taknak semayang..lg bertambah2 la dosanya..

agaknya kalau solat pun tak..takde la sy terfikir nk mintak pendapat org kat sini..

teruskan aje..takde fikir2 dah..

chazey posted on 18-2-2014 12:38 AM
Dah la ratib andartu tu woi. Doakan jah akak tu menikah dengan goyimnya.

Tektik ngorat pa ...

tk lah..aku dah stop dah CARI kat sini...world is wide right..rumput bukan sehelai bak kata orng cina.. bunga bukan sekuntum bak kata orng melayu... bulu bukan sehelai bak kata keling..lol

aku meneruskan hidup aku mencari cinta sejati..ye..last year kene rejek...last 2 year..dipermainkan...last 3 year kena tipu..last 4 year aku jual mahal sangat sampai aku yg sedih...may be this year..sempena tahun kuda....aku dah spotlight dah 2 orang sisters ni.. sorang layan eye contact aku..sorang lg nk eye contact tp malu... yg sister lg sorang ni plak junior..dah syak aku selalu eye contact dia...sampai cover tk nk pandang aku terus dah..padahal dia yg start mengcontactkan eye dia kat aku..

apa2 pun pun untung kat bf si TT ni..ada gak pengalaman bercinta...tapi malangnya taunye nak seks sahaja...cis...mat poyo..anak orng kaya perangai dia mmg mcm tu..setaraf goyim mat rempit

justsomegirl posted on 18-2-2014 12:40 AM
tak kan la sbb buat silap mcm tu..terus taknak semayang..lg bertambah2 la dosanya..

agaknya kal ...

i am not talking about u sharing bed in a hotel with him..i am talking about u cuddling with him...

solat..tapi ringan2..what for TT?? plz la TT...jngn sebab hati yg ingin dimanja...kamu sendiri yg membuka pintu neraka buat diri mu TT...

my offer still STAND!

pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 12:44 AM
i am not talking about u sharing bed in a hotel with him..i am talking about u cuddling with him.. ...

ye..sy tgh cuba nk ubah keadaan la ni...jgn la tekan camtu..sedih tau tak...

u yakin ke kalau u dgn i...u xkan sama mcm dia?

sy ada classmate ye yg sentiasa nk amik peluang sentuh sy...walhal sy tak rapat pun dgn dia..ckp pun jarang2...
tu lg pelik..

justsomegirl posted on 18-2-2014 12:58 AM

u yakin ke kalau u ...

yakin la... sbb aku tk penah becinta..lol...

apasal la manusia jantan2 sekeliling kau..(kecuali aku) nk meraba ko je...ish3..lol

aku mls nak kondem2 ni.. fyi,aku ada adek2 perempuan and mmg pantang la aku kalau bf adek pompuan aku bertenggek dating kat luar rumah sekalipun lagi2 lepas magrib. mmg aku sound sampai adek pompuan aku nangis. nasib baik ko bukan adek aku. huhu.  btw, kita ni lebih kurang kut umo , pelajar degree la kn.

as perempuan mmg byk dugaan, lagi2 yg ada boyfriend. and aku setuju kalau xnak buat dosa, xpayah lah nak berbf ni sbb kalau berdating ni ada je org yg ketiga yg menghasut kn..aku straight to the point je eh, hubungan macam ni sejujurnya selalu mmg takkan kekal sbb x berkat. sekalipun ko jadi kawen ngan bf ko tu, hubungan selepas kawen jadi x berkat sbb dosa2 sblom kawen tu ko da buat. my point of view je lah.

ko xpayah la nak percaya sgt dekat lelaki ni. please jgn rendahkan diri sndiri and jangan takut kena tinggal kalau ko x buat sex dgn dia. tak rugi sikit pun. kalau lelaki yg btul2 sayangkan kita, dia xkan sentuh kita selagi xkawen. kalau bf ko ckp dia sayang kat ko.. ko ckp la ko xcaye sbb dia mtk yg bukan2.. ko kne la tegas sikit. xpayah kne bodoh ngan lelaki low mentality mcm ni.

gudluck TT.

justsomegirl posted on 18-2-2014 12:58 AM

u yakin ke kalau u ...

Ko jgn la percaya jantan2 kabaret dlm porum ni..... ada yg aku kenal tu posting ala2 ahli syurga tp bila aku melayan PM dia pulak offer diri nk jdk bapak gula.... hahaha .... kebangangan apakah itu? So hati2, dah la terangan ko mengaku suka membelai, dibelai bagai... lg la kabaret2 tu gigih nak offer diri.... hihihihi

Yg penting, ingat balasan dosa pahala.... urban mana pun ko, solat jgn tinggal noks... rukun islam yg 5 tu yg dipegang, rukun iman yg 6 tu yg kita yakin... jgn ingat rukun negara jek ok..... biar hilang pakwe jangan hilang dara sebelum bersuami.... susah2 sgt ko tinggalkan je pakwe giler sex ko tu... takpe la merana kejap, sebelum ko yg merana ditinggalkan tak berdara....

Rate

1

pakwetizzaqyah posted on 18-2-2014 12:27 AM
itu cuma spekulasi perspektif kamu sahaja...ramai sahaja orang yg bercinta lama2 dah kahwin pun jo ...

who is speculating here? tt kata 6 bulan bf dia ajak. next time baca apa tt post jgn pemalas sgt pastu terus kata org speculate! & read between the lines, tu comparison, tengok point yg tak penting tu pulak

justsomegirl posted on 17-2-2014 11:14 PM
maaf ye...pm sy takleh function...maybe sbb sy baru sign up hari ni...
will reply afterward

Siap dah ada yg p.m, ko tepek jer saper forumer yg p.m ko tu

ini adalah pompuan yang bod*h,kemudian bertemu pula dengan laki2 yang salah.maka x matching.KATAKAN ang dah BUAT zina,bila dah zina,kemudian putus,slumber dogg ja cakap kat bakal suami,i hope u sanggup terima i,i x suci lg..

ang rasa adil x?ya semua patut dapat peluang kedua,tp kes gini biasa jumpa marka lama rakan sekatil,cinta putik balik,biasanya.. la..

macam lari tajuk la pula,tp kesian laki2 yang dapat sparepart orang,walo pun ang dah berkira2 nak melakukan..

Apakah value anda sebagai pompuan? Hatta pelacur kat lorong pun depa letak harga kalau lelaki nak sentuh depa. So pikir la, hang nak letak diri hang pada taraf apa.....