CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hyie

Iols DIFITNAH terlibat kes pecah ofis…sedeyyy

ais_kosong posted on 27-2-2014 09:17 AM
tt lelaki ke?
mati2 ingat perempuan..
aku suka kijo ngan cina dr melayu

lelaki ke? aku pun igt pompuan..ha..ha...

cara mcm pompuan..

aku pn penah di tuduh pecah opis...

apa lagi ...aku pun ngamuk,sakan la kat mentenen yg tuduh aku tu...apa bukti lu ckp sy pecah...??

salimrock posted on 28-2-2014 10:10 AM
lelaki ke? aku pun igt pompuan..ha..ha...

cara mcm pompuan..

betui suka suki men tuduh..
lempang laju2 kang

ais_kosong posted on 28-2-2014 10:34 AM
betui suka suki men tuduh..
lempang laju2 kang

masa tu wa baru masuk kerja...tak kena pecah pun...cuma komputer dlm dept wa hilang...

masa tu hari jumaat wa cuti...

wa dtg isnin...wa tak punch kad lagi..mentenen building tanya wa...hari sabtu u ada dtg opis tak?

wa cakap takde...

dia cakap ada komputer hilang tau..u ke amik..u hari sabtu pergi mana..

wa plak..eh apa plak..takde2 aku tak tau cerita...tunggu boss aku dtg...baru aku buleh cakap dgn ko..takkan aku nak crita dgn ko aku gi mana hari sabtu....

salimrock posted on 28-2-2014 11:06 AM
masa tu wa baru masuk kerja...tak kena pecah pun...cuma komputer dlm dept wa hilang...

masa tu  ...

menci aku dgn org ober dr boss nih..
so dalam kes lu tu dh settle ke?dpt tangkap sapa amik?  
lu kijo situ lagi ke?(terikut lak wa lu )

ais_kosong posted on 28-2-2014 11:09 AM
menci aku dgn org ober dr boss nih..
so dalam kes lu tu dh settle ke?dpt tangkap sapa amik ...

suspek sorang staff it..lepas kes komputer ilang...hari isnin tu dia dah tak kerja situ lagi dah..hari sabtu tu last...

tiada tangkapan di buat...

mentenen tu smpai hari2 last dia kerja wa anti betul dgn dia...

*akhirnye wa naik pangkat..jadi boss dia dan suruh mentenen tu berenti..

( ha.ha.takde la ...ni wa buat2 cerita je )

mentenen tu last kena berenti..pasal tak reti buat keja, selama ni jd supervisor..suruh org buat keja..bila suruh dia haram tak tau apa...last2 amik org lain...

salimrock posted on 28-2-2014 11:16 AM
suspek sorang staff it..lepas kes komputer ilang...hari isnin tu dia dah tak kerja situ lagi dah.. ...

padan muka kena buang kijo..
teringin nak jadi polis barangkali
hat naik pangkat tu cita sebenar ke rekaan lu semata?

Follow Us
tak kena buang, tp dinasihatkan berenti..pasal tak leh keja...sijil engineer? itu laku kat kilang proses sawit aje..gi la kerja kat kilang proses sawit..tmpt ni opis..takde mesin boiler...ha.ha.

haih..TT bersabar la..ai pnh keje ngan company cina..majority company cina..melayu ni byk taraf bawah kt company tu..so org bawahn ni mmg cukup susah nak naik gaji dan dpt bonus even ko keje separuh mati..dh tu, tekanan demi tekanan diorg bg suh kita buat keje byk2..so jimat la diorg nk upah staff baru..tp byk kaum dia naik la..pastu politik kt company cina ni boleh tahan jugak la..diorg spesis suka spot kata kita bodoh atau pemalas atau lembab..ari2 berzikir ayat sama..pastu smua meja dia canang kita lembab, bodoh..

Sian kwn aku, dia kne cop bodoh ngan lembab, sampai ari2 menangis mengadu kat aku..masa tu aku kne pegi client side utk sebulan..last dia tak tahan dia behenti keje..tp kwn aku yg cina tu asyk kene puji..aku pun naseb baik dia puji..tp last2 aku behenti jugak sbb tak tahan dia politik yg diorg main..lg pn makin lama makin ramai org yg keluar..

kalau aku kena tuduh mcm TT.. dah lama aku repot polis.. mana boleh tahan diri kena tuduh buat sesuatu yg kita tak buat.. dulu aku penah kena tuduh curi kucing .. aku heret orang yg tuduh aku sekali tu sama2 repot polis.. aku repot pastu aku balik, malas nak lama2 kat balai polis tu. dia entah repot ke tidak. sejak dari hari tu sampai ke hari ni dia tak muncul2. aku siap sms dia tanya baik2, dik apa kes pasal kucing tu dik? dia tak jawap pun. so kes settle begitu saja. im so glad i report polis.   

mesmerize posted on 28-2-2014 11:21 PM
kalau aku kena tuduh mcm TT.. dah lama aku repot polis.. mana boleh tahan diri kena tuduh buat sesua ...

tetiba rasa nak buat repot polis tapi macam dah lambat sangat la pulak... takpe, 6hb ni bos aku balik mesia, kalau diorang bising2 lagi, konpem aku terus gi repot...pastu submit resignation letter (bila dah dapat keje baru la), notis sebulan. Annual leave aku ada lagi 10 hari. Cuma aku risau, bila aku resign, pastu diorang tetap tuduh aku itu ini, tak pasal2 kalau diorang jenis yang dengki, siap bagitau aku suspek utama kes curi masa kat opis lama kat bos tempat keje baru, tak ke haruuuu...time ni konpem aku hantar love letter aka surat saman mwahhhh

hyie posted on 1-3-2014 06:06 PM
tetiba rasa nak buat repot polis  tapi macam dah lambat sangat la pulak... takpe, 6hb ...

bagi akak report polis tu utk melindungi diri kita yg dituduh melakukan jenayah yg kita tak buat..

kalau ko ada alibi atau saksi di mana ko berada masa kejadian tu lagi bagus..

sampai skrg akak tertanya2 kenapa orang yg menuduh akak tu diam aje. aritu masa menuduh beria2.

kita tak salah kita jangan takut atau lari. nampaknya yg menuduh akak pulak lari.

Gegeh sgt bace novel 2000 word ni...:Q

mesmerize posted on 1-3-2014 06:10 PM
bagi akak report polis tu utk melindungi diri kita yg dituduh melakukan jenayah yg kita tak buat.. ...

masalahnye kak, dalm kes ni, saya dituduh bersekongkol dengan pencuri tu. Kononnya saya bagi maklumat bila diorang keluar makan, selok opis camne,lebih kurang macam tu la...lagi satu sebab saya tahu cek cctv. Padehal masa balik kampung tu, saya tak bawak pon laptop saya, kat kampung memang takde komputer.

Saya pon baru2 ni dah try cek cctv guna laptop saya, tapi takleh bukak pon. Kalau guna comp kat opis, boleh je.

Lagi satu, saya pernah bagitau diorang abang saya keje tmnet. Sebab ada sekali tu diorang tanya pasal wifi. So diorang assume saya ngan abang saya ala2 guna teknologi it bagai la kononnya...Diorang ni semuanya dah veteran, apa la sangat pengetahuan diorang pasal dunia IT. Semuanya outdated. Cek emel pun tak berapa reti, tau bising je. Kata bodoh kang marah pulak, ye tak? Hangin betul aku kak...

philipinoe2 posted on 1-3-2014 07:35 PM
Gegeh sgt bace novel 2000 word ni...:Q

motif poni tak bagi advise kat iols?

celaka kau ni tarak kerja lain asik mencuri je kerja kau