CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 84051|Reply: 72

Kongsikan Pengalaman Anda selepas rawatan laser Fractional Co2

Edited by Elle_mujigae at 12-7-2017 02:54 AM

Salam / Sejahtera
Siapa di antara rakan2 forom pernah wat rawatan laser co2? Terutamanya untuk yang mempunyai muka parut berlubang sebab jerawat. Sharelah pengalaman anda semua?

I pernah buat rawatan laser co2 ni dekat EN-HANZE, Medical Aesthetics Centre. I buat bukan for parut jerawat but for sunspot (yang macam blackhead timbul2 tu). Tak sakit sebenarnya cuma mungkin bau tu yang kurang senang. The rest ok saja. Lepas treatment, muka berparut sikit. Kena apply cream dia and I beli cream Vitamin E. Lepas 4 hari hilang semua parut. =)

I penah buat kat KO clinic.  My bekas jerawat sikit je pun tapi gatal nak try.  Tak sakit n result mmg memuaskan!
Last week gi again to KO clinic for exilis skin tightening consultation.  Ada sesiapa dah penah buat x? Doest it work?

umie posted on 27-2-2014 12:10 PM
I penah buat kat KO clinic.  My bekas jerawat sikit je pun tapi gatal nak try.  Tak sakit n result m ...

Yang dekat dr KO tu u buat bape kena?

RM3600 sekali treatment with 3 kali free facial. Dia bagi sekali dgn nite n day cream

co2? carbon dioxide? klu o2 theraphy mmg ade for facial

Follow Us
mahalnya!! huhuhuh.... ai teringin gak nak buat, nak hilangkan parut-parut jerawat dan lubang3 kat muka yang dah macam kawah bulan nieyh hah, huhuh...

mak aih..mahalnye..muka lubang2 mmg boleh licin la eh? ai pun muka lubang2 pastu dgn parut campak lg..parut leboh dari 15 tahun pun blh hilang jugak eh? klau buat kt badan blh ke ?

As for my skin mmg hilang sume parut2 tu. Lepas kena laser kulit muka mmg merah padam mcm kena bakar. Masa laser tu bole dengar bunyi mcm daging kena salai tapi tak sakit la sbb dia letak cream bius. Muka i bengkak 3 hari sampai kena amik mc

umie posted on 28-2-2014 04:41 PM
As for my skin mmg hilang sume parut2 tu. Lepas kena laser kulit muka mmg merah padam mcm kena bakar ...

u buat kat mane? overall sume kos rawatan berapa?

Saya pernah buat.. baru sekali treatment..tp lom menampakkan hasil sangat. 21 mac ni 2nd treatment. doktor kate mayb yang kedua baru nampak ada sikit kesan positif. hopely mcm tu lah. so far sy ambik pakej 4 kali. sy dah wat research n tempat yang paling murah ada di medical rejang sibu.. rm500 sekali treatment.. ambik 4 pakej jadi lg murah. Laser Fractional Co2. Ada customer dorang dr yg berpuas hati selepas rawatan, tu yang nak mintak no ph customer dr doktor just nak tanye pengalaman die.

siapa yang ada kesan positif selepas laser terutama masalah parut berlubang leh bg link fb atau wechat tak? senang ckit nak berborak n tnye pendapat

teknik laser ni boleh putihkan kulit x?

Dadadi posted on 11-3-2014 09:53 AM
teknik laser ni boleh putihkan kulit x?

Boleh untuk muka yang byk bintik hitam. tapi muka yg tak bermasalah boleh buat suntikan vitamin C

Suntik yg takut nie..ade cara lain x selain suntik ?

Salam..

Saya Zul.. Nak tanya pada sesiapa yang pernah buat rawatan laser, saya nak tanya berapa kekerapan untuk lakukan rawatan laser yer? sebulan sekali? and boleh suggestkn tak mana-mana klinik pakar kulit yang bagus yang menawarkan harga bagi rawatan laser yang berpatutan. Untuk pengetahuan, saya seorang student di UITM Melaka dan kini sedang mencari rawatan bagi mengurangkan parut jerawat berlubang di muka saya. Keadaan parut jerawat di muka saya agak teruk akibat dari jerawat yang membelenggu saya lebih dari 10 tahun dan kini jerawat aktif sudah berkurang tapi kesan parut jerawat berlubang masih ada. Harap sesiapa disini dapat memberikan info. Terima Kasih

Dadadi posted on 12-3-2014 12:07 PM
Suntik yg takut nie..ade cara lain x selain suntik ?

Skg banyak produk nak putihkan muka. Masalah nak putih x masalah sangat berbanding muka yang ada parut berlubang. Cuba awak ambik collagen danproduk skin yang sesuai. Banyak pilihan. boleh sy tahu warna kulit aawak macam mana?

stereobiru88 posted on 14-3-2014 12:32 PM
Salam..

Saya Zul.. Nak tanya pada sesiapa yang pernah buat rawatan laser, saya nak tanya berapa k ...

Waalaikumussalam Zul. Kalau di semenanjung memang agak mahal. Dulu sy pernah buat sekali kat kelana jaya than sy bhenti cz tak mampu nak byr kos. Di Sarawak agak murah tp jika dekat berbaloi jugak nak buat. Apa kata awak ambik pakej mungkin dia org bg murah sikit. Kekerapan rawatan adalah sebulan sekali. Dorang kata untuk kesan yang bagus kena ambik 4-6 sesi. Sy try 4 sesi.. kalau result okay sy nak tambah sesi lagi. Next week sy buat 2nd treatment.. yg 1st x improvement sgt. mayb masih awal kot. Marilah kita berkongsi infomasi rawatan ini mungkin boleh membantu masalah kulit yg kita hadapi. memang kadang parut berlubang sangat menjatuhkan keyakinan diri kan? so kita usahalah mungkin menemui jalan penyelesaian. Setakat yang sy cari rawatan laser co2 fractional adalah yg terbaik untuk scar berlubang dan bopeng

MrEm posted on 17-3-2014 09:03 PM
Waalaikumussalam Zul. Kalau di semenanjung memang agak mahal. Dulu sy pernah buat sekali kat kelan ...

owh..boleh saya tahu di mana rawatan yang awak dptkn di kelana jaya tu? dan berapa kos yang dikenakan ye? dan untuk package yang awak dapatkan sekarang, berapa kos yang dikenakan? Saya memang nak mencari rawatan untuk menghilang parut2 jerwat berlubang di muka saya ni. Jerawat2 aktif dh berkurangan di muka ni tp bekas2 parut jerawat berlubang terlampau teruk di muka saya dan tgh mnecari rawatan untuk mengurangkn bekas2 ni. Nnti apa2 improvement slps awak selesai mlakukn rawatan laser tu, sharing la yer.. Kalo btol2 berkesan, saya memang nk dptkn..terima kasih.

Esok nak p buat rawatan laser.. Cam seram plak dengar laser laser nih..