CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

Official AC Gath (Ahad 9/3/2014: Laporan pg. 4)

mafilee posted on 13-3-2014 02:09 PM
Pagi - pagi aku bangun solat subuh ingatkan lepas tu nk beradu balik, memandangkan daus kat nk jumpa ...

lenkali suh daus pgg bunga cenggini

~ laporan dr is - ajk B&B~

Kita mula kan dgn bismillahhirrahmanirahim,

Ada kes PADA 7hb...., pengajaran sgt.......

PADA 8hb tu sama jer citer dgn geng makcik2tu.... lagipun mcm dah bnyk depa ni bocorkan rahsia   ~rahsia korg is simpan kejab2 tau ~
bila dikenal... oooo ni la yoonSARANG , dan ooooo ni la azie.dz , makdik ngn ichi.... korg dua neh .

Maaf yek pada yang tak boleh hadir tarikh 9hb tu.... tarikh tu is yg pilih , mod daus nk tarikh dr org jauh kan.... , korg org KL bila2 boleh ber-gath lagi kan kan ,

PADA 9hb ritue cariforum bt gath kat SG, PM.... kali pertama is hadir dgn berniat "sahaja is menyapot cariforum demi-kerana ajk B&B" .... plus nk collect rantai ft island dr momod... tp ...... {padahl boleh jer beli sendiri kan , cuma nya perasan dpt hadiah tu lain la , bersyukur ok dpt yong & hong tu pun
}

Lebih kurang jam 11.30 dh masuk dlm PM... ronda cari ladies dulu naaa ..... settle dah ....kuar jumpa lah si intan bling bling..... yg sebelum neh serasa is tak pernah meng-reply post dia pun , sokmo nampk dia lepak dalam rumah RM jah....., is SR jah dlm rumah RM tu, kita tgk tv jah....malu nak sampuk depa2 neh ber-online kan RM , sambil kenl2 ngn intan tu..... ronda cari SG dlm PM tu..... is ikut jah depa2 neh sbb is harom tak tau kat mana kan .

Sebelum nak sampai SG tu debaran dlm hati kemain kan.... mcm nak jumpa bakal pak mertua , nak-nak lak is di-apit kejab si ichi ngn makdik kiri kanan..... , lagi la terasa mcm pakinsn , yoon ngn intan kat belkang kami..... sian jugk depa 2....

Dah sampai depan SG tu nampak la 3org....salah sorg mod daus lah..... yg neh kenl sbb azie punya pasl , bila dh tgk 3 org je kan tak de nya nk berpanjangan pakinsn tu sbb tgk 3 org je kan...apala sgt 3 org je... is bajek belasan2 org dah depn SG, itu yg jd pakinsn kejab .

Mula2 is tempuh salam n laga2 pipi ngn awek sorang neh kan........dan terdetik dlm hati is... ni sapa ni ekk , dah habis awek tu salam n laga2 pipi ngn makcik2 ni...si makcik azie kuarkan ayat yg bikin awek ni neh sentap 7 keturunan , maka saat & tika itu lah is baru tau itulah YONG DO , is tak bajek tu yong do sbb is bajek dia senior2 la kan...
tgk dr segi keramahn dia ngn mod daus & k.bel ...... lagi pun jem otak is neh tak leh nak translate sapa di kala depan is neh , pastu datg la JC ngn Lin0me .....

Masuk lah is dlm SG tu tercari2 pot meja..... dan tika itu dengar lah jeritan dr azie pot meja belakng yg cun.....cun la sbb boleh menjoyah lebih kan...,
is masuk lambt sbb terasik2 bork ngn si intan kat luar....

Daus ngn k.bel jalan kan peranan ah long kejab ... makcik2 ichi,yoon,makdik,azie,intan laju jah g amek makann..... dah settel bayo is ajak yong do g amek makann..... si yong do neh malu2 lak...skali ajak tak jaln..... aishhhh , org nak qempang ckit je baru tu , 3 kali ajak baru yong do ON .

Sembang + makn,..... makan + sembang...... pastu nampak la senior2 masuk ckit.... ckit.... ckit.... , untungnya meja belakng neh kan.... bila masuk tu tau lah..... oooo yg ni ka.... oooo yg tu ka..... oooo ok ok take note.....

Rehat kejab sbb penuh dah perut kan..... masa neh la si JC dapt ke meja belakng , JC yaa.... " i lap u ", info dr ko memg sgt best..... bersemangat giler kita yg dgr neh plus penuh tekun ,
Pastu tu tgh rancak borak tu mod daus potong kejab yg kata linome nk dtg USM, penang...... singgah nak makn mee udang kot kan kat sg. 2 tu , lupa dah is , tp hari selasa tu kan is tak ada kat area2 citue....ampun lin0me , lenkali turun penang rojer is ekk ... insya allah ada jodoh boleh la kita ber-mee udangkan .

Tiba jam 4 petg... kene blah la sbb dah cukup time..... kejab jah masa berlalu.... dan keje part time pun tak jd jugak pada hari itu , azie yaaa
kat luar SG bergambo sekajb..... nak gerak balik konon nya lah tp tersadai tgh2 PM kejab.... bergambar lagi
aishhh...best nya bila igt2 balk jumpa korg semua , kalu bt video kan leh hadap bnyk2 kali,

kalu guna video dlm otak neh cepat je terhakisnya dr simpann ........

akir laporan ni......terima kasih momod daus n momod k.bel sbb bt gath pada tarikh tu
terima kasih pada senior2 yg sudi hadir
terima kasih pada geng makcik2 ~makcik yoon, makcik ichi, makcik makdik,makcik azie~ gath hari sabtu tu ,

atas segalanya yg korang dah bersusah dan berpayah sbb is , nah amek sorg satu tau

terima kasih Yong Do yaaa sbb hadir & is dapat hadiah mask bg 2nd pemenang ost....,
is tau ko mesti tak caya kan namgil rupa gitue ...ko deaabaakkk Yong Do
terima kasih intan......., ko memg cun

Kita akiri ngn lafaz alhamdulilllah
sekian dr is
hari ni birthday appa
Last edited by ismaha on 13-3-2014 08:29 PM

Rate

1

ismaha posted on 13-3-2014 04:41 PM

curlast report ko ekkkk..mcik pon macik la..ko macik is kannnn

hepi beday abe namgil..meh lelaga pp skit hahahaaha

azie.dz posted on 13-3-2014 07:15 PM
curlast report ko ekkkk..mcik pon macik la..ko macik is kannnn

hepi beday abe namgil..meh lelag ...

Tak dak nya curlast weyy....merapu jah lebih
Lengoh jari dok menaip & lengoh otak dok rewind balikk

Appa namgil kata haromm main laga2 neh

ismaha posted on 13-3-2014 08:16 PM
Tak dak nya curlast weyy....merapu jah lebih
Lengoh jari dok menaip & lengoh otak dok rewin ...

ala semua pon merapu caca marba tulis report...ekekekeke...so skrg kita semua dah tulis..ok arr kannnnn

ala appa namgil ni...sekali sekala jahhhh

azie.dz posted on 13-3-2014 08:52 PM
ala semua pon merapu caca marba tulis report...ekekekeke...so skrg kita semua dah tulis..ok arr ka ...

Kan kan settle aah tulis....tp is lupa nk copy & paste ke bod satu lagi tu, esok ahh guna lapy

Appa kata yg skali-skala bahaya tu akn jd kerap nnt

Follow Us
ismaha posted on 13-3-2014 09:13 PM
Kan kan settle aah tulis....tp is lupa nk copy & paste ke bod satu lagi tu, esok ahh guna lapy : ...

tak apa esok ko paste sana..

ala siyes setahun sekali jer

ismaha posted on 13-3-2014 04:41 PM

tetap gak ade nam gil kt bwh tu kekeke

semua....

yg hadir masa gathering dah semua buat report dan claim kredit ke..?

isabel posted on 17-3-2014 02:07 PM
semua....

yg hadir masa gathering dah semua buat report dan claim kredit ke..?

ade beberapa org lum lagik kot....

eyka, just circle, amyhisashi, seroja & sky klu tak silap...

Hello uols~~
Giliran saya membuat laporan untuk mengutip tacang yg best dr Kak @isabel .. ngeee~
Macam biasa, Ahad adalah hari aku berehat2 di rumah. Tapi disebabkan Dausqw merindui aku dan melina dan sekai maniam, maka aku membuat keputusan untuk pergi gathering kali ni. Lagi pulak aku pun mesti nak kenal2 ngn forumner2 yg x pernah jumpa lg. hehehe!
Pukul 9.30am aku terbangun dr tidur sbb terima sms dari @lin0me dimana smsnya tertulis

“Yan, ko nak gerak pukul berapa dr rumah?” maka aku ngantuk2 balas sms ckp lah kul 10.45am.
Tapi, sudah namanya janji Melayu. Kul 11.00am aku bru siap mandi and si melina ni pun call aku ckp dah smpai umah aku kul 11.10am. Maka dr umah aku kami pun bertolak mencari parking di Paradigm Mall. Kami tiba di Paradigm Mall pukul 11.40am. Masa nak parking, rezeki kami la ada kereta nak kuar. Dalam masa yg sama ada ‘kereta belakang’ pun mcm nak tunggu amik parking. Sib baik ada guard kasi parking tu kat kami and suh kereta belakang teruskan perjalanan mencari parking. Mel call daus, and kami pun bergerak ke sana. Nampak la Kak Bel, daus, Azie, mafilee, makdik, ichi, intan, ismaha, arang..  maka sesi Tanya mana pi Oja, sky, teky, limau dan amy pun pun bermula.. Tanya punya Tanya rupanya si limau dan Amy pun dah smpai.. and kereta belakang aku yg nak parking td rupanya dorg gak.. buahahaha! Siyes aku ngn meld ok menyumpah dlm kereta ckp “kereta blkg ni nak parking tpt lain la.. ni kitorg dah amik okay.” Rupanya si Amy ngn Limau.. kekekekeke!
Okay, sbb si oja sekai ckp akan smpai kul 1pm and kitorg dah tercongok depan SG tu kul 12.00pm.. maka ku yg mmgkelaparan awal ckp aku nak masuk dlu.. x mau tunggu dorg.. Sawwry Skymuniandy dan Oja.. bukan selfish tp kami lapar. Kekeke! So dgn menggunakan card member SG aku.. dptlah diskaun 10% tok semua yg dtg ari tu.. weehoo!!!! Kak Bel mohon credit sbb bg discount leh? kekkeke!
Ok, sesi byr balik duit kat Daus sbb dia byrkan dlu oakai debit card dia.. selesai bayar.. apa lagik~~ MAKAN TIME~ amik mcm2 bkr sana sini.. Sbb meja kitorg ada 2.. Meja depan.. so 3-3.. meja blkg dah FULL~ kekeke! Bakar.. makan.. bungkus.. makan.. hirup kuah.. sambil mkn pot pet pot pet pot pet.. Meja blkg pun sama dan smpai satu masa dorg tetiber kurangkan volume. Aku pun pelik apsal dorg senyap? focus mkn ker? Then smpai satu waktu Kak Bel kuarkan keychain2 K-Pop.. maka menjerit2lah aku dr jauh Tanya retis itu ini ada x? aku nak BEAST or BAP.. tap x dok. Then kak bel ckp Makdik kot x silap aku dpt penyepit baju BAP chibi tu comel giler.. maka disebabkan anak2 ikan aku mmg BAP gak.. meroyan la kesedihan jeles.. maklumler. Ala2 fans kpop bertemu artis, kelantangan suara mencecah tone tertinggi seperti suara binatang kesayangan Haru iaitu DOLPHIN~ sedang tertinggi suara adalah suara JEJAKA HOT bersama keluarganya di meja sebelah sound,
“Eh, perlahan sikit. Tengok la orang sikit. Jaga… Jaga.. please la..”
Tersenyap aku sebentar di kala itu dan melihat JEJAKA HOT itu sound aku.. dan aku pun sambil2 tengok penyepit baju BAP tu aku jawab dgn penuh sopan, “Oh, maaf.. Maaf..” sambil belek2 brg tu x tengok muka pakcik tu. Aku x mau la menegangkan lagi keadaan kalau aku tengok pakcik tu. Sbb aku x nak nampak kurang hajar plak..  Di kala kami semua tgh tundukkan kepala sebab kena sound ngn pakcik sebelah dan diperhatikan oleh isteri dan anak2nya, Dan pada itu la jugak si sengal SKYMANIA leh plak “Ooh, panas! Panas!” sambil makan steamboat. Pang tepuk dahi kami.. Buahahaha!!!

Selepas itu maka terjadi la gossip2 kami sambil melihat2 meja pakcik hot tu.. dan mula lah ckp, tengok2 mereka smbil gelak2 cover sbb risau kena sound bising lg. Dan baru lah aku tau, yg aku kena sound tu sbnrnya kali kedua pakcik tu sound.. Aku x tau meja belakang yg tiber2 senyap tu sebenarnya dah kena sound dlu. Patut la senyap.. Hahahaha!
So mkn itu ini, pekena daging sebanyak2nya.. eskem.. cendol.. air apple… okay la.. kekeke! Bermah mesra borak2 ngn semua.. maka nak balik.. nak berpisah.. maklumla ada yg dtg dr jauh utara nun.. terharu we ols korg sudi dtg dr jauh.. Tapi bkn berpisah mcm tu jer.. sibuk nak berselca bagai.. makan kat Seoul Garden, tapi selca kat Chilis la, BBQ la kan main mcm nak signature mkn kat restoran2 tu. Sibuk berselca ala2 Running Man.. maka perpisahan sebenar.. salam laga2 pipi bagai.. igt nak balik dah.. skali singgah STARBUCK~~! Borak laik pot pet pot pet pot pet…. Skali Hana_Olijas dtg dgn baby dia~~!!!!! Maka si Bella mendapat saingan… hinggakan mama dia pun pgg anak Hana.. Kan main Bella menghalang mamanya.. jeles itu budak. Kekeke!
Semua bergilir2 pegang anak Hana.. amik gmbr.. semua nak amik berkat baby.. moga segera kawin kiter semua.. kekeke! Makanya abih lepak lg.. berpisah yg betul2 plak… aku yg kekonon nak shopping. Tentu2 x jadi shopping.. sbb berborak lepak kan main.. masa nak shopping pun x sempat.. nak balik umah cpt.. esok kijer.. so kena rehat.. kekekekek!
Jadi, sekian saja cerita aku. Maaf la tulis karangan ni lambat.. sbb aku busy plak lepas tu.. hampeh tol kampeni aku x lepas nak bukak CARI plak time tu.. So, ni apa yg aku igt2 aku tulis balik.. yg paragraph atas tu aku dah krg awal sbnrnya.. just x terpost jer.. ni yg bawah2 ni br ari ni aku sambung.. ngeee~
Thanks to Kak Bel, Daus dan org2 kanan beliau… nnt kiter bat gath laik k.. kasi santai.. hehehe!
Last edited by JUSTcircle on 22-4-2014 06:09 PM

JUSTcircle posted on 22-4-2014 11:48 AM
Hello uols~~
Giliran saya membuat laporan untuk mengutip tacang yg best dr Kak Bel..
Macam biasa,  ...

meh aku tag kak @isabel utk kredit

beb, ajk2 aku rindu kau ler...
depa nak jumpa lagi...

dauswq posted on 22-4-2014 12:09 PM
meh aku tag kak @isabel utk kredit

beb, ajk2 aku rindu kau ler...

Hahahahah!
aku br ada ksempatan menaip.. so, x la pjg mana.. kekeke!
elellee ko.. x yah ayat aku.. ckp jer la ko yg windu ngn aku..