CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jejakakacak

Tidak pandai bergaul dan tak ada kawan

kesian TT... dulu sy pon cam tt gak... nsb baik sy asyk di approach.. hari2 org opis ajak breakfast sama... lunch sama... mula2 dulu sy tak join gak... tapi ada satu hari tu sy fikir x kan nak duk opis jer... bosan... so saya join diorg n alhamdulilah diorg jd geng tetap sy smpi skrg....

kat opis sy dulu ada sorg mamat ni baru masuk... hensem... mmg jd pujaan satu branch la... bujang trang tang tang lak tu... tapi satu jer la mamat ni ssh senyum... n susah nak ajak bercakap.... klu x kenal dia kita kata dia sombong gila... tapi lama2 sy kenal dia... kitorg trjmpe dlm lif n tanya benda2 biasa cam tinggal mana.. gi keje naik apa... slalu gi lunch kat mana... anak no baper...  lama2 kitorg ajak dia gi mkn lunch sesama... dia mcm tt la senyap jer... tapi dia pandai gak kekadg tanya psl keje... borak2 psl family... psl study mana... benda2 remeh la... so ok la... wlpon dia still pendiam dan x banyak ckp kitorg boleh terima dia cam tu.. x der ngumpat2 blakang pon....

pe kata start hari ni tt rajin2kan mulut tnyer benda2 remeh jer... jgn tnyer yg bukan2 da ler....

jejakakacak posted on 13-3-2014 12:30 AM
kalau mendengar org berbual memang lah tak susah.

kalau ada orang buat lawak, saya ketawa jer.. ...

aku suggest ko buat camnie....ko try rapat ngan salah sorang dari org dari group tu....nanti sure dia akan ajak ko sertai activity group tu....bila dah kerap bersama2....sure dah kurang rasa malu nak berckp....

Rate

1

lone ranger je la... TT lelaki kan? apadahal..

takkan la sikit2 nk kena ikut group tu jugak.. sembang bila perlu je la...

aku pompuan kat ofc ni pun lone ranger gak... kdg2 je gi lunch @ bfast sama2...

malas la nk berkuntum2 kat ofc... bukan zaman budak sekolah nk geng2 bagai

malas la nk berkuntum2 kat ofc... bukan zaman budak sekolah nk geng2 bagai

berkawan biasa2 je la...ofismate... selagi diaorang bercakap profesional bab kerja tu dah ok...jgn ignore terus.

malas la nk berkuntum2 kat ofc... bukan zaman budak sekolah nk bergeng2 bagai

aku akan respon mcm tu kat org klu aku mmg tak berminat nak berborak ngn org tu.. hehehehehehe

Follow Us
TT, saya pun pendiam, susah nak mulakan perbualan dgn org, rasa kaku, kekok dan tak selesa.

Tapi kalau saya dlm situasi TT, saya akan murahkan senyuman. Ringan kan tulang.

Mula2 jer rasa tak selesa, lama2 ok lah.

Jejaka kacak.... Apa tujuan hang pi kerja? Masalah sungguh dgn Melayu ni, pi kerja nak berkawan & bersembang. Then bila dah close buat geng, buli org, kutuk @ mengumpat org yg tak sekepala. Kalau takboleh bt dua benda ni dah jadik masalah berat rupanya.
Bg aku cukupla sekadar manis muka, tegur yg patut & yg penting kerja dgn professional.

salam..TT.
aku dulu pun sngt pendiam..even skang pun pendiam lg tp dah kurang sbb aku dah lama kerja,campur dgn org.so,comm skil aku ni developed dlm keadaan x sengaja.aku first dulu start kerja kat private,kena paksa diri comm ,lg2 deal dgn foreigners. mmg stress sbln dua tp lama2 aku jd biasa malah seronok plak kerja kat situ sbb dpt bergaul dgn ramai org.jadi,situasi aku tu memaksa aku.tp bg ko plak, ko  kena usahakan sendiri.yg penting jgn fikir sngt apa org ckp -ve pd ko.melayu ni mmg perangai nya suka ngumpat,downgrade org,bila org baru suka jer buat conclusion padahal ckp pun tak pernah.

aku alami semua tu skang sbb tmpt aku majoriti malay.jdik lg la bnyk ckp2 blakang aku dngr,tp aku bolayan jer.aku x nak emosi aku stress dan boleh effect kerja aku. i think ur workplace is srroundded by malays rite?.just ignore ckp2 sekeliling. dan buat jer kerja ko,jgn terlalu baik plak tolong kerja diorang, nnti dioarang pijak kepala ko.apa2 hal nnti ko di salahkan.jadik open minded.kalo ko kerja x tetap lg, aku suggest jer lah kat ko, pi carik tmpt kerja yg buleh develop comm skill ko.

aku perati dari cara ko crita ni, ko ni jenis bnyk fikir,complicated.dun mess ur mind with simple things bro.just relax and cool.baru la nmpk hensem even ko kata x hensem...hensem becoz of your characteristics.
bak kata member aku : comeyy sebab characteristics....ni untuk ppn lah.. Last edited by sue_0684 on 13-3-2014 11:17 AM

Innrukia posted on 13-3-2014 10:31 AM
Jejaka kacak.... Apa tujuan hang pi kerja? Masalah sungguh dgn Melayu ni, pi kerja nak berkawan & be ...

pehtu kerja nk senang.....x pueh hati pi komplen tp diri sendiri buat kerja pun incomplete..choiii...

Innrukia posted on 13-3-2014 10:31 AM
Jejaka kacak.... Apa tujuan hang pi kerja? Masalah sungguh dgn Melayu ni, pi kerja nak berkawan & be ...

setuju. kalau nak cari kawan, pergi lah join mana2 aktiviti ...then you boleh berbual tentang aktiviti itu ...ini lebih mudah. suasana yg rileks dan ada topik persamaan selain riadah. cari kawan di tempat kerja  boleh akibatkan problem dgn professional life.

bagus sebenarnya orang pendiam ni, dosa tak banyak..

aku suggest ko naikkan keyakinan diri ko tu...ko pendiam, so what? ko dtg kerja nak earn a living kan..takyah la stresskan pasal berborak kosong..(unless ko keje bidang sales tu lain la). tak mati pun kalau ko tak pandai mengumpat atau kene lunch sorang2..kalau nak ikut suggest forummer sorang tu..senyum  aje..sekali sekala bawak makanan and offer kt orang lain..boleh je pagi2 tu beli nasi lemak 3,4 bungkus and pass org kiri kanan..

sekian dari aku yg suka buat hal sendiri..

bungapeony posted on 13-3-2014 11:15 AM
setuju. kalau nak cari kawan, pergi lah join mana2 aktiviti ...then you boleh berbual tentang akti ...

ahaa..totally agreed..bg saya offismate tu semasa kita di ofis saja deal dgn kerja ofis.kwn untuk hang out, beriadah tu lain.maybe ofismate yg kita paling rapat boleh dibuat teman beriadah, share personal matters, doing outdoor activities and etc.

celah ja ms depa sembang tu....bt pala tau pun x pa
kau kwn ja dgn pendiam sorang lg tu...aku pun kurang ckp dgn bahagian lain..tp bahagian aku ok ja..
klau depa mcm x nk kwn biar ja la...mai krja blik kerja sudah...
dah bru msuk biasa la segan skit nk bergaul...

mungkin kah ko tetiba bukak topik psl air masa diorg sembang psl kapalterbang?

mungkin kah ko bukak topik psl kerja masa time diorg nk rest aka waktu lunch...time diorg tak nak pikir psl laporan tu hantar bila laporan ni hantar bila?

kau biasa bergaul mcm mana?

apa kata kau try gaul guna senduk

Wallahu'alam

Aku pun jenis yg kalo org x tgur..segan nak tgur dlu...huhu tp apa yg aku buat..sengh n senyum je compn org tgur kenpa asyk snyum je..

Tak dpt ckp byk pon takpe asalkan menjadi pendengar yg baik. Dari byk ckp tapi ckp bnd yg bukan2, menyakitkan hati org...lama2 org pon tak hormat kita.

Tak penah lagi dgr kes org dibenci sbb tak byk ckp. Banyakkan senyum

jejakakacak posted on 13-3-2014 12:38 AM
betul tu, kena senyum......tapi dah masuk 3 bulan dah. takkan senyum jer....

lelaki dan perempu ...

hmm,kalau ko nak cuba bergaul lebih mesra, ko generate self-confidence dalam diri ko dulu, dont think you yourself as membosankan, cuma mungkin ko jenis pendiam dan tak cakap banyak.
kalau sesiapa ada masalah, ko tunjukkan empati ko dan tolong setakat termampu. cari seorang yg ko rasa paling boleh masuk dengan cara ko dalam ramai2 org dalam ofis tu, cuba rapat dengan dia dulu dan slow2 ko akan dapat masuk dengan semua inshaAllah, tak da la kena approach yg paling berpengaruh, siapa yg ko rasa paling selesa utk langkah pertama ko nak masuk dengan yg lain.

Jejakakacak