CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jejakakacak

Tidak pandai bergaul dan tak ada kawan

Hai JejakaKacak (kacak x?)

4 thn dulu ada girl baru masuk keje@my workplace. Sangat pendiam.
Tanya sepatah dia jawab sepatah. Kadang2 kalau dia x nak jawab, langsung dia x berbunyi pun.
Habisla cerita x berkembang.

She told me , dia x selesa sebab orang x cakap dengan dia pun.
Tapi masalahnya, as I see it,  macam dia tu yg x initiate perbualan.

For some unknown reason, she likes to ask me things, but then, sometimes when I asked dia tak jawab sangat pun. Took years kot baru kitaorang boleh cakap ayat panjang2.

Dari sehari ke sehari dia nampak lebih banyak cakap coz ada rakan sebaya dia yang dia boleh bercerita hal peribadi. Lama2 nampak dia pun makin rajin berbual dan nampak ok la..

I guessed, yg buat dia pendiam dulu tu sebab kadang2 orang suka cerita yang peribadi dan sedikit mengumpat. Dia x suka kot, tu dia diam je, jadi orang lain malaslah cakap dengan dia.

Anyway, I still think cara dia tu is d best.
After 4 years, I must say, my admiration grew.
Dia x bercakap hal2 yang membuang masa, kerja memang tip top dan dia ada kawan2 yang sepesen je dengan dia juga. Mereka klik yang tak banyak menjaga tepi kain orang dan buat hal sendiri je.

Unless jejakakacak memang ada cecita nak buat MLM kat opis, else, teruskan je sikap pendiam tu.
orang akan lebih respek pada orang yang cenggini tau.

At least I did

theotherfriend posted on 19-3-2014 09:15 PM

tq @theotherfriend, nasihat yg memberi kelegaan.

jejakakacak posted on 19-3-2014 09:24 PM
tq @theotherfriend, nasihat yg memberi kelegaan.

keep on what u r doing. as long as buat kerja tip to dan x sebok jaga tepi kain orang, ok la..
gud luck

Aku paham perasaan ko... Aku pun tak pandai bergaul. Masa sekolah dulu2 org panggil aku "koma".

Aku biasanya berkawan dgn sorang dua je. Tak pandai nak mesra alam tegur semua org. Bila dlm group ramai2 aku biasanya tukang gelak je.

Aku tak buat apa2 pun. Just follow the flow. Macam ko ckp "tak terdesak lagi nak berkawan".

Tapi skg aku dah berumur... Ada la kawan sikit2 kat tmpat kerja... selebihnya habiskan masa dgn suami n anak2.

Aku tak terasa sgt tak ada kawan sbb aku rapat dgn adik beradik aku dr dulu lagi.

Tapi skg ni suami aku bz dgn kerja... Aku boring aku merayap2 kat ikea dgn anak aku. Adik beradik aku semua bz... Aku je kerja biasa2.

Innrukia posted on 14-3-2014 06:23 AM
Umur brapa ni? Sorry pd aku berkawan di tpt kerja tak penting pun. U are hired to do a spesific jo ...

Nasihat Kiah pada tt dah lengkap.
Lebih-lebih lagi tt ni laki..

jejakakacak posted on 13-3-2014 12:30 AM
kalau mendengar org berbual memang lah tak susah.

kalau ada orang buat lawak, saya ketawa jer.. ...

tak nyaring? kau nak suara kau nyaring? oh plissss..... jangan mintak suara kau jadi nyaring.. annoying doh. aku rasa macam nak pijak2 je sorang opismate aku tu gara2 suara nyaring.

Follow Us
AdamBillionaire posted on 13-3-2014 02:43 AM
baik kau hantar resign letter dan berniaga..

buat apa yg kau suka..

musuh dalam porem pon banyak..

WawaRaRa posted on 13-3-2014 08:44 AM
kesian TT... dulu sy pon cam tt gak... nsb baik sy asyk di approach.. hari2 org opis ajak breakfast  ...

apa beza soalan remeh dan soalan bukan2?

crunchez posted on 13-3-2014 06:05 PM
masalah TT macam aku la. aku ni jenis taknak jumpa orang.
takpe TT. be yourself. aku rasa 3bulan tu ...

beza la.. kau taknak jumpa orang, TT nak berkawan dengan orang, tapi tak reti macam mana.

join la aktiviti sukan2 kwan2 opis tt..tunang aku jenis pndiam gak..tp sbb dia slalu join kwan kerja dia main futsal, pingpong, xder la dipinggirkan..tu pun balik kerja kurung kat rumah jer.

tp laki pendiam sangat ni agak membosankan gak

edee_91 posted on 21-3-2014 08:30 PM
apa beza soalan remeh dan soalan bukan2?

soalan bukan2 soalan yg merepek2... soalan remeh cam soalan yg simple2 cam ko tinggal mana... umur baper... ko slalu shopping mana... cam tu r...

tt aku pn cmni..mase masuk mula2 kerja tmpt baru..mmg diam..psl segan..tp lame2 ok..aku jenis..kalo org tu tegur aku dulu..mmg pastu aku akn tegur dia berkali2 sampai dia pn xlarat nk ckp dgn aku haha..

kalo ade yg cm x nk tegur aku dlu..aku just snyum dlu or tanye bende2 skema dlu haha..cth..x g rehat ke..mkn pe hari ni..bla bla..

kalo dia cm x interest..nantak la..mls dh aku..layan org yg nk bkawan dgn kite je..mesti ade punye..

pape pn kene mulakan ckp dlu even very simple things..

alaaa...laki jerr..
ak g shopping sorang2 pon xkisah pon.. hoho..

Genkidesuka posted on 12-3-2014 11:55 PM
Senyumlah dgn mereka.  Cukup.  Asalkan kau tak sombong dgn org, tak salah pun jadi seorg yg pendiam. ...

Like comment ni!

theotherfriend posted on 19-3-2014 09:15 PM

Yes aku suka orang macam nih... buat hal sendiri. Tak jaga tepi kain orang...

kat opis aku nih gitu ler... suka naw jaga kain orang... tapi ada la beberapa orang senior yg aku tengok suka buat hal sendiri
tapi ada masa join gak group tu tapi bila bab ngumpat dia blah..

so aku jadikan senior tu idola aku ler... dan aku suka jabatan aku nih yg tak ramai orang plus masing masing dalam bilik masing masing... dan jabatan kami paling hujung dan kami pun jenis tak suka masuk group yg suka jaga kain orang so pape berita pasal opis kami la last tahu...

bayangkan ler pagi tu opismate aku tp jabatan lain meninggal eksiden masa nak datang keja... arwah nih memang baik sgt.. boleh plak pagi tu aku gi jabatan yg satu lagi dgn muka happy, ceria sambil nyanyi nyanyi kecil dan aku kaget bila tengok seme orang menangis dan boleh plak aku buat dek je...

pastu ada sorang senior yg cakap mesti aku tak tau cerita lagi nih... terkedu gak ler pastu aku pi jabatan aku citer kat kengkawan.. seme terkedu..

Huhu...

jejakakacak posted on 13-3-2014 10:53 PM
tapi.......berkawan itu memang penting,kan?

tapi saya tak ada bakat berkawan.

yes..x dinafikan..
berkawan tu penting..
tp yg lebih penting..kite kena cari kawan2 yg diamonds..sbb yg kaca kat mana2 pun bleh dapat..
x guna..kalau ramai kawan..tp bile susah semua org "sibuk"...
xde makna kan ade persahabatan yg mcm tu??...

nak cari kawan pun bukan mudah..
mcm nak cari gf or bf...
sbb kena ade persamaan..chemistry...dll....
and it all takes time..dlm persahabatan/percintaan yg ikhlas..tiada paksaan.....

anywho..manja paham..situasi..tt..
sbb manja pun introvert personality..mmg mcm tu la..sifat/sikap die..
mmg kite bleh cuber berubah...tp..yg ori lah..lagi best..dari yg cetak rompak.....yea ke??...
cause..org yg peramah/friendly..mmg ramai yg suke...sbb die ori...sikap die mcm tu..sejak azali..
nak bandingkan dgn kite yg pendiam yg slalu dilabel aka "sombong"...tup2..nak jadi "friendly"..??..hazabedah...

mmg sakit..kalau kite nak "harapkan" org len..dtg..ajak kite makan..dll..
sbb kite sndiri agak "hopeless"..nak start dulu...

& ade jgk..forumer yg x paham situasi..tt..kata gi keje..utk keje la..buat ape nak borak bagai..
hey man..1st of all..socializing/communication at the work place..tu sgt good for your health..
sbb bile kite socialize at work..stress level kite turun..secara x langsung..kite bleh work better..serious..x caye??..
kite bukan robot...kalau robot bleh la buat mcm tu...

this is all 101..highschool...story jugak..cume kat kali ni kat ofis..

anyway..nak pendekkan citer..mcm kes manja jgk..
pernah skali..work kat office besar 5 tingkat..1st day..sgt2 nightmare..
dh la ramai org..omg..dh a few months still xleh..nak adjust..too much..give up..
terus tukar work kat company kecik..10 org..fuh...beza yg amat..

reason..i felt intimidated..keje kat tempat ramai org..company besar..
so i jadi weirdo..can't be myself....
bile tukar company kecik...fuh...baru bleh jadi my "normal" self..
whatever normal is...

lelaki pendiam tidak sama dengan wanita pendiam....

wanita pendiam, at least ada lelaki akan approach cukup hanya dengan dia tersenyum.. tetapi lelaki pendiam memang tidak akan di layan walaupun dia tersenyum.. pada lelaki, senyuman itu sekadar sapaan dan pada wanita, senyuman itu misteri.. lelaki pendiam biasanya akan dilabelkan oleh wanita sebagai sombong dan membosankan. pada lelaki pula sebagai orang asing dan tiada keyakinan diri (senang kata tiada manfaat).

first step, ko buangkan sket rasa malu tu.. fikir yang ko sedang belajar dari kesilapan.. cari minat ko.. aku yakin ko ada minat.. dari minat tu, ko cuba cari kawan.. mula dengan kumpulan yang kecil.. bila sama minat, ko ada topic yang boleh dibualkan.. dari situ ko dah boleh mulakan step ko.. start dengan yang ni dulu.. ko akan nampak kesannya.

semuga berjaya...

Rate

1

storyboard posted on 20-5-2014 07:17 PM
lelaki pendiam tidak sama dengan wanita pendiam....

wanita pendiam, at least ada lelaki akan appr ...

ntahlah.............rasa lemah semangat baca komen ni.

nampak sangat aku tak guna, kan.

bro, bukan kata ko tak guna.. tak ada orang macam tu kat dunia nie melainkan yang buat kerja tak betul.. ko dah ok.. ada keje.. ada matlamat hidup.. cuma tang sosial tu ko kena berani explore.

aku dulupun macam ko.. low confident.. tak tau nak bercakap.. tapi kena usaha jugak.. mula2 aku nak berubah, macam ko jugak.. orang larikan diri.. tapi kena tebalkan muka.. pengalaman adalah guru terbaik.. kalau ko tak cuba cari pengalaman tu, ko takkan berubah.. tu yang aku cakap, ko kena start ngan minat atau hobi ko dulu.. dari situ ko ada point nak bergaul.. try dulu bro..

storyboard posted on 21-5-2014 05:17 PM
bro, bukan kata ko tak guna.. tak ada orang macam tu kat dunia nie melainkan yang buat kerja tak bet ...

ok.

tp now aku dah tak kisah dah...fokus dgn kerja jer..