CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jejakakacak

Tidak pandai bergaul dan tak ada kawan

as for me, jadi la diri sndiri. klu  kite pendiam and awkward, tak tau nak buat ekspresi apa depan org, just be urself je lah. pendiam kan lebih baik, xbyk dosa lidah nak tanggung. lgpun buat pe nk please org yg ntah sapa2. jenis ckp belakang2 plak dah macam hape dah. org2 mcm ni tak rugi pun klu kite buat dono.

aku pun jenis mcm tu jgk. tak peramah, tak pandai nak bermuka friendly dgn org yg aku awkward bersama. plus blur2 & tak ketahuan sgt perangai. dahla rabun, so memek muka org pun aku tak brp jelas nampak. telinga pun pekak2 sikit effect dr mata rabun tak pakai speck. apa org ckp blkg aku jenis ignore tak suke peduli & jenis tak simpan dlm hati. bg aku itu adatla kat dunia ni mcm2 perangai.

Last edited by kuku_pendek on 31-10-2014 07:56 PM

Persoalannya, betul ke kau hensem?

:O

arrowtotheknee posted on 3-11-2014 01:06 PM
Persoalannya, betul ke kau hensem?

perasan je lebih kot

alekxander posted on 5-11-2014 01:10 PM
perasan je lebih kot

Siapa lagi nak puji kalau bukan diri sendiri.

hurm sama lah

senyum..senyum..senyum...dgn mesra..
bkn senyum sinis..
bila jln selisih..senyum..angguk..
bila senyum...awk dh salurkan aura positif pd org lain. x pandai ckp takper. sbb skrg sume org rasa dia betul je ckp..mcm aku gak kot..eh...
awk tingkatkn skill mendengar. beri tumpuan bila org berckp..beri kemesraan melalui mimik muka ke..tubuh bdn ke.
jaga kualiti kerja. org akan respect dgn hasil kerja kita.  

Follow Us
ni nick tulis 'jejakakacak'..kira ada je confident awak..walaupon maybe x kacak...opss sori..
sy yg cantik jelita pon..tak berani tak confident nk bubuh nick 'wanitajelita'...
hahaha..kita gurau ye..

sedihh hidup kan

Salam. Ini pandangan saya.
1. Kena adjust mindset dulu. Apa yang kita fikir, akan mencerminkan diri kita juga. Kalau kita fikir orang tidak kawan dengan kita sebab kita tidak penting, MUNGKIN sudah sampai masa untuk tanya pada diri sendiri, "sebab apa aku mahu berkawan dengan orang lain?". Adakah kita juga mempunyai kepentingan lain untuk berkawan dengan mereka?

2. Ini ialah tips untuk berborak. Kalau biasanya, anda memulakan perbualan dengan bercakap dan orang bosan dengar anda cakap, sekarang dah sampai masa tukar strategi. Mulakan dengan SOALAN. Dan kemudian biarkan orang lain bercerita tentang cerita atau pendapat mereka. Ini ialah teknik "buat orang rasa penting". Bila kita beri orang peluang bercakap, dia akan rasa pendapat dia PENTING dan rasa dihargai. Lagi seronok dia lepak dengan anda. Ramai sangat orang yang suka bercakap, tapi tak berapa gemar dengar orang bercakap. So apa anda patut buat? Biarkan dia happy bercakap. Anda hanya perlu tanya soalan untuk menggalakkan dia bercakap.

Pada hujungnya, orang itu akan tetap merasa, "sedap lah bersembang dengan dia ni". Padahal bukan bersembang pun. Dia hanya menjawab soalan anda.

Cuba-lah. Wallahu a'lam.

-Akmal Ilham-

akmalEQ replied at 19-4-2020 03:22 PM
Salam. Ini pandangan saya.
1. Kena adjust mindset dulu. Apa yang kita fikir, akan mencerminkan diri ...

Good writing