CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LabuLabi69

[PELBAGAI]KISAH AKU,AKU DAN AKU ( Updated 02.03.2018) - Sesat Dalam Kampung

Ferr_Remy posted on 20-3-2014 09:36 AM
Bile nak sambung? Penat nunggu ni

done part 5 . sorry kerja melambak sikit ni .

TT sila sambung.. saya pun orang sabah juga

Tt sila sambung bnyak2..cerita best...cepat2 sambung ye..

@yong posted on 20-3-2014 01:55 PM
Tt sila sambung bnyak2..cerita best...cepat2 sambung ye..

otw2 .. jap ea

cop2... "AKU" dlm cite ni TT ker?...

-phaser- posted on 20-3-2014 11:16 AM
x lah...kaum balan2 ni x ler nak bunuh org kalau waktu siang, tapi hati2 lah bila berdepan dengan  ...

huih sampai gegar rumah..tp tak keguguran ke?kuat betul

Follow Us
Ala lagi..part 6 plis

khailya posted on 20-3-2014 02:24 PM
cop2... "AKU" dlm cite ni TT ker?...

aha ... Saya la siapa lagi

ida88 posted on 20-3-2014 02:32 PM
Ala lagi..part 6 plis

part skrng ni last . lepas ni kluar cite pasal pawang tu

Bersambung lagi. Aku rasa aku je jenis malas nak tulis sambung2 kat forum ni kalau menulis citer antu huhu.

Brp umo TT mase kejadian blaku?

ida88 posted on 20-3-2014 02:43 PM
Brp umo TT mase kejadian blaku?

13 or 14 tahun mcm tu .. time tngh school break

LabuLabi69 posted on 20-3-2014 02:47 PM
13 or 14 tahun mcm tu .. time tngh school break

Budak2 lagi
Ade bau tak mase terserempak ngan balan balan tu?

ida88 posted on 20-3-2014 03:03 PM
Budak2 lagi
Ade bau tak mase terserempak ngan balan balan tu?

penah cium bau cuka masam bcampur dengan hamis mcm tu ? tu la dia

Bau cuka pnah la
Tapi bcampo hamis tu tidak la
Kuat ke bau nye

Lekas sambung epi sterusnye TT
Tak saba nk bace

Teruskan usaha menulis TT. Saya gigih menanti episod seterusnya.

oh.... okes2..
sila sambung lagi ya...

lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  ......

waa jarang2 cerita balan-baln kuar sini..
pelik ya macam mana keturunan balan-balan ni kalau nak bersalin di hospital. kena kuarantin dalam wad sorang2 kah?

Balan-Balan Part 6 ( final )

Kelihatan mak aku dengan kak iton berborak rancak , lalu aku ketuk pintu dan masuk ke rumah , lalu mak aku ni mempelawa ayah mamat dan mamat masuk .

Mak : Jemput la masuk
Ayah mamat : Apa kabar ? sihat kah ?
Mak : sihat saja , cuma kaki aku ini sakit dari malam tadi .
Ayah mamat : boleh aku  tengok ?

Mak aku pun duduk dan ayah mamat membelek kaki mak aku sambil diperhatikan kak iton ,

Kak iton : kenapa dengan kaki engkau ni bah  ?
Mak : Ndak tau iton , malam tadi mula sakitnya , mungkin salah tidur kali .
Kak iton : Ndak mungkin salah tidur ni , mesti ada benda ni

Lalu ayah mat senyum sahaja dengar perbualan mak dengan kak iton . ayah mamat lakukan perubatan seperti mana dia buat dekat aku.Tapi kali ni mak meraung kesakitan , ayah mamat picit ibu jari kaki ibu keluarlah cecair yang hitam pekat macam kicap , aku agak terkejut sebab benda yang last kali keluar macam gigi taring yang patah tertanam dekat dalam kaki ibu jari kaki , mungkin gigi makluk malam tadi yang tak diundang . selesai sahaja mak aku berubat , ayah mamat mula ikat dedaun limau kasturi di setiap penjuru rumah termasuklah didalam tandas .

Ayah mamat : Malam ni mesti benda ni datang balik sebab dia masih lapar
Aku : Macam mana tau ni ?
Ayah mamat : Sebab benda tu tak kenyang lagi selagi mak kau tu tak bersalin
Aku : habis macam mana hendak bunuh benda ini ? nanti ndak pasal-pasal mak aku terkena lagi .
Ayah mamat : Jangan kau risau , aku kan tadi sudah gantung dedaun  limau ,benda tu memang ndak suka pokok-pokok atau benda yang tajam-tajam lagipun malam ni kita cuba tangkap dia

Malam itu , kak iton dan mak aku di dapur untuk menyediakan makan malam dan jamuan untuk tetamu yang bakal datang membantu upacara sebentar nanti ,aku pula tengah membantu ayah mamat untuk membuat persediaan yang bakal BERLANGSUNG sementara menunggu si mamat pergi memanggil beberapa orang kampung untuk membantu menangkap benda ini . Dalam pukul 9.25pm beberapa orang kampung pun sampai ke rumah , selesai makan dalam pukul 10.30pm macam tu ,  sebelum itu ayah mamat menyuruh aku membuat bulatan disekeliling mak untuk melindungi bayi daripada keganasan balan-balan .

Selesai sahaja semua persiapan Ayah mamat mula membaca mentera-mentera dan menyuruh tetamu dan juga isi rumah dengan apa sahaja yang berlaku jangan takut dan mengelabah , jam menunjukkan pukul 11.15pm tiba-tiba kedengaran bunyi taburan pasir atas bumbung zink rumah , dengan tenang ayah mat berkata benda tu dah ada dekat dengan kita , ' ki ki ki ki ki ' bunyi yang sama aku dengar malam tadi , dengan elok menghirup udara dingin malam tersedut pula bau yang kurang menyenangkan , bau masam cuka yang pekat , dengan pantas kepala otak aku ingat sah ini kepala badut tanpa badan .Dengan cepat aku duduk di sebelah kak iton dan mamat yang turut merasakan benda yang sama .

Salah satu tingkap ruang tamu terbuka dengan sendiri 'erkkkkk ' , dengar suara halus 'laparrrrr laparrrr ki ki ki ki ki ' , pelahan-lahan nampak si balan-balan ni masuk dengan lidah yang hampir panjang perut yang terburai . mata terbeliak jeling kiri kanan lalu terpandang mak aku,dengan ketakutan mak aku pegang perut dengan memeluk kak iton , kak iton juga ketakutan sambil memeluk mak aku ,

Ayah Mamat : Apa yang kau mau ?
Balan-balan : aku laaaparrrrrr
Ayah mamat : Apa yang hendak engkau makan ?
Balan-Balan : Aku hendak diaaaa ... ( sambil lidah menjelir ke arah mak aku sebab kepala je , tangan tak ada nak tunjuk )
Ayah Mamat : Jangan engkau mau berangan di sini , sebelum aku musnahkan engkau , baik engkau jauhkan diri dari keluarga ini
Balan-Balan : Aku laaapaaaarrrr ....... ki ki ki ki ki

Aku dengan rasa nk pitam pun ada sebab kepala tanpa badan bercakap , memang hantu benda ini.

Ayah Mamat : aku tiada pilihan lain dari menghancurkan engkau . Engkau tunggu saja apa aku boleh buat , jangan engkau tidak kembali semula kepada badan engkau , aku sudah suruh orang-orang kampung pergi ke rumah engkau dan sembunyikan badan engkau ,dengan terbitnya matahari musnahlah engkau .

Dengan muka bengis , makluk itu hendak melarikan diri , namun  dengan pantas ayah mamat membaling garam dan dedaun limau kasturi yang telah dijampi terus campak kearah balan-balan itu , pelahan-lahan api memakan kepala badut itu sehingga terbang ke udara ntah kemana arah yang dituju sehingga lenyap di pekat malam .

Ayah mamat : sudah aku hancurkan makluk itu , sebentar nanti akan ku pagar dan tanam pokok limau kasturi di setiap penjuru rumah kamu demi keselamatan bayi dan juga keluarga engkau .

Aku berasa lega sebab adanya pertolongan Ayah mamat , keesokkan paginya penduduk kampung kecoh dengan melihat kepala yang tersangkut di pokok limau kasturi berdekatan rumah pawang hitam , sekarang semua orang tahu bahawa anak dia juga adalah waris kesemua makluk belaan dia ....-The End-

Last edited by LabuLabi69 on 20-3-2014 07:36 PM