CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syue86

Kuching, Sarawak - Part 5

Day 3
SCV - Adult RM 60 Kids RM30 (sila mintak discoutn kalau ada orang yang bawak kan, Senior Citizen sepatutnya dapat harga kids) to take note.
Lunch Damai (depan SCV tu je)
Tip : setengah hari kena spent kat situ approximate gerak dari situ about 3.00 pm
Muzium kuching 0 muzium lain tak sempat sebb dah tutup
Monumen cat - mmg tak boleh nak parking tepi, unless ada driver
Indian Street. - Sapa stay kat Waterfront boleh je walk from your hotel dekat kepada yang larat berjaln. since kami mcm dah nak pengsan kami soh driver van hantar. is actually repeat 2nd time pergi. Day 2 sempat pergi juga.
Dinner - Barok Bistro - food ok la.

pearl.silver posted on 1-4-2014 12:31 PM
@harimau76 aritu amik kereta sewa dr mudah.my kan...
ok x kereta nye...

kereta yg I dpt tu Myvi.. ok la keretanya.. biasa jer la macam myvi yg lain2..

Day 4
Free n easy
pagi pergi Kg Boyan beli kek yang lupa nak beli, beli ikan masin depan seberang jln kedai kek Saleha
Oh ya, kek kami beli di Zaharah on 3rd day. pagi on Day 4 zaharah deliver kek di lobby hotel. dan kotak kek tulis nama orang lain tapi bila call kedai kata memang saya punya... kebenaran yang sangat sangsi... sebab list kek dan resit dorang tak bagi. peringatan sapa yang buat order dan suruh antar ke hotel sila simpan list order ya. saya mana nak ingat kek apa. lagipun zaharah punya kek tiada label nama kek... almost the same for all cakes cuma diff color je.

syue86 posted on 1-4-2014 08:58 AM
klu mak saya
die cakap jgn letak ikan tu dlm peti ais
die suke perap ikan tu

hihi dah jadi cam ikan pekasam la no......memang sedap....dan dan melelelih air liurr...tak sabaq nak pi borong  ikan terubuk tu buat stok....kena tukaq paper selalu ka?...jiran pernah bagi dan akak letak kat bah frozen sbb tak tau boleh boh kat bahagian bawah...

nyr posted on 1-4-2014 03:18 PM
Day 4
Free n easy
pagi pergi Kg Boyan beli kek yang lupa nak beli, beli ikan masin depan seberang ...

kedai kek sarawak ni yg mana paling sedap???...akak dah susah hati ni sbb pegi ngan org bujang ...depa bukan nak pi masuk semua kedai utk buat perbandingan yg mana baru sedapp....

jojo67 posted on 1-4-2014 04:37 PM
hihi dah jadi cam ikan pekasam la no......memang sedap....dan dan melelelih air liurr...tak saba ...

haah
akak bahagi dua la ikan tu
satu buh kat luar - terubuk masam
syue smpan nk dekat sebulan sbb ikan tu fresh lg ms beli
satu lg smpan dlm peti ais - terubuk masin
huhuhu..letak kat frozen, mcm ikan terubuk segar gituh
hehehe

bila akak smpai semenanjung t
tukar la paper
sbb selalunye paper tu mmg basah habis
dh tukar baru kurang bau achem die

akak, syue ni bujang
rela jek msuk sume kedai kek
rasa smpai pening kepala
siap 3 hari berturut2 dtg

Follow Us
nak pegi 1-4/5...bln dpn...xpenah g srwk...xsbr rasanya...klu dh jejak kaki kat srwk maknanya semua negeri dlm msia sy dh jejak...

jojo67 posted on 1-4-2014 04:47 PM
kedai kek sarawak ni yg mana paling sedap???...akak dah susah hati ni sbb pegi ngan org bujang ... ...

hi, kalau you tanya saya mana 1 sedap, saya pun tak tahu hihih, untuk puas kan hati sendri u pergi je 3 , 3 kedai yang famous ni. semasa saya di kedai Mira, ada customer ni recommend suruh beli dari Dayang Saleha. Kedai 2 ni berdekatan je.. sebenarnya terpulang pada tekak masing masing. Saya beli dari semua kedai yang saya pergi, dengan jujur nya saya nak komen,  kek semua tak boleh tahan lama. walaupun di simpan dalam fridge, jadi u all tak payah nak beli banyak simpan stock. Saya rasa kek kek ni hanya boleh simpan max 3 hari. this is so true, dari pengalaman saya. kek yang saya beli cuma dapat makan 2,3 jenis je lepas balik dari sarawak yang lain kena buang sebb bercendawan.

transport sewa di sana agak mahal .. semasa saya kat sana dari pukul 8 hingga pukul 6petang bayar Rm280 untuk 1 hari. Driver ni dah tau  budget  time  dan hantar ke hotel on time tak nak lebih sikit pun . ada kala belum masa pukul 6 dah nak hantar ke hotel. so sad and calculative. u all kena la bijak guna kan masa sebaik mungkin. i rasa i have to give honest komen supaya u all tahu bila berada di sana. tapi jangan salah sangka tak semua driver teruk ok. nasib masing masing

nyr posted on 7-4-2014 02:37 PM
hi, kalau you tanya saya mana 1 sedap, saya pun tak tahu hihih, untuk puas kan hati sendri u pergi ...

nyr..............kek kalau commercially produce memang kurang tahan.
sebaliknya kalau homemade bakers yang buat, insyaallah berbulan tahan dalam fridge.
akak bercakap dari pengalaman sendiri dan akak memang dulu sebelum segala penjual kek sekarang naik, akak dah lama buat.
cuma sekarang faktor masa, kerajinan je yang tak dapat nak ligat macam dulu.

Ala kek lapis mmg xthn lama ke? Sbb ramai dh yg order ni...hmmmm

yg saya beli pun boley tahan 3-4 hari walaupun simpan dalam peti ais. lepas tu xberapa sedap dah

ermmm...kalau gitu kensel nak beli bebyk...slmt duit aku...

dee556 posted on 8-4-2014 08:05 PM
nyr..............kek kalau commercially produce memang kurang tahan.
sebaliknya kalau homemade ba ...

kak dee. betul saya setuju tu.

lurve82 posted on 9-4-2014 10:22 AM
Ala kek lapis mmg xthn lama ke? Sbb ramai dh yg order ni...hmmmm

ramai yang order takpa la, diaorang nak rasa belikan aje. tapi kena cepat bagi pada mereka, makan cepat jgn simpan lama.. esp kalau chesee mmg tak tahan la. you beli waktu nak  balik la.. kalau boleh beli dan pack tak payah order awal awal.

tapi kek buah alhamdulilah leh tahan lama sikit dr kek biasa..

about the packaging. Mira dan Dayang Saleha packaging cantik presentable la. dorang bungkus ,ada beg nama kedai. Tapi dari Zaharah takda....

saya nak repeat lagi ke sarawak. tak puas sebb tak dapat pergi Salikin

kalau u all budget travel. i suggest tak payah dok hotel mahal mahal. hotel budget near main bazaar pun cukup selesa. Contoh : Singgahsana , Riverside Inn, Onestar Lodge , Mandarin , Furama lodge likely hotel ni semau nampak ok. dekat dgn main bazaar.

nyr posted on 7-4-2014 02:37 PM
hi, kalau you tanya saya mana 1 sedap, saya pun tak tahu hihih, untuk puas kan hati sendri u pergi ...

kek saya beli bulan feb tu
elok lagi dlm fridge
makan sikit2 sbb sedap

oh, berkiranye org tu
sewa kereta ke van?
saya aritu viva
kena saman, akak tu yg bayarkan
tak berkira pun