CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NBM

Hotel-Hotel & Homestay Berhantu

Dark_Vampire posted on 15-5-2014 04:41 PM
yap ......dok bilik family

ooh...saya penah stay situ...aman je rasenye...pegi bilik laundry sorang2 basuh baju, iron baju...xde perkara pelik berlaku...

shahhana posted on 15-5-2014 12:35 PM
Lagi satu kejadian kat apartment Penang tapi aku tak ingat namanya.

Dari KL terus menuju ke Penan ...

Kat area mana tu????

forselab posted on 15-5-2014 04:50 PM
ooh...saya penah stay situ...aman je rasenye...pegi bilik laundry sorang2 basuh baju, iron baju... ...

mybe dier nak berkawan kottt he3...sebab malam tue anjing umah kat depan hotel tue macam menyalak2 sayuuu jew....dah kami ni berganti2 period nyer....

saya ni pernah bekerja di hotel...housekeeping..agak lama juga...kerja ni la kerja pertama saya..hehehe...saya bermula sebagai room attendant biasa diawal karier saya tu....buat kerja sorang2..xde orang teman..xde sapa tolong kecuali peak seasons & high occupancy..tu pun nasib baik ade la orang yang baik hati nak tolong....satu floor ada dalam 48 - 50 bilik...nasib baik diorang letak la 2 orang bahagi sama rata bilik2 untuk dikemas..kalau nasib malang (seperti selalu..hehe) buat la sengsorang...

Macam-macam dah saya lalui...dari benda biasa-biasa sampai la yang pelik-pelik dan menyeramkan...ta bagi saya tu semua asam garam bila kerja macam tu....bila makin meningkat naik ke pangkat yang lebih tinggi....pengalaman pun bertambah-tambah la lagi....makin mencabar...makin menguji emosi & kewarasan..hahaha....

Tapi saya TETAP akan rasa satu macam...pelik..cemas....takut...seram apabila tinggal kat bilik hotel (selain daripada hotel tempat saya bekerja) Akan ada rasa kurang senang & tak sedap hati setiap kali menginap di hotel...saya pun tak tahu kenapa....sedangkan bilik-bilik dibawah jagaan saya yang 'bermasalah' pun saya berani masuk...lepak-lepak...buka tv...Adakalanya berkali-kali kena kacau di bilik-bilik berkenaan pun saya masih boleh luangkan masa yang lama dalam bilik-bilik tu....tapi setiap kali melangkah masuk ke bilik hotel lain...saya hilang kekuatan tu....kenapa jadi macam tu saya pun no idea la....saya akan sentiasa rasa xkena duduk dlm bilik lain...

tu je la nak kongsikan skit je pengalaman ye.....

hotel mahal di lumut. banyak lalat. seram betul

MelahJanda posted on 15-5-2014 05:24 PM
hotel mahal di lumut. banyak lalat. seram betul

melah.. rasanya lalat kat area tu mmg ada musim dia tuh... sy pun penah kena.. rimas giler.. komplen kat staff dia.. diaorg kata mmg xbleh buat apa mmg ada musim lalat nih bermaharajalela..

Follow Us
Kitorg anak beranak buat aktiviti memukul lalat malam cek in.
Mesti org bilik sebelah ingat hantu sedang meracau racau kekekee

DrBikers posted on 5-4-2014 07:49 PM
kat excelsior ipoh...tingkat xleh bgtau lerrr..ade pompuan cina bunuh diri sbb berhutang ngan ah lon ...

yg ni mmg angker.abg tuan umah lama aku kt ipoh mati kt hotel ni.tah mcm mana leh tersembam kt coffee table dlm bilik hotel ni.mati on the spot.

NBM posted on 12-5-2014 01:56 PM
aku rasa mmg port dialah kt situ sb sebelah ilham tu kan ada hutan tempat org pegi hiking. Dah la  ...

hutan sebelah ilham tu namenye tanjung tuan
sempadan antara N9 & melaka
best hiking kt situ
bleh smpai ke rumah api 'the cape rachado'
rumah api pertama di malaysia
kalo tgok laut dr rumah api tu, mcam nmpak satu bulatan besar tgh2 laut tu
org kate itu pusaran air ala2 segitiga bermuda
kalo rajin lagi, boleh turun bukit tepi tu utk ke pesisir pantai
cantik pantai tu, ade sebuah perigi tua & kesan tapak kaki yg kononnye tapak kaki hang tuah

Syumaimah posted on 8-4-2014 04:05 PM
Bulan 6 nih aku akan ke langkawi sekali lagi... dan yang tak bestnya aku bakal menginap kat hotel yg ...

hotel langkawo apa nama wweiii... ujung blan ni aku pi sana...

syue86 posted on 15-5-2014 08:47 AM
ehehe..berani tak berani la
sbbnye tak suke berhimpit2 dgn org
klu camping pun, rela tido tepi p ...

hui... akak kan dik. baru dok kecek2 incik bos stay ilham... sebab staff dapat harga muroh sket...
lepas baca2... ni .. memang takyah p la ilham tu weii...

ellynorman posted on 16-5-2014 04:56 PM
hui... akak kan dik. baru dok kecek2 incik bos stay ilham... sebab staff dapat harga muroh sket... ...

duduk la
best situ
nmpak cam 5 star gituh

nasib la mlm tu ktorg x mandi pool
klu tak dh nk terjun dh
tp pekej hotel tak kasi
ye lah dh pukul 3 pagi time tu

Dark_Vampire posted on 14-5-2014 12:01 PM
baru lepas terkena time kat kuching haritu.....

weh, ko terkena ke???
ingatkan aman2 je bcuti ke sana Last edited by syue86 on 16-5-2014 05:22 PM

edoraixora posted on 16-5-2014 03:10 PM
hutan sebelah ilham tu namenye tanjung tuan
sempadan antara N9 & melaka
best hiking kt situ

penah baca pasal tanjung tuan ni kat mastika
rupanye sebelah ilham ni ke
aduii

syue86 posted on 16-5-2014 05:11 PM
weh, ko terkena ke???
ingatkan aman2 je bcuti ke sana

skit2 jew x teruk usik2 manjeerrrrrrrrrrrrrrrrr

NBM posted on 6-4-2014 12:36 AM
Pantai Batu Buruk
Parents aku penah stay kt salah satu hotel kt sini dan pengalaman dorang sgt la g ...

In 2005, aku pernah tido kat Batu Buruk Bexxx ReXxxx... Ngan akak aku .. Masa tu dedua single lagi... Teman akak aku pergi wedding kawan dia... Malam tu aku keluar ngan kawan2 kolej yg menetap kat terengganu.. Balik mungkin around 10pm... Akak aku stay bilik jek...masa balik tu dia belum tidur.. Tengah ber'texting' dengan bf agaknya.. Aku  quick shower then tidur.. Aku terjaga mungkin right past midnight sebab bunyi sliding door bergegar kuat macam kena tiup angin.. Masa tu aku dengar akak aku masih tit tot tit tot bersms... Aku cakap dengan akak aku "kuatnya angin kak".. Aku tak ingat akak aku komen apa tapi short one lah.. Aku nak sambung tidur .. Bunyi sliding door pun dah tak ada... Aku terus pusingkan badan ke kanan pandang dinding.. Katil aku dekat dengan pintu masuk.. Katil akak aku pulak sebelah sliding door... Bila dah pusingkan badan nak tutup mata tetiba ada budak lelaki dalam umur 7 tahun sergah aku.. Macam dia tgh cangkung in between katil dgn dinding and sergah aku.."wuhhh!"... Aku punya terperanjat aku termelatah... Then "budak" tu hilang... Akak aku tanya kenapa.. Aku x nak cerita kat dia..aku cakap takde apa.. Aku bangun bukak lampu, baca ayat kursi and tidur. Dalam hati Tuhan jek tahu ketakutan aku...besoknya on the way balik to kl baru aku cerita kat dia... Dia cakap dia x nampak apa2 tapi hati tak sedap so tak boleh tidur... N dia takde dengar pulak sliding door berdentum2 kena angin.. Plus.. Mana ada angin, sliding door bilik tu mengadap swimming pool.. Membelakangkan beach.. So macam tak logik angin kuat... Tu la last aku nak tidur situ.. Sorry macam panjang pulak cerita aku ni.. Hahaha

k_a_a posted on 5-4-2014 08:06 PM
Memang ada thread yg serupa... :

1. Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Sy pun dah konfius. Semalam baca lain, hari ni mcm lain. Seingat sy, semalam sy baca sampai page 38, tgk harini baru page 12. Rupa2nya salah rumah..hehe

Dark_Vampire posted on 17-5-2014 09:12 AM
skit2 jew x teruk usik2 manjeerrrrrrrrrrrrrrrrr

hotel tu popular kot kt forum ni
terutama thread sarawak
menjadi tumpuan nk duduk kt sana
ingatkan ok

Kat Bukit Fraser pun ada jugak.Masa tu check in dah dekat time Maghrib.Masuk je bilik,letak anak kat katil.Terus anak menangis.. Xboleh lama...bacakan Ayat Qursi,Basuh kaki dan tangan+muka.Baru oke sikit...

Aku selalu juga travel seseorang pergi kk sabah. Tidur seseorang so far tak pernah kena le. Tapi adala pengelaman tak bestnya. Pada satu hari tu aku gi kk main terjah je. Tak tau pulak musim cuti sekolah. Semua hotel penuh, cuma satu hotel ni je yang ada bilik kosong, tu pung bilik kecik gila, tingkap pun tak ada. Masa nak mandi dari petang sampai malam tak ada air. Aku komplin lah kat hotel tu kata bilik tu tak ada air. Komplin dari petang, pukul 2 pagi baru dia orang tukarkan bilik hotel tu. Dia orang bagi bilik punya lah besor dan mewahnya. Tapi rasa lain macam je. Aku ni jenis tak pikir benda yang bukan bukan sebab dah biasanya sangat duduk bilik hotel sorang sorang.