CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 487370|Reply: 1998

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

Edited by AeriSha at 3-1-2021 04:58 AM

Salam..
Korg yg datang sini mesti minat drama2 Jepun kan? Dah brp lama korg dok tgk J-drama2 nih? Rasanya korg tentu ada korg punya top favorite kan? Ataupun kalau korg ada J-dorama2 yg korg highly recommend ke, yg bagi korg terbaiklah.. Apa kata senaraikan kat sini.. Pada aku, ini adalah senarai top 10 J-dorama terbaik yg pernah aku tengok.. Biasanya aku rate drama2 berdasarkan jalan cerita, lakonan pelakon2, skrip, dialog, kreatif, simbolik dan sbb aku ni agak feminist, watak2 perempuan mestilah bagus, kuat fizikal &/ emosi..

MY TOP 10 BEST J-DORAMA OF ALL TIME

1) Mother

Nao Suzuhara is an elementary school teacher. When she realizes that one of the female students is receiving abuse from her mother, Nao's maternal instincts kick in and she impulsively decides to bring the girl into her own care. Serving as a substitute mother, Nao takes the child on a trip from Hokkaido to Tokyo, and the two experience various events together along the way
Drama ni membahaskan ttg IBU, pelbagai jenis ibu dan dr sudut yg berbeza2.. Tak perlu buat byk cite berlainan utk cite pasal setiap jenis ibu ni, cukup dgn menjalin byk jenis ibu dlm sebuah cite, hasilnya sgt menarik.. Ibu angkat boleh je jd lebih baik dr ibu kandung sendiri, begitu juga sebaliknya.. Ibu yg terpisah dgn anaknya berpuluh tahun krn tragedi, ibu angkat yg sanggup berkorban apa saja demi menyelamatkan anak kecil dr ibu kandung yg terdesak dgn pelbagai masalah, sampai sggp mendera anak sendiri.. Mereka kelihatan sgt lemah, tetapi rupanya sgt kuat di dlm..
Kekuatan cite ni tentunya dtg dr skrip, serta olahannya yg bagus.. Penulis dan pengarah mengolah topik yg sensitif, kritikal mcm penderaan, pengabaian kanak2 juga pengambilan anak angkat dgn sgt realistik, dan tak pernah cuba mengambil jalan penyelesaian mudah.. Banyak scene yg indah2, dialog yg berkesan.. Dan cite ni sgt terkenal dgn lakonan pelakon2nya yg sgt impressive, terutamanya yg pegang watak Nao, Rena/Tsugumi, Hana, Toko dan Hitomi.. Tak sangka Ashida Mana baru berumur 5 thn masa pengambaran ni, watak dia kan 7 thn?

2)
  Kekkon Dekinai Otoko

Shinsuke Kuwano, a successful architect  at 40, enjoys living by himself. He doesn't like people but somehow is able  to design wonderful houses for them.
  He has a routine of making himself a  delicious dinner and then relaxing to classical music in his easy chair while  pretending he is the conductor. One night, he plays the music loud enough to  make his next door neighbor, Michiru Tamara knock on his door to complain.  When Kuwano answers the door, he suffers a terrible stomach pain and  collapses to the floor. Lucky for him, Michiru is nice enough to accompany  him to the hospital, where he is treated by Dr. Natsumi Hayasake. He is  really rude to Natsumi, but she is still determined to treat him.
  Afterwards, Michiru and Natsumi become  part of Kuwano's life. They make friends with Kuwano's colleagues Eiji and  Maya Sawazaki. They all enjoy talking about how strange and eccentric Kuwano  is. Is it possible that someone would ever want to marry him?
Bg aku tentunya salah satu romantic comedy terbaik dlm medium apa sekalipun.. Jalan cerita yg bagus, komedi bijak, dialog selalunya bermakna& kdgkala simbolik, semua watak ada fungsi (even that cute dog, Ken), muzik sgtlah cantik (walaupun bukan ost drama ni), lakonan superb.. Hiroshi Abe mmgberi nyawa sggh kt watak Shinsuke, mmg takleh diprtikaikan lg lakonan dia yg cemerlang tu, tp dlm cite ni aku lebih terpikat dgn watak Dr Hayasake krn lakonan yg hidup & amazing, kdg2 mengatasi Hiroshi Abe (bila2 masa dia berinteraksi dgn Shinsuke, masa dia jd annoying, then Hayasake marah, dia akan  cakap perli2, sambil senyum, hahaha, kelakar betul!).. Love story yg matang.. Cinta bersegi2, elemen yg biasanya aku menyampah tengok dlm drama2 cinta lain especially K-drama2, aku suka plak dlm ni sbb kelihatan natural dan real, jauh sekali nak ada dengki2 bagai.. Drama ni Korea ambik buat remake kan, tp tak sebagus versi asal.. Of course..

3) Shomuni

Shomuni (ショムニ) is a comedic TV drama serial based on the Japanese  manga of the same name by Gumi Yasuda (安田弘之 Yasuda Gumi).
  The stories revolve around the Office  Ladies of General Affairs department 2 (Shomu ni, or GA-2) in a large  multinational company called Manpan Corporation.
  GA-2 is called "the graveyard for  female office ladies", simply because it is the place where female  employees are dumped should they mess up big time elsewhere. Jobs include  replacing used toilet rolls, changing light-bulbs, organizing company outings  among other menial stuff. As an added incentive, their department is located  in the nether regions of the company - in the basement, and is in fact a  disused store room.
Ada org kata cite ni repetitive, terutama last episode setiap musim.. Ada betulnya, tp aku tak kisah sgt pasal tu.. Sama mcm cliché, yg kalau olahannya bagus, tetap citenya akan jd bagus.. Tp camnepun, rasanya cite ni takdek pun cliche2 yg annoying.. Aku plg suka dgn komedi dia yg lebih kpd manga/anime style, sgt2 extreme lucunya, bg aku drama ni yg plg lucu pernah aku tengok,berpuluh kali tengok pun tak boring lg.. Yg plg penting jugak, satu lg yg buat cite ni bagus, aku rasa kesemua 6 watak utama sgt unik dan ada keistimewaan masing2 yg jd penggerak cerita dlm setiap episod buat ia jd menarik, lgpun aku mmg sgt suka dgn Sugita yg gedik dan ketua bahagian dorg, Inoue yg slow dan penakut, sgt lawak okeh.. hmmm ada ke watak yg annoying? Seingat aku takdek.. Aku suka dorg semua.. Juga inter office politic yg realistic dlm parody,lgpun aku selalu jumpa cite2 (setakat ni aku tak jumpa lg dlm J-dorama yg aku dah tgk) yg kononnya watak2 gi keje, tp bila kat tempat keje, buat apa? Bincangpasal masalah cintalah, gosiplah, lagi teruk kalau kawan2 kat sana asyik dok sibuk pasal kisah cinta  hero dgn heroin je, dorg mcm takdek life gitew, kejenya ntah ke mana.. Dah namanya keje kat office besar plak tuh, mestilah setiap hari kena deal dgn problem yg berkaitan dgn pejabat, nak2 masa tgh dok kat office, ye dok? Cinta kenalah ada sikit,dorg pun manusia gak, tu pun dlm Shomuni ni, dlm satu musim adala 1 ke 2 ep yg focus pasal cinta watak utama, tu pun masih yg berkait dgn office.. Juga drama nilah yg buat Makiko Esumi jd antara pelakon Jepun fav aku sampai skrg..

4) Ryuusei no Kizuna

"When  we grow up… We'll kill him together". Koichi, Taisuke, and Shizuna are  three siblings whose parents had been brutally murdered when they were just  in elementary school, and they vowed to avenge their death. Fourteen years  later, their vengeful plan unravels countless new facts. A shocking  revelation leads to an overwhelmingly emotional ending. What will become of  the siblings who have lived their lives solely in reliance of their bond  alone?
Scene pertama, shoot muka Kazunari Ninomiya dgn penuh perasaan cakap "When we grow up… We'll kill him together".. Takke membayangkan yg cite ni sgt dark? Sekali tengok, rupa2nya.. hmmm haha… Aku tak sangka boleh gelak guling2 masa tengok,best betul kombinasi scene lawak extreme dgn scene sedih yg sgt emotional cite ni.. Apepun, lakonan bagus2, especially si abg long nilah, masa mula2 aku tengok budak (satu2nya bdk yg bagus lakonannya dlm ni) yg jd Abg Long masa kecik tu sgtlah tak sesuai jd dia masa kecil (dgn bentuk muka dan sbgnya), tapi bila tengok lama2, aku pikir, oh mungkin dia nak match kan dgn lakonan Ninomiya tu kot.. Hayashi rice adalah key item cite ni, fungsinya sgt besar rupanya, kdg2 boleh terbitkan emosi gembira,kdg2 sedih, penuh harapan & sbgnya.. Aku kalau objek yg jd simbolik ttg sesuatu yg penting mcmni mmg aku sgt2 suka.. Last ep mmg shocking.. Muzik/lagu2dan opening sequence pun sgt best, aku plg suka music ni:
http://www.youtube.com/watch?v=D--ioytmTiI
Dan setiap kali aku dengar lagu Orion nyanyian Mika Nakashima dlm cite ni, aku akan serta-merta jd sebak, berkesan sggh..

5)  Ikebukuro West Gate Park

This  story follows a young man named Makoto who lives in Ikebukuro West Gate Park,  an area known for youth delinquency and gangs. In fact, one of Makoto's best  friends from high school, Takeshi, is the "king" or leader, of one  such gang, called the G-Boys. Makoto is known for being tough and smart, and  while trying to solve the mystery of a friend's death, he finds himself a  somewhat unwilling helper in many mysteries and problems of IWGP inhabitants.  All the while, gang tension is mounting between his best friend's gang (which  Makoto refuses to join) and a new gang, the "Black Angels."
Drama ni tackle isu2 semasa yg agak provocative.. Tp sape sangka budak2 gangster boleh jd detective? Dan mcm2 perkara menarik berlaku yg aku rasa takkan wujud dlm filem2 genre gangster kat Malaysia.. Malaysia kena belajar dgn drama ni dlm pembikinan movie gangster2nih.. Ke”gangster”annya tak dipaksa2 dan nampak real.. Komedi pun bijak, lebih kpd dark humor, lakonan almost semua watak sgt bagus, dgn “show stealer”nya si Takashi lakonan Kubozuka Yosuke.. Nagase Tomoya pun best, tp aku prefer lakonan dia dlm musim ke-2 (special movie-kat sinilah aku rasa dia start buat trademark muka pelik2 yg klakar).. Dan, menarik boleh tgk Ken Watanabe masa muda, legend tuh… Jalan cerita sgtla bagus, dgn menggunakan main plot satu kes pembunuhan,jd factor penyebab tindakan seterusnya watak2 dlm ni, berkembang jd sebuah cite dgn plot2  yg sgt menarik.. Mmg satu masterpiece lah!

6) Galileo

In "Galileo," Fukuyama  Masaharu plays a genius physicist and university associate professor, Yukawa  Manabu, who solves difficult mysteries. Affectionately known as Tantei  Galileo ("Detective Galileo"), Yukawa is brilliant, an all-round  sportsman, tall and handsome but eccentric. Yukawa's partner is a rookie cop,  Utsumi Kaoru (Shibasaki Kou), a hot-blooded woman with a strong sense of  justice.
Science physic + detective tema yg menarik dan mantap, tp aku cuma rasa  kalau semua ep sama mcm ep 1 (+ psychological mystery) mesti akan jd perfect.. Lakonan bagus2, aku plg suka dgn watak koroner, Sakurako, selamba jek.. Plg best aku rasa mgkin sbb misteri dan penyelesainnya yg rumit & susah nak dijangka.. Muzik tema opening best,ending sequence best, pendek kata muzik dlm ni bestla.. Tapi aku benci si Yuge,Kaoru nye partner tu, asyik perlekeh Kaoru je, sgt annoying okeh..

7) 1 Litre of Tears

15-year-old Ikeuchi Aya was an ordinary girl, the daughter  of a family who works at a tofu shop, and a soon-to-be high schooler.  However, odd things have been happening to Aya lately. She has been falling  down often and walks strange. Her mother, Shioka, takes Aya to see the  doctor, and he informs Shioka that Aya has spinocerebellar degeneration - a  terrible disease where the cerebellum of the brain gradually deteriorates to  the point where the victim cannot walk, speak, write, or eat. A cruel  disease, as it does not affect the mind in the least. How will Aya react when  told about her disease? And how will Aya live from now on?
Inilah drama yg aku rasa plg byk muncul dlm mana2 senarai J-drama terbaik..  Kalau Shomuni drama yg plg kelakar, yg ni plak drama yg plg sedih.. Lepas je tau penyakit  Aya, terus setiap tindakan dia yg struggle nak hidup tu, buat aku rasa sebak, boleh dikatakan setiap masa.. Muzik best, Erika Sawajiri sgt amazing dlm cite ni, Nishikido Ryo pun aku plg suka dia dlm cite ni.. Watak2 lain pun sgt bagus lakonan dorg.. Kisah benar mcmni sgt bagus bila ditunjuk rupa sebenar Aya di akhir siri..

8) Shiroi Kyoto

The story contrasts the life of two  doctors, former classmates and now both assistant professors at Naniwa  University Hospital in Osaka. The brilliant and ambitious surgeon Goro Zaizen stops  at nothing to rise to a position of eminence and authority, while the  friendly Shuji Satomi busies himself with his patients and research.
Brilliant, deep, thought provoking.. Semua elemen secukup rasa dan tak dilebih2kan.. Menunjukkan alternative view disebalik profesion medical,bagaimana kadangkala politik dlm profesion ni boleh jd sgt tajam menikam, jug aethic/moral dilemma dlm lawsuit, dan sbgnya.. Aku rasa Zaizen antara watak plg menarik pernah wujud dlm drama, mcmana kita boleh benci dan simpati pd waktu yg sama dgn satu watak ni.. Kedua2 pelakon utama Karasawa Takiachi (yg menghidupkan ep 1 dlm Galileo) & Eguchi Yosuke berjaya hidupkan watak msg2..

9) Liar Game

Nao  Kanzaki (Toda  Erika), is a college student who is known for her honesty and naivete.  One day, she receives a black postcard indicating that she has been selected  to participate in the "Liar Game Tournament". Along with the  postcard is a box with 100 million yen (about $1,000,000). The goal of the  first round of the game is to trick the other player out of their hundred  million yen. At the end, the winner would get to keep the hundred million  earned, and the loser owes the LGT (Liar Game Tournament office) 100 million  yen, which "will be collected by any means and at all costs".  Initially, she was frightened by this disturbing game, but was soon relieved  when she discovered that her opponent was her second year junior high school  teacher, Mr. Fujisawa. Because of her honest personality, Nao was easily  tricked into giving Mr. Fujisawa her 100 million yen. She was devastated and  reached out to police for help. The police could not help her and suggested  that she ask help from Shinichi Akiyama (Matsuda  Shota), a genius swindler who was recently released from jail for  single-handedly bankrupting one of the biggest scamming companies in Japan.  After learning the story from Nao, Akiyama decided to help her to win this  Liar Game.
Penuh kejutan, drama ni bagus betul dia punya twist and turn, aku mmg takleh agak lgsg apa yg akan berlaku seterusnya..Brilliant games dan penyelesaian.. Apa yg plg best pasal cite ni aku rasa sbb  gamenya lebih kpd psychological dan sgt2 intense.. Fokus pd muka2 (yg sgt burukgayanya dlm cite Indon, tp cantik dlm cite ni) pemain sgt perlu sebenarnya, utk bina intense dgn suspense lah, jugak utk tunjuk keadaan pemain2 lain.. Lakonan watak2 utama sgt bagus.. Opening sequence dan muzik tema semuanya sgt bagus, sgt berjaya beri feel yg sesuai utk semua scene.. Cuma aku tak puas hati dlm Reborn, kenapa ep special Alice focus pd betapa genius budak tu, tp rupa2nya dia lgsg tak bermain? Why bother buat Alice tu genius dan ditunjuk reason sama mcm Akiyama? Dia cakap LGE dah sedia opponent yg hebat utk Akiyama, aku mati2 ingat dia sendiri yg akan lawan. Lawan Akiyama dlm tu lgsg tak hebat atau genius pun.. Tp tu jelah aku tak puas hati, sekian..

10) Great Teacher Onizuka

The drama series is based on the manga  and anime  of the same name, both created by Fujisawa Tohru. The story is a sequel of  lesser known series Shounan Jun'ai-gumi (Shounan Love  Gang) where Onizuka Eikichi's rogue high school days are depicted.
  Sorimachi  Takashi plays Onizuka Eikichi, a graduate of a third-rate University and  the leader of a motorcycle gang, whose lifelong dream is to become a teacher.  After being hired by a seemingly eccentric director, Onizuka begins his  unconventional way of teaching a hopeless group of troublemakers. Although he  meets much opposition from the students and teachers themselves, his passion  for teaching, and more importantly, his students, eventually convinces  everyone that Onizuka truly has the makings of a great teacher.
Cite ni jadi fenomena kan, susah nak jumpa org yg tengok J-drama, tp taktahu pasal cite ni.. Cite ni buat aku suka kat Takashi Sorimachi, yg bg aku pelakon plg kool dlm drama2 yg aku penah tengok.. GTO anime tetap lebih bagus,tp aku masih suka sgt dgn drama ni walaupun ada bbrp perubahan yg ketara, mcm watak Cikgu Fuyutsuki, kalau anime manganya Onizuka lgsg takdek girlfriend,haha. Sorimachi berjaya hidupkan watak Onizuka sampai watak ni lekat dgn dia bertahun2 tak hilang.. Pelakon2 utama bagus lakonan dorg.. Tapi yg plg best aku rasa cara dia tangani masalah sgt unik & unconventional, susah nak agak jugak apa yg dia akan buat.. Dan aku takleh lupa watak pengetua, kelakarl!! Drama ni jd mcm ikutan plak kan lepastu ada byk gak drama2 genre school yg agak tiru skt2 especially pasal cikgu yg unconventional berjaya tawan kelas yg terlampau nakal, ubah jd kelas yg baik.. Bukan je kat Jepun, tp gak negara2 lain..

Okay, ini list aku, maaflah aku taklah banyak sgt tengok drama2 Jepun, dlm byk2 yg aku tengok (tak sampai pun 50 rasanya), semuanya bagus2, susah nak jumpa yg teruk, sbb tulah aku suka sgt dgn J-drama.. Tp, mungkinkah list aku ni agak ketinggalan zaman? Masih bnyk lg drama yg aku nak sgt tengok, masih ada dlm wish list aku, mcm Tiger & Dragon, Ama-chan, Mother, Woman, Nodame Cantabile, Hanzawa Naoki, Legal High, Freeter, Dragon Zakura, Code Blue, byk lg la.. Aku frust sbnrnya sbb dah takdek channel tv Malaysia yg siar J-drama nih, sbb tu skrg aku terpaksa cari online walaupun dgn internet yg lembab.. Aku nak tahu jugak drama2 apa lagi yg aku takkan rasa menyesal bersusah payah cari online, sbb tu aku dtg forum ni, nak tanya peminat2 J-drama lain..
Jadi, your top J-dorama of all time? Kalau sudi, marilah sama2 borak pasal J-dorama2 yg bagus2..
Last edited by AeriSha on 6-6-2014 11:58 PM

Rate

1

ice world
sekai no chuusin
love 2000
yamato nadeshiko
gokusen 1-3
ikazura na kiss
shota no shushi
home & away
oishii kankei
gto
liar game

aku tetap setia ngn nobuta wo produce...wlopon cite bdak skolah, tp mesej cite tu boleh apply utk segenap lapisan msyrkt

nak try bace buku die tp xde translated version la Last edited by kuceeng on 6-4-2014 10:18 PM

Mana nak tengok cerita cerita ni

i pernah tgk satu cerita tapi x tau tajuk....cerita dia sedih sgt.ada x sesiapa tau tajuk dia

cerita dia mengenai satu adik beradik 4 org.dorang berpindah ke rumah baru.masa pindah tu mak dia kata kat tuan rumah dorang duduk berdua je mak and sorang anak laki.rupanya2 dalam luggage tu ada lagi anak dia menyorok 3 org.pastu mak dia ni keje gro selalu balik lambat.abang dia yang jaga rumah dan masak untuk adik2.dorang x gi sekolah..satu hari mak dia tinggalkan duit dan surat cakap nanti mak dia balik.but mak dia menghilangkan diri ikut jantan so dorang hidupla sorang2 manage sendiri

masa mak dia takde tu,si abang dok berkawan2 ngan budak2 from nearby school.so  dia bagi kawan2 dia dtg umah main game kat tv sampai rumah dorang habis bersepah.tak ingat sangat camne citenyer,but penghujungnya ialah adik bongsu pompuan dorang mati sebab kesejukan rumah dorang nyer heater x berfungsi sebab eletrik dah kene potong.dan dia mati pun sebab abang dia dah abaikan keperluan adik2 sbb gi mengikut kawan2

ok sesiapa tau tajuk pliss gitaw ok Last edited by ana_w_houb on 6-4-2014 01:32 PM

Dekichatta Kekkon
1 Litre of Tears

Follow Us
sejujurnya aku tgk drama jepun ni dulu kala aje.. masa tu Kpop belum gah lagi..

1.kimutaku beautiful life.. adik aku belikan CD sebabnya masa tu dia tgh couple dgn adik ipar aku. adik ipar aku ni cacat sebelah mata.. aku suka citer ni.. aku suka adik ipar aku.
2. itazura na kiss.. wlupun byk versi dah dibuat.. yg jepun jugek yg paling best.

mystica posted on 6-4-2014 07:32 AM
ice world
sekai no chuusin
love 2000

aku suka yamato nadeshiko tu, citer yg stewardess mata duitan nk cari jodoh ngan org kaya kan? cantik nanako matsushima dlm citer tu.. tgk zaman sekolah nengah. sampai skrg ingat.

narita divorce pun aku suka.

matchstick posted on 6-4-2014 03:14 PM
aku suka yamato nadeshiko tu, citer yg stewardess mata duitan nk cari jodoh ngan org kaya kan? can ...

yup cantik sgt dia.

nanako matsushima, nakayama miho and ayase haruka.

lagi antique, shomuni, news no onna n big wing pn my favourites.

Cakap pasal top Jdrama.... is punya top JDrama ni yg lama2 ja.... huuu....

1. PRIDE
~plus all drama2 kimutaku lah... aci kan taruk segala drama2 kimutaku dlm list no.1 neh.... muahahah... seimbang gitue.... sbb semua drama2 kimutaku superb. lah...~

~~ halu..... genggam tgh kanan dan bawa ke dada kiri... fuuhhhh....~~
- Satonaka Haru..... captain ice hockey..... best cara dia nak ngorat aki.... siap upah kawn dia bt2 gaduh depan club..... muahahha. Halu tergoda ngn aki sbb kelembutan aki tu...huuu...., aki neh nampak sgt seorg yg tak suka keganasan+kekerasan.... sbb masa halu main ganas2 aki pejam mata tak tgk....tapi dalam kelembutan dia tu degil jugak si aki neh dok tggu pakwe dia yg tak kunjung tiba..... huuhh...

2. GREAT TEACHER ONIZUKA
- cekgu onizuka yg sempoi lah... tolong dan ajar pelajar2 ala2 gengstar... hahhaha.... last2 sedih lak bila dia nak tinggal kan budk2 nakal yang dah jd baik tu...
- citer neh is dok syok lak dgn t.sorimashi....heeee.... padahal dlm beach boys pandang tak pandang jah..... is siap angan2 t.sorimachi couple btl2 n.matsushima.... akirnya siap kawen daa....  

3. CROWS ZERO 1 & 2
- citer neh asik gaduh2 jah... hahaha.... teruja wooo tgk serizawa punya flying kick... lalalala.....
- Takayuki Yamada as Serizawa Tamao haishhh...., sbb kecomelan dia neh lah ckit2 lagik nak caras kedudukan kimutaku.... muahaha..., tak kisah la bnyk kawn2 gilosi sama Shun Oguri as Takiya Genji.....

4. ICE WORLD
- nanako as Egi dlm neh misteri sgt..., tapi lupa dah ending -nya.....

5. WITH LOVE
- hata tersalah send email jer pun boleh hasil kan citer yg best cam gini..... muahaha
"teru-teru bozu" & "hata"

6. ANTIQUE
- datang sesetengah2 episode sedeh woo.... huuuu, walaupun jalan citer banyak main dlm kedai jer... hahahha

baru igt top6 jah... lain2 masa leh tambh kot..... lalalala....

Rate

1

huhu....ni list aku.

Hanzawa Naoki [2013] - cerita yang buat aku berdebar n tertunggu2 mcm mana dia lawan boss2 dia.

Kaze no Garden [2008] - citer sedih yang best

Saigo Kara Nibanme no Koi [2012] - mula2 donlod pasal ada asada-sensei, rupanya jalan citer n pemandangan citer ni sangat best.

Going My Home [2012] - xtau kenapa tp aku suka citer ni...huhu

ROOKIES [2008] - very motivating. Go Nikogaku Go!

Marumo no Okite [2011] - suka tengok mana-chan n fuku-chan, tak gedik macam ______ . hehe

Soratobu Kouhoushitsu [2013] - citer yang menyebabkan aku sangkut ngan ayano go

Handoku [2001] - jdorama 1st yg aku tengok [full eps] n berkenalan ngan arashi n tokio

Fuurin Kazan [2007] - taiga drama. pasal ada gac-chan. n best tengok samurai dulu kala

GTO [1998] - ini memang legend la....huhu. 2nd drama yg tengok smp abes.

huhu....dah tak mampu nak layan citer budak sekolah. tapi kalu tensen sangat ada gak layan gokusen 1 n 2.

dulu mmg selalu tgk jdorama....
antara yg masih igt.....

love revolution
love generation
long vacation --------- best citer nih... suke ost dia la la la love song
with love
shomuni power office girl
ice world
GTO
pride
beautiful life ---- my peberet
1 Litre of Tears
yamato nadeshiko
densha otoko
hana yori dango
nodame cantabile
with love
hanazakari no kimitachi e
zettai kareshi

Hana kimi
Gokusen 2
Satu lagi cite yg pasal sorang perempuan ni terpaksa kawen dgn laki kaya sbb die berhutang n die terus dapat ank tiri yang sbenarnye lelaki tu ayh die..ayh die xnk bgtau psl die ade sorg ank perempuan kt ank2 lain sbb takut diorg berebut harta..arghhh...xigt...tp mmg best n lawak
Satu lagi cite perempuan yg kje kt opis n balik rumah memerap je kejenye..x g mane2..andartu la..lawak gile jgk..tp xigt cite ape

ana_w_houb posted on 6-4-2014 01:30 PM
i pernah tgk satu cerita tapi x tau tajuk....cerita dia sedih sgt.ada x sesiapa tau tajuk dia

cer ...

Nobody Knows (2004)

Last edited by kuceeng on 6-4-2014 10:06 PM

Rate

1

cekenit posted on 6-4-2014 09:30 PM
Hana kimi
Gokusen 2
Satu lagi cite yg pasal sorang perempuan ni terpaksa kawen dgn laki kaya sbb d ...

cite 1st yg ko describe tu atashinchi no danshi kalo x silap

yg 2nd hotaru no hikari...

sori kalo salah

klu yg ska tgk medic...aku cdg tgkla citer code blue...dier ade season 1 SP, n 2... aku dok ulg tayang citer ni brp kali dh...

yusuke22 posted on 6-4-2014 10:16 PM
klu yg ska tgk medic...aku cdg tgkla citer code blue...dier ade season 1 SP, n 2... aku dok ulg taya ...

antara cite medic yg best citer.... yamapi

ichi posted on 6-4-2014 10:59 PM
antara cite medic yg best citer.... yamapi

hoho...semestinyer... tp...citer ni 4 main character tmasuk nurse tu mmg outstanding... skrg aku tgh rerun season 2 utk kali ke brp tah,... heheheh...

citer bdk skolah.... hana kimi... nabuta wo produce.... dragon zakura (klu la sistem pdidikn utk bdk kurg pandai ajar subjek sains tulen mcm dlm citer ni...rsnya budak2 yg dr stress blaja fizik,kimia, bio, math pun jd ska msk kls..xlupa subjek fakta mcm sjarah yg buat aku biol blaja...heheehhe)...