CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AeriSha

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

Weller posted on 9-4-2014 09:03 PM
yup. yang ni. main cast dia erika toda n kase ryo.  hehe....

aku x leh tgk cite spec ni wpn popular  sbb x leh nk hadam gaya drama ni..tp tgk gk episode last..yg ada mamat lawan2 erika dlm dewan..sbb tgk ep 1 pastu stop tapi curious nak tau ending dia cmne

ana_w_houb posted on 6-4-2014 01:30 PM
i pernah tgk satu cerita tapi x tau tajuk....cerita dia sedih sgt.ada x sesiapa tau tajuk dia

cer ...

cite nobody knows tu cite based on real story..sedih sgt..part adik dia suka makan snek pe ntah..papero kut..tu yg aku ingt

AeriSha posted on 7-4-2014 10:36 PM
Welcome2.. Tq jugak utk bunga ngan coffee tu..
Liar Game dah tengok? Liar Game ni mcm  ...

pe lagi cte yg kena perah otak camni ek..mcm LG, Bloody Monday

aku suka LG season 1..season 2 dh kurang..tp lagu intro dia bes

ada ari tu aku tgk cte Clone Baby..cte x femes tp tertarik sbb jalan cite dia..suka lagu2 omputih yg dia guna dlm tu

nk tgk list jdrama kat dorama tu boleh juling mata..nk tgk satu2

tiramisuu posted on 12-4-2014 04:26 PM
cite nobody knows tu cite based on real story..sedih sgt..part adik dia suka makan snek pe ntah ...

dapat tajuk tu aku terus download kat veoh....tgk byk2 kali pueh hati.dulu2 aku suka tgk drama kat mysoju random je click tajuk.tu la x ingat apa nama filem

yela adik pompuan dia suka makan apollo choco....ada 2 part yang aku sedih.satu part tu adik laki dia shigeru makan nasik ngan baki air kuah maggi cup tu....nasik putih tu bancuh je ngan air kuah makan begitu saja

ada satu part plak,abang dia akira bgn pagi ,pastu tgk adik dia shigeru tgh menguyah,rupanya adik dia menguyah kertas sbb lapar sgt xe makanan

mak dia la jahat selpig

ana_w_houb posted on 12-4-2014 05:04 PM
dapat tajuk tu aku terus download kat veoh....tgk byk2 kali pueh hati.dulu2 aku suka tgk drama kat ...

makan megi x ingt..makan kertas tu aku ingt

ko klau suka cite sedih..cte Mother ada kanak2 Mana Ashida tu sedih gk tp xde la seteruk cite nobody knows

tiramisuu posted on 12-4-2014 04:24 PM
aku x leh tgk cite spec ni wpn popular  sbb x leh nk hadam gaya drama ni..tp tgk gk episod ...

tgk awal2 pun macam tah2 apa2 je. tapi pasal nak tengok kamiki punya pasal, tengok jelah, sambil main game.

huhu....

btw, layan citer jepun ni 1 je masalah dia. nak abeskan 1st ep punya la susah. tak tau la kenapa. kalu ulang tayang pun musti skip ep1, start ulang ngan ep2.  

Follow Us
With Love - Yutaka Takenouchi (pelakon Jepun paling hensem padaku ) & Tanaka Misato buat aku percaya cinta itu tulus walaupun hakikatnya dorang menipu tentang identiti masing2. Antara drama yang aku takkan pernah bosan untuk ulang tengok walau dah hadap empat kali.

Over Time - Takashi Sorimachi & Makiko Esumi - ramai orang tak suka endingnya tapi aku rasa ini antara ending drama paling realistis walaupun aku menangis macam nak rak setiap kali tengok. Huhu.

Beach Boys - menonton Takashi Sorimachi dan Yutaka Takenouchi dalam satu drama yang sama dah boleh buat tidur aku lena sebulan .

GTO - siapa yang ada sejarah tengok TV masa tahun 90-an, mesti akan ingat drama ni yang menobatkan Takashi Sorimachi sebagai orang paling cool dekat planet ni masa tu. Hehe.

Wonderful Life - Takashi Sorimachi memang kena aje bila berlakon jadi loser yang kemudian jadi hero. Kali ni dia jadi pemain baseball yang terpaksa bersara sebab injured tapi lepas tu dia coach satu team budak-budak. Aku suka drama ni tapi sampai sekarang nak tengok balik tak jumpa.

Love Generation - drama ni buat aku rasa Makiko Esumi gorgeous betul. Kurus, tinggi, lawa, wow.

Shomuni - kelakar okey cerita ni. Setiap karektor tu ada 'power' masing-masing.

Long Vacation - dulu aku tengok cerita ni sebab Yutaka Takenouchi aje tapi sejak aku jatuh chenta dengan Takuya Kimura dalam iklan Gatsby , aku nak tengok lagi sekali drama ni. Tapi ni antara jdrama paling top lah dulu.

News no Onna - aku kenal Takizawa Hideaki dari drama ni. Bukan drama cinta sangat pun tapi aku suka aje drama ni. Kisah mak tiri, seorang reporter yang terpaksa jaga anak remaja late husband dia yang dia tak tahu wujud pun. Part paling sadis, dia sendiri yang baca pasal kematian husband dia dalam news lepas satu hari (kalau tak salah) dorang kahwin. Last edited by gerbera.memopad on 12-4-2014 07:26 PM

wah ada org bukak thread ni!!..selalu masok bod ni ahik kaler biru je..jarang yg kaler merah..

ak salah satu peminat J-drama..x pernah miss tgok j-drama setiap kali season..at least satu cerita khatam..

kalo nak senaraikan 10 yg terbaik..memang banyk sgt..sampai2 lupa tajuk..cerita jepon ni tajuk pon panjang2

untok winter 2013/2014..yg ak tgok boku no ita jikan dan shitsuren chocolatier sahaja..yg lain x sempat lagi..

not so perfect love

first my fav is "perfect love".. hero, Fukuyama Masaharu heroin, Kimura Yoshino..

lagu pon best:Glay..otai band jepunn "kokodewanai"

cerita pasal playboy n playgirl bertemu jodoh..

second, jdrama "long vacation"

heroin, tomoko yamaguchi

hero, takuya kimura

lagu pon best,,, la la la love song
babak satu

cetita pasal minami (tomoko) bf xdtg msa diorang spatutnye kawen, minah ni dah berusia gak tp cun lg, dia pon lari cari bf dia kt umah, endup mmg tkde dah mamat tu uk itu, yg ada si takuya,,mase mmg si takuya lg muda. sebab mslh si pompuan mtk duk ngan takuya utk smntra waktu smpi bf dia blk kununnya,,akhirnye meka jatuh cinta..

aku suka gilet citet ni k,...hihihi

ramai jugak yg minat cite jepun ye..selalu kalo masuk sini mesti benang kaler oren da terkebelakang..hurm cite2 jepun zaman dulu iols tgk yg ada tayang kat tv3 je..sebab dulu2 mana ada source nak tgk cite jepun macam zaman skang ni..iols skang tegar donlod cite jepun yg baru2..hero2 baru..memang ari2 mengadap website mcm d-addict, dramacool ngn gooddrama..hehehhe

Weller posted on 12-4-2014 12:23 PM
tangan toda berbungkus dr awal cerita. tgh2 series br tau kenapa. sampai special ep pun tangan dia ...

oohh.. alamak, mcm spoiler jah..Saya tak kisah sbnrnya, lg suka ada la lg, saja gurau hehe..

Ok, cuma dah byk sgt plak drama dlm list "to watch" saya ni.. Tgh try download drama2 dr website dorama tu la.. Eh nak tanya, mcm mana nak tau link mana yg LQ, awk tau?

kuceeng posted on 12-4-2014 12:53 PM
eh eh..name aku diseru pulak
hehe
sori bz skit la skrg, kalo x dah lame dah aku menempel ...

hehe.. eh tersuka plak aku dgn onion2 nih, tak guna tak sah..

Bz apa tu? Cer citer..

HangPC2 posted on 12-4-2014 04:14 PM
mungkin beralih arah ke K-Drama lah tuh... itu senyap thread J-Dorama

Maksud awk otai2 tu beralih ke K-drama ke? Mcm dah lama tak nampak je.. Baru2 ni ada gak nampak Kittie kat board CI nun..

Awk minat gak ke drama2 asia lain?
Last edited by AeriSha on 13-4-2014 03:16 AM

HangPC2 posted on 8-4-2014 01:35 AM
sekarang ini saya baru tahu... sebenarnya Artis Korea laku dekat Jepun sebab yang minat kebanyakan i ...

lagi2 kalo idols buat konsert kt sana..lubuk buat duitt kot sbb fans Jepun ni sgt2 supportive giler kt retis2 diorg minat..tp heran gak jrg plk dgr retis2 Jepun popular kt Korea ni..

kalo pelakon Korea kt Jepun tu, rasanya setakat ni takde retis Korea dpt tandingi populariti Bae Yong Joon tuu..penangan drama Winter Sonata yg tak kebah2 lg dr fans Jepun kt sana

tiramisuu posted on 12-4-2014 04:31 PM
pe lagi cte yg kena perah otak camni ek..mcm LG, Bloody Monday

aku suka LG season 1..season 2 ...

Eh jap, ko tanya ke ni? Recommend drama2 yg kena perah otak? Sorry ar, aku confuse skt memlm eh pepagi buta nih hehe..

Samalah kita, 1st season mmg the best, cuma kalau kira opponent, best lg opponent Akiyama dlm 2nd season, si Katsuragi Ryo, mmg biotch sesgt, sakit hati tengok..Satu yg kureng sktnya Liar Game series ni rasanya dia punya special, patut tak payah ada pun takpe kot..

Ingat tak scene ni, gila klakar:

drama2 Jepun yg me minat kebanyakkan spt yg forumer2 sblm ni tulis..

yg plg penting mana2 drama abam Takuya Kimura berlakon, semua me minattt..muehehe~~

tiramisuu posted on 12-4-2014 05:17 PM
makan megi x ingt..makan kertas tu aku ingt

ko klau suka cite sedih..cte Mother ada kanak2 M ...

Kebetulan plak.. Aku dok tgk cite ni skrg, tetiba blh download lak, walaupun slow, asal boleh tengok jadilah, baru kat ep 2.. Sgt sedih.. Teringat plak ada org bgtau dulu, ".. tp kalau nak tengok Mother ni kena bersedia utk jd depressed".. Argh, mmg pantang kalau budak2 kecik menderita sampai mcm tu, kesian sggh..

AeriSha posted on 13-4-2014 02:58 AM
oohh.. alamak, mcm spoiler jah..Saya tak kisah sbnrnya, lg suka ada la lg, saja gurau hehe ...

tengok size file n tahun movie/drama tu keluar.

tapi kadang2 ada file yang size die kecik, kurang 150mb, tapi gambo dia agak okey.

mostly drama yang release before 2002/2003 gambar dia agak LQ. mcm antique, news na onna, ikebururo, etc

AeriSha posted on 13-4-2014 03:56 AM
Eh jap, ko tanya ke ni? Recommend drama2 yg kena perah otak? Sorry ar, aku confuse skt memlm eh pe ...

haah..takde ke cite2 camni lagi ek

LG spesel dgn etc tu dh mcm ntah..x minat dh..mcm over the top sgt aku rasa

aku tgk cte jdrama skrg sepesen je..tu x tgk dh
Last edited by tiramisuu on 13-4-2014 09:15 AM