CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11196|Reply: 88

saya nak belajar

Post time 6-4-2014 09:15 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum.. Banyak kisah psl aku nih.. Bercerai.. Rindukan anak.. Ibubapa yg sudah tua.. Tiada kawan.. Tiada yg sayang.. Hutang yg byk.. Hidup penuh dugaan.. Cabaran hidup.. Mslh demi mslh..

Pastu masih mcari2 dmane hidup ini.. Care nak selesaikan.. Aku nak jual seme aset2 aku.. Setlekan seme hutang.. Aku nak mintak cuti 2 tahun.. Cadangnya nak blaja agama.. Memandangkan aku ni mmg jahil agama yg dianuti dr keturunan.. Hehe..

Persoalan aku.. Dimana tempatnya.. Kalau boleh jauh skitlah.. Huhu tapi xnaklah jauh sgt nnt rindu plak ngan anak n my parent.. Hehe..

Cuma kalau boleh biarlah jauh dr suasana bandar.. Cadangan ko org kat mane tempatnya yg sudi terima manusia tua yg masih jahil ini.. Huhu

ang boleh ka bro,menyesuaikan diri dengan "masuk terus".takut ang jadi patah balik ke kehidupan lama dan x sanggup teruskan..

macam ang kata td,cairkan harta dan selesaikan hutang dulu,kemudian tinggal dekat ngan anak dan mak pak,cari keja 5ri bekerja(siang saja,malam ke kuliah surau/masjid),sabtu ahad pula tuk belajar agama..

kat area2 utara perlis, kedah or kelantan rase nye ader pondok2 org blaja agama....

kalo nk dekat kat area kl pun ader gak bro....contoh mcm PERKIM....ok gak g sana....

Yap PERKIM tempat yg paling sesuai tuk ajis mencari ketenangan hati sambil mempelajari ilmu ....

Dewa19XKangen posted on 6-4-2014 10:02 PM
ang boleh ka bro,menyesuaikan diri dengan "masuk terus".takut ang jadi patah balik ke kehidupan lama ...

Aku nak fokus 100%.. Kalu boleh xnak pk dh pasal keje..

kgdangar posted on 6-4-2014 10:09 PM
kat area2 utara perlis, kedah or kelantan rase nye ader pondok2 org blaja agama....

kalo nk dekat ...

Xnak nk area KL.. Selangor.. Nnt ade org kacau aku.. Bandar besar ni ade roh.. Susah utk org mcm aku ni.. Senang2 sgt kena tarik.. Huhu

Follow Us
amiraira posted on 6-4-2014 10:50 PM
Yap PERKIM tempat yg paling sesuai tuk ajis mencari ketenangan hati sambil mempelajari ilmu ....

Nak cari kawasan yg xde org kenal aku.. Kalu boleh aku xnk kwn2 aku tau yg aku cuti blaja..

Xde ke madrasah kt selatan thai ke.. Pattani ke.. Mcm sekolah pondok.. Kalu sape2 ade addres boleh la bagi.. Terus aku pegi jer nnt survey dulu..

ajis_kg posted on 7-4-2014 12:33 AM
Nak cari kawasan yg xde org kenal aku.. Kalu boleh aku xnk kwn2 aku tau yg aku cuti blaja..

Xde ...

owh camgitu pulak yer.....aku rase ader je belah2 kelantan or patani tuh....ape yg penting kene rajin cari insya allah jumpe

ape pun tahniah n syukur diberi petunjuk utk ke arah sana....tak semua org dpt peluang/hidayah mcm tuan ni...

Pondok sik kedah

ajis_kg posted on 7-4-2014 12:33 AM

Xde ...

Kalau mcm tu cari la area Kelantan/ Kedah byk rasanya.
Rujuk kt PERKIM Tanya mana tempat sesuai
Tuk ajis ITU yg terbaik.

Apapn all the best ya

Waalaikumussalam warahmatullah wabarakatuh...

Cuba cek Pondok Pasir Tumbuh

http://www.al-bakriah.com.my/

tempat hebat, Yuran murah gileer...

& tak silapnya....Ulama Hadith yg Uncle paste Artikel dia....berniaga "Roti Canai" dekat2 sini...

hebat..Roti Canai pun Ulama buat!..  

Masjid Pondok Pasir Tumbuh...cantik..

Suasana dlmPondok...TAHLIL

Acara terpenting...makan...

burungantu posted on 7-4-2014 11:36 AM
Waalaikumussalam warahmatullah wabarakatuh...

Cuba cek Pondok Pasir Tumbuh

alhamdulillah.. terima kasih byk2 tuan..

burungantu posted on 7-4-2014 11:43 AM
Suasana dlmPondok...TAHLIL

alhamdulillah... favorite aku mmg roti canai

kgdangar posted on 7-4-2014 01:10 AM
owh camgitu pulak yer.....aku rase ader je belah2 kelantan or patani tuh....ape yg penting kene ra ...

insha Allah tuan.. muga dimurahkan rezeki.. diberi kesihatan.. dipanjangkan umur.. doakan saya moga dpt ke sane

Saya cadangkan merantau berjalan kaki tanpa duit dan berjalanlah di atas muka bumi ini dgn izinNya.

Bawalah bekalan iman dan amal soleh. Insya`allah itu lebih bermanfaat

Abangcute posted on 7-4-2014 01:00 PM
Saya cadangkan merantau berjalan kaki tanpa duit dan berjalanlah di atas muka bumi ini dgn izinNya.
...

saya byk hutang tuan.. pernah juga terpk spt itu.. tapi langsaikan hutang juga t/jawab.. xnak terpikul hingga akhirat..

ajis_kg posted on 7-4-2014 01:23 PM
saya byk hutang tuan.. pernah juga terpk spt itu.. tapi langsaikan hutang juga t/jawab.. xnak terp ...

Saya pun ada hutang berlambak2 jika nak dihitung. Hutang didunia hanyalah sebab ketika berada didunia.

Allah swt tempat bergantung harap. Jika benar2 bergantung harap hanya kpdNya, selesailah permasaalahan hutang kerana saya tidak suka ceritakan perkara yg saya suka ceritakan supaya kesinambungan kehidupan kita berterusan selagi berada didunia.

Kunci nak selesaikan hutang didunia ada pada Allah. Beriman dan bertaqwa itulah caranya. Kekadang terdpt rezeki yg tidak terduga yg dtg dariNya. Sesungguhnya yg diilhamkanNya itu kebaikkan dan kejahatan perlulah diselami sedalam2Nya ketika beriman dan bertaqwa kpdNya