CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 49932|Reply: 21

ANAK TAK NAK SUSU FORMULA

Assalam ...

anak saya berumur 1 tahun 9 bulan...mmg menyusu badan lagi tapi sekarang susu semakin kurang dan saya nak stopkan susu badan sehingga 2 tahun. Saya hantar anak ke taska minum susu formula...kejap nak kejap tak nak..baru nie dia demam cirit birit langsung tak nak susu formula...dah bermacam jenis susu dah tukar nie...bukan murah2 ...prediasure perasa vanila tak nak...s26 gold tak nak juga yang saya tahu kalau perasa vanila mesti anak tak nak...anak saya ada masalah berat badan kurang tu yang bagi untuk jenis naik berat badan berat anak baru 7kg hua...hua...nak buat macam mana tu kena cari susu yang bukan perasa vanilaa..bila bagi jer dia sembur2kan ...kalau kat taska sanggup tak susu tgg saya..bila malam pula mula nak merempeng jer...merenggek sebab susu dah kurang...tolong laa yer kawan2

anak aku pun sama kes xnak susu tepung....kena ubah mentaliti kita berfikir x semestinya susu tu mahal bagus utk anak.anak aku minum pediasure kena allergic ruam 1 badan.at last bini aku bagi fresh milk/full cream brand dutch lady yg utk 1thn-6thn tu tapi ko kena pakai warmerlah.mlm baru dia direct mengopek.

dia bukan taknak susu formula...tp mungkin rasa susu tu tak sesuai atau tekak dia tak dapat nak terima... mcm anak aku jugak...bg snow bagi susu nan....pon tak jalan....last2 aku beli dugro...laju jah...kadang2 susu mahal pun mungkin tak kena dengan selera...mcm doktor aku penah cakap...susu mahal ke murah ke sama je... asalkan sesuai dengan anak kita

anak sy pun xberape nak susu formula...minum sebab terpakse..kalau sy cuti, memang xkan minum susu formula langsung...kejap2 nak menyusu...penat jugak...susah nak buat keje umah.
        anak saya dah setahun 2 bulan..saya akan make sure dia mkn kenyang n ajar dia minum air masak dalam botol...saya perasan agak kurang menyusu...bile nak tido barula nak mengempeng...

kikuri posted on 7-4-2014 12:49 PM
dia bukan taknak susu formula...tp mungkin rasa susu tu tak sesuai atau tekak dia tak dapat nak teri ...

itulah...nak test yang murah pulak...pediasure dah cuba ..s26 dah cuba ..novalac..pasni nak cb dumex..dugro pulak..

bagi la anmum, yg biasa,plain.. sbb anmum sedap..

tp anak i skrg dh xmo sbb nk susu coklat.. i bg dutch lady coklat, and dugro strawberry coklat.. ikut yg mana beli... tp anak i dh umur 3-4 thn la..

dugro yg plain pun sedap kot, murah lak tu..

Follow Us
me pun menghadapi masalah yang sama...berat dier 7.5kg jek lahir dulu 3.55kg huwaaa sedih tgk dier kecik yang amat....

dah terai jugak mcm macam susu tapi tak jalan jugak...asyik bergayut letih jugak keje pun susah nak buat

try kasi karihome, coz susu kambing kan rse yg lg dekat dgn susu ibu.
i start ngadung blk mase 1st baby 8bln, by umur die 10bln susu badan da mkin drop,
so i buat research susu yg plg hampir2 rase ngn susu ibu.
try la karihome alhamdullillah mmg takde masalah langsung tuk die terima,
alergic pun takde, cirit birit pun takde..
tapi harga die gak mahal skt, klo tak mampu beli karihome try cr susu2 kambing len..

caplimau posted on 24-4-2014 12:21 PM
try kasi karihome, coz susu kambing kan rse yg lg dekat dgn susu ibu.
i start ngadung blk mase 1st  ...

dear. berapa harga karihome ye. senang tak nak dpt?

baru ni saya test susu anmum. anak suka tpi problem dia jadi sembelit. kesian tgk.
then saya try bebelac. anak suka gak. poo ok. tpi problem cari stok utk langkah 2.
selepas bebelac. mlm tadi saya bgi S26. perisa vanila. baru bgi dia dah baling botol jauh2 dan protes. huhuhu..
anak baru 10bulan. masih bf. tpi sebab stok makin susut saya terpksa ajar fm utk back up terutama masa saya outstation.

qumang posted on 30-4-2014 08:45 AM

baru ni saya test susu anmum. anak suka tpi ...

hi dear sorry for late reply.
price depends mane u beli, tapi dlm range 89-100 1tin.
if kt sensei murah leg dpt dlm 89.
if kt aeon, cold storage dlm 96++.
selalu yg problem step 2, i start trs step 3.
just kne kurang kan susu lebih kan air, by right anak umur 1thn da leh bgi mcm biase.

cuba campur susu tu dengan madu. bagi alter sikit rasa susu tu. tapi make sure susu tu tak panas yer. sebab nnti khasiat madu tu hilang pulak sebab guna air / susu yg panas. biasalaa, kadang2 budak2 nie, dia dah pandai "rasa" ~ tu yg dia memilih.

or bole campurkan sikit supplement yg dirumus khusus utk anak2 dalam susu dia tu. sebab supplement, selain rasa dia sedap ~ dia bole bantu galakkan anak kita utk makan / minum dengan jayanyer.

cuba laa.

clarizsa posted on 9-4-2014 01:36 AM
bagi la anmum, yg biasa,plain.. sbb anmum sedap..

tp anak i skrg dh xmo sbb nk susu coklat.. i bg ...

Sama kes la gan anak sulung aku suka yg susu coklat Kadang2 dia yg lari dl pilih susu yg dia nak tp selalu x dia ambik dugro atau duth lady je coz yg tu je ada perisa coklat... Anak aku dah 5 tahun pon berbotol susu lagi... Hehehe... Aku rs tt kn campurkan susu sebelum tukar terus jgn beli yg pek besar beli yg pek kecik2 dl tgk mn yg serasi gan anak kita... Anak aku dl lps setahun je dah x serasi gan anmum, bl try susu lain mmg dia reject minum susu satu botol muntah 1 botol gak siap demam2 alih2 tekak n badan dia serasi gan dugro n duth lady banyak jimat la aku dah la pampers pon dah free dah x pakai pegi toilet je kalo nak membuang... Hehehe

sama dengan aku..anak da 2 tahun lebih sblum ni fully bf bile da berenti dia xmo ape2 susu..tp aku paksa..kadang2 sampai naek angin gile..berat dia pon kurang..hari tu masa cek berat umor 2 tahun hanya 10 kg.

anak saya pun sama..dah umur 3 tahun lebih..tak nak susu ..
asalnya menyusu badan..kalau tinggal rumah pengasuh minum air apa2 la sebab tak nak susu formula..
sejak 3 tahun dia mula sikit2 minum susu formula abang dia..DL atau Dugro...
punyalah tak pandai minum guna botol pun tak tau..
dia minum guna botol sambil duduh mendongak..haha

i suggest u try set bf shaklee...kasi banyak susu badan,,,meriah....siap boleh simpan stok dlam peti sejuk lagi,,,yang penting selamat,,semulajadi..dan berkesan...nk pertanyaan lbh lnjut boleh pm saya k,,

qumang posted on 30-4-2014 08:45 AM

baru ni saya test susu anmum. anak suka tpi ...

Anak2 saya pon sembelit gak dlu..last skli try minum anmum..still sembelit..tp kurg skt compare ngn susu lain..ktorg mmg bgantung dgn ubat air yg msuk kt dubur tu..sbb najis die keras..

Sejak minum susu kambing alhamdulillah da xsembelit..bdn pun da xkurus sgt..jarang sakit..karihome mmg mhl..tin kecik je da dkt rm40 kan..dlu pnah bg tp xthn bab harga..

Skrg ni sy bg susu kambing mummylicious..kakak ipar rekemen..laju je dorg minum..klu boring perisa plain..leh tuka choc..xhamis..sdap..kita pn blh minum klu nk tmbh susu bdn..sy trus jd agen sbb nmpak kesannya kt anak2..

Harga pn murah rm42.90 utk 750g..mmg susu kambing yg k2 tbaik slps susu ibu..tp yg ni spesel skt..ad tmbhn 8mknn sunnah mcm kurma..kismis..delima..zaafaran..madu dll

Jomla try susu kambing mummylicious..klu takut mbazir da beli tp anak xminum..beli je sample..klu serasi bru bli 1kotak trus

ank sy dah 2thn 4 bln masih menyusu badan..die taknak langsung susu tepung..die nmpk je susu dlm botol mmg die da tau trs die lari..sy tak tau sama ada masalah botol ataupun susu sbb die xnk mnm susu yg sy perah di rumah pengasuh sejak umur 1thn 5bln..lps tu mmg die tak mnm susu di rumah pengasuh..tunggu sy blik keje baru mnm susu direct..penin kepala pikir sbb risau takut die tak cukup kalsium

icha80 replied at 17-7-2014 11:11 PM
Jomla try susu kambing mummylicious..klu takut mbazir da beli tp anak xminum..beli je sample..klu se ...

Anak saya baru 3 bulan, tapi xnk susu fm, da bg dugro lactogen.. nak tanye, yg mummylicious ni sesuai ke utk babies 3m/o.. n yg sample tu, how much ye?

12Next
Return to list New