CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bookehkahkoh

[MANGA] Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

mencacus posted on 4-5-2014 01:05 AM
Mikasa pun setakat nie tak tau ape2 pasal clan sebab mak Mikasa bukak cerita clan setakat hari itu ...

Haah Mikasa tau setakat bandage tu je, harap Levi ceritalah boleh lobi budak2 104 tu semua balik and aku harap Levi jangan mati dekat tangan Kaney ni, kalau dia nak mati pun biarlah dia mati masa slay titan daripada kat tangan manusia kalau tak sia-sia je dia dapat gelaran humanity strongest soldier.

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 01:08 AM
Haah Mikasa tau setakat bandage tu je, harap Levi ceritalah boleh lobi budak2 104 tu semua balik a ...

risau jugak aku tengok page last ....pistol Kaney dah betul2 aim kat arah Levi tu ..... kalau Levi yg skrg nie digelar strongest human di mata masyarakat , Kaney dah tentu lagi power sebab dia mentor Levi ...

harap2 Mikasa and the gang datang menyelamatkan keadaan ....

mencacus posted on 4-5-2014 01:17 AM
risau jugak aku tengok page last ....pistol Kaney dah betul2 aim kat arah Levi tu ..... kalau Levi ...

Ataupun Hanji balik time tu jugak pastu rage mcm dia rage dulu tu sebab nampak squad dia semua mati dgn sadis & mereka berjaya meloloskan diri from Kaney tapi tu mcm mustahil ja sebab jauh paling dekat squad Levilah yg budak 104 semua tapi masa ni jugaklah diorang dah was-was pulak ish. Aku pun rasa Kaney lagi kuat daripada Levi tambah lagi kaki Levi tu entah dah baik entah tak.

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 01:24 AM
Ataupun Hanji balik time tu jugak pastu rage mcm dia rage dulu tu sebab nampak squad dia semua mat ...

aku predict budak2 104 ternampak mayat anggota Scouting Legion dan menyerang balas Kaney's group .... ataupun budak2 104 terdengar bunyi tembakan dan bergegas ke lokasi bunyi tembakan itu ....

lagi satu aku predict , Mikasa menyelamatkan keadaan dan ade org Kaney yg kena potong dgn pedang Mikasa ....

nampaknye chapter terkini sudah panas kembali dan chapter 58 akan datang akan bertambah panas ....

mencacus posted on 4-5-2014 01:34 AM
aku predict budak2 104 ternampak mayat anggota Scouting Legion dan menyerang balas Kaney's group . ...

Tulah baru start syok balik kan dah a few chapters setakat diorang sembunyi sekarang tak payah keluar wall pun dlm wall tu sendiri banyak musuh

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 01:36 AM
Tulah baru start syok balik kan dah a few chapters setakat diorang sembunyi sekarang tak payah kel ...

kalau musuh dalam wall :-

-Fritz aka Raja
-Kaney and the gang
-MP cam Nile (predict)
-Dot Pixis (predict)
-Titan sebab Ape Titan boleh panjat dinding mengubah org jadi titan

aku rase dalam chapter akan datang , kawan jadi musuh .... musuh jadi kawan ... lagi satu , kawan jadi musuh pastu jadi kawan semula ....

Follow Us
bookehkahkoh posted on 4-5-2014 01:36 AM
Tulah baru start syok balik kan dah a few chapters setakat diorang sembunyi sekarang tak payah kel ...

lagi satu aku punye teori ..... bukan sahaja terdapat satu bulatan wall yg dalamnye ade Maria , Rose dan Sina tetapi banyak lagi bulatan dinding kat luar dinding Maria .... kalau betul teori aku nie , cerita SNK boleh jadi panjang .... dan Reiner , Berthold dan Annie maybe berasal dari wall lain ...

mencacus posted on 4-5-2014 01:54 AM
lagi satu aku punye teori ..... bukan sahaja terdapat satu bulatan wall yg dalamnye ade Maria , Ro ...

Isayama pernah kata dia nak buat 20 vol ja for SNK so cam ada 7 vol lagi lebih kurang kalau dia nak stay dgn plan dia. Lagipun dia suka buat spinoff kalau SNK yg main ni dah habis for sure dia akan buat multiple spin off nak explain benda-benda lain (lalu Isayama pun mampu hidup seumur hidup dia dgn untung francais SNK saja macam Toriyama hidup dgn DB )

Pastu pasal kawan jadi musuh jadi kawan balik, Nile macam leaning towards nak tolong Erwin ja nanti maybe ada faction military police under Nile bergabung dengan Scouting Legion ke (kalau comparison dgn FMA chimera yg tolong Ed dgn Al masa hujung sbb aku perasan Isayama banyak basedkan plot dia from FMA).

Ha pasal wall tu, aku pun rasa diorg wall lain, sbb masa first Reiner dgn Bert jumpa Eren & Armin diorg kan (konon) tanya pengalaman diorang kena serang first hand sbb diorang tak duduk area situ.

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 02:10 AM
Isayama pernah kata dia nak buat 20 vol ja for SNK so cam ada 7 vol lagi lebih kurang kalau dia na ...

skrg Hajime Isayama bolehlah kata nak habiskan sampai vol 20 .... kalau sambutan peminat menggalakkan , akan ada sambungan kerana permintaan peminat SNK ... dulu Akira Toriyama nak habiskan sampai Friza Saga je .... bila peminat nakkan Toriyama sambung semula , tu yg sampai Cell Saga and then Buu Saga ..... skrg pulak dah ade Battle of the God tapi takat movie aje sebab kat manga takde siri ....

FMA belum tengok lagi jalan ceritanya tapi yg pasti cerita dia banyak epic .... nanti aku layan cerita nie sebab dah lama aku tak baca manga dan tengok anime (umur dah 30+) .... start layan anime dgn manga balik bila aku terlayan cerita Claymore ... off topic lak ...

Nile tu aku harap dia akan jadi sekutu Erwin utk menentang govt. walaupun nampak cam ego atau dengki dekat Erwin sbb penah jatuh cinta dgn bini Nile sebelum Nile kawin dgn org yg Erwin minat .... lebih2 pulak MP-MP yg juga org2 Nile telah dibunuh oleh Kaney boleh buatkan Nile datang marah ....

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 02:10 AM
Isayama pernah kata dia nak buat 20 vol ja for SNK so cam ada 7 vol lagi lebih kurang kalau dia na ...

lupa lak nak bagitau voice Edward Elric dalam FMA adalah voice Hanji Zoe dalam SNK versi anime iaitu Romi Paku ....
Last edited by mencacus on 4-5-2014 02:50 AM

mencacus posted on 4-5-2014 02:44 AM
skrg Hajime Isayama bolehlah kata nak habiskan sampai vol 20 .... kalau sambutan peminat menggalak ...

Harapnya taklah aku tak suka sangat cerita draggy pastu baca 5 chapter tak bergerak apa pun tapi aku harap dia tepati janji sebab dia bukan from JUMP. Kalau from JUMP sah-sahlah kalau famous takde plot solid pun mampus kena drag lagi-lagi flagship title cam Naruto, Bleach, OP & of course DB yang Toriyama sendiri cakap dah hilang semangat nak lukis masa Majin buu punya saga. Rasanya Slamdunk je mampu mintak habiskan masa chapter 200+ walaupun famous.

Wajib tgk/baca FMA!!! Hahahaha bagi aku FMA masterpiece, semua genre ada, plot berat tapi audience blh hadam sbb dia sampaikan dgn cara yg ringan & kelakar. And kalau kau baca nanti, kau akan perasanlah byk aspect SNK memang influenced by FMA just SNK lagi gore je. Btw pasal Hanji tu, tauuuu aku memang minat Paku Romi. Tapi tulah kalau ada apa2 jadi kat Hanji aku memang in denial kot pastu sebab dia fav character aku

bookehkahkoh posted on 4-5-2014 02:58 AM
Harapnya taklah aku tak suka sangat cerita draggy pastu baca 5 chapter tak bergerak apa pun tapi a ...

memang betullah kata org .... SNK ambik aura dari FMA sebab Paku Romi jadi voice for character Hanji Zoe ....kat SNK , Hanji lah yg besar auranye sebab Ed dah jadi Hanji .... mintak2 lah Hanji survive sampai penghujung chapter atau vol 20 .....

kalau di ikutkan cerita pasal SNK nie , SNK nie manga pertama versi bulanan yg dikeluarkan oleh kodansha .... kalau Isayama draw cantik dan tak terrible cam skrg nie memang dia dah pegi ke shueisha ..... sbb shueisha tolak drawing beliau , Isayama try kodansha and dpt publish kat kodansha dan buat monthly ....

tul jugak sebab FMA yg ramai peminat pun Hiromu Arakawa tak teruskan dan storyline dia nampak mantap dan perlu dinoktahkan .... SNK pun kena gak buat camtu .....

Btw ni antara key penting, terlepas pandang masa baca translation haritu:

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

memandangkan edisi english dah keluar , barulah aku tepek gambar nie ....

ANTI HUMAN 3DMG

bookehkahkoh posted on 5-5-2014 07:02 PM
Btw ni antara key penting, terlepas pandang masa baca translation haritu:

utk kes Eren , maybe dia makan Grisha ....

utk kes Ymir , dia makan Berrik ....

mencacus posted on 5-5-2014 10:05 PM
utk kes Eren , maybe dia makan Grisha ....

utk kes Ymir , dia makan Berrik ....

Tulah rasanya betullah teori yang Eren termakan ayah dia tu

bookehkahkoh posted on 5-5-2014 11:34 PM
Tulah rasanya betullah teori yang Eren termakan ayah dia tu

belum tau lagi .... yg timbul skrg persoalan , adakah Grisha pun seorg shifter ? cam kes Eren , dia kena injection takkan mungkin dia terus jadi titan dan terus makan Grisha .... teori aku yg Eren nie penah kena sumpah dgn Ape Titan pastu dia makan perempuan misteri tu yg sememangnya seorg shifter pembawa coordinate pastu jadi manusia balik ( ini teori spontan aku jangan ambik serius ) ...

dengar cerita ayah dia dari secret organization ... maybe sama group dgn Kaney tu atau bukan ....

lagi satu masih belum tau lagi apa yg ade dalam content injection tu ... teori seposen aku

1. memory pompuan misteri
2. darah Ape Titan
3. superhuman ( aku suspect Mikasa ada sesuatu yg Grisha taruk )

Last edited by mencacus on 7-5-2014 12:22 AM

mencacus posted on 6-5-2014 12:09 AM
belum tau lagi .... yg timbul skrg persoalan , adakah Grisha pun seorg shifter ? cam kes Eren , di ...

Rasanya Grisha memang pegang the ultimate key nak unravel semua misteri dlm dunia SNK ni, masalahnya sekarang ni byk sangat musuh diorang sampai tak boleh nak kickstart pergi basement rumah Eren pun. Ape Titan tu pun apa asal-usul dia, dia bekerja dgn siapa govt ka ada misteri organization lain. Aku nak tgk cam mana Isayama nak tie up semua misteri ni jadi satu sampai pembaca cam terbeliak mata mesti awesome masa tu