CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Eva_yy_Ellin

Masalah Jual/Beli Secara Online

uda posted on 6-5-2014 12:42 PM
Tulah...I harap mereka ni jujur.
Sampai saat ni - I masih lagi menunggu jawapan drp mereka.
Y ...

Ada jawapan selepas dua hari ni?

Ramai forumer? Maksudnya you beli dari Forum CARI inilah?

funz_universe posted on 6-5-2014 12:48 PM
Cuma berkongsi pandangan sebagai seller:

1. Ucapkan "terima kasih" selepas terima bayaran dari cu ...

Great job there as a seller.
Betul. Ucapan "terima kasih" tu memang buat saya sebagai pembeli rasa sedap sikit hati ni berbanding "ok".

So far...penjual tak pernah remind saya pasal nak bank in duit. Even buku yang saya beli daripada junior itu pun, saya bayar lewat seminggu dua daripada tarikh yang saya kata nak beli. Yelah kan. Penjual pun tak boleh la nak desak sangat sebab pembeli mungkin ada masalah lain yang dia tak tahu.

So...ada perkembangan mengenai penjual kedua tu?
Tapi Quran digital yang macam mana yang you nak tu?

Eva_yy_Ellin posted on 8-5-2014 08:18 AM
Ada jawapan selepas dua hari ni?

Ramai forumer? Maksudnya you beli dari Forum CARI inilah?

Yang deposit RM400 tu belum beri jawapan atau acknowledgment lagi

Yang refund tu dah beri jawpan.

Dia orang ni buat orang stress aje..

Eva_yy_Ellin posted on 8-5-2014 08:22 AM
Great job there as a seller.
Betul. Ucapan "terima kasih" tu memang buat saya sebagai pembeli ras ...

Hari selasa tu dah tengahari tak reply2 mesej, saya buat miss call. Ada orang angkat. Lepas tu baru dia reply, kata phone silent. Okeylah...
Semalam dah sampai Al-Quran tu. Nasib baik cepat sampai sebab nak bagi mak sabtu ni.
Al-Quran ni yang ada reader pen tu. Cuma Al-Quran tu tulisan besar. Banyak yang orang jual sekarang tulisan kecil. Susah pula mak saya nak baca sebab dia rabun dekat.

Saya pon pnah jgak bli brg xdpt duit baki.lgpun seller da gtau awal2 baki mmg xpulangkn.just akn ditolak kalo kite ada repeat bli brg dgn dia lg. Kes lg1 pulak,bli 6helai tp dpt 5helai. Nk pos lg sehelai pon mkn ms dkt sebulan. . Mcm2 alasan. Bz la,dah pos la tp tracking xjumpe la. siap promote jd dropship dia lg. .oh. .tidak la. .silap2 haribulan,customer xprcye kn sy sbb duit da bank in tp barang xsmpai2.

funz_universe posted on 6-5-2014 12:48 PM
Cuma berkongsi pandangan sebagai seller:

1. Ucapkan "terima kasih" selepas terima bayaran dari cu ...

1) Alhamdulillah, setakat ni mmg say t.kasih pada customer, dulu mmg ok je
dah baca smewher better say t.you than ok

2) tak pernah nak remind, frendlly ke, unfrendlly ke, kalau cust senyap cat memang tak tnya ape2. sbb selalunya mereka pun akan senyap bila di remaind.

jadi seller ni kena bnyak give than take, orng mintak pm, kita pm, tapi buat senyap je, tak de cakap thnk atau ok atau thimbs up.
kdng terassa gak dengan custmr gini,

Follow Us
kes mcm TT ni tak pernah jadi, sbb saya tnsfer guna MB2u je, atau kebnyakan harga bernilai '0' .

pernah dulu kes suami salah bnk in duit, seller return balik duit tu,Cat doakan semoga murah rezki seller tu,

Sekrng ni cat ada mslah,

beli ebook, kat satu seller ni, dah bnk in sabtu lepas, tapi sampai hari ni tak bgi link e-book,
dua hari lepas janji nak email, tapi sampai sekarang tak email2 lagi.

masa whtsapp dia, dia kata kat kampung, jnji nak email, tapi tak email, so cat andaikan dia ada mslah keluarga kot.. tapi dah start rasa tak sedap hati ni....

tak faham la dengan seller gini, kalau tak nak jual ebook tu, cakap la kan, kata la promo dah habis ke, then refund la duit tu, ni buat senyap je.bukan first time berniaga.

after bank in tu ada bg tau dia cat dah bnk in, dia senyap, pas dua hari cat tnya ada mslah ke?, baru ngi tau dia kat kg, nk email mlm tu, ni dah masuk tiga hari ni, dari msa dia janji.

nak buat cmane ek?

I pun ada masalah beli online ni. I beli hanbeg online pada 31/8 lalu. Dah bayar deposit RM399 Janji deliver between 4-6 weeks. After 8 weeks, i whatsapp and dia reply barang sangkut kat kastam and akan keluar week end.
i tunggu lagi hingga last week ( ni dah minggu ke 10), dan i tanya dia status barang. Dia kata akan deliver weekend tu tapi sehingga hari ni (masuk minggu ke 12) still takda barang.
Tadi i tanya dia tapi dia tak jawab. Stress betul.
Katanya dia ni reputable seller tapi i terkena pulak

Iols ada jugak pengalaman ok dan x ok beli online ni..yg ok, mmg ok sgt..especially yg agak established mcm yg jual barang2 berjenama baby..siap email details n sbgnya..yg ni thumbs up la..yg pengalaman x ok:-

1) order warna lain, dpt lain..bila tanya katanya xde stock..iols sound jekla, kalau x de bgthu la. xde la sy order..pahtu dia kata boleh pulangkan balik kalau x nk..eh eh, igt kedai dia belakang rumah kita ke?last2 dia kata next order boleh tolak harga yg salah bg tu..kira yg salah bg tu dia bg free jek..
2) bg size besar..mujur la yg salah size tu baju utk anak..iols bgthu x pela, tunggu anak besar sikit boleh la pakai.. 1 n 2 dr kedai online yg sama..mmg xde nk order lg la..
3) keadaan baju x sama mcm dlm gambar....da la member sendiri yg jual..siap beli 2 elai lg..bgthu jugak kt member..tp buat hehehe jek la..xde la nk sound sgt..
4) baru nk order jubah n tudung..postage dikira RM6 per piece..motip tudung selai tu x leh selit kt jubah?..x lari mana la berat dia..ntah apa2 jek..then bila mintak detail x dibagi nya..tau bgthu total nk kena bayar jek..bila desak, lain pulak detail yg dibaginya dgn order asal..pening ar..last2 x jadi order..
5) order bags thru husband punya cousin punya bini..tp ada masalah kt shipping katanya..dari sebulan ke dua bulan..smpaila 6 bulan baru nampak bayangnya..mls nk bising..sbb sedara kan..
6) order barang makanan (produk muslim)..COD..yg agent kata delivery charge RM4 utk area opis iols, RM3 utk area rumah iols..initially iols request hantar ke opis, tp delivery boy pulak request hantar ke rumah sbb lebih dekat. tp bila delivery boy hantar kt rumah, dia charge RM4 pulak, patut RM3 jek..nk jadi cerita yg amik barang n bayar tu hubby iols..bila iols perasan benda ni, bgthu la kt delivery boy ni..geram pulak mcm x jujur..siap iols kata xpela..akak halalkan jek RM1 tu..pahtu cepat2 dia kata xnk..dia kata next time dia tolak RM1 tu..benda nampak kecik..tp kalau x jujur, kita akan jadi ragu2..tawar hati kita.. Last edited by amal12bh on 20-11-2014 05:08 PM

Saya nk bgtau ye. Ini adalah penipu Gadget online.
Page 88 gadget
Hp no 0173472800 / 017-3472800
Pembayaran atas nama
LAN HASLAM BIN ALIZA
ACC CIMB 7619930961 penipu besar. Boleh tak sapa2 tlg trace lakhanat ni

Saya nk bgtau ye. Ini adalah penipu Gadget online.
Page 88 gadget
Hp no 0173472800 / 017-3472800
Pembayaran atas nama
LAN HASLAM BIN ALIZA
ACC CIMB 7619930961 penipu besar. Boleh tak sapa2 tlg trace lakhanat ni

12
Return to list New