CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

lavendernovella posted on 5-5-2014 09:48 PM
Dh macam gullivers travel ...  best citer ipo ...
Sambu g lg ipo .... saya sgt suka yeah..

kalau boleh recall..nanti tepek lagi..

lavendernovella posted on 5-5-2014 09:50 PM
Erm ..... ni mmgg "original kak limah karipap"

Saya speku  yer .... org bunian kot .... mu gkin ...

hahaha...kan..makcik bgi karipap tu yg misteri..

lavendernovella posted on 5-5-2014 09:50 PM
Erm ..... ni mmgg "original kak limah karipap"

Saya speku  yer .... org bunian kot .... mu gkin ...

hehe.. curious nk tau bahan2x karipap original kak limah ni.. kowt2x ade ramuan rhsia..

takowtnye lavender kalau tetiba org bunian nk kawan.. EEEeee...

Ipo posted on 5-5-2014 12:03 PM
Kisah cik pon seterusnya..

seramnye ipo.. kalau farah start dr bunyi salam tu dh tutup tingkap n tido.. hehe

lavendernovella posted on 5-5-2014 09:56 PM
Kuih karipap mmg ler sedap ...saperlah x suker ... "semua " pon suka...

hahaha.. yela, sape yang xsukekan karipap. kuih feveret zaman berzaman.. hihi

Ipo posted on 5-5-2014 10:33 PM
kalau boleh recall..nanti tepek lagi..

Yes .... citer org kenit ni ader kt seluruh du iya kan ... mcm2 versi ..

Follow Us
Ipo posted on 5-5-2014 10:33 PM
hahaha...kan..makcik bgi karipap tu yg misteri..

Mungkin makcik misteri tu betol2 niat dia  k bg karipap jer ... xder niat lain .... tu dia bersangka baik lg huhuhuhu..

farahya89 posted on 5-5-2014 11:03 PM
hehe.. curious nk tau bahan2x karipap original kak limah ni.. kowt2x ade ramuan rhsia.. {:mlkekeke ...

Iol ader pengalaman  org bunian nk kawan ...takder secara jelas , dlm  mimpi jer ... puas kesana kemari berubat ..x taulah dh pulih ke tak... ..... tpi tetap tolak...sbb manusia hanya berkawan dgn manusia sbb manusia ni khalifah di bumi ini ..... sedangkan manusia pon kita x kenal hatii budi ,, apertah lg agamanya , inikan pula benda x berjasad nyataa ...
Last edited by lavendernovella on 5-5-2014 11:37 PM

farahya89 posted on 5-5-2014 11:09 PM
seramnye ipo..  kalau farah start dr bunyi salam tu dh tutup tingkap n tido.. hehe

Iyerker boleh tido kalau dlm situasi tu .... silap2 "dia" ckp , "eleh, aku tau ko tidotipu2 "

Pengsan.....

lavendernovella posted on 5-5-2014 11:36 PM
Iyerker boleh tido kalau dlm situasi tu .... silap2 "dia" ckp , "eleh, aku tau ko tidotipu2 "

...

erkk.. xleh terbayang kalau jd cmtu.

kalau jd jgk memang xbukak mate langsung, bace ayt kursi bnyk2x smpai tetido.. hehe

Betul ke cite ni TT? Asyik jumpa cik pon je. Huhu.

ice_sky92 posted on 6-5-2014 11:40 AM
Betul ke cite ni TT? Asyik jumpa cik pon je. Huhu.

betul..nape tak caya? ..itu citer dulu2 la..sekarang ni dah jarang..last sekali masa kat Melaka tu..jalan pedas linggi tu..

lavendernovella posted on 5-5-2014 09:48 PM
Dh macam gullivers travel ...  best citer ipo ...
Sambu g lg ipo .... saya sgt suka yeah..

ini pengalaman yg paling cute rasanya..heheh

Kg arwah ayah iol kt rembau , dulu2 biasa lalu situ..... tempat mmg rase "jeng jeng jeng" sikit , tpi x lernah lg nampak yg pelik ...

Kt lubok cina pernah nampak time magrib kt area pokok getah ader ,kubor , nampak lah bebola api terbang kt area pkok getah  tp nampak  dari jauh lah ...

Punyerlah inesen , ingat org main mercun pasal time tu time raya ...

dah dekat 3 hari baca kisah Ipo ni. Hari ni baru khatam . Memang bestlah Ipo cerita awak. Saya rasa awak ni mesti jenis orang yang senang nampak benda benda macam ni kan?.

Saya ni takda lah berani sangat. Tapi memang suka baca cerita yang seram seram ni. Saya pulak nak kata pengalaman seram tu takda lah lagi. Seram sikit sikit je. Tapi harap takde lah kena yang terlalu seram ni

Saya pun nak kongsi cerita saya dulu dulu. Saya ni dulu masa zaman sekolah,kerap sangat kena tindih masa tido. Badan tak payah cakaplah kerap sangat dapat lebam kat peha especially. Sehingga saya kawen dan ikut husband ke luar negara lebam tu pun dah takda. Saya penah dengar Ustaz ada kata lebam lebam tu sebenarnya sbb "benda" tu nak berkenan dgn kita & sbb selalu tido lepas asar. Ustaz tu ada kata,"benda tu kalau dah berkenan mmg payah nak buang. So ustaz tu ada ajar mandi guna baldi n baca Al-fatihah 3 kali n selawat then hembuskan pada baldi tu.

Saya penah buat sebelum kawen,Alhamdulillah mmg dah takde lebam tu. Lagi 1, saya ni jenis yg boleh rasa sesuatu kalau ada benda tu ada. Tapi x nampak,kalau boleh memang taknak pun . Saya ni baru balik dari luar negara dan sekarang duduk di kuaters. Kat mana tu tak boleh bagi tahu,kang ade pulak terjumpa jiran kat sini. .Start dari pindah kuarters tu,memang sy dah dgr macam macam bunyi. Kerusi kena tolak lah,dgr orang berjalan lah...memang hari hari.

Tapi paling menakutkan, penah sekali bola mainan anak saya berbunyi dengan sendiri. Anak saya ada sebiji bola yg mmg kalau ditendang dgn kuat akan berbunyi 1 lagu. Satu malam dalam pukul 3 pagi saya terjaga, dalam 5 minit selepas tu bola tu berbunyi lagu dengan sendirinya. Memang pelik. padahal bola tu elok je dalam bakul. Saya pun apa lagi terus pejam mata yang tak mengantuk. .

Tu belum angker sangat,paling angker bila kunci rumah saya tiba tiba ada dalam handbag. Cerita die macam ni,saya n husband ada kunci rumah setiap sorg. Selalunya husband saya akan keluar dulu utk panaskan enjin kereta,maklumlah rumah tinggi kan? . So saya ingat lagi kejadian tu,sebelum husband saya keluar pintu rumah,sempat saya menjerit tanya husband kunci rumah saya mana sebab die penah amik dua dua sekali kunci rumah. Sebelum die kua saya akan tanya husband jgn amik kunci rumah saya,so pagi tu selepas saya tanya husband,die ada kata kunci saya tergantung kat tempat kunci di belakang pintu. sambil diepun tutup pintu dan memang saya nampak kunci rumah tu berayun. Saya dari arah meja sambil capai handbang n terus ke pintu keluar. TIme tu memang samar samar sebab saya dah off kan suis lampu cuma nampak lampu koridor je. Bila saya tengah meraba raba tempat kunci saya tengok kunci rumah saya tak ada.

Dengan rasa marahnya saya pergi balik kat meja n bukak lampu nak cari dalam beg. Tiba tiba kunci tu dalam handbag saya. Sambil marah marah dalam hati saya turun lif n naik kereta. Dalam kereta tu husband saya tercengang bila saya marah die letak kunci dalam handbang saya. Rupenye puas die explain memang bukan die yg letak kunci tu dalam handbag.

Sampai sekang saya puas fikir macam mana boleh ada dalam handbag saya kunci tu.

lavendernovella posted on 6-5-2014 02:41 PM
Kg arwah ayah iol kt rembau , dulu2 biasa lalu situ..... tempat mmg rase "jeng jeng jeng" sikit , tp ...

ipo selalu lalu iktu lubuk cina tu..memang ada ladang getah kan?..kalau time malam tu..huhuhu..seraaaammm..

ibu_TiJa posted on 6-5-2014 02:55 PM
dah dekat 3 hari baca kisah Ipo ni. Hari ni baru khatam . Memang bestlah Ipo cerita awak. Saya ras ...

tq krn merempit thread ni..

Kisah ibu_TiJa pun cam angker gak..

betul tu..ipo pun pernah ada kesan lebam2 nih..org kata jin suka kat kita..entah ler..dn JGN MANDI Telanjang..jin suka kacau..

nak amalkan jugaklah baca alfatihah kat baldi tu..tq sebab kongsi citer n ada ayat penyembuh sekali..

Kisah kunci tu..misteri..

Ipo posted on 6-5-2014 04:01 PM
tq krn merempit thread ni..

Kisah ibu_TiJa pun cam angker gak..

Betul Ipo. Macam macam lagi kisah kat rumah saya.Cuma yang biasa biasa je lah. . Masa saya tengah preggy dalam 5-6 bulan anak saya yang pertama penah kena sawan n demam hampir 3 minggu. So atas nasihat orang orang tua,saya bawak anak saya berubat cara islam di darul syifaq. Saya pun berubat juga dah alang alang sekali kan. . Saya berubat pun sebab masa preggy saya selalu mimpi budak kecik atau baby. Ustaz ada cakap mimpi baby ni selalu nye gangguan atau saka. Isshhh....ntahlah. So dgn rase tak sedap hati saya pun berubat sekali.

Ustazah tu ade tanya,saya ade sakit leher ke selalu. Saya kata memang ada lenguh lenguh sangat badan. Rupenye ustazah tu kata ade bende yg duduk kat leher.... Die baca ayat ayat alquran n tepok tepok bahu ustazah tu tekan dahi saya kuat sgt...lepas tu saya mmg langsung tak ada mimpi baby lagi. Die kata tu sebenarnya gangguan jin. Ustazah tu pesan lagi,lebih pukul 1030 mlm jgn keluar sebab saya preggy kan. Mak saya penah ckp org mengandung ni "bau wangi" entahlah....

Ipo cerita la pasal awak kata ada benda hidup di perut awak tu?tak ingat pages mana awk cite...?

ibu_TiJa posted on 6-5-2014 04:10 PM
Betul Ipo. Macam macam lagi kisah kat rumah saya.Cuma yang biasa biasa je lah. . Masa saya tenga ...

byk gak kisah awak ye..memang betul pun..bila kita mimpi budak..tanda ada gangguan jin atau ada org nak hantar sihir..kalau mimpi menyusukan budak plak..tu ustaz kata dan terekna sihir..cepat2 berubat..

Kes ipo plak..memang sampai sekarang perut tu jadi misteri....entah ler..selalu gak rasa panas perut ni..dah jumpa ustaz..dia kata kena berubat lagi..tiap2 mlm baca quran..rasa lega skit..nak jugak berubat kat Darul syifa..

Ipo posted on 6-5-2014 03:56 PM
ipo selalu lalu iktu lubuk cina tu..memang ada ladang getah kan?..kalau time malam tu..huhuhu..ser ...

Oh ipo selalu ikot situ ... tubhgn luar , yg iollalu kt belah dlm2 sikit ... , tp area tu dari dulu sampai skg mmg "mendung " x pernah ceria ... y?