CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

farahya89 posted on 28-4-2014 05:04 PM
Ayam hidup yg telah mati..  Cian ayam tu, mati di tgn sang hantu raye.. hehe

"makhluk"  ...

Ewww... Bayangkan darah ayam umpama sirap ais.. Tambah lemon sedap ni... Hihih..

Cindai83 posted on 28-4-2014 05:35 PM
Ewww... Bayangkan darah ayam umpama sirap ais.. Tambah lemon sedap ni... Hihih..

tetiba teringin sirap limau pulak.. perghhh.. sejuk2x memang nikmat.. hehe

Spupu Farah ni pon bnyk cite angkernya. Ade satu mase tu, time die kat asrama d Uni die. Ni pngalaman kawan die, tp terkena sipi2x kat die.

Farah namekan spupu Farah, siti (nama samaran)
kawan spupu farah, nana (nama samaran) ; senang skit nk cite..

Satu pagi tu, mase si nana nk g amik air smayang d toilet. nana kena lalu dpn bilik siti. So lalu je dpn bilik siti, nana tgk pintu bilik siti dh tebukak. tanpa curiga, si nana ni jengukla bilik siti. (untuk pngetahuan korang, asrama diorang sbilik 4 org).

Dalam kegelapan tu, dgn bantuan lmpu koridor nmpakla si siti dgn rmbut pnjang die ni tgh duduk atas katil membelakangkan nana yang kat dpn pintu ni. (spupu farah ni mmg rmbut die pnjang, takat pinggul gtu) Nana tegur la siti, tp siti buat dek je. statik xbergerak. dlm ati nana "mamai kowt budak ni". So, die pon mneruskan prjalanan die ke toilet td.

Tghari tu tgh duk lepak2x kat bilik, si nana ni g la tanya siti psl pagi td tu. Siti pulak pelik sbb pagi tu mmg die xbangun sbb die xleh solat. lagi pon die tido share katil ngn rumate die kat sbelah. Mebi nana xnampak sbb telindung ngn pintu. (xtaula pulak knape diorang share katil malam tu, xigt nk tanye ). Bangun pagi tu pown diorang musykil nth sapela yang bukak pintu, bgun2x dh tebukak. bahaya toll..

last skali taula si nana yg die tgok tu bukan siti tp 'benda' lain, patut senyap je xberjawab mase die tegur tu. Kes pintu tebukak tu xtau la mcmn. smpai skarang diorang xde jwapan. mebi mmg 'benda' tu la kowt rajin2x g bukak pintu bilik orang. haisshhh..

farahya89 posted on 28-4-2014 06:10 PM
tetiba teringin sirap limau pulak.. perghhh.. sejuk2x memang nikmat.. hehe

Spupu Far ...

byk gak citer kelibat2 same tapi tk seruipa ni..hhehehe..

Ni nak citer satu lagi kisah ...berlaku tgh malam..masa tu Ipo kecik lagi..tp sekolah dah lerr...

Time tu sellu gak ikut mak ayah pergi kenduri..atau bertandang rumah kawan2 atau sedara mara ni.. dah habis borak tu, tak sedar dah larut malam..ada ler kat 2 malam cam tuh..

Kami naik kereta pulang ke rumah.jarak dari rumah sedara tu dalam 10 kilometer gak la...then kalau nak sampi rumah tu..kena lalu satu jirat cina ni..kalau dari rumah sedara tu, jirat cina nih duk sebelah kiri jalan..

Ipo duk seat belaakng ngan adik. mak dan ayah kat depan, ayah drive..dah tgh malam..ipo tertidur kat bealaknag. Tiba2..Ipo trehidu bau busuk. Ipo terus ckp kat adik yg duk sebelah. hish..yg ko melepas ni apa hal?

Adik ipo tepuk ipo semula.. bila masa aku melepas??

Ipo buka mata..bau busuk tu masih ada..ipo pandnag adik lagi..habis??

Adik buat dek je..dia pejam mata semula..ipo geram la. lepas ty mak..apa yg busuk sangat ni. Mak ckp tido je la..jgn ckp apa2.

Ipo pandnag keluar ..sebelah kiri ada jirat cina yg luas..sekali nampak benda putih melayang dari arah jirat tu..melayang2 ikut keta kita orang. Ipo tak berkelip panndag..pastu, ipo tutup mata. dgn harapan, benda tu blah..tapi bila buka mata, seklai benda tu duk bertenggek atas bonet belakang keta. patuutlah ayah ckp keta berat semcm ..dan mak marah sebb ipo ckp bau busuk..

Ayah dtive je keta sampai rumah..ipo lak dah duk seat belakang tu time tu..apa lagi pejam mata rapat2..

Ipo posted on 28-4-2014 11:02 PM
Ni nak citer satu lagi kisah ...berlaku tgh malam..masa tu Ipo kecik lagi..tp sekolah dah lerr...
...

huhu.. seramnye, siap bertengek dkt bonet lg.

Mesti die penat kowt terbang, sesekali nk merasa naek keta. xleh duduk kat seat dalam, duduk kat bonet pown jadila.. hikhik

lps smpai umah tu benda tu ade lg x ipo?

farahya89 posted on 28-4-2014 11:16 PM
huhu.. seramnye, siap bertengek dkt bonet lg.

Mesti die penat kowt terbang, sesekali nk  ...

dah tak der..sib baik

Follow Us
Tu la tu.. Kuat menumpang betul.. Penat dh asyik terbang.. Sekali sekala tumpang.. Bonet ke bumbung ke.. Pun jadila.. Huhuuu...

ni nak citer pangalaman jiran saya.. Tapi dia dah arwah dah lama.. Dulu keje dia konduktor bas.. Kalau sape lahir tahun 90 an ke atas mmg dh x merasa sgt dh pakai tiket2 yg konduktor bas handle ni.. Heheh.. Arwah ni dulu selalu balik tgh2 malam... Rilek jer naik motor dari puduraya balik ke rumah.. Sepanjang jalan tu mcm biasala ada lalu perkuburan islam... Jirat cina.. Jirat hindu.. Mcm2 ada la.. So mcm2 la kelibat yg kelihatan.. Kalau dh balik pun tgh mlm.. Open air lagi mmg jelas dan nyata la kan.. Ada satu citer paling saya x leh lupa.. Masa tgh dia rileks press motor dlm kelajuan sederhana tu.. Ada satu 'benda' potong dia belah kiri.. Heheh.. Sekali imbas nampak mcm motor lain potong.. Bila ditoleh.. Rupanya.. Sebiji kepala terawang2? Yg best tu.. Kepala tu lagi laju dari motor dia.. Siap boleh potong ni.. Okay.. Dia pun rilek jer.. Elehh rilek la.. Baru kepala.. Biasa je.. Bbrp minit kemudian.. Satu lagi 'benda' mengejar dari belakang dan memotong dia.. Mcm race pun ada dia kata.. Bila ditoleh.. Rupanya.. Badan pulak... Mengejar kepala yg dh kat depan tadi... Jadi badan yang potong dia tu x berkepala la.. Dia hanya mampu istighfar dan membaca sedikit ayat2 kursi sambil sambung bawa motor dgn rileks lagi.. Heheh.. Dasyat kan org2 berjiwa kental ni... X sampai bbrp minit... Kaki pula lalu... Ahahaha.. Menggeleng2 la dia.. Katanya mungkin bekas mangsa kemalangan yg jasadnya terpecah2.. MasyaAllah..

Cindai83 posted on 29-4-2014 12:10 AM
Tu la tu.. Kuat menumpang betul.. Penat dh asyik terbang.. Sekali sekala tumpang.. Bonet ke bumbung  ...

hehe.. nk gelak pown ade bace cite cindai, blh plak kpala, badan n kaki duk race same2x ngn jiran cindai tu..
last2x kepale yang menang.. hihi

tp kat cni blhla rs nk gelak, tp kalau farah yg jd empunya diri tgh bwk moto tu rsnya dh terkicik kat ctu jgk.. haha siap bwk moto laju cam cuprix. potong balik kepale tu.. Takoowwtt...

Cindai83 posted on 27-4-2014 03:13 PM
Haaa citer pasal menyerupai menyerupai ni mmg hangat kat asrama kan.. Bnyk gak saya dgr citer pasa ...

aku pon pernah terkena gak macm ko ni..masa tu aku kerja malam,klu x silap hri khamis kot..start kerja 11.15pm,so aku pon buat la ape yg perlu tuk start kerja aku sebagai repairing..time aku nak g amik gunting kat mesin sebelah,dekat je lam 3@ 4 langkah dah sampai....aku perasan member aku yang sorang ni muka cam sedih ajer sambil prepare bahan2 tuk operation mesin..tunduk aje...aku pon x kisah la sgt dan x de hati nak tegur dia sebab mmg tau dia ada problem psal cinta ni...aku cume ckp lam hati gaduh lagi la tu..masa tu kira aku ngan dia aje kat belakang,yg lain semua kat depan tgh gossip..

aku ni kalau nak pergi toilet mesti ajak dia minta teman,so pas aku prepare kerja yg aku kne buat malam tu,aku nak gi toilet,,klu nak kuar mmg kena lalu kat tempat member aku tu..ntah knp malam tu ..aku x minta dia teman..sebab aku pikir malas nak kacau dia tgh sedih2, lagipon awal lgi..bru pkol 11.30 macam tu.aku pon pergi la sorang2..

lepas balik dr toilet aku dah x nampak dia ,aku cme nampak member lagi sorang aje..operater yg jaga mesin cume 2 orang aje setiap shift..masa tu aku pikir mgkn dia jaga sebelah sana sebab tu aku x nampak dia..bila time rehat..lam kol 2..borak2 la..pastu ada member cakap .."kesian kimey malam ni penat,jaga mesin sorang2"...aku pon tanye la .."eh nape pulak?myla mane?"..dia pon tanya la.."milah mane?"(sebab ada 2 org name milah ).aku pon cakap" la myla junior la..bukan ke dia ada."..dia pon cakap la"k.su ni mimpi ka...mane ada myla..dia x datng la ari..sdh pkol 2 bru k.su tau ka dia x datang"..ah sudah..terkena lagi aku...diaorg pon pandang aku semacam aje..aku diam ajer..bila masuk kerja balik..bru aku perasan,malam tu jalan production lain..yg aku nampak tu c "myla" prepare model lain...

esoknye..aku crite ngan kimiey ape yg aku nampak..dia siap cakp ko biar betol..aku siap tunjuk lagi macam mane gaya dia time aku nampak tu..nasib baik aku x ngajak dia g toilet sama..kalau x.....yang ni kali ke 2 aku terkena..yg 1st masa pregnant ank sulong...nty aku  cite ya..

farahya89 posted on 29-4-2014 12:37 AM
hehe.. nk gelak pown ade bace cite cindai, blh plak kpala, badan n kaki duk race same2x ngn jiran  ...

Kan.. Kalau kita dh tercirit agaknya kat situ.. Tabah sungguh..

asfaz posted on 29-4-2014 02:46 AM
aku pon pernah terkena gak macm ko ni..masa tu aku kerja malam,klu x silap hri khamis kot..start k ...

Ok ini skeri.. Sbb nampak secara direct gak.. Cer citer cer citer.. Heheh..

Cindai83 posted on 29-4-2014 12:10 AM
Tu la tu.. Kuat menumpang betul.. Penat dh asyik terbang.. Sekali sekala tumpang.. Bonet ke bumbung  ...

ni memang scary n creepy hokey!

farahya89 posted on 29-4-2014 12:37 AM
hehe.. nk gelak pown ade bace cite cindai, blh plak kpala, badan n kaki duk race same2x ngn jiran  ...

pernah jumpa berdepan tak benda2 tu sume?

asfaz posted on 29-4-2014 02:46 AM
aku pon pernah terkena gak macm ko ni..masa tu aku kerja malam,klu x silap hri khamis kot..start k ...

nampk hantu menyamar ni kerap jugak kan?..selalunya kta tak perasan..

Ni nak citer kisah hantu mencangkung dlam jamban gak ni..berlaku kt kampun ipo gak..jiran yang citer (denagr dri pakcik tu sendiri)

Pakcik ni bawa beca dr pagi sampai malam, dia suka minum air tuak. Kdg2 tu sampai mabuk..satu malam tu, habis kerja dia balik rumah. beca dietakkan depan wakaf..dekat ngan rumah sebab jln ke rumah dia tu sempit..jauh ke dalam..kampung ipo time tu byk hutan lagi.rumah pun jauh2..

Dgn mabuk2 mcm tu..dia merapu2 berckp..jln terhoyong hayang..sambil tu jaln ke rumah..dia pun masuklah..terus terduduk di situ. Pastu, dia dengar ada org tegur..dia buka mata..tak ada apa. Dia tutup mata lagi..ckp merapu2..pastu ada lagi org tegur..dia buka mata seklai lagi..tak ada org..

org yg menegurnya tadi kacau lagi..

Pakcik tu.." Hoi, jangan kacau aku la!'

"ni tempat aku!"

Pakcik tu yg masih mabuk tu buka mata seklai lagi.."ni rumah aku!" dia pun buat dek je..

"Kau masuk rumah aku!" suara tu berkata semula.

"Mana ada?" pakcik tu gram..mabuk mcm tu pun ada hati nak geram gak..hehe..dia buka mata. seklai dia tgk hantu raya mencangkung atas kepalanya bertenggek antara tiang.

Dia genyeh mata..dia terus sambung tidur.

Bangun pagi esoknya...dia terkejut..rupanya dia tidur dalam jamban...hahahha..adeh..nak pecah perut ipo dengar citer jiran tu..

ok..ok...aku cerite..hehehe..

masa ni aku pregnant lam 4@5 bulan.....aku kena kerja malam..untuk pengetahuan korang,bangunan tu kira bangunan bru la kiranya nak d bandingkan dengan bangunan sebelah..tingkat bwh mmg ramai pekrja kira meriah la..tp..tingkat 2,cme dept kami aje yg 3 shift..department  lain 2 shift aje..kami kerja shift malam ni cume 6 org..4 pompuan 2 lelaki.bayang kan sebesar2 ruang ats bangunan tu kami ber6 aje..campur guard sorang..jd semua 7 org..

malam tu,lepas rehat,..time nak masuk kerja balik,sorang kawan aku ni.name gijah la..dia masuk dlu..aku ngan kak ana ni kat belakang dia..yg lagi sorang x kuar,tido kat dalam..masa tu aku tgk aje c gijah ni..aku nampak dia dah belok kat sebelah lift tu..pastu dia patah balik n g toilet lelaki(kami mmg guna toilet lelaki time mlm)dia siap tgk aku n tggu kat ctu kejap..pastu dia terus masuk..aku pon cakap lam hati,,.pandai gjah..cam tau aje aku nk g toilet..(sb dia mmg peneman aku g toilet)..

lepas tukar kasut,aku ngan k,ana pon nak masuk toilet,.yg k.ana ni ngintai2 la dlu kot2 ada member lelaki kt lam tu..aku pon ngan yakinnye pon cakap"g"jah kat dalam tu"..kami pon terus la masuk..belah kanan kami sinki ..aik...xde pon gjah(lam hati aje la)..aku terus nak masuk toilet nk g mengencis..aku tgk semua pintu terbukak..maknenye mmg xde org la..aku masuk aje tunai kan hajat..aku ngan k,ana time tu x ckp apepon..sib baik jgak sb k.ana ni cakap lepas aje..sib baik malam tu dia senyap aje..

pastu kami trus masuk dept..bila aku nampak gjah..baru aku perasan gjah malam tu pakai sweater,,yg aku nampak tu x pakai..aku pon senyap aje trus buat kerja..sb teringat mak mertua pernah pesan kalau kita nampak sesuatu jgn terus cerita ,,tggu esok bru cerita..sb kalau terus cerita,nanti dia akan datang ..tapi ..k.ana masuk je teruscerita kat gjah yg saya nampak dia masuk toilet..terkejut member tu..siap cakap"ei mana ada saya msuk toilet"..say pon dah di desak cerita aje la..macam mane gaya "dia" tgk saya sblom masuk toilet..sejak tu kalau pas rehat..mesti gjah cakap" k.su..saya x pergi toilet ye..."takut benda sama berulang lagi...

x lama lepas kejadian ni..kilang  kami d landa histeria besar-besaran.sampai pggil ust.haron din..tp dia x dtg la cume murid2nye aje..mgkin yg aku nampak tu intro dia nak dtg mengganggu...

Ipo posted on 29-4-2014 08:15 AM
pernah jumpa berdepan tak benda2 tu sume?

xpenah jumpe.. yg jumpe pown jelmaan kawan farah tu jela.

kadang2x time rs gile2x skit tu rs nk jgk jumpe (statement brani mati ) .kalau rs mcm xsdp ati tu melilau jgk mate kiri kanan carik, tp xnmpak pape. hijab kuat agaknye.. alhamdulillah.. hehe.

Ipo posted on 29-4-2014 08:31 AM
Ni nak citer kisah hantu mencangkung dlam jamban gak ni..berlaku kt kampun ipo gak..jiran yang citer ...

hahaha.. hantu raye tu bengang sbenanya sbb duk p tido dlm umh die. siap bgtau byk kali plak tu.. Last skali hantu tu p merajuk mmbawa diri yang luka, merempat tido kat laen gamaknye.. hihi

asfaz posted on 29-4-2014 08:34 AM
ok..ok...aku cerite..hehehe..

masa ni aku pregnant lam 4@5 bulan.....aku kena kerja malam..untuk  ...

Eeee.. siap bg pandangan bermkna lg sbelum masuk toilet tu. cam bg isyarat pon ade jgk, nk suh kak su btol2x tgok die msuk toilet time tu, pdahal kwn kak su xmasuk pon. (sy pnggil asfaz kak su xpe? hehe)
bab keje shift malam ni mmg scary kan.. kakak farah keje kat hospital, die cite kalau shift mlm mstila ade yg kena kacau. tang menyerupai kawan2x ni mmg byk kali die ckp, kdg2x nk pcaya btol ke tu kawan kite. tgok2x benda tu.. aishh kalau farah memang mintak dijauhkan la bnda2x cmtu.

Farah ade tringat 1 cite ni. kawan farah yang cite. Diorang ade kelas malam. masa nak balik (around 11 mlm gtu), diorang kena lalu koridor. Bnyk jgk kelas yg diorang kena lalu sbelum nk klua dr blok akademik ni. Lps tu, bile time lalu satu kelas ni kawan farah nmpakla klas tu lmpu terpasang.

die jenguk2x nmpak sorang pompuan pkai bju merah (die igt lecturer), dlm ati die ckp "bgusnya lecturer ni, siap bwk ank kecik lg p ngaja malam2x". Student dlm klas tu xde pon mase tu, die agak sume dh balik kowt tggal lecturer tu ngn ank die je.

Jalan 2 3 langkah melepasi kelas tu, die pon ckp ngn kawan die yg jln seiring ngn die sjak td

"aisyah (name samaran), bagusla lecturer tu td. snggup bukak kelas malam2x, siap bwk ank die plak tu".

kwn die balas " eh, lecturer mn plak ni?".

"ala yg kelas blakang td tu" smbil2x toleh n tunjuk kat blakang. Bile die tgok je klas tu, die tkejut sbb td mmg kelas tu lmpu tepasang, skarang dh gelap gelita. ape lagi cuak terus muka die, lari lintang pukang diorang.

smbil2x lari tu die ckp sempat dgr mcm suara mengilai sayup2x, xtaula btol ke x. Sbb takowt sgt jd telinga die pon xleh nk pecaye sgt, katenya.. hehe

Last edited by farahya89 on 29-4-2014 11:33 AM

Ipo posted on 29-4-2014 08:31 AM
Ni nak citer kisah hantu mencangkung dlam jamban gak ni..berlaku kt kampun ipo gak..jiran yang citer ...

Wakakakaka!!!!! Ambik ko sekali masuk rumah 'orang'.. Mengaku pulak rumah dia tu... Ahahahaha... Terbaeeekkkla citer Ipo.. Sib baik x melepas situ ek.. Hahahahaha....