CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ipo

Koleksi kisah mistik -Entiti Berambut panjang

Tt  ..xde crite lgi ke?

asfaz posted on 17-5-2014 06:46 PM
Tt  ..xde crite lgi ke?

belum recall lagi asfaz...tgh recall ni..

asfaz posted on 17-5-2014 06:46 PM
Tt  ..xde crite lgi ke?

ni dah recall satu lagi.. CIK PON DALAM TANDAS

Masa ni  ipo dah keje. Benda ni berlaku kat tempat kerja. Biasalah waktu keje dari 8.30 am sampai ke 5.30 pm. Tapi ktia orng kena selalu stay back. banyak perkara nak kena siapkan, tambah lagi bila client nak mendesak saja. Ok, back to citer. Ipo and 2 org lagi kena stay back sampai sepuluh malam. Esok client dah nak, jadi nak tak nak kena juga buat sampai habis. Bilik ipo jauh sikt dari bilik org lain. Pastu, ada 2 3 pintu gak la. Sebab ni makmal kan. Tandas plak kat hujung sekali..belakang bilik yang banyak pintu tu.

Time tu ipo sorang je tenagh buat ujian. Ipo jeling jam. Hampir maghrib. Leka buat ujian tu, tiba2 dengar suara panggil nama ipo. Ipo pasang telinga. Memang dengar sayup-sayup. Ipo stop buat test dan keluar dari bilik ujian tu, jenguk-jenguk.Tak ada. Ipo sambung kerja. Dengar lagi. Jenguk la. macam tulah..sampai 5 kali. Kali ke 5 tu, ipo geram. Buka pintu luas2 dan menuju ke tmpat kawan ipo yg berada di bilik kimia..dia dengan sorang lagi leka buat ujian jugak.

Ipo tanya, ko panggil aku ke tadi?

Mereka kat tak ada pun.

Ipo pelik..tgk jam dah masuk waktu maghrib, ipo masuk toilet, ambil wudhuk. Habis je ambik wudhuk, bila keluar dari bilik air tu, seklai tersengih cik pon ni kat muka pintu masuk ke bilik ipo..pucat muka time. Nasib baik cik pon lawa..hehehe..jantung laju je berdegup..ipo buat dek je..bau wangi memang kaw-kaw punya.

Masa solat tu, bau wangi dah tak da. Tpi lepas tu ipo tak berani dah duk kat situ. Pergi ke tempat bilik kimia..nasib baik test yg ipo buat tadi sudah siap. jadi ipo lepak kat bilik kimia plak. Sambil teman 2 org lagi siapkan kerja. Tgh syok melangut kat situ, denagr lagi nama ipo dipnaggill. kali ni ipo tanya kawan tu, dia org kata ada dengar jugak.

Kami bertiga berhati2 berjalan ke arah suara tu..kali ni plak..dia panggil nama 2 org lagi tu. Masing2 dah pucat. Kami berjalan berdikit2..rapat2..ipo ckp kita pergi ke arah toilet sebab tdi baru nampak cik pon kat situ..

Sampai kat toilet...bau wangi tadi mula menyucuk hidung..ipo terus ckp kat 2 org lagi tu,'jgn bimbang..cik pon ni cantik'

Ipo sengih..2 org lagi tu pun beria nak tgk..sebb dia orang tak pernah tgk cik pon ni..kami terhendap2 kat depan toilet..time tuh dah hampir sepuluh malam. kami tunggu kat situ lama gak la..pintu toilet terbuka perlahan..kami tajam memandang ke arah toilet tu..

Suara yg panggil tadi dah tak ada..tapi apa yg muncul kat situ...Cik POn muka hodoh yg isi di kulit mukanya dah kena robek..menyeringai kat pintu toilet..bau wangi tadi dah tukar busuk..kami bertiga macma kaku tau time tu..tgk je kat cik pon tu..pastu..cik pon tu mengilai dan terus terbang keluar ikut sisip angin toilet tu..huhu..

bila cik pon dah tak ada..bru kami tersedar..apa lagi kemas barang dan cabut. Esoknya, kawan ipo yg sorang tu tak datang..dia demam seminggu. Ipo dan sorang lagi relaks je masuk keje...tapi tak citer kat org lain..sebb turn untuk stay back tu ..giliran org lain plak...hahaha..biar dia orng plak rasa jumpa cik Pon tu..

Kisah seterusnya HANTU apa ntah dalam tren lrt!

Time nih ipo kena stay back kat ofis tapi citer ni bukan berlaku kat ofis. Ni berlaku dalam lrt. Ofis ipo memang dekat ngan lrt KJ. Time tuh, dah pukul sepuluh malam sebab bulan tu ada banyak kerja yg kena siapkan . So, hari2 kena buat OT sampai malam. Nak jadi citer, satu malam tu ipo bergegas ke stese lrt. Yalah..lrt kan tutup 11.30 malam. Jalan cepat-cepat dari ofis ke stesen lrt tu. Sampai di lrt tak ramai kat situ, tren datang. Ipo naik la tren tu nak KLCC.  Time tuh dah pukul 11 malam.

Banyak tempat kosong..bila dapat duduk je..memanglah sedap je mata mengulit. Dah penat keje kan..

So, dari satu stesen ke satu stesen..ipo memang sedar. Entah mcam mana, otw ke stesen Dang Wangi tu..ipo tersedar..koc yg ipo duduk tu tak de orang. Ada sorang kat hujung sekali. Ni yg ada koc 4 tu. di hujung lain plak..ada dua org. Ipo duduk koc tengah. Tetiba bau wangi menusuk. Ipo celik mata luas..selang sebuah dari barisan kerusi ipo tu, kiranya koc sebelah la..ada seorang perempuan duk situ. pakai baju putih dan tunduk je..rambut tutup muka.

Ipo genyeh mata. Tengok pulak orang dihujung tren nun, org tu dah tak ada. Pandang palk di hujung tren satu lagi, yg dua orang duduk tadi..masih ada dua orang tu. Nak kata tren dah sampai stesen tak ada la plak. Pandang lagi pompuan yg  pakai baju putih tu..dia macam menangis..bau wangi masih ada...

Bila dah nak sampai kat stesen KLCC, bau wangi tadi dah hilang..bau busuk pula memenuhi tren tu. Ipo dah cuak dah masa tu. Pandang semula kat pompuan yg duduk tu...pompuan tu angkat muka...terbeliak ipo tengok.

Ni antara yg ipo boleh gambarkan rupa pompuan tu:

Rambut panjang, ada taring agak panjang, muka berkedut dan hitam. ada sedikit tompok merah..mulut merah..mata pun merah dan bersinar..dan yang terakhir ni..dia sengih..aduih....dah sampai stesen KLCC, pompuan tu lenyap. Macam ada angin keluar bila pintu bukak. Ipo dah rasa tak sedap hati. Sepatutnya ipo turun kat KLCC tu tapi tak jadi. Ipo terus duduk dlm tren sampailah ke stesen Damai. pastu tukar tren ke arah KJ balik.

Ipo posted on 20-5-2014 04:25 PM
Kisah seterusnya HANTU apa ntah dalam tren lrt!

tima kasih tt...

Aku rs ko ni mmg ada penyakit nmpak hantu lah..cuba rawat?

Follow Us
keseraman posted on 26-4-2014 12:28 PM
aku dah tgk cter ni lama dulu time kecik2. zaman video kaset. since dat day, aku takut badut. hahh ...

sama dgn aku.. termasuk takut DP ko.. huhuhu

rafiz28 posted on 3-6-2014 04:50 AM
Aku rs ko ni mmg ada penyakit nmpak hantu lah..cuba rawat?

mungkin kot..dari kecik..memang nampak makhluk ni semua. Ada gak tanya ustaz..dia kata tak ada apa..cuma dia kata aku kena hati-hati..h

hmm..pelik jugak..

serius seram

Ni ada lagi aku citer aku...huhuhu...baru dua tiga hari lepas..kat kampung.

Minggu lepas, aku balik kampung sebab ada urusan penting. Selalunya bila balik rumah di kampung, ok je tapi kali ni macam ada meremang bulu roma, masuk rumah je rasa panas. Jiran sebelah rumah tu memang aku dn penduduk kampung tahu...dia ada membela..hantu raya. Terbaru, aku dengar ada orang nampak macam monyet berbulu tebal dan hitam bergayut kat pokok nangka, sebelah rumah dia dan depan rumah aku...huhu..

Tapi kali ni bukan nak citer hal monyet tu, aku nak citer aku diganggu lagi. Malam tu..payah nak tidur, cuaca panas. Malam2..berpeluh jugak lah. Rumah kampung, mana ada air cond. Pakailah kipas siling dan kipas stand tu...

Malam tu tak boleh tidur, mengiring ke kanan, ke kiri..sama jugak. Terlentang pulak tidur..sama jugak.  Masa masuk tidur tu, time tuh dah pukul 12 malam. Bila ntah aku terlelap jugak akhirnya..tapi tak boleh bernafas..macam kena tindih..
Cuba baca ayat kursi, al fatihah..tercungap-cungap..

Bila aku buka mata..sekali aku tengok ada seorang perempuan rambut panjang dan pakai baju labuh berdiri kat kaki aku. Masa tu bilik gelap. Hanya lampu kat luar je yang masuk sikit..agak samar jugak la bilik tu. Pompuan tu hanya pandang. Apa lagi, aku baca ayat2 lagi..lepas tu pompuan tu hilang.

Bangun pagi tu, aku jadi pening tak cukup tidur..

Ni kisah adik aku pulak..malam sebelum tu..

Malam tu kami semua tidur kat ruang menonton..dah hampir 12 malam jugak. Mula2 tu memang nyenyak tidur..tiba2 anak adik aku tu (2 tahun), menangis kuat. Banyak kali dia terjaga dan menangis. Adik aku peluk dia..anak dia tu macam takut2 dan nampak sesuatu. Dia tepis sesuatu di lengan adik aku.

Adik aku pulak macam rasa ada benda di belakangnga dan di lengannya macam ada rasa rambut panjang...mungkin  anak dia nampak benda tu dan cuba tepis.

Aku pulak terjaga sebab budak tu menangis..tapi sebaik terjaga..meremang bulu roma..macam ada benda dekat dengan kita orang...

Ipo posted on 22-4-2014 12:08 AM
PATUNG CIK PON JADI HIDUP

Ini yang kat Shah Alam tu ke? Bukan yang ada satu bilik tertutup ada beberapa orang nampak pocong berbungkus melompat dan bergolek, siap ada pawang jaga supaya tak nak benda2 nie terlepas dari pagar...

Cindai83 posted on 30-4-2014 02:46 AM
Rembau area mana? Kampung penajih ke?

situ kat kg penajis rembau kan ada satu rumah tepi corner tu, kalau masa time maghrib atau lewat malam, tetiba nampak keramaian tapi tanya penghulu, katanya tuan rumah tu jarang sangat balik jadi dah ada benda2 yang tak patut duk tinggal situ...

another version kata penjaga/penunggu rumah tu

** serem **

hazz11 posted on 3-6-2014 03:46 PM
situ kat kg penajis rembau kan ada satu rumah tepi corner tu, kalau masa time maghrib atau lewat m ...

Alamak ye ke? Kat area mana tu? Berdekatan surau ke? Kat selekoh tu ke? Alamak alamak... Ni yg serrremmm gak ni...

Cindai83 posted on 3-6-2014 03:53 AM
Alamak ye ke? Kat area mana tu? Berdekatan surau ke? Kat selekoh tu ke? Alamak alamak... Ni yg ser ...

dari sekolah straight sampai corner rumah batu belah kiri, rumah tu betul2 tepi jalan, mcm duduk atas bukit...
owner dia kat KL, jarang balik tapi dgr2 pun balik siang hari, by 6pm dia ciao balik KL

kes2 yg selalu dengar, semua org kampung tahu rumah kosong tapi ada keramaian, bila pergi check takde apa2
ada budak2 yang kira berani tahap pernah main di kwsn rumah tu, terdengar ada org bercakap didalam rumah tapi bila check takde
ada satu kes bila ada org ternampak bayang2 dlm rumah menjelang maghrib

TT yg psal pmpuan hisap pad tu.. fuh ngeri kut..
boleh plak TT selambe aje tegur dya tgh khusyuk mamam..
klo sy blah x toleh blkg dh.. lari konfom langkah beribu2..
dh la sy pn tgh study skg duk d ipt..
hostel ktowg ada sejarahnya.. dikatakan dulu ada mak cik cleaner nie pnah dk bg mkn kt bnde2 camni
tp x pastilah jin jenis apa..
dikatakan tiap2 thn akn ada hari d mna tong2 pad akn terbalik dan pad berselerak..
dowg ckp dlu msa mak cik cleaner nie ada dya duk bg mkn bnda tu utk 1 mlm sekali setahun..
tp lpas mak cik tu dh x da..
bnde tu dtg cari mkn sndri la agaknye..
tp setakat ni kmi duduk situ x da g la kejadian pad berselerak..

hazz11 posted on 3-6-2014 03:33 PM
Ini yang kat Shah Alam tu ke? Bukan yang ada satu bilik tertutup ada beberapa orang nampak pocong  ...

tak..ni muzuim negara..masa pameran hantu dulu..

berasak-asak orang nak tenguk..

*sorry baru nak reply...sibuk skit ( dah berhabuk thread ni)..sapu jap..fuh fuh.. Last edited by Ipo on 7-7-2014 11:36 PM

Leafumi posted on 4-6-2014 09:05 AM
TT yg psal pmpuan hisap pad tu.. fuh ngeri kut..
boleh plak TT selambe aje tegur dya tgh khusyuk ma ...

bagi makan kat cik pon???

biar betul..

kisah terbaru ipo ni...

tempat : bilik pc ipo sendiri (rumah sekarang ni)

masa : 12.30 am...(seminggu sebelum puasa)

suasana sunyi dan hening..

masa ni ipo sibuk layan forum ni..ada gak taip citer cerpen and novel sikit kat bod nun...

tengah khusyuk taip dan cari idea tu...sekali ipo dengar bunyi macam suara burung menciut2

btw, bilik ipo ni mengadap ke belakang rumah dan berhadapan dengan dapur rumah orang belakang.

Ipo jenguk2 melalui tingkap..cari apa bunyi tu..tak ada apa..

sambung lagi menaip..dan baca mana2 yg patut..

sekali lagi bunyi suara tu..kali ni macam makin nyaring

dan dan tu jugak..anjing menyalak sakan..

ipo dah rasa lain macam...

tak nak fikir, ipo teruskan taip..dan layan forum ni...

sekali lagi bunyi itu semakin nyaring..

ipo beranikan diri jenguk melalui tingkap sekali lagi..sekali..mak kau..

benda putih terbang dari bumbung jiran belakang..

dan bunyi tu datang benda terbang tu la..

(mungkin cik pon atau cik lang...entah ler..)

terus je ipo tutup pc..dan tidur...
Last edited by Ipo on 7-7-2014 11:43 PM

Ipo posted on 7-7-2014 11:34 PM
kisah terbaru ipo ni...

tempat : bilik pc ipo sendiri (rumah sekarang ni)

Bnda tu sibuk melawat kwsn tu n berjln2..almaklumla bln posa nk kena kurung..