CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: theflash

Dari Mata Kurator Muzium-oleh the flash---updte page 1

mamaezah posted on 23-4-2014 12:22 PM
detail plz kasbaaaaaa......cecita harta apa tuuu

owh ye, btul la pulau nangka...kene tanye org2 muzium gak ni kalau nak tau dgn lebih lanjut.....

ni source die:

http://www.thestar.com.my/News/Nation/2014/04/20/Treasure-hunts-on-isle-and-seabed/

yg pulau besar tu citer lain plak...nnt saye cari source die..... Last edited by kasba on 23-4-2014 12:35 PM

kasba posted on 23-4-2014 12:32 PM
owh ye, btul la pulau nangka...

ni source die:

kasba the best!

mamaezah posted on 23-4-2014 12:35 PM
kasba the best!

tq sbb bagi munge.....

yg bwh ni citer pasal pulau besar tu tapi bkn source yg asal la...nnt saye ushar2 tanye sumber asal....
source: http://halaqah.net/v10/index.php?topic=20635.msg300409

mod, bole ke tepek link forum lain kat sini?kalau x bole bagitau la, nnt saye delete.....

p/s: dah letak baru tanye, huhuhu....

kasba posted on 23-4-2014 10:42 AM
pulau nangka ke pulau besar?

saye ade gak dgr2 yg psl harta karun dkt pulau besar tu...siap b ...

Jahat
Boleh amik
Xleh kua. Tp mst boleh insta kn emas tu hehe

theflash posted on 23-4-2014 12:48 PM
Jahat
Boleh amik
Xleh kua. Tp mst boleh insta kn emas tu hehe

tu la...

harta ini ahmad albab yang punya.....

p/s: sori TT, terOT plak...

theflash posted on 23-4-2014 10:25 AM
Xde
Hihihihi

Amboi punyer besar ko nyer ayat.. Tetiba takde pulak...

Follow Us
CrowneGlory posted on 23-4-2014 01:16 PM
Amboi punyer besar ko nyer ayat.. Tetiba takde pulak...

Itu pendpat
Hehe patot kene letak

syok bace citer pasal muzium2 ni
aku pun suker gi muzium
tapi dah xde geng yg bleh ajak gi sesame
muzium istana kt melaka tuh
byk giler patung2 zaman dulukala
nak2 kt balairung tu, bersusun
kental betul sape yg jadik kurator muzium ni
kat kompleks muzium stadthuys tu lagi lah
suram & gelap jer

Teringat satu kisah masa pergi Muzium Indonesia, namanya taman mini indonesia kalau tak salah, besar kawasannya dan ada banyak pintu untuk masuk situ. Tapi sepi pengunjung waktu saya pergi dengan isteri dan anak2 beberapa tahun lalu. Mungkin bukan musim org berjalan waktu tu di indo.

Tempatnya sangat lawa landscap marveles, ada banyak rumah adat dari berbagai2 negeri di indonesia di bina disana. Tapi nak cerita masa kami masuk muzium besar dia tu, dari jauh pun dah nampak keangkeran nya, banyak patung jelir2 lidah yang macam patung bali tu sepanjang jalan nak masuk sana. Waktu tu memang sumpah tak terpikir apa2 pun yang menakutkan. Kami semua just enjoy our holiday.

Saya masa tu anak 2 orang, yg kecil pakai stroller, jadi nak naik kena pakai lift, tapi masa kitorang masuk je lift tu, bau hapak dan bau lembab macam kain yang direndam berhari2 tak basuh tu menerpa kami. Pintu lift pun main buka tutup, tutup, lepas tu belum habis tutup dia buka balik, berkali2.. anak sulung saya dah nampak resah, dia genggam kuat tangan istri saya. Anak yang kecil tengah sedap tidur dalam stroller. Istri saya cuba tekan tingkat yang kami nak naik, lampu di nombornya sekejap cerah sekejap padam balik. Waktu ni memang tak terpikir lagi horrornya. Just ingat kerosakkan teknikal je.

Tiba-tiba datang seorang pak guard ni, muka dia macam terkejut tengok kami dalam lift tu, lepas tu dia tanya, "bapak dan ibu mau kemana?" Saya jawab nak ke atas, bahagian pakaian adat. Lepas tu dia kata, "ya udah, gak apa2, pakai tangga aja bapak, kasian anak2nya. Biar saya bantuin." Si pak guard ni pun angkutlah stroller anak saya naik sampai tingkat 3 kalau tak salah. Lepas tu dia siap pesan, "bapak gak usah ke atas ya(tingkat atas kalau tak salah ada tentang sejarah jepun/belanda), kasian anak masih kecil".

Waktu ni kami macam blur sangat, tak paham kiasan pak guard ni. Hehe..

Tingkat kami pergi tu, punyalah besar tapi hanya kami je dalam tu, cubalah bayangkan.. seisi muzium sebesar alam, hanya kami berempat pengunjungnya. Dah lah suram dan lampu pun samar2 je..

kitorang enjoy tengok bermacam2 jenis pakaian pengantin dari berbagai-bagai suku ada dipamerkan disitu. Cantik2 belaka.. saya tertegur satu pakaian pengantin yg pengantin perempuannya tu pakai mahkota/cucuk sanggul yg besar dan sarat, saya cakap "agaknya berapa kilo lah berat sanggul dia ni". Pappppp.. time tu juga tak semena2 kepala saya jadi berat seberat2nya, rasa macam menggalas beban yg sangat berat. Pening berpusing2.. terus saya duduk di kerusi yg ada disitu.. tarik nafas dalam2.. minum air.. baca apa yg patut.. baru perlahan2 rasa berat tu hilang sedikit demi sedikit.. sempat saya mengerling pandang patung tersebut, saya nampak seolah2 patung tu dok giggles pandang arah saya.

apalagi.. time tu terus cabut keluar muzium. Jumpa pak guard tu di bawah dia senyum2 penuh erti pada saya.

Saya ceritakan pada pak supir yg saya sewa tu tentang apa jadi pada saya.. dia boleh cakap.

"Oh, saya sudah tau pak biasa itu, pasti terjadi, soalnya tempat itu memang angker, kaget saya bila bapak bilang mau kesana. Tapi ya udahlah."

Hampeh betul supir ni.. dah balik baru nak bagitau.. hehe tapi dia the best supirlah.. bagus puas hati dengan servicenya.

Sorry ganggu thread TT.

Rate

1

cerita bab muzium ni, dulu masa aku kecik2 suka pi muzium, sampai pak gad kenai, muzium negeri kedah yg dekat stadium darulaman tu, pak gad tu pernah cerita keris2 yg ada dlm pameran tu memang keris2 lama yg dijumpai di kawasan2 pertempuran antara tentera kedah dgn siam dulu2, bila malam2 je keris tu mengeletar je, pak gad tu cakap pasai dahagakan darah. kalau tak silap di bahagian bawah muzium ada seekor harimau belang yg ditembak oleh sapa ntah aku dah lupa, harimau tu dikeraskan (taksidermi la kot) depa letak dalam bekas kaca yg besar, memang rimau tu besar, pak gad tu kata pernah dia tgk rimau tu waktu malam dok melilau dlm muzium siap mengaum lg...

Teringat waktu melawat.muzium nelayan kt desaru..meng la serem lbh2 lg patung tu.hitam hahaha
Yg paling tak.thn..ade basikal tua..an.pun mult smbil2 nynyi..ohh basikal tua..lagu sudirmman kot..
Pastu diorg semua da pegi tinggalkn an tengah baca apa tah kat board..tibe2 beskal tu slow motion macam jatuh kedepan.ditolak..
Klau.beskal dulu2 kan die punya.stand yg mcm U tu..kene tolak kebelakang untk free..
Dengan satu lagi wktu naik atas..kt rumh lama tu..ada patung pakai kebaya dn selendang..tutup muka separuh...fuhh luruh semangat an.tengok..betul2 semacam dua macam..bermacam2 pasaan

walaupun rumah aku dekat dengan muzium terengganu, tapi aku tak pernah sekali masuk. dekat sgt, 5 minit sampai dahhh.

d_alighieri posted on 23-4-2014 04:44 PM
Teringat satu kisah masa pergi Muzium Indonesia, namanya taman mini indonesia kalau tak salah, besar ...

waduh pak

gue mahu ke indonesia hujg bulan nt.mmg mahu ke muzium
tp mcm xnk la. heheh takut lak dgrnye

Komrade posted on 23-4-2014 08:10 PM
cerita bab muzium ni, dulu masa aku kecik2 suka pi muzium, sampai pak gad kenai, muzium negeri kedah ...

ok ini seram.
kisah rimau kene keraskan tu mcm kes kawan sy kene dekat sekolah king edward taiping huhuhu

theflash posted on 23-4-2014 11:59 PM
waduh pak

gue mahu ke indonesia hujg bulan nt.mmg mahu ke muzium

Haha.. sebenarnya best muzium tu, just niat je yg baik2 dan flash pun ada ilmu, insyaAllah tak jadi apa2..

Saya satu family memang kalau kemana2 mesti hunting muzium dulu bawa anak2 enjoy sambil belajar, tapi memang waktu kami pergi taman mini indonesia tu sunyi sepi je.. ada beberapa turis matsaleh..

Saya ada ajak pak supir tu bawa kami ke muzium di bandung, dia boleh cakap.. "wah disitu lebih banyak setannya pak, mendingan gak usah, kasian anak".. haha.. terus tak jadi..

d_alighieri posted on 24-4-2014 12:07 AM
Haha.. sebenarnya best muzium tu, just niat je yg baik2 dan flash pun ada ilmu, insyaAllah tak jad ...

huhu.ye mmeg best g muzium.dr zaman sekolah lg suke. tpi muzium kt indon tu kaya dengan adat.... huhuhi topeng2 ala2 barongan tu yg buat xthn nak tengok.huhuhi.

edoraixora posted on 23-4-2014 02:21 PM
syok bace citer pasal muzium2 ni
aku pun suker gi muzium
tapi dah xde geng yg bleh ajak gi sesame
...

yg kat balairung tu cam real jek kan..
memasing ngadap sultan..
aku kagum la...
dpt rs aura di zmn dulu kala...

nk gi melaka lg

tadi baru je borak2 ngan member opis pasal muzium sebab cita anak aku dok momok...momok dalam muzium melaka...ni cita muzium pekan..tp ni dululah mmber cerita...pakaian arwah permaisuri (mesti ramai tahu...xbrani sebut nama )... dia cakap tmpat pameran baju tu agak suram...dahla patung yang pakai tu semuanya hitam je....tp suasana suram tu sbb nak jaga baju tu dari rosak....mahal kot..

yang nia anak bos aku cita tadi...katanya sebab ex-queen tu beli kain tenun pahang bagi kat designer mix india cina (mesti kotang kenal) akan jahit dan bubuh segala permata beads semua kat baju satu persatu... tp skang baju tu dah xde kat muzium tu hantar kat mana tah tadi dia sebut sebab baju tu asik kena makan ngan anai2...dah 3 kali letak 3 kali makan dek anai2...tp baju ex-queen je yg kena makan...baju kerabat lain even lagi lama ok je...(meremang plak roma2 aku taip nih...)

satu lagi muzium sungai lembing...yang atas bukit....walopon aku dok kuantan aku tak pernah pergi muzium atas bukit kat sungai lembing tu so aku tataw kat mana...yang pernah pergi muzium mana tah masa sekolah dulu....itu pon seremmmm...terowong bijih timah tu pon rasanya angker jugak...aku takde kesempatan nak pergi...tak berani bawak dak kecik lagipun tgh preggy...koser aku nak panjat terowong bagai....anak bos aku cita kat situ ade mcm pebenda tah yang dok bawak orang masuk terowong...ala...mcm ketapi tu tp pakai manual...tu pun angker....sebab bawak banyak mayat turun...maklumlah zaman bijih timah tengah gah.,....mybe korek dalam sangat  terowong pon runtuh...

jap ade satu lagi.....pasal muzium pekan gak Last edited by kikuri on 24-4-2014 12:00 PM

akak pun tompang citer la ek.. citer nye pendek ajer...

dulu adik akak kerja sekejap kat muzium kesenian islam yang kat masjid negara tu..
dia ada bagitau yang muzium ni pun ala2 serem gak..

ada satu ketika waktu clearner tengah mop sebelum waktu lawatan, adik akak kata dia nampak kesan2 pijak tapak kaki kecik lalu atas tempat mop tu... since adik akak ni mmg jenis 'hantu' gak.. wakakaka jadi dia pun buat derk jer..

muzium pekan ni dah lama tutup sebab renovate....sebab anak bos aku ni mak dia org penting kerajaan pahang jugak merangkap orang penting muzium tu...dorang nak amik agmbo muzium tu pada waktu malam...nak bubuh kat buku ke pamplet lah macam tu...amik gambo panorama la kononnya....nak buat gambar panjang-panjang gitu....dah la amik waktu maghrib...telek punya telek sekali nampak la sumthing tengah bertenggek atas bumbung...tp lupa nak tanya rupa bentuk benda tu...sebab dai kata benda masing-masing dah saspen xde sape pon berani tanya ape benda yang bertenggek atas bumbung tu....so sapa2 datang kuantan melawatlah muzium pekan...jangan jadi cam aku...nama ja dok kuantan pekan tu xdelah jauh mana...tp tak pegi2 lagi muziumnya....

satu lagi muzium penah pegi...muzium apa tu kat taiping muzium...muzium kota ngah ibrahim ke...pergi waktu bujang....kat bawah oklah....tapi kat atas agak seram...susah nak cakap seram cemana...tmpat yang rasa seram tu kat bilik tido ngan ibrahim...tp serius la aku minat tol almari dengan katil dia...klasik...rasa nak bawak balik...dengan satu sudut tu mcm kelas ke hapa tu...rasa seram je...mcm aku berjalan sambil diperhatikan patung-patung kat situ....tp ok je xde ape2....melawat lah kubur beliau dan sedekahkan al-Fatihah....